Jump to content

Samsung Galaxy S20 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά έχει κανείς το προγραμματάκι για τα 90hz στην οθόνη να το δοκιμάσω;

 

https://www.apkmirror.com/apk/project-vivid/s20-refresh-rate-control/s20-refresh-rate-control-1-0-release/s20-refresh-rate-control-1-0-android-apk-download/

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πήγα smartrec Χαϊδάρι για αλλαγή ηχείου διότι έπαιζε χαμηλα...

 

Δε μπορείτε να φανταστείτε τι γινόταν σήμερα εκεί λόγω του update του Android system web view που εκανε ενημέρωση και δεν σε άφηνε να δουλέψεις σχεδόν τίποτα στο τηλέφωνο... 9 στους 10 είχαν αυτό το θέμα

Link to comment
Share on other sites

Πήγα smartrec Χαϊδάρι για αλλαγή ηχείου διότι έπαιζε χαμηλα...

 

Δε μπορείτε να φανταστείτε τι γινόταν σήμερα εκεί λόγω του update του Android system web view που εκανε ενημέρωση και δεν σε άφηνε να δουλέψεις σχεδόν τίποτα στο τηλέφωνο... 9 στους 10 είχαν αυτό το θέμα

 

Θα σου κάνουν αλλαγή ηχείου τελικά;

Είναι μια καλή ευκαιρία αν γίνει να σου αντικαταστήσουν (είναι σχεδόν σίγουρο) και την μπαταρία.

Τι πρόβλημσ υπάρχει με το update του Android system web view;

Δεν κατάλαβα κάποια δυσλειτουργία στο τηλέφωνο ... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Θα σου κάνουν αλλαγή ηχείου τελικά;

Είναι μια καλή ευκαιρία αν γίνει να σου αντικαταστήσουν (είναι σχεδόν σίγουρο) και την μπαταρία.

Τι πρόβλημσ υπάρχει με το update του Android system web view;

Δεν κατάλαβα κάποια δυσλειτουργία στο τηλέφωνο ... :blink:

 

https://www.gazzetta.gr/plus/texnologia/article/1577053/provlimata-gia-polles-efarmoges-android-ayti-einai-i-prosorini-lysi

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Θα σου κάνουν αλλαγή ηχείου τελικά;

Είναι μια καλή ευκαιρία αν γίνει να σου αντικαταστήσουν (είναι σχεδόν σίγουρο) και την μπαταρία.

Τι πρόβλημσ υπάρχει με το update του Android system web view;

Δεν κατάλαβα κάποια δυσλειτουργία στο τηλέφωνο ... :blink:

 

Μου άλλαξαν ηχείο. Παίζει σούπερ τώρα. Η μπαταρία δεν αλλάχτηκε αλλά δε με πολύ ενδιαφέρει προς το παρόν διότι είναι βράχος ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

 

Πόση διαφορά στην αυτονομία έχει η αλλαγή του ρυθμού ανανέωσης από 120 σε 96Hz;

Link to comment
Share on other sites

Πόση διαφορά στην αυτονομία έχει η αλλαγή του ρυθμού ανανέωσης από 120 σε 96Hz;

 

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ενδιαφέρων βίντεο. Οντως για μισή ώρα αξίζει το 120 πιστεύω.

 

Στάλθηκε από το SM-G988B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και εγώ μετά από 4 με 5 ημέρες χρήσης με 96Hz κατάλαβα ότι η διαφορά σε κατανάλωση ΔΕΝ είναι αισθητή, μηδαμινή θα έλεγα ενώ με τα 120ΗΖ η διαφορά στις αλλαγές είναι εμφανή και το έχω πλέον μόνιμα στα 120Hz.

Link to comment
Share on other sites

Μονόδρομος τα ατιμα τα 120hz. Και στο fe 5g μόνιμα στα 120 το έχω όπως και στο Mi 10 T μου στα 144.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Μας έκανε ζημιά το 120. Δεν υπάρχει περίπτωση, εγώ προσωπικά, να γυρίσω σε 60 ποτέ!

 

Στάλθηκε από το SM-G988B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εδω δεν μπορω να γυρισω εγω πλεον στα 60 που μου πηρε 7 μηνες να παω στα 120....
Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμιση ασφαλείας και κάμερας...δεν είδα κάποια διαφορά στην κάμερα, καταλάβατε τίποτα εσείς;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, από αύριο στην πάρεα σας..

Πήρα το s20 ultra και θα βάλω αγγελία το s20 plus.

Ξέρω ότι δεν θα δω καμία τρελή διαφορά αλλά ήθελα αυτό το κλικ παραπάνω οθόνη γιατί περνάω πολλές ώρες με το κινητό μέσα αυτήν ημέρα..

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, από αύριο στην πάρεα σας..

Πήρα το s20 ultra και θα βάλω αγγελία το s20 plus.

Ξέρω ότι δεν θα δω καμία τρελή διαφορά αλλά ήθελα αυτό το κλικ παραπάνω οθόνη γιατί περνάω πολλές ώρες με το κινητό μέσα αυτήν ημέρα..

 

Καλοχρησιμοποίητο φίλε μου.

Νομίζεις ότι δεν θα δεις διαφορά.

Θα δεις και μάλιστα σε αρκετά (έκανα ένα πέρασμα από S20 Ultra σε S20 Plus το έδωσα και πήγα σε S20 FE 5G και τέλος το έδωσα γιατί πιστεύω ότι ήταν το πιο τίμιο σε vfm και το έδωσα στον γιο μου και ξαναπήγα σε S20 Ultra).

Εκτός του 5G που είναι σίγουρα στα συν θα δεις σίγουρα καλύτερη μπαταρία και σαφώς θεαματικότερο zoom, αλλά θα καταλάβεις ότι έχεις και τηλέφωνο...(περισσότερο όγκο και βάρος..χονδρικά πάντα....).

Από εκεί και πέρα πολύ ψιλοδιαφορές..

Link to comment
Share on other sites

Καλοχρησιμοποίητο φίλε μου.

Νομίζεις ότι δεν θα δεις διαφορά.

Θα δεις και μάλιστα σε αρκετά (έκανα ένα πέρασμα από S20 Ultra σε S20 Plus το έδωσα και πήγα σε S20 FE 5G και τέλος το έδωσα γιατί πιστεύω ότι ήταν το πιο τίμιο σε vfm και το έδωσα στον γιο μου και ξαναπήγα σε S20 Ultra).

Εκτός του 5G που είναι σίγουρα στα συν θα δεις σίγουρα καλύτερη μπαταρία και σαφώς θεαματικότερο zoom, αλλά θα καταλάβεις ότι έχεις και τηλέφωνο...(περισσότερο όγκο και βάρος..χονδρικά πάντα....).

Από εκεί και πέρα πολύ ψιλοδιαφορές..

 

 

Το βάρος δεν με ενοχλεί.. τουλάχιστον έτσι νομίζω, θα δω αύριο.. για την μπαταρία αν μπυ βγάζει 1 ώρα παραπάνω με 120hz θα είμαι υπέρ-ευχαριστημενος.

Για το 5g πρέπει να κάνω κάτι ή είναι ενεργοποιήμενο?

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Το βάρος δεν με ενοχλεί.. τουλάχιστον έτσι νομίζω, θα δω αύριο.. για την μπαταρία αν μπυ βγάζει 1 ώρα παραπάνω με 120hz θα είμαι υπέρ-ευχαριστημενος.

Για το 5g πρέπει να κάνω κάτι ή είναι ενεργοποιήμενο?

 

Θα είσαι καλημενος με την αναμονή σίγουρα....εγώ με 120Hz βγάζω σχεδόν την ημέρα με δύκαρτο και ανοιχτά όλα,Bluetooth, smartwatch, wifi,, δεδομένα κ.τ.λ

Για το 5G αν είσαι cosmote ΔΕΝ κάνεις απολύτως τίποτα....για τις άλλες εταιρίες ΔΕΝ γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

Θα είσαι καλημενος με την αναμονή σίγουρα....εγώ με 120Hz βγάζω σχεδόν την ημέρα με δύκαρτο και ανοιχτά όλα,Bluetooth, smartwatch, wifi,, δεδομένα κ.τ.λ

Για το 5G αν είσαι cosmote ΔΕΝ κάνεις απολύτως τίποτα....για τις άλλες εταιρίες ΔΕΝ γνωρίζω.

 

Με cosmote είμαι, οπότε θα το δοκιμάσω αν πιάνει κάπου..

Σε ευχαριστώ για τις απαντήσεις..

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Όταν τραβάς φωτογραφία ένα κείμενο ας πούμε μια Α4 σελίδα κάνει focus σε 1-2 σειρές και όλα τα άλλα βγαίνουν πολύ θολά.. Δεν εστιάζει σωστά.. Το κάνει και σε εσάς;

 

jB7PDTg.jpg

 

Δείτε εδώ ας πούμε

Edited by DjTony
Link to comment
Share on other sites

Εγω χρησιμοποιώ φλας και είναι καθαρή όλη η σελίδα Α4.

Αν και νομίζω ότι αν τραβάς από λίγο πιο μακριά, όλη τη σελίδα Α4 δεν έχεις πρόβλημα.

 

Στάλθηκε από το SM-G988B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι φυσιολογική η φωτογραφία.

Λόγο μεγάλου φάσματος χρειάζεται μεγαλύτερη απόσταση για να τραβήξεις καθαρή λήψη σε κείμενο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...