Jump to content

OnePlus 8 / 8 Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στη θέση σου θα έπαιρνα το πράσινο pro με 12/256 (όπως και πήρα). Κρίμα είναι να δώσεις 100€ παραπάνω για να είναι το χρώμα μπλε...ενώ αν τα δώσεις για το πράσινο, πας πλέον σε 12Gb ram + 256 GB (αποθηκευτικό)...απλώς δεν θα είναι μπλε.

 

Sent from my IN2023 using Tapatalk

S8+
Link to comment
Share on other sites

Στη θέση σου θα έπαιρνα το πράσινο pro με 12/256 (όπως και πήρα). Κρίμα είναι να δώσεις 100€ παραπάνω για να είναι το χρώμα μπλε...ενώ αν τα δώσεις για το πράσινο, πας πλέον σε 12Gb ram + 256 GB (αποθηκευτικό)...απλώς δεν θα είναι μπλε.

 

Sent from my IN2023 using Tapatalk

Μπα, στο amazon.de, 799€ το μπλε, 958€ το πρασινο :wacko:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

To έχω και δουλεύει τέλεια

 

Εγώ έχω το Pixel 4XL.Δουλευει στο κινητό μου;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 70 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ενα πολύ καλο Docking Station 7-in-1 που έρχεται και σε προσφορα στα 21€ απο Ελλαδα

 

TEL.069872.jpg

 

Για Pixel κάνει;;;

Link to comment
Share on other sites

Ενα πολύ καλο Docking Station 7-in-1 που έρχεται και σε προσφορα στα 21€ απο Ελλαδα
Παιδια για να μην την πατησετε οπως και γω, σας ενημερωνω οτι το συγκεκριμένο docking station ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ για τα Oneplus 8/Pro

Υποστηριζει έως 900mA εξόδου για USB 3.0. και μέγιστης εξόδου 500mA για USB 2.0

Ετοιμαζομαι να το γυρίσω πίσω. Ζητω συγγνώμη που δεν διάβασα εμπεριστατωμένα τα χαρακτηριστικά του πριν το ανεβάσω εδώ :O :cry: :!:

Εγώ έχω το Pixel 4XL.Δουλευει στο κινητό μου;; Για Pixel κάνει;;;
Οχι ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ :X Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για να μην την πατησετε οπως και γω, σας ενημερωνω οτι το συγκεκριμένο docking station ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ για τα Oneplus 8/Pro

Υποστηριζει έως 900mA εξόδου για USB 3.0. και μέγιστης εξόδου 500mA για USB 2.0

Ετοιμαζομαι να το γυρίσω πίσω. Ζητω συγγνώμη που δεν διάβασα εμπεριστατωμένα τα χαρακτηριστικά του πριν το ανεβάσω εδώ :O :cry: :!:Οχι ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ :X

Τι εννοείς δεν κάνει ? Εγώ το έβαλα χθες και φόρτιζε και το ένωσα και μέσω HDMI σε εξωτερική οθόνη...αλλά μου έκανε εντύπωση ότι δεν το αναγνωρίζει ο υπολογιστής (ως εξωτερικό σκληρό)...και σκέφτηκα μήπως θέλει να ενωθεί και με άλλο USB στο λάπτοπ.

 

Sent from my IN2023 using Tapatalk

S8+
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς δεν κάνει ? Εγώ το έβαλα χθες και φόρτιζε και το ένωσα και μέσω HDMI σε εξωτερική οθόνη...αλλά μου έκανε εντύπωση ότι δεν το αναγνωρίζει ο υπολογιστής (ως εξωτερικό σκληρό)...και σκέφτηκα μήπως θέλει να ενωθεί και με άλλο USB στο λάπτοπ.

Εννοω ότι το ρευμα που βγάζει είναι πολύ λίγο για τη φορτιση της συσκευής μας ...... :worry:

Ειδικα όταν είναι ΟΝ. Το ρευμα που καταναλώνει είναι μεγαλύτερο από αυτό που παίρνει στη φόρτιση. Οταν είναι OFF, τότε φορτίζει αλλα με πολύ αργό ρυθμό. Αρα δεν κάνουμε τίποτε.

Ας μην ξεχνάμε ότι ο μανισιος βγάζει 2,1 mA !!!

Εξαλλου, το έγραφαν και στην περιγραφή "Συμβατό με τα ακόλουθα τηλέφωνα τύπου-c: Huawei Mate 20 / Pro, Huawei Mate 10 / Pro, Huawei P20 / pro, Samsung S10 / 10 +, Samsung S9 / 9+, Samsung Note 9."

Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα από το Banggood αυτή την θήκη https://www.banggood.com/Bakeey-360-Curved-Screen-Front+Back-Double-sided-Full-Body-9H-Tempered-Glass-Metal-Magnetic-Adsorption-Flip-Protective-Case-For-OnePlus-8-Pro-Non-original-p-1685154.html?rmmds=myorder&cur_warehouse=CN&ID=6287830. Καλή κατασκευή και φινίρισμα, προσδίδει αρκετό βάρος στο κινητό αλλά όχι απαγορευτικό, παραδόξως (το φοβόμουν) κάνει πολύ καλή επαφή με την οθόνη, χωρίς κενά και φυσαλίδες και πιστεύω ότι προστατεύει καλά το κινητό. Επίσης το χρώμα ταιριάζει τέλεια στο μπλε της Oneplus. Το μειονέκτημα είναι ότι έχεις χάσει την αστραπιαία απόκριση της οθόνης, θέλει πιο έντονο πάτημα ιδίως στο πάνω και κάτω μέρος, π.χ όταν θέλεις να κατεβάσεις την "κουρτίνα" των ρυθμίσεων.

 

Μια άλλη πολύ καλή θήκη που έχω αρκετό καιρό τώρα είναι αυτή της Spigen https://spaceboy.io/store/spigen-ultra-hybrid-acs00834-oneplus-8-pro-case-matte-black/

 

ΥΓ. Γενικά αποφεύγετε τα προϊόντα της Baseus, πολύ χαμηλή ποιότητα κατασκευής και ανύπαρκτη εγγύηση.

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Όντως ωραία η πρώτη θήκη . Δεν έχεις καλή απόκριση μήπως επειδή δεν εφαπτει 100% πάνω στην οθόνη γιατί είναι ξένο σώμα που αφαιρείτε ανά πάσα στιγμή Κ όχι μονιμο κολλημένο στην οθόνη;στα χρώματα πως πάει; βλέπεις σωστά;
Link to comment
Share on other sites

Μια άλλη πολύ καλή θήκη που έχω αρκετό καιρό τώρα είναι αυτή της Spigen https://spaceboy.io/store/spigen-ultra-hybrid-acs00834-oneplus-8-pro-case-matte-black/

 

 

Κι εγώ πολύ ευχαριστημένος από τη συγκεκριμένη, αν και θα προτιμούσα να μην έχει το μαύρο πλαίσιο πίσω στην κάμερα...

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ πολύ ευχαριστημένος από τη συγκεκριμένη, αν και θα προτιμούσα να μην έχει το μαύρο πλαίσιο πίσω στην κάμερα...
Εγω πηρα μια τέτοια της Spigen για το Oneplus 8 χωρις μαυρο γύρω γύρω, πλήρως διαφανη :) Ειναι φανταστική και δείχνει πολύ ωραια με το Interstellar μου :cool: Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα από το Banggood αυτή την θήκη https://www.banggood.com/Bakeey-360-Curved-Screen-Front+Back-Double-sided-Full-Body-9H-Tempered-Glass-Metal-Magnetic-Adsorption-Flip-Protective-Case-For-OnePlus-8-Pro-Non-original-p-1685154.html?rmmds=myorder&cur_warehouse=CN&ID=6287830. Καλή κατασκευή και φινίρισμα, προσδίδει αρκετό βάρος στο κινητό αλλά όχι απαγορευτικό, παραδόξως (το φοβόμουν) κάνει πολύ καλή επαφή με την οθόνη, χωρίς κενά και φυσαλίδες και πιστεύω ότι προστατεύει καλά το κινητό. Επίσης το χρώμα ταιριάζει τέλεια στο μπλε της Oneplus. Το μειονέκτημα είναι ότι έχεις χάσει την αστραπιαία απόκριση της οθόνης, θέλει πιο έντονο πάτημα ιδίως στο πάνω και κάτω μέρος, π.χ όταν θέλεις να κατεβάσεις την "κουρτίνα" των ρυθμίσεων.

 

Μια άλλη πολύ καλή θήκη που έχω αρκετό καιρό τώρα είναι αυτή της Spigen https://spaceboy.io/store/spigen-ultra-hybrid-acs00834-oneplus-8-pro-case-matte-black/

 

ΥΓ. Γενικά αποφεύγετε τα προϊόντα της Baseus, πολύ χαμηλή ποιότητα κατασκευής και ανύπαρκτη εγγύηση.

 

Μια παρόμοια που είχα σε παλιότερο κινητό μου έριχνε το σήμα και σε κινητής και wifi όταν τη φόραγα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Θέλω να αλλάξω το 6 που έχω και βρίσκω το Pro στο αγγλικό Amazon σε καλή τιμή με επαγγελματικό ΦΠΑ. Έχω δύο ερωτήσεις. 1) λογικά θα έρθει με αγγλικό φορτιστή; 2) έχω γραφτεί στο prime. Μου βγάζει κανονικά μεταφορικά. Δωρεάν δεν θα έπρεπε να είναι;

Ελπίζω μην είμαι off topic και κάποιος να μπορεί να βοηθήσει.

Με τα μεταφορικά και πληρωμή σε ευρώ μου βγαίνει 580€.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Εγω πηρα μια τέτοια της Spigen για το Oneplus 8 χωρις μαυρο γύρω γύρω, πλήρως διαφανη :) Ειναι φανταστική και δείχνει πολύ ωραια με το Interstellar μου :cool:

 

 

Σούπερ ακούγεται ;)

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

 

Παρ ολο που είσαι συνδρομητής της Prime, θα έχεις κάποια μεταφορικά, λόγω του ότι το προϊόν αποστέλλεται εκτός χωρας.

 

Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι θα έρθει με αγγλικο φορτιστή

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

 

Παρ ολο που είσαι συνδρομητής της Prime, θα έχεις κάποια μεταφορικά, λόγω του ότι το προϊόν αποστέλλεται εκτός χωρας.

 

Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι θα έρθει με αγγλικο φορτιστή

 

Σε ευχαριστώ πολύ. Το βρήκα και στο ιταλικό 580€. Λογικά όλα τα amazon θα είναι με επίσημη εγγύηση σωστά; (πωλητής Amazon , όχι τρίτος)

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Σούπερ ακούγεται ;)
Και είναι. Βοηθαει παρα πολύ ο ιδιαίτερος χρωματισμός της συσκευής :)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Όντως ωραία η πρώτη θήκη . Δεν έχεις καλή απόκριση μήπως επειδή δεν εφαπτει 100% πάνω στην οθόνη γιατί είναι ξένο σώμα που αφαιρείτε ανά πάσα στιγμή Κ όχι μονιμο κολλημένο στην οθόνη;στα χρώματα πως πάει; βλέπεις σωστά;

 

Αυτό φταίει για την απόκριση, το ότι δεν εφάπτεται 100% στην οθόνη. Ακόμα και το δαχτυλικό αποτύπωμα θέλει πλέον αρκετή πίεση. Από χρώματα είναι μια χαρά, δεν καταλαβαίνω διαφορά. Αλλά σαν κατασκευή χμμμ... ήδη έφυγε το πλαστικό κουμπάκι στα δεξιά της θήκης για το on-off του κινητού. Ξεκόλλησε από χθες, το κόλλησα αλλά σήμερα έχει εξαφανιστεί. Συμπερασματικά αν και δεν μετανιώνω για την αγορά της, δεν την συνιστώ...

 

Μια παρόμοια που είχα σε παλιότερο κινητό μου έριχνε το σήμα και σε κινητής και wifi όταν τη φόραγα...

 

Έκανα σήμερα επαναλαμβανόμενες δοκιμές σε wi-fi και data με και χωρίς την θήκη και δεν βρήκα αξιοσημείωτες διαφορές

 

Κι εγώ πολύ ευχαριστημένος από τη συγκεκριμένη, αν και θα προτιμούσα να μην έχει το μαύρο πλαίσιο πίσω στην κάμερα...

 

Αυτό το πλαίσιο γύρω από την κάμερα όμως την προστατεύει αρκετά, ακουμπάς το κινητό σε επιφάνεια και δεν φοβάσαι...

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα στο chat με oneplus και η μία μου λέει ότι δεν ισχύουν τα δύο χρόνια εγγύηση από Amazon (και επιμένει) και η άλλη να ρωτήσω το Amazon. Έχει αγοράσει κάποιος πρόσφατα; μιλάω πάντα για πωλητή το Amazon.
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Και αυτο τι ειναι πες τους .....

Screenshot-20201126-162217.jpg

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα στο chat με oneplus και η μία μου λέει ότι δεν ισχύουν τα δύο χρόνια εγγύηση από Amazon (και επιμένει) και η άλλη να ρωτήσω το Amazon. Έχει αγοράσει κάποιος πρόσφατα; μιλάω πάντα για πωλητή το Amazon.

 

Το Amazon δίνει το 2ο έτος.

Όχι η 1+.

Καλα στα είπε το chat της 1+.

 

2 χρόνια επίσημη εγγύηση 1+ παίρνεις ΜΟΝΟ εάν αγοράσεις από το site της 1+.

Εάν αγοράσεις από μεταπωλητή (όλοι πλην του site μεταπωλητές είναι) , η 1+ καλύπτει τον 1ο χρόνο και τον 2ο χρόνο (εφόσον υπάρχει) τον δίνει το κατάστημα.

 

from my S10 lite

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Και ο κωτσοβολος δηλαδή ένα έτος έχει; επίσημη 1+?? Γράφει εγγύηση προμηθευτή 2 χρόνια.
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Το Amazon δίνει το 2ο έτος.

Όχι η 1+.

Καλα στα είπε το chat της 1+.

 

2 χρόνια επίσημη εγγύηση 1+ παίρνεις ΜΟΝΟ εάν αγοράσεις από το site της 1+.

Εάν αγοράσεις από μεταπωλητή (όλοι πλην του site μεταπωλητές είναι) , η 1+ καλύπτει τον 1ο χρόνο και τον 2ο χρόνο (εφόσον υπάρχει) τον δίνει το κατάστημα.

 

from my S10 lite

Αν η συσκευή πωλείται από το ίδιο το Amazon και όχι από μεταπωλητές στο Amazon;

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ρωτάω και εγώ. Το ίδιο το Amazon. Αυτό μου απάντησαν...

I have checked and I can see that the item is sold and fulfilled by Amazon so in this case I do confirm of course you are covered by our two years of warranty.

 

Each item sold by Amazon to a buyer, that is to say to those who buy the item for non-professional purposes, is supported by the legal guarantee on consumer goods, which covers any lack of conformity that occurs within 2 years from the date of delivery of the goods (Legal Guarantee).

 

The Legal Guarantee protects the goods from its lack of conformity with respect to the sales contract. This happens, for example, in the case of defective or malfunctioning products, which cannot be used in the manner declared by the seller or for the purposes for which products of the same type are generally used, which do not have the characteristics or qualities promised by the seller or that do not respond to the use for which you purchased them.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 8 / 8 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...