Jump to content

Huawei P40 Lite


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω blue mail και το έχω εξαιρέσει από την αυτόματη βελτιστοποιήση αλλά και πάλι δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις. Το έχω κλειδώσει και στις πρόσφατες εφαρμογές, χωρίς αποτέλεσμα. Υπάρχει κάτι άλλο που πρέπει να κάνω;

 

Στάλθηκε από το JNY-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 315
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Έχω blue mail και το έχω εξαιρέσει από την αυτόματη βελτιστοποιήση αλλά και πάλι δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις. Το έχω κλειδώσει και στις πρόσφατες εφαρμογές, χωρίς αποτέλεσμα. Υπάρχει κάτι άλλο που πρέπει να κάνω;

 

Στάλθηκε από το JNY-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έτσι είναι δυστυχώς, άμα πας στην εφαρμογή, ρυθμίσεις, σχετικά , έλεγχος κατάστασης εφαρμογής , θα δεις ότι βγάζει σφάλμα και ας την εξαιρούμε, το πρόβλημα είναι στο push mail, αν ορίσεις χρόνο λήψης κάθε 15 λεπτά δεν θα έχεις πρόβλημα λογικά, δηλ θα συμπεριφέρεται σαν την εφαρμογή mail της huawei.

Μου είναι απαραίτητο το push, αν μπορέσω να βρω κάτι θα σου πω.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πολύ. Πράγματι, πηγαίνοντας ρυθμίσεις - σχετικά, μου βγάζει ειδοποίηση ότι για να λειτουργεί σωστά πρέπει να είναι στις προστατευμένες εφαρμογές. Πατώντας, με βγάζει στην βελτιστοποιήση, όπου το έχω ήδη απεργοποιημένο. Δεν βλέπω όμως και την επιλογή για 15λεπτη ενημέρωση..

Edit : πήγα ρυθμίσεις - άλλαξα το προώθηση σε λήψη 5 λεπτά και νομίζω δουλεύει.. Θα το παρακολουθήσω να δω πως πάει.

 

Στάλθηκε από το JNY-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by YanniZ
Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πολύ. Πράγματι, πηγαίνοντας ρυθμίσεις - σχετικά, μου βγάζει ειδοποίηση ότι για να λειτουργεί σωστά πρέπει να είναι στις προστατευμένες εφαρμογές. Πατώντας, με βγάζει στην βελτιστοποιήση, όπου το έχω ήδη απεργοποιημένο. Δεν βλέπω όμως και την επιλογή για 15λεπτη ενημέρωση..

Edit : πήγα ρυθμίσεις - άλλαξα το προώθηση σε λήψη 5 λεπτά και νομίζω δουλεύει.. Θα το παρακολουθήσω να δω πως πάει.

 

Στάλθηκε από το JNY-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

3 λεπτά έχω βάλει και είναι ΟΚ

Πόσο σκίζει τη μπαταρία θα δείξει

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα την εφαρμογή του Outlook και βλέπω μέχρι στιγμής ότι τα mail έρχονται κανονικά. Έχω συνδέσει και το gmail...

 

Στάλθηκε από το JNY-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν και γενικά δεν βγάζω φωτογραφίες, οπότε και τα στάνταρ μου δεν είναι τόσο ψηλά και δεν είμαι ειδικός, δηλώνω πολύ ευχαριστημένος με τη κάμερα. Τουλάχιστον την ημέρα, γιατί νυχτερινή δεν έχω βγάλει. Επίσης πολύ καλός και ο ήχος του.

 

Στάλθηκε από το JNY-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν και γενικά δεν βγάζω φωτογραφίες, οπότε και τα στάνταρ μου δεν είναι τόσο ψηλά και δεν είμαι ειδικός, δηλώνω πολύ ευχαριστημένος με τη κάμερα. Τουλάχιστον την ημέρα, γιατί νυχτερινή δεν έχω βγάλει. Επίσης πολύ καλός και ο ήχος του.

 

Στάλθηκε από το JNY-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η κάμερα είναι σούπερ....

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Επαφές πως μπορείς να τις βάλεις; Πρέπει να κατεβάσεις το csv από τις επαφές του gmail και να το κάνεις upload στην αντίστοιχη εφαρμογή επαφών που έχει το κινητό;
Είπαμε του κώ..ου μας να μαγειρέψει, σκ...α μας έφτιαξε.
Link to comment
Share on other sites

Επαφές πως μπορείς να τις βάλεις; Πρέπει να κατεβάσεις το csv από τις επαφές του gmail και να το κάνεις upload στην αντίστοιχη εφαρμογή επαφών που έχει το κινητό;

 

Ναι αλλά θα επιλέξεις απο το λογαριασμό gmail στο export την τρίτη επιλογή σαν vcard για ios. Το αποθηκεύεις στο κινητό και και το κάνεις εισαγωγή απο την εφαρμογή των επαφών.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που να πέρασε τελευταία επιτυχημένα τα Google services, μπορεί να ποστάρει κάποιον οδηγό;

 

Στάλθηκε από το JNY-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που να πέρασε τελευταία επιτυχημένα τα Google services, μπορεί να ποστάρει κάποιον οδηγό;

 

Στάλθηκε από το JNY-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλησπέρα,

 

Εγώ σήμερα το σέταρα με αυτό τον τρόπο. Όλα πήγαν ρολόϊ, αλλά δεν παρέλειψα ούτε ένα βήμα.

https://gadgetpilipinas.net/2020/04/how-to-install-google-play-store-on-huawei-p40-series/

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Αν και το έχω σετάρει, ίσως μπω στη διαδικασία να ξαναδοκιμάσω, αν και έχω πάρει τη διαδικασία από φόβο...

 

Στάλθηκε από το JNY-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και πλεον που χρειάστηκε να το σετάρω δε βρίσκω μέθοδο που να δουλεύει. Ή δε θα πέρνει το λογαριασμό ή δε θα σταματάει να πετάει pop up notifications.
Link to comment
Share on other sites

Έκανα τη διαδικασία της πρώτης σελίδας και μου έστελνε συνέχεια notifications. Ξαναέκανα τη διαδικασία από το 12 και μετά και όλα καλά! Κατάφερα και έχω 3 λογαριασμούς στο gmail όπως ήθελα.

 

Προσοχή στα βήματα, ευλαβική προσοχή!

Είπαμε του κώ..ου μας να μαγειρέψει, σκ...α μας έφτιαξε.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Δοκίμασα και βγάζει πρόβλημα στο διακομιστή της Google. Ψάχνοντας για λύση, βρήκα αυτήν:

 

 

αλλά δεν μπόρεσα να προσπεράσω το θέμα με τα 10 pop up / λεπτό που δεν μπόρεσα να το φτιάξω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Δοκίμασα και βγάζει πρόβλημα στο διακομιστή της Google. Ψάχνοντας για λύση, βρήκα αυτήν:

 

 

αλλά δεν μπόρεσα να προσπεράσω το θέμα με τα 10 pop up / λεπτό που δεν μπόρεσα να το φτιάξω.

 

σκαλώνεις εκει που ανοίγει το κινεζοκο app με g εικονίδιο? και όλο σου πετάει ενα μήνυμα?

 

αν ναι τοτε να ξέρεις το μήνυμα λέει ότι το app δεν μπορεί να συνδεθείς

 

στην πράξη έχουν ρίξει ολα τα servers τα οποια κατέβαζαν τα αρχεια ......... ετσι απλα δεν προχωράς

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Το πήρα σήμερα δώρο για τη σύζυγό. Δε μπορώ να περάσω καμία εφαρμογή Google? Με ενδιαφέρει βασικά το Google Photos που συγχρονίζει τις φωτογραφιες της στο Google λογαριασμό της εδώ και χρόνια.

 

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι φίλε που θα στο πω, αλλά η συσκευή δεν κάνει για κάποιον που έχει συνηθίσει το Android με Google play store και τις εφαρμογές της google. Ειδικά για γυναίκα που τα χρειάζεται όλα out of the box.

Με όσο σκάλισμα και να έχουμε κάνει, δεν καταφέραμε να εγκαταστήσουμε Google.

Δεν θα έχει Google photos, google maps, viber, WhatsApp, zoom και duo.

Επίσης δεν θα μπορεί να αποθηκεύσει μια καινούργια επαφή στον google-gmail λογαριασμό της και άλλα που δεν θυμάμαι τώρα.

 

Αν μπορείς γύρισε το πίσω - αν τα καταφέρεις και πάρε της κάτι άλλο.

Edited by Green_Dragon
Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι φίλε που θα στο πω, αλλά η συσκευή δεν κάνει για κάποιον που έχει συνηθίσει το Android με Google play store και τις εφαρμογές της google. Ειδικά για γυναίκα που τα χρειάζεται όλα out of the box.

Με όσο σκάλισμα και να έχουμε κάνει, δεν καταφέραμε να εγκαταστήσουμε Google.

Δεν θα έχει Google photos, google maps, viber, WhatsApp, zoom και duo.

Επίσης δεν θα μπορεί να αποθηκεύσει μια καινούργια επαφή στον google-gmail λογαριασμό της και άλλα που δεν θυμάμαι τώρα.

 

Αν μπορείς γύρισε το πίσω - αν τα καταφέρεις και πάρε της κάτι άλλο.

Εγώ τα πέρασα τελικά χθες όλα παίζουν εκτός από Google pay (για φίλο ήταν)
Link to comment
Share on other sites

Με ποιον τρόπο;

 

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk

Με πολλές δωκιμεςς η οποίες πςρριλαμβαναν διαδοχική αναβάθμιση σε play services ώστε να μην πετάει το μηνημα the device is not sertified. Θα πρέπει να έχω άλλη συσκευή να κάνω αναπαράσταση (α ναι επειδή δεν έκανε login) για να βάλω account της Google και να προσπεράσω το server error έβαλα το quick shortcut maker Και απο εκεί μέσα βρήκα στο Google account manager web login (ότι κάνουμε και όταν σπάμε το frp)

 

Κοινός είχε αρκετή δουλειά. Λογικά παίζει σε όλα τα huawei με τελευταία έκδοση λογισμικού

 

Edit βρήκα στο YouTube μια διαδικασία σχεδόν παρόμοια με αυτό που έκανα (με κάποιες παραλλαγές) λογικά παίζει και αυτή

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Το πήρα σήμερα δώρο για τη σύζυγό. Δε μπορώ να περάσω καμία εφαρμογή Google? Με ενδιαφέρει βασικά το Google Photos που συγχρονίζει τις φωτογραφιες της στο Google λογαριασμό της εδώ και χρόνια.

 

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk

 

Γνωστός μου με το p40 για κάποιες εφαρμογές της Google που χρειάζεται, έχει φτιάξει shortcuts μέσω του browser στην αρχική οθόνη. Πχ μπαίνεις στο YouTube μέσω browser, συνδέεσαι στο λογαριασμό σου και φτιάχνεις shortcut στην αρχική οθόνη. Οπότε είναι ουσιαστικά σαν να έχεις την εφαρμογή. Το ίδιο μπορείς να κάνεις και για το Google photos και ότι άλλο χρειάζεσαι από Google. Απλά λογικά θα πρέπει να ανεβάζεις χειροκίνητα τις φώτο στο Google photos.

 

Λυπάμαι φίλε που θα στο πω, αλλά η συσκευή δεν κάνει για κάποιον που έχει συνηθίσει το Android με Google play store και τις εφαρμογές της google. Ειδικά για γυναίκα που τα χρειάζεται όλα out of the box.

Με όσο σκάλισμα και να έχουμε κάνει, δεν καταφέραμε να εγκαταστήσουμε Google.

Δεν θα έχει Google photos, google maps, viber, WhatsApp, zoom και duo.

Επίσης δεν θα μπορεί να αποθηκεύσει μια καινούργια επαφή στον google-gmail λογαριασμό της και άλλα που δεν θυμάμαι τώρα.

 

Αν μπορείς γύρισε το πίσω - αν τα καταφέρεις και πάρε της κάτι άλλο.

 

Viber και zoom έχει κανονικά, υπάρχουν στο appgallery της Huawei. Βασικά όλες σχεδόν μπορεί να τις έχει εκτός από τα gapps. Το whatsapp μπορεί να το βάλει κανονικά, αναμένεται και επίσημα στο appgallery. Και Google maps μπορείς να βάλεις αλλά δεν θα συνδέεται στο λογαριασμό Google. Duo δεν νομίζω να χρησιμοποιεί και κανένας.

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Στα Google maps, δεν μπορώ να κατεβάσω offline maps, γιατί θέλει account. Μόλις του ζητάω να προσθέσω account, δεν δίνει επιλογή.

Επίσης υπάρχει θέμα με την προσθήκη νέας επαφής, ιδίως αν έχεις όλες τις επαφές σου στο Google account σου.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P40 Lite

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...