Jump to content

OnePlus 8 / 8 Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα μου έβγαλε success μετά από 20 δευτερόλεπτα? Τι φάση έγινε optimaization?

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν το φορτιζεις συστηματικα το βραδυ και το βγάζεις το πρωί θα ειχε κάνει optimization από μόνο του. Εγώ που το εκανα μετά απο το update στην 11 μου εκανε 1 μιση ώρα.
Link to comment
Share on other sites

Για βαλε .\cmd package bg-dexopt-job
Μπα τίποτα φίλε και με αυτό..

adb shell cm package bg-dexopt-job

Ψάχνοντας λίγο βρήκα αυτό..

Να βάλω αυτό??

 

Sent from my IN2023 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι δοκίμασε αυτό.
Τελικά αυτό το command το έπιασε φίλε.

Έκανε κάνα 15 λεπτό νομίζω περίπου..

Μακάρι να δω διαφορά..

Ευχαριστώ πολύ!!

 

Sent from my IN2023 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ακολουθω οτι γραφετε και δυστυχως δεν πιανει
Αν ακολουθήσεις τον οδηγό από το xda φίλε και βάλεις το command που έβαλα θα σου δουλέψει λογικά..

 

Sent from my IN2023 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

x

 

X Windows PowerShell

 

PS C:\Users\asus\Downloads \platform-tools> .\adb devices List of devices attached

 

2cab8c66

 

device

 

PS C: \Users\asus\Downloads \platform-tools> .\adb shell cmd package bg-dexopt-job

 

Success

 

PS C: \Users\asus\Downloads \platform-tools> .\adb shell cm package bg-dexopt-job /system/bin/sh: cm: inaccessible or not found PS C:\Users\asus\Downloads\platform-tools>

 

 

Το έκανε?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ξεκαθαρίσω κατι, αυτό δε θα λύσει το battery drain που οφείλεται απο εφαρμογές που τρέχουν ηθελημένα σε παρασκήνιο όπως instagram facebook κτλ. Αυτό ρίχνει το battery drain που οφείλεται λογω έλλειψης βελτιστοποιησης των εφαρμογών. Βοηθάει να γινει επιτόπου βελτιστοποιηση χωρίς να το έχετε μονίμως στο φορτιστή με 100% μπαταρία ώστε να τις κανει στο παρασκήνιο, κάτι που παίρνει εβδομαδες. Εγώ βγάζω με μέση χρήση γύρω στις 6 με 7 ώρες, που πιστεύω είναι και το φυσιολογικό για αυτό το κινητό. Παντα με fhd+ 120hz. Καλό θα είναι να βάλετε το gsam και να του δώσετε τα δικαιώματα μέσω adb για να βλεπετε ποιες εφαρμογές κρατανε awake το κινητό όταν έχετε κλειστή οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ξεκαθαρίσω κατι, αυτό δε θα λύσει το battery drain που οφείλεται απο εφαρμογές που τρέχουν ηθελημένα σε παρασκήνιο όπως instagram facebook κτλ. Αυτό ρίχνει το battery drain που οφείλεται λογω έλλειψης βελτιστοποιησης των εφαρμογών. Βοηθάει να γινει επιτόπου βελτιστοποιηση χωρίς να το έχετε μονίμως στο φορτιστή με 100% μπαταρία ώστε να τις κανει στο παρασκήνιο, κάτι που παίρνει εβδομαδες. Εγώ βγάζω με μέση χρήση γύρω στις 6 με 7 ώρες, που πιστεύω είναι και το φυσιολογικό για αυτό το κινητό. Παντα με fhd+ 120hz. Καλό θα είναι να βάλετε το gsam και να του δώσετε τα δικαιώματα μέσω adb για να βλεπετε ποιες εφαρμογές κρατανε awake το κινητό όταν έχετε κλειστή οθόνη.
Ωραίος φιλαράκι. Έβαλα και το gsam μπας και βρω τι φταίει.. Σήμερα θα δείξει πιστεύω αν έχει βελτιωθεί κάτι που θα είμαι εκτός σπιτιού.

 

Sent from my IN2023 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για τις εφαρμογές που δουλεύουν ηθελημενα στο παρασκηνιο αν rootαρουμε την συσκευή και απεγκαταστησουμε κάποιες από αυτες γίνεται δουλειά;

Για τον ρυθμό ανανεωσης έχω περάσει την εφαρμογή AutoHz να δω τι γίνεται.

Το gsam θέλει root;

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος φιλαράκι. Έβαλα και το gsam μπας και βρω τι φταίει.. Σήμερα θα δείξει πιστεύω αν έχει βελτιωθεί κάτι που θα είμαι εκτός σπιτιού.

 

Sent from my IN2023 using Tapatalk

 

Να μη ξεχασεις να πας εκει που λεει enable more stats και να του δωσεις το permission μεσω adb, ωστε να σου λεει τι κρατάει το κινητό σου awake οταν κλείνεις την οθόνη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για τις εφαρμογές που δουλεύουν ηθελημενα στο παρασκηνιο αν rootαρουμε την συσκευή και απεγκαταστησουμε κάποιες από αυτες γίνεται δουλειά;

Για τον ρυθμό ανανεωσης έχω περάσει την εφαρμογή AutoHz να δω τι γίνεται.

Το gsam θέλει root;

 

Δε χρειάζεται root, μπορείς απλά να τις κάνεις disable.

Link to comment
Share on other sites

Να μη ξεχασεις να πας εκει που λεει enable more stats και να του δωσεις το permission μεσω adb, ωστε να σου λεει τι κρατάει το κινητό σου awake οταν κλείνεις την οθόνη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Δε χρειάζεται root, μπορείς απλά να τις κάνεις disable.

Το έκανα φίλε. Έδωσα τα permission.. Πήγε καλύτερα σήμερα η μπαταρία η αλήθεια.

Απλά δεν κατάλαβα εάν πάει κάτι λάθος από αυτά που είδα. Αν σου είναι εύκολο ρίξε μια ματιά. dd02f4e73e4052f23bcae935368192df.jpg9a9440e1f32a8b9262ef1a36e1eb3a33.jpg

 

Sent from my IN2023 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχεις AOD ενεργοποιημένη;
Όχι συνέχεια φίλε πρέπει να κάνω tap the screen και pick up the phone..

Λες να είναι αυτό??

 

Sent from my IN2023 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το pick up the phone, για να με δουλεύει συνέχεια ο αισθητήρας.
Θα το κάνω φίλε και θα δω.. Ειναι ψιλό το 22% του oneplus system ναι? Κάτι πρέπει να τρέχει συνέχεια από πίσω να υποθέσω?

 

Sent from my IN2023 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ειδα αυτο το βιντεο οτι μπορουμε να προσθεσουμε aod στο κινητο ισχυει το εχει κανει κανενα παλικαρι απο εδω? σκεφτομαι να χτυπησω το 8pro γιαυτο ρωταω ευχαριστω......
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 8 / 8 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...