Jump to content

Huawei P40 Lite


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 315
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Υπάρχει επιλογή να μικρυνουν τα εικονίδια από της εφαρμογές?

 

Με εφαρμογη άλλου θεματος,μονο...Στην εφαρμογη "θεματα",εχει και ξεχωριστα εικονιδια που μπορεις να τα προσαρμοσεις σε οποιο θεμα θες....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω εδω και μερες να κανω cast σε tv που της εχω κουμπωσει chromecast, μιας και δεν ειναι smart. Οτι εφαρμογη κιαν εχω δοκιμασει ακομα και τη μαμα εφαρμογη που βρισκεις κατεβαζοντας την κουρτινα δεν μπορει να συνδεθει με την τηλεοραση. Bλεπει την τηλεοραση αλλα αποτυγχανει στην συνδεση. Φταιει που το chromecast ειναι της google??? Το εχετε διαπιστωσει κι εσεις το προβλημα?? Την ιδια στιγμη η αλλη συσκευη μου, το xiaomi Mi note 10 συνδεεται σε 10 δευτερολεπτα.
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Απ' οσο αναφέρετε εδώ δεν υπάρχει πρόβλημα με ειδοποιήσεις σε viber, Messenger, Facebook, οπότε είμαστε κομπλέ. Να ρωτήσω:

1. Σε Facebook και messenger θα πρέπει να γίνονται χειροκίνητα τα updates, σωστά?

2. Πληρωμές με κάρτα μέσω εφαρμογών, πχ efood, cosmote υποστηρίζονται κανονικά?

3. Από security patches πως είναι η κατάσταση? Έρχονται γρήγορα ή θα δίνει κάθε εξάμηνο?

4. Έχει θήκη η συσκευασία?

Ψάχνω και πραγματικά δεν βρίσκω άλλο κινητό σε αυτήν την τιμή να συνδυάζει αξιοπιστία, χαρακτηριστικά και επίσημη εγγύηση.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Απ' οσο αναφέρετε εδώ δεν υπάρχει πρόβλημα με ειδοποιήσεις σε viber, Messenger, Facebook, οπότε είμαστε κομπλέ. Να ρωτήσω:

1. Σε Facebook και messenger θα πρέπει να γίνονται χειροκίνητα τα updates, σωστά?

2. Πληρωμές με κάρτα μέσω εφαρμογών, πχ efood, cosmote υποστηρίζονται κανονικά?

3. Από security patches πως είναι η κατάσταση? Έρχονται γρήγορα ή θα δίνει κάθε εξάμηνο?

4. Έχει θήκη η συσκευασία?

Ψάχνω και πραγματικά δεν βρίσκω άλλο κινητό σε αυτήν την τιμή να συνδυάζει αξιοπιστία, χαρακτηριστικά και επίσημη εγγύηση.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

 

Ναι οι ενημερώσεις θα γίνονται χειροκίνητα μέσω του apkpure. Μισό λεπτό τη μέρα είναι και θα βάλεις τα apk να διαγράφονται αυτόματα μετά την εγκατάσταση. Ότι έκδοση έχει το play store την έχει και το apk pure.

 

Πληρωμές όλα κομπλέ έχω κάνει αρκετές ανανεώσεις στο my cosmote χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

Security patches αυτή τη στιγμή τρέχει του Ιουνίου. Θα ενημερώσω αν δώσει νεότερα και πότε.

 

Θήκη δεν έχει στην Ευρώπη.

 

Το κινητό στην τιμή του είναι διαμάντι. Έρχονται πάντα ειδοποιήσεις από viber messenger η μπαταρία δεν τελειώνει ποτέ δεν το έχω δει να lagarei ούτε για αστείο. Γενικώς ένα κινητό που στην τιμή του θα το αγαπήσεις. Και ας μην έχει Google δεν ενοχλεί σε τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

 

Μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει πως μπορώ να περάσω τα μηνύματα Viber από android κινητό με google στο p40 lite?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

 

Μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει πως μπορώ να περάσω τα μηνύματα Viber από android κινητό με google στο p40 lite?

 

Ευχαριστώ

 

Eγω με κινητο χωρις Google play services,εχω κατεβασει το Viber στο λαπτοπ και στο κινητο,μου ζητησε μεσω scan της φωτοφραφικης του κινητου να σκαναρω τον κωδικο(το τετραγωνάκι) και απο τοτε συγχρονιζει ολα τα μυνηματα παλιά και καινούρια

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Αν και γενικά δεν έχω μεγάλες απαιτήσεις, για τα δικά μου δεδομένα ή φωτογραφική και γενικά το hardware δεν έχει αντίπαλο. Αν είχε Google services, θα ήταν χωρίς ανταγωνισμό.

 

Στάλθηκε από το JNY-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ενδιαφέρομαι να αγοράσω το κινητό , αλλά τι γίνεται αν θέλω να κατεβάσω μια οποιαδήποτε εφαρμογή ; Τις ελληνικές εφαρμογές όπως οασα ή βενζινάδικα , φαρμακεία ελληνικές τράπεζες τις εχει;
Link to comment
Share on other sites

Τις εφαρμογές μπορείς να τις κατεβάσεις από εναλλακτικά stores, όπως το apkpure, αλλά δεν δουλεύουν όλες. Π.χ για την attica bank που με ενδιαφέρει, μπαίνω από τον browser.

 

Στάλθηκε από το JNY-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχω κ εγώ ένα θέματακι, εκεί που βάζω το Gmail δεν με συνδέει, βάζω άλλο εμειλ πάλι τα ίδια, προσπάθησα να δημιουργήσω άλλο μέιλ ξανά. Καμια ιδεα??
Link to comment
Share on other sites

Εχω κ εγώ ένα θέματακι, εκεί που βάζω το Gmail δεν με συνδέει, βάζω άλλο εμειλ πάλι τα ίδια, προσπάθησα να δημιουργήσω άλλο μέιλ ξανά. Καμια ιδεα??

Έχεις δοκιμάσει να μπαίνεις στο gmai απο τον browser;

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δοκιμάσει να μπαίνεις στο gmai απο τον browser;

 

Μάλλον δεν διατύπωσα σωστά, στην προσπάθεια να περάσω τα Google services στο βήμα 4 λέει να βάλουμε όλους τους λογαριασμούς Google γτ μετά δεν θα μπορέσουν να μπουν

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και μια μικρή βοήθεια

 

Το κινητό θέλει να το πάρει η κόρη μου γιατί της άρεσε το μέγεθος , οθόνη , κάμερα του.Δουλεύει λίγες εφαρμογές και σχεδόν καθόλου παιχνίδια

θα ήθελα την βοήθεια σας εάν τρέχουν τα :

messenger και viper

επίσης τα netfix και youtube μέσω browser τρέχουν ??

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και μια μικρή βοήθεια

 

Το κινητό θέλει να το πάρει η κόρη μου γιατί της άρεσε το μέγεθος , οθόνη , κάμερα του.Δουλεύει λίγες εφαρμογές και σχεδόν καθόλου παιχνίδια

θα ήθελα την βοήθεια σας εάν τρέχουν τα :

messenger και viper

επίσης τα netfix και youtube μέσω browser τρέχουν ??

 

ευχαριστώ

 

Δουλευουν κανονικα οι εφαρμογες που ανεφερες και μαλιστα Netflix και Youtube με κανονικες εφαρμογες,φυσικα και Viber-fb messenger.Το Vanced που ειναι η εκδοση του youtube χωρις διαφημισεις,δουλευει αψογα με συνδεση λογαριασμου και ολες τις λειτουργιες του κανονικου.Αν δεν την απασχολει η απουσια ραδιοφωνου ,θα το λατρεψει,ειναι αστερι το κινητακι....

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Δουλευουν κανονικα οι εφαρμογες που ανεφερες και μαλιστα Netflix και Youtube με κανονικες εφαρμογες,φυσικα και Viber-fb messenger.Το Vanced που ειναι η εκδοση του youtube χωρις διαφημισεις,δουλευει αψογα με συνδεση λογαριασμου και ολες τις λειτουργιες του κανονικου.Αν δεν την απασχολει η απουσια ραδιοφωνου ,θα το λατρεψει,ειναι αστερι το κινητακι....

 

καλησπέρα και ευχαριστώ πολύ για την απάντηση

όντως και εμένα μου έκανε φοβερή εντύπωση η οθόνη του αλλά και

πόσο μαζεμένο και ποιοτικό δείχνει

Το ραδιόφωνο δεν το χρειάζεται καθόλου

αυτό που δεν είδα είναι εάν έχει υποδοχή για ακουστικά ή θέλει αντάπτορα !!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και ευχαριστώ πολύ για την απάντηση

όντως και εμένα μου έκανε φοβερή εντύπωση η οθόνη του αλλά και

πόσο μαζεμένο και ποιοτικό δείχνει

Το ραδιόφωνο δεν το χρειάζεται καθόλου

αυτό που δεν είδα είναι εάν έχει υποδοχή για ακουστικά ή θέλει αντάπτορα !!!

 

Εχει κανονικα θυρα 3.5 για ακουστικα στο κατω μερος...Γνωριζετε βεβαια οτι το κινητο δεν εχει Google play services,ετσι?

Θα παιζει με το "μαγαζακι" της Huawei και εναλλακτικα με το APKPure που ειναι σαν το Google play store και τα εχει ολα....Εμενα προσωπικα για να καταλαβεις το μονο που μου λειπει απο την Google ειναι ο συγχρονισμος στις Φωτογραφιες.Τιποτε αλλο,γιατι ολα τα υπολοιπα τα βρισκεις μεσα απο τα 2 μαγαζακια που ανεφερα πριν.

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανονικα θυρα 3.5 για ακουστικα στο κατω μερος...Γνωριζετε βεβαια οτι το κινητο δεν εχει Google play services,ετσι?

Θα παιζει με το "μαγαζακι" της Huawei και εναλλακτικα με το APKPure που ειναι σαν το Google play store και τα εχει ολα....Εμενα προσωπικα για να καταλαβεις το μονο που μου λειπει απο την Google ειναι ο συγχρονισμος στις Φωτογραφιες.Τιποτε αλλο,γιατι ολα τα υπολοιπα τα βρισκεις μεσα απο τα 2 μαγαζακια που ανεφερα πριν.

 

καλησπέρα

ναι το γνωρίζω και όπως ανέφερα και σε προηγούμενο μήνυμα , ελάχιστες εφαρμογές θα τρέχει τις

messenger , viper , netfix , youtube και browser.

Ούτε τραπεζικές εφαρμογές ούτε αγορές που ενδεχομένως δεν θα δουλεύουν

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους.

Συγγνώμη που θα ρωτήσω κάτι που προφανώς το έχουν ρωτήσει και άλλοι πριν από εμένα, αλλά έχω μπερδευτεί...

Επειδή σκέφτομαι να πάρω την εν λόγω συσκευή για την σύζυγο και προκειμένου να αποφύγω δυσάρεστες εκπλήξεις (που συνεπάγονται δικαιολογημένη γκρίνια), μπορεί κάποιος να μου πει που μπορώ να βρω τις παρακάτω εφαρμογές (App Store της Huawei ή κάποιο άλλο store ή απευθείας από την ιστοσελίδα τους) και εάν αυτές λειτουργούν απροβλημάτιστα:

Messenger

Facebook

Instagram

Pinterest

Youtube

Viber

Ρωτώ διότι είμαι a bit confused... Άλλος λέει ότι π.χ. στο Youtube μπορείς να μπαίνεις από browser και δεν μπορείς να εγκαταστήσει την εφαρμογή... Άλλος λέει ότι εγκαθίσταται...

Δεν μας ενδιαφέρουν τα Google Services πάρα μόνο οι εν λόγω εφαρμογές.

Ευχαριστώ .

Link to comment
Share on other sites

Youtube χρησιμοποιείς το vanced ή μπαίνεις μέσω browser. Τα άλλα τα κατεβάζεις από apkpure και λειτουργούν κανονικά, μόνο το viber δεν κάνει επαναφορά των αποθηκευμένων συνομιλιών. Για Pinterest δεν γνωρίζω.

 

Στάλθηκε από το M2002J9G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Youtube χρησιμοποιείς το vanced ή μπαίνεις μέσω browser. Τα άλλα τα κατεβάζεις από apkpure και λειτουργούν κανονικά, μόνο το viber δεν κάνει επαναφορά των αποθηκευμένων συνομιλιών. Για Pinterest δεν γνωρίζω.

 

Στάλθηκε από το M2002J9G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καταρχήν σε ευχαριστώ.

Άρα, στο viber δεν έχουμε θέμα με τις ειδοποιήσεις.

Έχεις υπόψη σου γιατί όμως υπάρχει στο store της Huawei το Youtube, αφού αυτό δεν δουλεύει; Είναι κάτι άλλο;

Και κάτι ακομα... Youtube vanced=;;;

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι μπορείς να κατεβάσεις youtube ή άλλες Google εφαρμογές, αλλά δεν μπορείς να συνδεθείς με τον προσωπικό σου λογαριασμό. Το vanced γκούγκλαρε το, είναι πειραγμένη εφαρμογή χωρίς διαφημίσεις.

 

Στάλθηκε από το M2002J9G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν σε ευχαριστώ.

Άρα, στο viber δεν έχουμε θέμα με τις ειδοποιήσεις.

Έχεις υπόψη σου γιατί όμως υπάρχει στο store της Huawei το Youtube, αφού αυτό δεν δουλεύει; Είναι κάτι άλλο;

Και κάτι ακομα... Youtube vanced=;;;

 

Το YT Vanced δουλευει κανονικα με συνδεση λογαριασμου,βιβλιοθηκες κλπ....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα με ενδιαφερει η συγκεκριμένη συσκευη αλλα μου κοβει τη φορα λογω οτι δε παίζει google maps, ειναι η μονη εφαρμογη που με βολεύει και χρησιμοποιώ καθημερινα σε οδηγηση offline χαρτες και πεζός (εχω δουλεψει οτι εφαρμογη navigation υπαρχει) για μενα ειναι λογος μη αγορας της συσκευης μονο η συγκεκριμένη εφαρμογη.

 

Μετα απο αναζητηση αυτος ειναι ο καλύτερος και πιο απλος τροπος να περάσεις google services? Και αν ναι υπαρχει περιπτωση σε καποιο μελλοντικό update να παει κατι στραβά?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P40 Lite

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...