Jump to content

Samsung Galaxy S20 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έβαλα την XEF την γαλλική από ότι είδα και δεν έχω Caller ID ξανά βέβαια έμεινε σε COS COS το CSC

 

Για να αλλάξει το csc υπάρχει νήμα για το S20

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=487030

Link to comment
Share on other sites

οταν χτυπάει το τηλεφωνο ας πουμε.... ακουγεται χαμηλα και ας ειναι τερμα

 

Κοίτα.

Λογικά ή θα υπάρχει κάποιο θέμα ήχου με την συσκευή ή τα ακουστικά μας ερεθίσματα είναι διαφορετικά.

Επειδή όμως μου έχει τύχει εμένα το αντίθετο να έχει χαμηλότερο ήχο το S20 Plus που είχα (όχι όμως σε σημείο να πω ότι το ακούω δύσκολα) πιστεύω ότι είναι θέμα συσκευής.

Τρείς φίλοι είμαστε που έχουμε Ultra κανένας δεν έχει παράπονο από την ένταση του ηχείου. Το αντίθετο θα έλεγα.

Μπορεί να είναι πατρίδες παρτίδες...το συνηθίζει αυτό η Samsung

Link to comment
Share on other sites

οταν χτυπάει το τηλεφωνο ας πουμε.... ακουγεται χαμηλα και ας ειναι τερμα

 

1. Δοκίμασε κάποιον άλλον ήχο κλήσης. Ειδικά αν χρησιμοποιείς κάποιον που τον κατέβασες από το Internet ίσως να έχει χαμηλή ένταση.

2. Μήπως χαμηλώνει καθώς σηκώνεις την συσκευή? Γιατί υπάρχει αυτή η επιλογή στις ρυθμίσεις.

Κατά τα άλλα, συμφωνώ με τον φίλο πιο πάνω πως δεν έχει τέτοιο πρόβλημα ή σειρά εκτός κι αν έπεσες σε προβληματική συσκευή (οπότε πας service).

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

DBT φλασαρα και δεν έχει... Πρέπει να φλασάρω χωρίς sim?

 

Την έβαλα με τον τρόπο που προτείνουν στο θέμα του S20 plus και μου άλλαξε τόσο εδώ όσο και στο S20 plus γης γυναίκας μου και απέκτησα και τη λειτουργία.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα με τον τρόπο που προτείνουν στο θέμα του S20 plus και μου άλλαξε τόσο εδώ όσο και στο S20 plus γης γυναίκας μου και απέκτησα και τη λειτουργία.

 

Ξαναγύρισες στο s Νίκο?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα με τον τρόπο που προτείνουν στο θέμα του S20 plus και μου άλλαξε τόσο εδώ όσο και στο S20 plus γης γυναίκας μου και απέκτησα και τη λειτουργία.

 

Πρέπει δηλαδή να γυρίσω σε 10 άρα να κάνω την αλλαγή CSC και να βάλω μετά την 11αρα? Αυτό σημαίνει wipe τα πάντα ε;

Link to comment
Share on other sites

Ξαναγύρισες στο s Νίκο?

 

οχι ρε συ,αλλα ετοιμαζομαι για σ21 (διωχνω νοτε την τριτη) και μενω με xperia 5. το Plus το εχει η γυναικα μου.

Οσο αφορα τη διαδικασια ελεγε οτι αν πατουσες το ον/off αμεσως μετα την αλλαγη του csc δεν εκανε ρεσετ. Στο νοτε μου πετυχε και δεν εφαγα ρεσετ, απλα εγινε αλλαγη. στο Plus ομως μου εκανε ρεσετ και τις 2 φορες (το δοκιμασα μια 2η να δω τι εφταιξε και απετυχα). Επομενως παρε ενα back, εγω ευτυχως τα ειχα ολα sd και εχασα μονο στησιμο, και κανε το..αλλα δεν ξερω αν γινεται στην 11. κανε μια δοκιμη

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

οχι ρε συ,αλλα ετοιμαζομαι για σ21 (διωχνω νοτε την τριτη) και μενω με xperia 5. το Plus το εχει η γυναικα μου.

Οσο αφορα τη διαδικασια ελεγε οτι αν πατουσες το ον/off αμεσως μετα την αλλαγη του csc δεν εκανε ρεσετ. Στο νοτε μου πετυχε και δεν εφαγα ρεσετ, απλα εγινε αλλαγη. στο Plus ομως μου εκανε ρεσετ και τις 2 φορες (το δοκιμασα μια 2η να δω τι εφταιξε και απετυχα). Επομενως παρε ενα back, εγω ευτυχως τα ειχα ολα sd και εχασα μονο στησιμο, και κανε το..αλλα δεν ξερω αν γινεται στην 11. κανε μια δοκιμη

 

Μάλλον θα σε ακολουθήσω αλλά ίσως όχι day 1.

Περιμένω νέα σου για την κάμερα όταν με το καλό έρθει (νομίζω τέλος του μήνα).

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα σε ακολουθήσω αλλά ίσως όχι day 1.

Περιμένω νέα σου για την κάμερα όταν με το καλό έρθει (νομίζω τέλος του μήνα).

 

Θα πάω day 1 για να πουλήσω buds να αξίζει η μετάβαση καθώς το νότε έχει πέσει και χωρίς αυτά το κόστος θα είναι παραπάνω χωρίς να αξίζει πιστεύω. Παρόλα αυτά αν έχει sd όπως διαβάζω τώρα θα χαρώ αλλά ακόμα ξενερωνω με πάχος και βάρος. Το νότε ήταν άριστο για το μέγεθος του σε αυτά

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι είναι πολύ χαμηλό το ηχείο του ultra. Το έχω δίπλα δίπλα με ένα S9+ και S20+ και παίζει ένα 20% πιο χαμηλά στο τέρμα όλα.. Το ultra δεν ακούγεται σχεδόν ενώ τα άλλα γκαρίζουν... Σκέφτομαι να το πάω Smartec
Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι είναι πολύ χαμηλό το ηχείο του ultra. Το έχω δίπλα δίπλα με ένα S9+ και S20+ και παίζει ένα 20% πιο χαμηλά στο τέρμα όλα.. Το ultra δεν ακούγεται σχεδόν ενώ τα άλλα γκαρίζουν... Σκέφτομαι να το πάω Smartec
Το Dolby είναι ενεργοποιημένο?

 

Sent from my DUB-LX1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι είναι πολύ χαμηλό το ηχείο του ultra. Το έχω δίπλα δίπλα με ένα S9+ και S20+ και παίζει ένα 20% πιο χαμηλά στο τέρμα όλα.. Το ultra δεν ακούγεται σχεδόν ενώ τα άλλα γκαρίζουν... Σκέφτομαι να το πάω Smartec

 

Να το πας φίλε μου για έναν έλεγχο να δεις τι συμβαίνει.

Εγώ θεωρώ ότι το δικό μου πάλι αντιθέτως είναι υπερβολικά δυνατό εν σύγκρισή με άλλα.

Να φανταστείς έχω τον ήχο κλίσης τρία κλικ κάτω από το τέρμα και πάλι αν είναι το τηλέφωνο εκτός τσάντας ή τσέπης είναι σχετικά ενοχλητικά δυνατός.

Σε έλεγχο που έκανα με ένα Samsung S20 FE 5G και ένα S7 που έχω, το Ultra με το S20 FE έχουν ακριβώς την ίδια ένταση στο τέρμα..ίσως ένα κλικ πιο δυνατό το Ultra ενώ και τα δύο σκεπάζουν τελείως το S7 (λογικό γιατί είναι και μονοφωνικό).

Edited by makouin
Link to comment
Share on other sites

Το Dolby είναι ενεργοποιημένο?

 

Sent from my DUB-LX1 using Tapatalk

 

Ναι κανονικά. Και το τέρμα το δικό μου είναι 2-3 κλικ κάτω το S20+ ας πούμε

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα Ελληνικό ήρθε το μεσημέρι με επίπεδο ασφαλείας 1 Ιανουαρίου 2021
Οπότε αρχίσαν σιγά σιγά να το δίνουν. Φαντάζομαι γρήγορα θα έρθει και σε εμένα.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Χθες το έκανα εγώ.....έχω την εντύπωση ότι έχει βελτιωθεί γύρω στο 10 με 15% η αναμονή.

Είναι 16:30 και είμαι με 61% μπαταρία..συνήθως είχα γύρω στο 50-53% ίσως και λιγότερο τέτοια ώρα με την ίδια χρήση.

Θα δείξει καλύτερα σε λίγες μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήρε και αναβάθμιση επιπέδου ασφαλείας,

Η μπαταρία πάντως προσωπικά μετά την τελευταία αναβάθμιση με εξέπληξε κυριολεκτικά.

Το 10 με 15% που ανέφερα στο παραπάνω ποστ μου φαίνεται μικρό...έχω φτάσει με την ίδια χρήση ακριβώς να έχω 45% υπόλοιπο μπαταρίας στις 21:00 το βράδυ...

Αυτά τα αποτελεσματα μόνο στο A70, στο Note 10 plus και ισως στο S20 FE 5G που πέρασαν αό τα χέρια μου το συνάντησα.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήρε και αναβάθμιση επιπέδου ασφαλείας,

Η μπαταρία πάντως προσωπικά μετά την τελευταία αναβάθμιση με εξέπληξε κυριολεκτικά.

Το 10 με 15% που ανέφερα στο παραπάνω ποστ μου φαίνεται μικρό...έχω φτάσει με την ίδια χρήση ακριβώς να έχω 45% υπόλοιπο μπαταρίας στις 21:00 το βράδυ...

Αυτά τα αποτελεσματα μόνο στο A70, στο Note 10 plus και ισως στο S20 FE 5G που πέρασαν αό τα χέρια μου το συνάντησα.

 

Στο Messenger μπορείς να στείλεις ηχητικά μετά την τελευταία αναβάθμιση;

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήρε και αναβάθμιση επιπέδου ασφαλείας,

Η μπαταρία πάντως προσωπικά μετά την τελευταία αναβάθμιση με εξέπληξε κυριολεκτικά.

Το 10 με 15% που ανέφερα στο παραπάνω ποστ μου φαίνεται μικρό...έχω φτάσει με την ίδια χρήση ακριβώς να έχω 45% υπόλοιπο μπαταρίας στις 21:00 το βράδυ...

Αυτά τα αποτελεσματα μόνο στο A70, στο Note 10 plus και ισως στο S20 FE 5G που πέρασαν αό τα χέρια μου το συνάντησα.

 

Δεν νομίζω πως το Note 10 plus είχε καλύτερη αυτονομία.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν μπορώ να στείλω ηχητικά μηνύματα....ενώ δείχνει ότι κάνει εγγραφή μετά εξαφανίζετε.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...