Jump to content

Huawei P40 Lite


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στα Google maps, δεν μπορώ να κατεβάσω offline maps, γιατί θέλει account. Μόλις του ζητάω να προσθέσω account, δεν δίνει επιλογή.

 

Επίσης υπάρχει θέμα με την προσθήκη νέας επαφής, ιδίως αν έχεις όλες τις επαφές σου στο Google account σου.

Εγώ που έκανα ολα μα όλα δουλεύουν μόνο Google pay δεν παίζει Netflix που θέλουν certified device
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 315
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα και εγώ google play services - όχι με τη τελευταία μέθοδο - και δουλεύει μια χαρά.

Με τις αναβαθμίσεις που θα έρχονται στη συσκευή, τι κάνουμε ρε παιδιά;

Θα ξανακάνουμε τη διαδικασία από την αρχή;

Link to comment
Share on other sites

Παρόλο που πέρασα Google play services και λειτουργεί κανονικά, έχω στο μυαλό μου και αυτό: Καλό είναι να το διαβάσετε:

https://techblog.gr/software/huawei-40-no-google-play-dont/?amp

Link to comment
Share on other sites

Παρόλο που πέρασα Google play services και λειτουργεί κανονικά, έχω στο μυαλό μου και αυτό: Καλό είναι να το διαβάσετε:

https://techblog.gr/software/huawei-40-no-google-play-dont/?amp

 

σαν να σου λέει το άρθρο αν θέλεις το κεφάλι σου ήσυχο μην το πάρεις...... εκτός και αν το θέλεις να πειραματιστεις

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Μετά από αρκετό πειραματισμό, εγκατέστησα τα google play services και δούλεψα τη συσκευή για μια εβδομάδα. Δεν είχα κανένα πρόβλημα, πέρα από τα θέματα ασφάλειας, που εκεί δεν ξέρω τι γίνεται.

 

Χτες του έκανα format και το δουλεύω με τη μαμά rom, το huawei gallery, το more apps και το apkpure.

Έχω εγκαταστήσει όλες τις εφαρμογές που είναι για καθημερινή χρήση και είναι απροβλημάτιστο. Έχω τα βασικά: gmail, facebook, messenger, viber, Skype, here we go. Εχω σύνδεση με το laptop και μέσω bluetooth ακρόαση στο αμάξι.

Κάποιες άλλες εφαρμογές τις δουλεύω μέσα από τον Opera ( winbank, my vodafone, my volterra, youtube κ.λ.π).

Υπάρχει ένα θέμα με τις καινούργιες επαφές που δεν αποθηκεύονται στο λογαριασμό gmail. Όταν χρειαστεί να αλλάξω συσκευή θα δω πως θα τις μεταφέρω. Προς το παρόν τις βάζω στη sim.

Τέλος έχω "πάρει πίσω" καμιά 40αριά ευρώ, από parkaround, e-fresh, domino's και e-food. Οπότε μια χαρά είναι για συσκευή που μου κόστισε 110 ευρώ και σταματάω να παιδεύομαι και να αγχώνομαι με τις μόντες.

Edited by Green_Dragon
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Μετά από αρκετό πειραματισμό, εγκατέστησα τα google play services και δούλεψα τη συσκευή για μια εβδομάδα. Δεν είχα κανένα πρόβλημα, πέρα από τα θέματα ασφάλειας, που εκεί δεν ξέρω τι γίνεται.

 

Χτες του έκανα format και το δουλεύω με τη μαμά rom, το huawei gallery, το more apps και το apkpure.

Έχω εγκαταστήσει όλες τις εφαρμογές που είναι για καθημερινή χρήση και είναι απροβλημάτιστο. Έχω τα βασικά: gmail, facebook, messenger, viber, Skype, here we go. Εχω σύνδεση με το laptop και μέσω bluetooth ακρόαση στο αμάξι.

Κάποιες άλλες εφαρμογές τις δουλεύω μέσα από τον Opera ( winbank, my vodafone, my volterra, youtube κ.λ.π).

Υπάρχει ένα θέμα με τις καινούργιες επαφές που δεν αποθηκεύονται στο λογαριασμό gmail. Όταν χρειαστεί να αλλάξω συσκευή θα δω πως θα τις μεταφέρω. Προς το παρόν τις βάζω στη sim.

Τέλος έχω "πάρει πίσω" καμιά 40αριά ευρώ, από parkaround, e-fresh, domino's και e-food. Οπότε μια χαρά είναι για συσκευή που μου κόστισε 110 ευρώ και σταματάω να παιδεύομαι και να αγχώνομαι με τις μόντες.

 

Τις επαφες μπορεις να τις βαλεις να συγχρονιζονται με τον λογαριασμο Huawei (ωστε να εχεις ενα cloud backup αν τυχει καμια στραβη) και αν θες καθε μηνα κανε εξαγωγη τις επαφες και εισαγωγη μεσω browser στον google λογαριασμο σου.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Τις επαφες μπορεις να τις βαλεις να συγχρονιζονται με τον λογαριασμο Huawei (ωστε να εχεις ενα cloud backup αν τυχει καμια στραβη) και αν θες καθε μηνα κανε εξαγωγη τις επαφες και εισαγωγη μεσω browser στον google λογαριασμο σου.

Σε ευχαριστώ πολύ για τη συμβουλή. Πως περνάνε οι επαφές από ένα cloud backup σε ένα λογαριασμό google, δεν το γνωρίζω καθόλου. Θα το ψάξω βέβαια, αλλά αν εσύ ή κάποιος άλλος έχει ένα link πιο συγκεκριμένο, θα με διευκολύνει πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 4 μερες χρησης θελω μα πω και εγω τις εντυπώσεις μου. Η συσκευή για τα χρηματα του τα σπαει. Αυτονομια, καμερες, σβελταδα ολα τα εχει το κινητο. Οσο για τα gms που λείπουν. Φυσικα ειναι ενα θεμα, γιατι εχουμε μαθει τοσα χρονια με αυτα, αλλα προσωπικα εστησα ετσι το κινητο που προσωπικά δεν τα εχω καθολου αναγκη.
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω νεος κατοχος απο αυριο,θα ηθελα τη βοηθεια σας,πως γινεται να συγχρονισω τς επαφες μου τουλαχιστον για να μην τις χασω ...2ο κινητο με google services υπαρχει,αλλά πως θα περασω τις επαφες στο P40 Lite??Ραδιόφωνο εχει? Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγω σήμερα για μέλος της οικογένειας λογικά αύριο θα έρθει. 163 με τιμολόγιο. Θα μπει vanced adguard και μέσω moreapps ότι εφαρμογές δεν έχει το store της huawei. Εφόσον υπάρχουν winbank nbg είμαστε κομπλέ. Επίσης apkpure για ότι άλλο χρειαστεί.

 

40w charger kirin 810 μπαταριαρα κορυφαία ips οθόνη και καλές διαστάσεις. Νομίζω φτάσαμε στην εποχη που περνουμε κινηταρες σε πολύ λογικές τιμές. Τα Samsung που παίζουν σε αυτές τις τιμές είναι πολύ χειρότερα στα πάντα εκτός της amoled.

 

Στάλθηκε από το SM-T720 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγω σήμερα για μέλος της οικογένειας λογικά αύριο θα έρθει. 163 με τιμολόγιο. Θα μπει vanced adguard και μέσω moreapps ότι εφαρμογές δεν έχει το store της huawei. Εφόσον υπάρχουν winbank nbg είμαστε κομπλέ. Επίσης apkpure για ότι άλλο χρειαστεί.

 

40w charger kirin 810 μπαταριαρα κορυφαία ips οθόνη και καλές διαστάσεις. Νομίζω φτάσαμε στην εποχη που περνουμε κινηταρες σε πολύ λογικές τιμές. Τα Samsung που παίζουν σε αυτές τις τιμές είναι πολύ χειρότερα στα πάντα εκτός της amoled.

 

Στάλθηκε από το SM-T720 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Eνα notification led να ειχε,και ραδιοφωνο,και πιστευω δεν θα ειχε ανταγωνιστη σ αυτη την τιμη...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Eνα notification led να ειχε,και ραδιοφωνο,και πιστευω δεν θα ειχε ανταγωνιστη σ αυτη την τιμη...
Για ράδιο έχουμε tuneinradio Spotify YouTube background playback. Led θα μπορούσε να έχει ναι.

Με τα gms δεν θα ασχοληθώ καθόλου. Θα περάσω Vanced amazon store moreapps adguard. Viber messenger nbg winbank Instagram Facebook messenger κτλ λειτουργούν κανονικά.

 

Δεν ξέρω για το Google photos τι γίνεται και αν παίζει με κάποιο τρόπο ώστε να γίνονται back up οι φωτογραφίες. Αλλιώς μια φορά το μήνα μεταφορά σε pc και upload στο photos.

Για χάρτες σκέφτομαι here maps. Από εκεί και πέρα δεν νομίζω ότι λείπει κάτι άλλο. SD card περνει αλλά Nano τα 128gb όμως είναι υπεραρκετά για το 99% του κόσμου. Εγώ σκέφτομαι το s20 fan edition για τέλος του χρόνου που λένε ότι θα βγει με 865 στα 650.

 

Στάλθηκε από το SM-T720 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για ράδιο έχουμε tuneinradio Spotify YouTube background playback. Led θα μπορούσε να έχει ναι.

Με τα gms δεν θα ασχοληθώ καθόλου. Θα περάσω Vanced amazon store moreapps adguard. Viber messenger nbg winbank Instagram Facebook messenger κτλ λειτουργούν κανονικά.

 

Δεν ξέρω για το Google photos τι γίνεται και αν παίζει με κάποιο τρόπο ώστε να γίνονται back up οι φωτογραφίες. Αλλιώς μια φορά το μήνα μεταφορά σε pc και upload στο photos.

Για χάρτες σκέφτομαι here maps. Από εκεί και πέρα δεν νομίζω ότι λείπει κάτι άλλο. SD card περνει αλλά Nano τα 128gb όμως είναι υπεραρκετά για το 99% του κόσμου. Εγώ σκέφτομαι το s20 fan edition για τέλος του χρόνου που λένε ότι θα βγει με 865 στα 650.

 

Στάλθηκε από το SM-T720 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτα τα tuneinradio, Spotify, YouTube background playback,ειναι ιντερνετικα,ετσι?Εγω μιλαω για ραδιοφωνο χωρις συνδεση δεδομενων ή wifi...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Αυτα τα tuneinradio, Spotify, YouTube background playback,ειναι ιντερνετικα,ετσι?Εγω μιλαω για ραδιοφωνο χωρις συνδεση δεδομενων ή wifi...
Ναι καταλαβαίνω πως το εννοείς. Πολύ λίγα κινητά έχουν στις μέρες μας κανονικό ραδιόφωνο. Με τα MB που έχουμε με 3 4 ώρες τη μέρα tuneinradio δεν τρώει πολλά MB άνετα βγαίνει ο μήνας.

 

Στάλθηκε από το SM-T720 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο φίλε, σωστός και έχεις ωραία λογική και σκέψη για το στήσιμο της συσκευής.

Πλέον άρχισε να φαίνεται ξεκάθαρα ότι η απουσία gms δεν είναι και κάτι τόσο φοβερό, η Huawei έχει κάνει πολύ καλή δουλειά με το store της.

Σιγά βέβαια που θα καθόταν με σταυρωμένα χέρια, απλά το αναφέρω διότι βγαίνουν κατά καιρούς οι Κασσάνδρες και φέρνουν την καταστροφή.

Ξέρω πολλούς που έχουν αποχαιρετησει μια χαρά τα gms και δεν τους λείπει τίποτε.

Απλά να χαμε να λέγαμε δηλαδή, από τους διάφορους κινδυνολόγους στα φόρουμ.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κάποια στιγμή θα έπρεπε να γίνει αυτό και η Huawei είναι από τις εταιρίες που έχει τη δυνατότητα να το κάνει. Καιρός να καταλάβει η Google ότι δεν περιστρεφονται όλα γύρω από αυτή. Ακόμα και για Gmail μπαίνει σε ένα σωρό άλλες εφαρμογές mail και τραβάνε κανονικά πληροφορίες notifications. Με το micro g που παίζει στο vanced πάνε να το κάνουν τεράστιο protect που θα παίζει σε όλες τις Google εφαρμογές χωρίς GMS. Υποψιάζομαι ότι και η μπαταρία είναι τόσο καλύτερη στο κινητό λόγω απουσίας GMS framework.

 

Στάλθηκε από το SM-T720 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η συγκεκριμένη συσκευή είναι πάρα πολύ δυνατή, την έχουν φίλοι μου και έχουν μόνο καλά λόγια να πουν.

Καλορίζικη!

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Η συγκεκριμένη συσκευή είναι πάρα πολύ δυνατή, την έχουν φίλοι μου και έχουν μόνο καλά λόγια να πουν.

 

Καλορίζικη!

Να είσαι καλά. Δεν θα πάει σε μένα αλλά στην οικογένεια ελπίζω να την ευχαριστηθεί ήμουν ανάμεσα και στο redmi 9 pro αλλά είναι πολύ μεγάλο και ο 720g αρκετά αδύναμος.

 

Στάλθηκε από το SM-T720 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι εμείς, σχεδόν όλοι έχουμε βολευτεί με Xiaomi συσκευές.

Κάποτε τις χλεύαζαν ορισμένοι και τώρα βλέπουμε πού έχει φτάσει η εταιρεία.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κι εμείς, σχεδόν όλοι έχουμε βολευτεί με Xiaomi συσκευές.

 

Κάποτε τις χλεύαζαν ορισμένοι και τώρα βλέπουμε πού έχει φτάσει η εταιρεία.

Ακόμα και σήμερα αρκετοι αποκαλούν κινεζιες τα xiaomi. Πόσο κολλημένοι είναι κάποιοι 2020 έχουμε. Huawei xiaomi realme μπορούν πολύ άνετα να βρεθούν στην κορυφή στο μέλλον. Βαρέθηκα τις τιμές των Apple Samsung και oneplus τον τελευταίο χρόνο για να μεγιστοποιησουν το κέρδος τους λες και δεν φτάνουν αυτά που βγάζουν. Εταιρίες που θα επρεπε να τις κόψουμε μαχαίρι μέχρι να βάλουν μυαλό. Βγάζουν 2 3 συσκευές αξιόλογες και vfm που και που κάθε 2 3 χρόνια.

 

Στάλθηκε από το SM-T720 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο φίλε, σωστός και έχεις ωραία λογική και σκέψη για το στήσιμο της συσκευής.

Πλέον άρχισε να φαίνεται ξεκάθαρα ότι η απουσία gms δεν είναι και κάτι τόσο φοβερό, η Huawei έχει κάνει πολύ καλή δουλειά με το store της.

Σιγά βέβαια που θα καθόταν με σταυρωμένα χέρια, απλά το αναφέρω διότι βγαίνουν κατά καιρούς οι Κασσάνδρες και φέρνουν την καταστροφή.

Ξέρω πολλούς που έχουν αποχαιρετησει μια χαρά τα gms και δεν τους λείπει τίποτε.

Απλά να χαμε να λέγαμε δηλαδή, από τους διάφορους κινδυνολόγους στα φόρουμ.

 

Oχι απλως δεν λειπει τιποτα,η μπαταρια δεν γονατιζει απο τα Google services..Ειναι το 1ο μου Huawei κινητο της νεας εποχης(το τελευταιο που ειχα ηταν το p10!)και τολμω να πω ειλικρινα οτι δεν μου λειπει η Google και οι υπηρεσιες της!

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P40 Lite

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...