Jump to content

OnePlus 8 / 8 Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα φίλε.

1. Για τις εφαρμογές (νομίζω) μόνο αν στη κάθε εφαρμογή στις ρυθμίσεις της υπάρχει επιλογή "ήχου ειδοποίησης" . Π.χ στο Viber υπάρχει.

2. Ανά επαφή είναι εύκολο αν στην επαφή ρυθμίσεις τον ήχο κλήσης πατώντας εκεί >

Snap-2020-10-20-at-13-55-44.jpg

 

Τέλεια, σας ευχαριστώ πολύ. Έψαχνα συγκεκριμένα να ορίσω ήχο για την εφαρμογή της PayPal αλλα δεν βρίσκω. Πράγματι στο Viber έχει. Σας ευχαριστώ και πάλι

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος να προτείνει κάποια καλή εφαρμογή καταγραφής κλήσεων ? Είχα μέχρι τώρα (και στο προηγούμενο κινητό μου) την ACR αλλά πλέον δεν δουλεύει. Ή μήπως καμιά εφαρμογή πλέον δεν δουλεύει σύμφωνα με την νέα πολιτική της Goggle ?

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος να προτείνει κάποια καλή εφαρμογή καταγραφής κλήσεων ? Είχα μέχρι τώρα (και στο προηγούμενο κινητό μου) την ACR αλλά πλέον δεν δουλεύει. Ή μήπως καμιά εφαρμογή πλέον δεν δουλεύει σύμφωνα με την νέα πολιτική της Goggle ?

 

Προς το παρόν καμία δεν λειτουργεί κανονικά. Κάποιες γράφουν μόνο την φωνή σου, και κάποια τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Με το Joneplus tools και ελάχιστες γραμμές σε adb ενεργοποιείται η oneplus καταγραφή
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Είμαι ευτυχής κάτοχος κι εγώ εδώ και μερικές ημέρες (OnePlus 8 Pro 12/256GB (IN2023) - Skroutz - 10.5.13.IN11BA). Όλα μια χαρά. Έχω 2 απορίες αν γνωρίζει καποιος να με βοηθήσει.

1) Υπάρχει τρόπος να ορίσω ξεχωριστό ήχο ειδοποίησης σε κάθε εφαρμογή;

2) Υπάρχει επίσης τρόπος να ορίσω ήχο κλήσης ανα επαφή;

 

Έψαξα αλλα δεν μπόρεσα να βρω τρόπο και για τα 2.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Φίλε έκοψες τιμολόγιο από σκρουτζ; έχεις Κ 2 χρόνια αντιπρωσοποιας; αν θες πες από που το αγόρασες;

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έκοψα τιμολόγιο, δεν είμαι επαγγελματίας. Από το e-karavasilis αλλά ήταν το τελευταίο διαθέσιμο εκείνη την στιγμή στο 12/256.

Είναι με 1 έτος εγγύηση. Το αγόρασα στα 867,00 ευρώ

Link to comment
Share on other sites

https://e-karavasilis.gr/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=7563&virtuemart_category_id=47&Itemid=120&lang=el&ref=bestprice.gr

 

Αυτή τη στιγμή το ανέβασε τιμή βέβαια , αλλά λέει 2 έτη .

Και από την στιγμή που είναι ευρωπαϊκό το δικό σου, φαντάζομαι θα έχεις 2 χρόνια ευρωπαϊκής 1+ και εσύ φιλέ .

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα στο amazon.de, ενδοκοινοτική συναλλαγή χωρίς ΦΠΑ, στα 712€ το πρασινο, και 723€ το μπλε + 7,65€ έξοδα αποστολης

Screen-Shot-2020-10-21-at-16-13-01-PM.jpg Screen-Shot-2020-10-21-at-16-15-00-PM.jpg

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

https://e-karavasilis.gr/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=7563&virtuemart_category_id=47&Itemid=120&lang=el&ref=bestprice.gr

 

Αυτή τη στιγμή το ανέβασε τιμή βέβαια , αλλά λέει 2 έτη .

Και από την στιγμή που είναι ευρωπαϊκό το δικό σου, φαντάζομαι θα έχεις 2 χρόνια ευρωπαϊκής 1+ και εσύ φιλέ .

Όχι ο Καραβασίλης δεν είναι επίσημος μεταπωλητής. 1 χρόνο εγγύηση oneplus έχει. Τον δεύτερο ίσως τον καλύπτει το κατάστημα στέλνοντας το σε δικό τους επισκευαστικό.

Link to comment
Share on other sites

Με το Joneplus tools και ελάχιστες γραμμές σε adb ενεργοποιείται η oneplus καταγραφή

Σε κάθε επανεκκίνηση της συσκευής το χάνει και πρέπει πάλι να ανοίξεις την εφαρμογή, την οποία κι εξαίρεσα από το battery optimization.

Διορθώνεται κάπως αυτό;

Edited by rufous
"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Σε κάθε επανεκκίνηση της συσκευής το χάνει και πρέπει πάλι να ανοίξεις την εφαρμογή, την οποία κι εξαίρεσα από το battery optimization.

Διορθώνεται κάπως αυτό;

 

settings. call recorder settings. enable call recorder και το call recorder service.

restart και λογικά όλα καλά!

Link to comment
Share on other sites

Εγω να πω και κατι αλλο; Υπαρχει κανενας που να το χρησιμοποιει χωρις προστασια στην οθονη;

Σε κανενα 1+ που ειχα μεχρι τωρα δεν εβαζα κατι στο τζαμι και δεν ειχα προβλημα μεχρι τωρα και το συγκεκριμενο 12-256 που εχω εχει γινει χαλια με γρατσουνιες παντου και πολυ πολυ ευκολα.

One Plus 8pro 12/256
Link to comment
Share on other sites

Σε κάθε επανεκκίνηση της συσκευής το χάνει και πρέπει πάλι να ανοίξεις την εφαρμογή, την οποία κι εξαίρεσα από το battery optimization.

Διορθώνεται κάπως αυτό;

 

Σε μένα δεν το χάνει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Χρήστης oneplus 8 αγορασμένο από amazon. Σήμερα μου εμφανίστηκε μια ειδοποίηση (νομίζω απο google services χωρίς να είμαι σίγουρος) πως εγκαταστήθηκε κάτι στη συσκευή και για να γίνει η χρήση έπρεπε να κάνω επανεκκίνηση της συσκευής. Το οποίο και έκανα και πήρε λίγο παραπάνω χρόνο από ότι όταν κάνω μόνος μου επανεκκίνηση στο κινηό. Συγγνώμη για την αφελή ερώτηση αλλά είναι φυσιολογικό πως μου ζητήθηκε να κάνω επανεκκίνηση στη συσκευή μου? Είναι η πρώτη φορά που το συναντώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Χρήστης oneplus 8 αγορασμένο από amazon. Σήμερα μου εμφανίστηκε μια ειδοποίηση (νομίζω απο google services χωρίς να είμαι σίγουρος) πως εγκαταστήθηκε κάτι στη συσκευή και για να γίνει η χρήση έπρεπε να κάνω επανεκκίνηση της συσκευής. Το οποίο και έκανα και πήρε λίγο παραπάνω χρόνο από ότι όταν κάνω μόνος μου επανεκκίνηση στο κινηό. Συγγνώμη για την αφελή ερώτηση αλλά είναι φυσιολογικό πως μου ζητήθηκε να κάνω επανεκκίνηση στη συσκευή μου? Είναι η πρώτη φορά που το συναντώ.
Απλά αναβαθμίστηκε το Google play system σε Σεπτέμβρη λογικά.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Μη σε ανησυχει.

 

Και σε μενα εγινε "αναβαθμιση" αλλά δεν αλλαξε κατι μετα το reboot...παλι security update 1 September λεει οπως και πριν :p

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ και τους δύο για τις απαντήσεις σας. Security update λέει 1 Αυγούστου και google play system update λέει 1 Οκτώβρη. Οπότε φαντάζομαι θα είναι από το 2ο.
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ και τους δύο για τις απαντήσεις σας. Security update λέει 1 Αυγούστου και google play system update λέει 1 Οκτώβρη. Οπότε φαντάζομαι θα είναι από το 2ο.
Ναι το δεύτερο.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά φοράω την 11 και τρώει πολλά σκαλωματα
Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά φοράω την 11 και τρώει πολλά σκαλωματα

 

Έκανες καθαρή εγκατάσταση?

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς με το καθαρή εγκατάσταση? Συνήθως γίνεται με ΟΤΑ update και μετά κάνουμε factory reset.

 

Sent from my OnePlus 7t Pro

Βασίλης

 

Panasonic G600, Samsung N100, Ericsson T65, Siemens SL10, SE T610, SE K700, SE K750, SE W850, Samsung U600, SE T650, SE G900, SE Vivaz, HTC Desire HD, HTC One X, HTC One (M7), HTC One (M8), Nexus 5x, Google Pixel XL, OnePlus 7T Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς με το καθαρή εγκατάσταση? Συνήθως γίνεται με ΟΤΑ update και μετά κάνουμε factory reset.

 

Sent from my OnePlus 7t Pro

 

Αυτό εννοώ. και διαγραφή εσωτερικού χώρου.

Link to comment
Share on other sites

Έκανες καθαρή εγκατάσταση?

Όχι, την κατέβασα από oxygen updater και πέρασμα...

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Όχι, την κατέβασα από oxygen updater και πέρασμα...

 

Κανε factory reset & full wipe και θα στρώσουν όλα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 8 / 8 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...