Jump to content

OnePlus 8 / 8 Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα μου απάντησαν μόλις αυτο..

 

"" Please note that our products are processed through an authorized distributor based in Hong Kong. With our current logistics structure, we will not be able to provide a European tax invoice for OnePlus products.""

"" Please purchase the product and get back to us with the company details and we will provide you the vat invoice so that you can get vat refund.""

 

δεν κράτησα κάπου την απάντηση γιατί νόμιζα ότι θα στείλουν το log μετά στο μέιλ όπως κάνουν άλλες εταιρίες και δυστυχώς δεν έστειλαν τίποτα. Εμένα μου είπε ξεκάθαρα ότι θα στείλουν χωρίς φπα.

Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

μια διευκρίνηση που είχα δει γραμμένη εδώ όταν έψαχνα να αγοράσω το op8 pro. Ότι τιμόλογιο χωρίς φπα ενδοκοινοτικό δεν εκδίδει η oneplus από το σαιτ. Μίλησα τώρα με το τσατ τους και μου απάντησαν ότι βεβαίως εκδίδουν χωρίς να χρεώνουν φπα. Καλά δεν θα αγοράσω φέτος κάτι εγώ αλλά το αναφέρω για όποιον ενδιαφέρεται. Εγώ το ρώτησα για το χρόνου που θα βγει η νέα συσκευή.

 

Εμένα μου απάντησαν μόλις αυτο..

 

"" Please note that our products are processed through an authorized distributor based in Hong Kong. With our current logistics structure, we will not be able to provide a European tax invoice for OnePlus products.""

"" Please purchase the product and get back to us with the company details and we will provide you the vat invoice so that you can get vat refund.""

 

Άρα αυτό που καταλαβαίνω από αυτά, είναι ότι από τη μία δεν γίνεται η αυτόματη αποφορολόγηση (όπως γίνεται πχ σε κάποιο ελληνικό κατάστημα που αφαιρείται κατευθείαν το ΦΠΑ), αλλά από την άλλη μπορούν να εκδώσουν τιμολόγιο όπου φαίνεται το ΦΠΑ, και το οποίο θα εκπέσει κανονικά κατά την δήλωση ΦΠΑ που γίνεται ανά 3μηνο.

Κάπως έτσι?

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Άρα αυτό που καταλαβαίνω από αυτά, είναι ότι από τη μία δεν γίνεται η αυτόματη αποφορολόγηση (όπως γίνεται πχ σε κάποιο ελληνικό κατάστημα που αφαιρείται κατευθείαν το ΦΠΑ), αλλά από την άλλη μπορούν να εκδώσουν τιμολόγιο όπου φαίνεται το ΦΠΑ, και το οποίο θα εκπέσει κανονικά κατά την δήλωση ΦΠΑ που γίνεται ανά 3μηνο.

Κάπως έτσι?

 

Μάλλον, αυτό καταλαβαίνω και εγώ.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα πήρα κι εγώ την ίδια απάντηση:

 

Screenshot-2020-12-11-132157.png

 

Kαι στη συνέχεια μου είπε ότι η επικοινωνία για τα στοιχεία της εταιρείας θα πρέπει να γίνει μετά από 15 μέρες από την παράδοση της συσκευής ("Yes we can provide a VAT invoice after the return and replacement period of the device")

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει καμία gcam που να παίζει με όλους τους φακούς?

Σε oneplus 8.

 

Ευχαριστώ

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει καμία gcam που να παίζει με όλους τους φακούς?

 

Σε oneplus 8.

 

 

 

Ευχαριστώ

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/changelog1485/

 

 

Η έκδοση snapcam

 

 

 

Sent from my IN2023 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα κάτοχος και εγώ του 8pro προερχόμενος από note 20 .....

Μέχρι στιγμής το τηλέφωνό είναι εξαιρετικο. Το μόνο προβλημα που αντιμετωπίζω είναι με τις κλήσεις καμία φορά όταν με παίρνουν τηλέφωνο δεν με ακούει ο συνομιλητής ενώ εγώ τον ακούω κανονικά, μόλις κλείσω και ξαναπάρω η κλήση διορθώνεται. Σε ξένα forum έχω διαβάσει ότι το αντιμετωπίζουν και άλλοι χρήστες. Υπάρχει κάποιος από εδώ που του έχει συμβεί και αν ναι περιμένουμε κάποιο update?

 

Στάλθηκε από το IN2023 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/changelog1485/

 

 

Η έκδοση snapcam

 

 

 

Sent from my IN2023 using Tapatalk

Την έχω μέρες αλλά δεν παίζει ο macro.

Έχω το αντίστοιχο xml εννοείται.

Link to comment
Share on other sites

Την έχω μέρες αλλά δεν παίζει ο macro.

Έχω το αντίστοιχο xml εννοείται.

Για δοκίμασε και αυτήν την έκδοση μήπως παίξει:

 

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/changelog1329/

 

Νομίζω δεν απαιτεί κάποιο magisk module πλέον

Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε και αυτήν την έκδοση μήπως παίξει:

 

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/changelog1329/

 

Νομίζω δεν απαιτεί κάποιο magisk module πλέον

 

Δοκίμασα εγώ τώρα σε oneplus 8.

Μόλις πατάς wide ή macro κολλάει και κλείνει η εφαρμογή.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Για το 8 pro γνωρίζει κάποιος αν και πως γίνεται η πρόσβαση σε μια εφαρμογή (π.χ TrackChecker) να γίνεται με κωδικό ?

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Για το 8 pro γνωρίζει κάποιος αν και πως γίνεται η πρόσβαση σε μια εφαρμογή (π.χ TrackChecker) να γίνεται με κωδικό ?

καλημέρα, δεν σου κάνει να ανοίγει με δακτυλικο ?

Lock Apps With Fingerprints On OnePlus 8/8 Pro

Launch the Settings on your phone.

Swipe to the bottom and tap on Utilities.

Find the App locker and tap on it.

Tap on Add apps to get a list of apps that can be secured via your fingerprints. You will be asked to enter the PIN or passcode of the phone.

Check the apps that you want to lock.

Δες και εδώ :)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα εγώ τώρα σε oneplus 8.

Μόλις πατάς wide ή macro κολλάει και κλείνει η εφαρμογή.

 

Δεν έχω προλάβει να τα δοκιμάσω, πριν λίγες μέρες πήρα κι εγώ το oneplus :)

 

Υπάρχουν αρκετές πληροφορίες εδώ:

 

OnePlus 8/T/Pro - Google Camera

https://t.me/gcamOnePlus8

 

@GCamFinder_Bot

MESSAGE ME TO GET GCAM: A Bot that helps you to find the best GCam option for your Smartphone.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα κάτοχος και εγώ του 8pro προερχόμενος από note 20 .....

Μέχρι στιγμής το τηλέφωνό είναι εξαιρετικο. Το μόνο προβλημα που αντιμετωπίζω είναι με τις κλήσεις καμία φορά όταν με παίρνουν τηλέφωνο δεν με ακούει ο συνομιλητής ενώ εγώ τον ακούω κανονικά, μόλις κλείσω και ξαναπάρω η κλήση διορθώνεται. Σε ξένα forum έχω διαβάσει ότι το αντιμετωπίζουν και άλλοι χρήστες. Υπάρχει κάποιος από εδώ που του έχει συμβεί και αν ναι περιμένουμε κάποιο update?

 

Στάλθηκε από το IN2023 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε όλες τις κλήσεις το πεθαίνεις αυτό; δοκίμασες επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων;

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, δεν σου κάνει να ανοίγει με δακτυλικο ?

Lock Apps With Fingerprints On OnePlus 8/8 Pro

Launch the Settings on your phone.

Swipe to the bottom and tap on Utilities.

Find the App locker and tap on it.

Tap on Add apps to get a list of apps that can be secured via your fingerprints. You will be asked to enter the PIN or passcode of the phone.

Check the apps that you want to lock.

Δες και εδώ :)

 

Α, μπράβο !! Ακόμα καλύτερα με δαχτυλικό αποτύπωμα. Ευχαριστώ πολύ !! :)

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Α, μπράβο !! Ακόμα καλύτερα με δαχτυλικό αποτύπωμα. Ευχαριστώ πολύ !! :)

 

Βασικα τα βγαζει και τα 2, και κωδικο και δακτυλικο :)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Α, μπράβο !! Ακόμα καλύτερα με δαχτυλικό αποτύπωμα. Ευχαριστώ πολύ !! :)
Σε όλες τις κλήσεις το πεθαίνεις αυτό; δοκίμασες επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων;
Όχι σε όλες τις κλήσεις..... Δεν έχω δοκιμάσει επαναφορά......

 

Στάλθηκε από το IN2023 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας , σκεφτομαι την αγορα του μιας και ειχα το 7 pro , αξιζει ομως η αγορα απο Banggood με 577 ευρω ? Απο θεμα εγγυησης τι παιζει ?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας , σκεφτομαι την αγορα του μιας και ειχα το 7 pro , αξιζει ομως η αγορα απο Banggood με 577 ευρω ? Απο θεμα εγγυησης τι παιζει ?

 

Για ποιο απο τα δυο αναφέρεσαι? το απλό ή το το 8 pro? για το 8 pro θα είναι μια καλή αναβάθμιση από το 7pro , το απλό όχι.

Εγγύηση έχει ένα χρόνο εδώ στη Ευρώπη στο service center της Oneplus.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ερώτηση έχω εδώ και μισό χρόνο το one plus 8 pro γενικά έχω μείνει υπερβολικά ικανοποιημένος από το κινητό!Έχω ένα θεματακι όμως σε δυο εφαρμογές και συγκεκριμένα σε google και you tube μερικές φορές μου αλλάζει τα χρωματα πχ το λευκό μ το κιτρινίζει και το μαύρο μου το γκριζαρει..το έκανα factory reset δεν άλλαξε τίποτα..το πήγα αντιπροσωπεία μ βρήκαν λένε ιο..δεν άλλαξε τπτ το κάνει και σε εσάς αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ερώτηση έχω εδώ και μισό χρόνο το one plus 8 pro γενικά έχω μείνει υπερβολικά ικανοποιημένος από το κινητό!Έχω ένα θεματακι όμως σε δυο εφαρμογές και συγκεκριμένα σε google και you tube μερικές φορές μου αλλάζει τα χρωματα πχ το λευκό μ το κιτρινίζει και το μαύρο μου το γκριζαρει..το έκανα factory reset δεν άλλαξε τίποτα..το πήγα αντιπροσωπεία μ βρήκαν λένε ιο..δεν άλλαξε τπτ το κάνει και σε εσάς αυτό;

 

Καλημέρα.

Έχω το oneplus 8.

 

YouTube δε χρησιμοποιώ, έχω vanced.

 

Στο Google / Chrome μου θερμαίνει το λευκό όταν πάω να επιλέξω κείμενο ή όταν πάω να γράψω κάτι.

 

Σ αυτές τις περιπτώσεις σου θερμαίνει το λευκό?

Αντιπροσωπεία που στην Ελλάδα? Ιό? Μάλιστα..

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Το έστειλα στην επίσημη αντιπροσωπεία στο εξωτερικο(Πολωνία)μου έκαναν security update.Χωρις να επιλέξω κείμενο ή να πάω να γράψω πχ πάταω αναζήτηση ενός προϊόντος στο skroutz.gr και εκεί που κάνω scrolling στην σελίδα μου το κάνει όπως είπες το λευκο θερμό..προς κίτρινο...και γι'αυτό ρωταω μήπως τελικά το κάνει γενικά κ όχι μόνο στο δικό μου κινητό..αυτό δεν συμβαίνει σε καμία άλλη περίπτωση παρά μόνο στις δύο αυτές εφαρμογές.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Το έστειλα στην επίσημη αντιπροσωπεία στο εξωτερικο(Πολωνία)μου έκαναν security update.Χωρις να επιλέξω κείμενο ή να πάω να γράψω πχ πάταω αναζήτηση ενός προϊόντος στο skroutz.gr και εκεί που κάνω scrolling στην σελίδα μου το κάνει όπως είπες το λευκο θερμό..προς κίτρινο...και γι'αυτό ρωταω μήπως τελικά το κάνει γενικά κ όχι μόνο στο δικό μου κινητό..αυτό δεν συμβαίνει σε καμία άλλη περίπτωση παρά μόνο στις δύο αυτές εφαρμογές.

 

To εχω και εγω στον Chrome. Δεν εχω παρατηρησει κατι αντιστοιχο πχ στο Facebook, οποτε αμφιβαλλω αν ειναι προβλημα Hardware

 

Αν ειναι ιος, να δωσουμε ντεπον...:p

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα!!Ναι και μενα μόνο στο chrome,google και you tube το κάνει και όχι πάντα εννοείται και σε συγκεκριμένα βίντεο και site επομένως δεν θεωρώ ούτε εγώ πως είναι θέμα hardware.Αν ήταν θέμα hardware θα το έκανε και στις υπόλοιπες εφαρμογές.
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα!!Ναι και μενα μόνο στο chrome,google και you tube το κάνει και όχι πάντα εννοείται και σε συγκεκριμένα βίντεο και site επομένως δεν θεωρώ ούτε εγώ πως είναι θέμα hardware.Αν ήταν θέμα hardware θα το έκανε και στις υπόλοιπες εφαρμογές.
Το έχω σε natural screen calibration, δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο σε καμία εφαρμογή

 

Για δοκίμασε αν στο κάνει και σε άλλο screen calibration από αυτό που έχεις επιλεγμένο τώρα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 8 / 8 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...