Jump to content

Samsung Galaxy S20 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό το ακούω πρώτη φορά δεν το ήξερα ευχαριστώ πολύ. όταν συνδέεις τα ακουστικά που έχεις που είναι με USB c δεν κάνεις τίποτε άλλο?
Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Το εγραψα παραπανω αλλα μαλλον δεν το καταλαβες. Κανεις οτι εκανες και πριν για να μπεις recovery απλα με συνδεδεμενα τα ακουστικα.
Link to comment
Share on other sites

Το εγραψα παραπανω αλλα μαλλον δεν το καταλαβες. Κανεις οτι εκανες και πριν για να μπεις recovery απλα με συνδεδεμενα τα ακουστικα.

ωραία τώρα το κατάλαβα ευχαριστώ:)

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Τι 5G είναι αυτό ρε παιδιά.

Πλατεία Αριστοτέλους με Cosmote κοιτάζω ένα περίεργο σηματάκι στην πάνω μπάρα και βλέπω...αμάν μου άνοιξαν τα 5τζίνια (5G) sτο κινητό... :D

Πω λέω θα κάνω speedtest να φρικάρω...και φρίκαρα...70Mbps dowoload και 14 upload.

Στο 4G+ έπιανα κάτι 120άρες..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στο 5G έχω παρατηρήσει ότι όπου είχα 4G με 10-15 mbps έχω 5G με 100-150

 

Δεν είναι τρελές ταχύτητες αλλά πολύ καλύτερα από 4G σε κάποια σημεία

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με πολύ χαμηλή φωτεινότητα εδώ και μισή ώρα τουλάχιστον από 73% πήγε 74 μόνο... Δεν έχει ζεσταθεί το τηλέφωνο και απλά ανεβαίνει πολύ αργά.. Γράψει γρήγορη φόρτιση κανονικά... Α ρε Samsung.. Και στο S20+ που είχα το έκανε αυτό..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ και ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ με υγεία.

Περίεργο..εγώ παρόλο που πέρασαν από τα χέρια μου αρκετά S20 και Ultra και Plus δεν μου έτυχε ποτέ τέτοια περίπτωση,

Είσαι σίγουρος ότι ΔΕΝ φταίει το καλώδιο ή ο φορτιστής που τα φορτίζεις;

Δοκίμασες να τα αλλάξεις;

Π.χ εγώ ένα καλώδιο που είχα από Huawei παρόλο που ήταν Type-C ήταν τελείως ασύμβατο με τα τηλέφωνα της Samsung.

Link to comment
Share on other sites

δες το καλωδιο..παιζει ρολο στην φορτιση.

 

Ένα της ugreen είναι που ειναι πολύ αξιόπιστη εταιρεία. Με αυτό φορτίζω εδώ και 3 γενιές από το S9+ και δεν είχα κανένα θέμα ποτέ

Link to comment
Share on other sites

Ποτε δεν ξερεις... Δοκιμασες με το αυθεντικο;

Παρελαβα προσφατα και εγω ενα της Ugreen για ενα φορτιστη απο S9 που εχω στη δουλεια σε περιπτωση που χρειαστει. Φαινεται σουπερ ποιοτικο. Νομιζω εσυ το ειχες προτεινει και το παραγγειλα.

Μου εχει τυχει σε αλλες συσκευες με τριτο φορτιστη και καλωδιο να φορτιζει σαν χελωνα... Η ακομα και με τον αυθεντικο αλλα αλλο καλωδιο.

Και με ενα usb c της Huawei που ειχα δοκιμασει σε S20+ φορτιζε απιστευτα αργα.

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Ένα της ugreen είναι που ειναι πολύ αξιόπιστη εταιρεία. Με αυτό φορτίζω εδώ και 3 γενιές από το S9+ και δεν είχα κανένα θέμα ποτέ

 

Έρχεται όμως μια μέρα που το καλώδιο σταματάει να δουλεύει σωστά κι εμείς επιμένουμε να ψάχνουμε αλλού την λύση.....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ενα καλωδιο με το χρονο χαλαει, λογικο οσο καλης ποιοτητας κ αν ειναι...Αν φορτιζεις 3 χρονια, καθε μερα βαλε βγαλε θα φθαρει...
Link to comment
Share on other sites

Στο S20+ που είχα θυμάμαι είχε Caller ID στον dialer χωρίς έξτρα εφαρμογή έβλεπα ας πούμε ότι με έπαιρνε ο κωτσόβολος και όχι σκέτο αριθμό.. Εδώ στο Ultra δε το βρίσκω πουθενά. Δεν είναι στα call settings του dialer.. Edited by DjTony
Link to comment
Share on other sites

Σε ελληνικο S20+ (Eur) δεν εχει caller id. Μηπως ηταν branded Cosmote?

 

Ίσως.. Αν περάσω δηλαδή στο S20 Ultra την rom της Cosmote με Odin θα έχω Caller ID?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω να σου πω 100%. Στης γυναικας μου το κινητο που ειναι branded Xiaomi εχει caller id. Εγω ποτε δεν ειχα, παντα επαιρνα μη branded κινητα.
Link to comment
Share on other sites

Στο S20+ που είχα θυμάμαι είχε Caller ID στον dialer χωρίς έξτρα εφαρμογή έβλεπα ας πούμε ότι με έπαιρνε ο κωτσόβολος και όχι σκέτο αριθμό.. Εδώ στο Ultra δε το βρίσκω πουθενά. Δεν είναι στα call settings του dialer..

 

Είχα και εγώ ένα Note 10 Plus αγορασμένο από Cosmote (σφραγισμένο) εγώ το άνοιξα που είχε και caller ID και κλήσεις HD παντού και χωρίς χρήση wifi calling ή wolte

Απλά το τηλέφωνο από ότι είχα παρατηρήσει στην έκδοση λογισμικού ήταν AUT/EUR/ ήταν δηλαδή Αυστριακό.

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μας πει με τι CSC εχει caller ID ?

 

Βάλε γερμανική. Οι ελληνικές ποτέ δεν είχαν. Πάντα γύρους σε γερμανική για αυτό το λόγο

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Βάλε γερμανική. Οι ελληνικές ποτέ δεν είχαν. Πάντα γύρους σε γερμανική για αυτό το λόγο

 

DBT φλασαρα και δεν έχει... Πρέπει να φλασάρω χωρίς sim?

Link to comment
Share on other sites

Έχει πολύ χαμηλό ηχείο γενικά το ultra..

 

dyZJi8Y.jpg

 

Αυτη την έκδοση έχει το S20+ που είχα και είχε Caller ID. Ποιανής χώρας είναι να βάλω και στο ultra μου το ίδιο? Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Έχει πολύ χαμηλό ηχείο γενικά το ultra..

 

Τι εννοείς χαμηλό ηχείο Ultra;

Ούτε στη μέση δεν έχω την ένταση στον ήχο και σχεδόν είναι ενοχλητικός. Δύο τρεις φορές που το έβαλα στο τέρμα μου φωνάζουν από άλλο δωμάτιο να το χαμηλώσω.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς χαμηλό ηχείο Ultra;

Ούτε στη μέση δεν έχω την ένταση στον ήχο και σχεδόν είναι ενοχλητικός. Δύο τρεις φορές που το έβαλα στο τέρμα μου φωνάζουν από άλλο δωμάτιο να το χαμηλώσω.

 

οταν χτυπάει το τηλεφωνο ας πουμε.... ακουγεται χαμηλα και ας ειναι τερμα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...