Jump to content

Huawei P40 Lite


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το τηλεφωνο λεει σαν χαρακτηριστικα και καμερες,αλλά το περασμα Google play store-services,δεν θα ελεγα οτι ειναι και η ευκολοτερη διαδικασια...
Στο vanced σε αφήνει να κάνεις login στο google account του YouTube λογαριασμού σου ή όχι;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 315
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Στο vanced σε αφήνει να κάνεις login στο google account του YouTube λογαριασμού σου ή όχι;

 

Κανονικα όλα.Login,ενημερωσεις εγγραφων,σχόλια κλπ,ολα δουλευουν κανονικα...

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Login κάνει,αλλά δεν συγχρονίζει να σου βγαζει ειδοποιησεις για νεα βίντεο,σχόλια κλπ...
Μάλιστα. Γενικά ειδοποιήσεις έρχονται; Από WhatsApp, Viber, messenger κλπ;
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα. Γενικά ειδοποιήσεις έρχονται; Από WhatsApp, Viber, messenger κλπ;

 

Σορυ,εκανα λαθος συγχρονιζει κανονικα και login το Vanced και σε unrooted συσκευη.Ναι και οι ειδοποιησεις ολα κομπλε σε Viber.Whats up δεν χρησιμοποιω και δεν ξερω..

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Κανονικα όλα.Login,ενημερωσεις εγγραφων,σχόλια κλπ,ολα δουλευουν κανονικα...

 

Ok. Καλώς. Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Με micro g το YouTube δουλεύει άψογα έγραφες ειδοποιήσεις κτλ. Viber κομπλέ με ειδοποιήσεις. Χθες όλη μέρα με full φωτεινότητα και 4G και πολλες ώρες οθόνη είχε το βράδυ 30% μπαταρία. Το άτομο που το πήρε είναι πολύ ευχαριστημένο πήραμε και θήκη και αφήσαμε την μεμβράνη που είχε δεν θα βάλουμε τζαμακι εφόσον το προφυλάσσει 100%. Δεν λείπει κάτι στο κινητό ακομα και χωρίς Google services με Huawei gallery και apkpure έχουμε τα πάντα. Αν δεν βρίσκεται κάτι κατεβάζετε απλά το apk και είστε κομπλέ. Το UFS 2.1 σύστημα που έχει είναι πολύ γρήγορο κάνει install τις εφαρμογές ακαριαία ενώ είμαστε σε browsing ακόμα δεν το έχω δει να σκαλώνει έστω και για ένα δευτερόλεπτο. Βάλτε adguard premium για να μην βλέπετε ούτε μισή διαφημιση. Φωτογραφίες το βράδυ αρκετά καλές με night Mode. Δεν τραβάει 1080p 60fps ίσως βάλουν σε επόμενες αναβαθμίσεις. Και σίγουρα να βάλουν double tap to wake ώστε να μην έχουμε εφαρμογές τρίτων και swipe up στην οθόνη για screen off.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Να κάνω μια ερώτηση σχετικά με το apkpure. Όταν κάνει update τις εφαρμογές, τα δεδομένα αυτών τα βρίσκω μετά στις "Λήψεις". Αν τα σβήσω όλα από εκεί θα δημιουργηθεί κάποιο πρόβλημα; Εσείς τα αφήνετε;
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση σχετικά με το apkpure. Όταν κάνει update τις εφαρμογές, τα δεδομένα αυτών τα βρίσκω μετά στις "Λήψεις". Αν τα σβήσω όλα από εκεί θα δημιουργηθεί κάποιο πρόβλημα; Εσείς τα αφήνετε;

 

Στο ληψεις λογικα κατεβαζει τα apk τα οποια μετα τα κανει εγκατασταση.

Δεν υπαρχει προβλημα να τα σβησεις.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά. Μερικές ερώτησεις....

Τα εικονίδια εφαρμογών μπορούν να γίνουν ποιο μικρά?

Στην αρχικη πως προσθέτουμε πχ το sticky notes?

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση σχετικά με το apkpure. Όταν κάνει update τις εφαρμογές, τα δεδομένα αυτών τα βρίσκω μετά στις "Λήψεις". Αν τα σβήσω όλα από εκεί θα δημιουργηθεί κάποιο πρόβλημα; Εσείς τα αφήνετε;
Το apkpure έχει επιλογή να διαγράφει τα αρχεία μετά την εγκατάσταση

 

Στάλθηκε από το ART-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

Το apkpure έχει επιλογή να διαγράφει τα αρχεία μετά την εγκατάσταση

 

Στάλθηκε από το ART-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ευχαριστώ, το ρύθμισα. Να ρωτήσω κάτι άλλο. Στα social, ενώ στα fb & fb messenger, WhatsApp μου έρχονται κανονικά οι ειδοποιήσεις στο Viber δυστυχώς όχι. Πρέπει να μπαίνω να βλέπω αν εχω μνμ. Υπάρχει κάποιος τρόπος από τις ρυθμίσεις να "επιβάλω" να έρχονται;
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. επειδή ενδιαφέρομαι για το κιν. το app gallery έχει την εφαρμογή whats up και τράπεζα πειραώς ?
Και να μην την έχει το app gallery, θα τα έχει το apkpure. Κι εγώ το ίδιο ανησυχούσα, πήγαινα επίτηδες σε κοντινό media markt και έπιανα huawei να ψάξω στο app gallery τι εφαρμογές υπάρχουν και τελικά πήρα το HONOR 9X Pro και έβαλα apk pure και κατέβασα μέχρι και εφαρμογές της Google (αν και δεν δουλεύουν όλες...)
Link to comment
Share on other sites

ναι οκ αλλά κάποιος που έχει την συσκευή μπορεί να μου πεί αν υπάρχουν αυτά τα app: whats up, winbank kai mi fit είται στο appgallery είτε apkpure?
Link to comment
Share on other sites

ναι οκ αλλά κάποιος που έχει την συσκευή μπορεί να μου πεί αν υπάρχουν αυτά τα app: whats up, winbank kai mi fit είται στο appgallery είτε apkpure?
Whats up και mi fit υπάρχουν, το winbank mobile είναι προς το παρόν διαθέσιμο μόνο ως quick app
Link to comment
Share on other sites

Παιδια με τις επαφες που ειναι περασμενες σε google φανταζομαι μεταφερονται με clone στην καινουρια συσκευη. Μετα κανας τροπος να συγχρονιζονται με αλλες συσκευες υπαρχει, αν δεν ειναι περασμενα τα google services.
Link to comment
Share on other sites

Whats up και mi fit υπάρχουν, το winbank mobile είναι προς το παρόν διαθέσιμο μόνο ως quick app

 

Ευχαριστώ. Όταν λες quick τι εννοείς ;

Και κάτι άλλο έχει προστασία gorilla ;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Όταν λες quick τι εννοείς ;

 

Και κάτι άλλο έχει προστασία gorilla ;

Quick app (απ' όσο έχω καταλάβει) είναι απλά ένα εικονίδιο που σε στέλνει στο website της εφαρμογής. Στην προκειμένη περίπτωση στο winbank σε στέλνει στο τραπεζικό site. Αντί να μπαίνεις δηλαδή εσύ απ το browser, σου έχει έτοιμο το εικονίδιο και απλά το πατάς. Ψιλομπούρδα.

 

Τέλος, προστασία στην οθόνη έχουν τα Huawei/Honor απλά μόνο οι ίδιοι γνωρίζουν τι ακριβώς είναι καθώς δεν την ανακοινώνουν ποτέ. "Φοράει" και εργοστασιακή ζελατίνα πάνω της πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί και 12 μιας και με 10 κυκλοφόρησε και η Huawei δίνει 2 χρόνια αναβαθμίσεις.

 

Σούπερ....:D:D

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Μια λύση για όσες εφαρμογές χρειάζονται Google services, είναι η παρακάτω

Ουσιαστικά δημιουργεί ένα παράλληλο Android περιβάλλον...

 

Στάλθηκε από το JNY-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στις ναυαρχιδες η Huawei δινει 2 αναβαθμισεις Android ενω στα αλλα 1.

Το Lite ΔΕΝ ειναι ναυαρχιδα οποτε 1 αναβαθμιση Android.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P40 Lite

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...