Jump to content

OnePlus 8 / 8 Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο σκρουτζ δεν δίνουν όλοι τιμολόγιο από ότι έχω ψάξει μόνο δύο μαγαζιά κόβουν τιμολόγιο με 2 χρόνια αντιπρωσοποιας Κ όχι καταστήματος θέλει λίγο προσοχή μέσα στο σκρουτζ.

 

Κάποιοι δίνουν, αλλά πολλοί από αυτούς με αρκετή γραφειοκρατεία

Βέβαια, μπορείς κάποιος να το πάρει πληρώνοντας το ΦΠΑ και να συμψηφίσει το ΦΠΑ με αντίστοιχο εισερχόμενο. Αλλά χρειάζεται να γίνει αυτή η αρχική εκαταμίευση και του ΦΠΑ

 

Αυτό που δεν βλέπω να αναφέρουν για τα oneplus είναι η διάρκεια εγγύησης και από ποιον

Link to comment
Share on other sites

Ναι συμφωνώ μαζί σου απλά μόνο με επικοινωνία θα βγάλεις άκρη. Στα περισσότερα τηλ που έκανα δεν ξέραν να μου απαντήσουν με αποτέλεσμα να μην μπορείς να τους εμπιστεύτεις... Εγώ έχω καταλήξει σε δύο μαγαζιά μιας Κ από ότι βλέπω μεγάλες αλυσίδες όπως κωτσοβολος δεν θα φέρουν το pro
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι... Στο 8 pro σας δουλεύει κανονικά η αναγνώριση προσώπου για το ξεκλείδωμα οθόνης ?

Σ' εμένα (το έχω 2 εβδομάδες τώρα) δούλεψε άριστα για 2-3 μέρες και μετά δεν... Έκανα 2-3 φορές "κατάργηση δεδομένων προσώπου" και ξανά μανά ξαναπέρασα την φάτσα μου αλλά τίποτα...

Καμιά ιδέα ?

Σημ. Δεν έχω αλλάξει φάτσα, δεν κουρεύτηκα, δεν έκανα αλλαγή φύλου :lol::lol:

Edited by harmon17

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι... Στο 8 pro σας δουλεύει κανονικά η αναγνώριση προσώπου και το ξεκλείδωμα οθόνης ?

Σ' εμένα (το έχω 2 εβδομάδες τώρα) δούλεψε άριστα για 2-3 μέρες και μετά δεν... Έκανα 2-3 φορές "κατάργηση δεδομένων προσώπου" και ξανά μανά ξαναπέρασα την φάτσα μου αλλά τίποτα...

Καμιά ιδέα ?

Σημ. Δεν έχω αλλάξει φάτσα, δεν κουρεύτηκα, δεν έκανα αλλαγή φύλου :lol::lol:

 

Εμένα δουλεύουν άψογα κ τα δυο

Link to comment
Share on other sites

Κάποιοι δίνουν, αλλά πολλοί από αυτούς με αρκετή γραφειοκρατεία

Βέβαια, μπορείς κάποιος να το πάρει πληρώνοντας το ΦΠΑ και να συμψηφίσει το ΦΠΑ με αντίστοιχο εισερχόμενο. Αλλά χρειάζεται να γίνει αυτή η αρχική εκαταμίευση και του ΦΠΑ

 

Αυτό που δεν βλέπω να αναφέρουν για τα oneplus είναι η διάρκεια εγγύησης και από ποιον

 

Προσοχή δεν ισχύει αυτό. Αν κοπεί τιμολόγιο με ΦΠΑ σε είδος που βάσει 39α έπρεπε να κοπεί άνευ ΦΠΑ, τότε ο ΦΠΑ δεν εκπίπτει αλλά εξοδοποιειται. Άρα η μόνη λύση είναι να βρίσκεις μαγαζιά που δίνουν χωρίς ΦΠΑ.

Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια γιατί δεν το βρίσκω..

Όταν κάναμε στην αρχική οθόνη από αριστερά προς δεξιά πηγαίναμε σε μια σελίδα που βάζαμε συντομεύσεις και χρησιμοποιουσαμε συχνά τώρα δεν την βρίσκω την επιλογή αυτή που κάνω λάθος;

 

Στάλθηκε από το IN2013 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δουλεύουν άψογα κ τα δυο

 

Όταν λες και τα δυο, εννοείς και το δακτυλικό αποτύπωμα ? Αυτό μου δουλεύει άψογα και με τα 3 δάκτυλα που του έχω καταχωρήσει, δεν έχω πρόβλημα εκεί. Αλλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν δουλεύει το ξεκλείδωμα με πρόσωπο, θέλει κάποια ρύθμιση άραγε? :confused:

 

Edit. Το βρήκα τελικά! Δουλεύει αλλά μόνο αν κάνεις διπλό ταπ στην οθόνη και όχι αν απλά την σηκώσεις . Σωστά ?

Edited by harmon17

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Ναι διπλο tap θελει

 

Οκ, ευχαριστώ !! (ουφ...) :)

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια γιατί δεν το βρίσκω..

Όταν κάναμε στην αρχική οθόνη από αριστερά προς δεξιά πηγαίναμε σε μια σελίδα που βάζαμε συντομεύσεις και χρησιμοποιουσαμε συχνά τώρα δεν την βρίσκω την επιλογή αυτή που κάνω λάθος;

 

Στάλθηκε από το IN2013 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Home settings-Shelf

 

Sent from my OnePlus 7t Pro

Βασίλης

 

Panasonic G600, Samsung N100, Ericsson T65, Siemens SL10, SE T610, SE K700, SE K750, SE W850, Samsung U600, SE T650, SE G900, SE Vivaz, HTC Desire HD, HTC One X, HTC One (M7), HTC One (M8), Nexus 5x, Google Pixel XL, OnePlus 7T Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το δαχτυλικό αποτύπωμα με την 11 τρώει απίστευτα σκαλωματα.

Τα διεγραψες και τα ξαναπερασες;;; Ισως στρωσει ετσι

Link to comment
Share on other sites

Να για κατι τετοιες μικρομ@λ@κιουλες δεν ξε-rootαρω το κινητο.

Ρολοι στη μεση στην status bar. Το ειχα απορια πως και δεν υπαρχει σαν επιλογη.

Βρεθηκε ενα παλικαρι στο xda και εφτιαξε ενα magisk module και...et voila :)

(μονο για A11)

 

Screenshot-20201016-230605.jpg

Link to comment
Share on other sites

Να για κατι τετοιες μικρομ@λ@κιουλες δεν ξε-rootαρω το κινητο.

Ρολοι στη μεση στην status bar. Το ειχα απορια πως και δεν υπαρχει σαν επιλογη.

Βρεθηκε ενα παλικαρι στο xda και εφτιαξε ενα magisk module και...et voila :)

(μονο για A11)

 

Screenshot-20201016-230605.jpg

 

Για δώσε το module

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είσαι :)

 

Τhanks man...

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε 8pro IN2020 (κινέζικο) με 10.5.13.IN11DA μου ήρθε ΟΤΑ η 11.IN11DA, την κατεβάζω κανονικά, δεν παρουσιάζει κανένα θέμα έτσι;

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Γιατί φοράς την ινδική ρομ? Να του περασεις5 την Ευρωπαϊκή IN11BA.

 

Άσχετο έχω μια Sandstone Black σφραγισμένη για Oneplus 8 στα 15€ αν ενδιαφέρεται κάποιος.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί φοράς την ινδική ρομ? Να του περασεις5 την Ευρωπαϊκή IN11BA.

Δυστυχώς, δεν το κατέχω καθόλου το άθλημα, οπότε κάθομαι ως έχει.

Την αναβάθμιση τελικά να την κάνω;

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, δεν το κατέχω καθόλου το άθλημα, οπότε κάθομαι ως έχει.

Την αναβάθμιση τελικά να την κάνω;

 

Μου ήρθε και μένα σήμερα (ΙΝ2020) η αναβάθμιση, την έκανα και μέχρι στιγμής όλα οκ :)

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, δεν το κατέχω καθόλου το άθλημα, οπότε κάθομαι ως έχει.

Την αναβάθμιση τελικά να την κάνω;

 

https://oxygenos.oneplus.net/OnePlus8ProOxygen_15.E.21_OTA_021_all_2008080100_downgrade_85e949025dc342f1.zip θα κατεβάσεις αυτό το αρχείο και στο μενου της αναβάθμισης θα επιλέξεις τοπικη αναβάθμιση, θα διαλέξεις το αρχείο που κατέβασες και έτσι θα έχεις την Ευρωπαϊκή ρομ ώστε να δουλεύει σωστά η συσκευή σου με τους παρόχους της περιοχής σου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Είμαι ευτυχής κάτοχος κι εγώ εδώ και μερικές ημέρες (OnePlus 8 Pro 12/256GB (IN2023) - Skroutz - 10.5.13.IN11BA). Όλα μια χαρά. Έχω 2 απορίες αν γνωρίζει καποιος να με βοηθήσει.

1) Υπάρχει τρόπος να ορίσω ξεχωριστό ήχο ειδοποίησης σε κάθε εφαρμογή;

2) Υπάρχει επίσης τρόπος να ορίσω ήχο κλήσης ανα επαφή;

 

Έψαξα αλλα δεν μπόρεσα να βρω τρόπο και για τα 2.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Edited by Panagiwths8
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Είμαι ευτυχής κάτοχος κι εγώ εδώ και μερικές ημέρες (OnePlus 8 Pro 12/256GB (IN2023) - Skroutz - 10.5.13.IN11BA). Όλα μια χαρά. Έχω 2 απορίες αν γνωρίζει καποιος να με βοηθήσει.

1) Υπάρχει τρόπος να ορίσω ξεχωριστό ήχο ειδοποίησης σε κάθε εφαρμογή;

2) Υπάρχει επίσης τρόπος να ορίσω ήχο κλήσης ανα επαφή;

 

Έψαξα αλλα δεν μπόρεσα να βρω τρόπο και για τα 2.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Καλησπέρα φίλε.

1. Για τις εφαρμογές (νομίζω) μόνο αν στη κάθε εφαρμογή στις ρυθμίσεις της υπάρχει επιλογή "ήχου ειδοποίησης" . Π.χ στο Viber υπάρχει.

2. Ανά επαφή είναι εύκολο αν στην επαφή ρυθμίσεις τον ήχο κλήσης πατώντας εκεί >

Snap-2020-10-20-at-13-55-44.jpg

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 8 / 8 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...