Jump to content

Samsung Galaxy S20+


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

10 μερες πλεον στα 120hz και καταλαβαινω καλυτερα τη διαφορα. Πηγα να γυρισω στα 60 να δω τι παιζει πλεον και ηταν ζορικο. Δεν εχω λογο βεβαια με sot πανω απο 7 ωρες στα 120....

 

Επισης εχω παθει πλακα με το σκαναρισμα της καμερας. Επειδη βγαζω αρκετες τετοιες λογω τηλεκπαιδευσης της μικρης ειναι σαν να σκαναρεις με σκανερ το ατιμο!

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Λουρπακ λέμε...

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Λουρπακ λέμε...

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Χαχαχα χαχαχα έτσι φιλαράκι..

Αυτό το full fat όχι το άλλο το φλωρικο με τα μειωμένα λιπαρά..

Όταν λέγαμε ότι είναι αδύνατο να γυρίσεις πίσω αυτό εννοούσαμε.

Link to comment
Share on other sites

@scorio3 Ναι, γιατι οχι; Για τους περισσοτερους ειναι σημαντικο το SOT. Βεβαια τωρα με γρηγορες φορτισεις κλπ ολα λυνονται.
Link to comment
Share on other sites

@scorio3 Ναι, γιατι οχι; Για τους περισσοτερους ειναι σημαντικο το SOT. Βεβαια τωρα με γρηγορες φορτισεις κλπ ολα λυνονται.
μην αναλωνεσαι κ μην αγχώνεσαι για μικροπραγματα ζησε την ζωη σου με τους ανθρωπους σου......

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ζω αλλα γουσταρω να πειραζω και το κινητο... Εγκλημα δεν ειναι... Τωρα ειδικα με το lockdown που ο χρονος περισσευει δυστυχως και με το παραπανω. Περναω 8 ωρες στη δουλεια κοιτωντας καμερες χωρις λογο επειδη ειμαστε κλειστα (μουσειο). Κατι πρεπει να ψαχουλευεις να περασει η ωρα!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Γκυκοκοιταζω το κινητο και εχω μερικες αποριες.

Καταρχας αυτη την στιγμη εχω S9+.

Θεωρειτε οτι αξιζει το upgrade ή να περιμενω επομενη σειρα?

Επισης απο θεμα μπαταριας τα παει καλυτερα απο το S9+?

Γενικα το εχω μονιμα συνδεδεμενο με ρολοι, wifi/data ολη μερα ανοιχτα, nfc ανοιχτο και 2-3 λογαριασμοι email. Παιχνιδια δεν παιζω καθολου.

Αυτο που με ενδιαφερει ειναι περα απο τις επιδοσεις να αντεχει αρκετα και η μπαταρια του, τυπου 9:00-00:00 να μενω τουλαχιστον με ενα 30% υπολοιπο και θα το χρησιμοποιω σε 120Hz.

S20 FE δεν κοιταω γιατι δυστυχως διαβαζω θεματα με την οθονη και ακομα και αν δεν ειναι ευκολα αντιληπτα στη χρσηση, οταν δινεις 500+ δεν συμβιβαζεσαι με τετοια θεματα κατα την γνωμη μου.

 

Θεωρειτε αξιζει η μεταβαση?

Εναλλακτικα θα κοιτουσα OnePlus 8T ή ΜΙ 10Τ Pro (εσχατη λυση, λογω miui και IPS)

Edited by mobrol
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Γκυκοκοιταζω το κινητο και εχω μερικες αποριες.

Καταρχας αυτη την στιγμη εχω S9+.

Θεωρειτε οτι αξιζει το upgrade ή να περιμενω επομενη σειρα?

Επισης απο θεμα μπαταριας τα παει καλυτερα απο το S9+?

Γενικα το εχω μονιμα συνδεδεμενο με ρολοι, wifi/data ολη μερα ανοιχτα, nfc ανοιχτο και 2-3 λογαριασμοι email. Παιχνιδια δεν παιζω καθολου.

Αυτο που με ενδιαφερει ειναι περα απο τις επιδοσεις να αντεχει αρκετα και η μπαταρια του, τυπου 9:00-00:00 να μενω τουλαχιστον με ενα 30% υπολοιπο και θα το χρησιμοποιω σε 120Hz.

S20 FE δεν κοιταω γιατι δυστυχως διαβαζω θεματα με την οθονη και ακομα και αν δεν ειναι ευκολα αντιληπτα στη χρσηση, οταν δινεις 500+ δεν συμβιβαζεσαι με τετοια θεματα κατα την γνωμη μου.

 

Θεωρειτε αξιζει η μεταβαση?

Εναλλακτικα θα κοιτουσα OnePlus 8T ή ΜΙ 10Τ Pro (εσχατη λυση, λογω miui και IPS)

 

Και εγω τον αυγουστου στο ιδιο γλυκοκοιτασμα ημουν....και τελικα το εκανα πρωην και εγω κατοχος ενος s9+ εχω μεινει

παρα πολυ ικανοποιημενος απο το s20+...τωρα το ερωτημα ειναι σε τι τιμη θα το βρεις...για στο χιλιαρικο δεν αξιζει για εμενα...μετα απο σχεδον 10 μηνες...φαντασου εγω το πηρα και με 200 ευρω κατω δωρο απο την samsung και επιπλεον επιστροφης...μεσω eurobank...οσο εαν θελεις να περιμενεις το s21 σκεψου οτι θα χρειαστεις ενα 20ευρω παραπανω για την αγορα ενος φορτιστη...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Γκυκοκοιταζω το κινητο και εχω μερικες αποριες.

Καταρχας αυτη την στιγμη εχω S9+.

Θεωρειτε οτι αξιζει το upgrade ή να περιμενω επομενη σειρα?

Επισης απο θεμα μπαταριας τα παει καλυτερα απο το S9+?

Γενικα το εχω μονιμα συνδεδεμενο με ρολοι, wifi/data ολη μερα ανοιχτα, nfc ανοιχτο και 2-3 λογαριασμοι email. Παιχνιδια δεν παιζω καθολου.

Αυτο που με ενδιαφερει ειναι περα απο τις επιδοσεις να αντεχει αρκετα και η μπαταρια του, τυπου 9:00-00:00 να μενω τουλαχιστον με ενα 30% υπολοιπο και θα το χρησιμοποιω σε 120Hz.

S20 FE δεν κοιταω γιατι δυστυχως διαβαζω θεματα με την οθονη και ακομα και αν δεν ειναι ευκολα αντιληπτα στη χρσηση, οταν δινεις 500+ δεν συμβιβαζεσαι με τετοια θεματα κατα την γνωμη μου.

 

Θεωρειτε αξιζει η μεταβαση?

Εναλλακτικα θα κοιτουσα OnePlus 8T ή ΜΙ 10Τ Pro (εσχατη λυση, λογω miui και IPS)

 

Την έκανα την μετάβαση. Το πέτυχα στο amazon Γερμανίας (524 χωρίς ΦΠΑ, με τα μεταφορικά) και το θεώρησα πολύ καλή ευκαρία για να την αγνoήσω...

Με βόλεψε η υπερευρυγώνια κάμερα. Ομορφα τα 120Hz. Διαφορετικό το under display fingerprint sensor (αν και με tempered glass γίνεται λίγο αργό - το S9+ είναι αστραπή).

Η οθόνη είναι λίγο μεγαλύτερη, σε ίδιο περίπου "σασί". Αλλά όχι κατι απίθανο. Είναι βέβαια υπέροχη!

Μπαταρία είναι λίγο καλύτερη από το S9+ στην δική μου χρήση. Εφτανε οριακά το βράδυ και συχνά το έβαζα για φόρτιση στο 10-15%. Τώρα το S10+ είναι στο ~30%

H συνολική χρήση, δεν έχει τεράστιες διαφορές, καθώς έχουν σχεδόν το ίδιο UI.

Δεν είναι "εξωφρενική" μετάβαση. Εχει όμως αρκετά πράγματα για να την δικαιολογούν, αν σου "περισσεύουν" τα χρήματα.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Τα έγραψες όπως είναι! Ουσιαστικά τα 120 και ο υπέρ ευρυγώνιος κάνουν την διαφορά και πολύ πολύ γρήγορο (αρκετά πιο σβέλτο και σμουθ σε σχέση με το s9+). Επίσης πολύ ελαφρύ για τις διαστάσεις του ,με διαφορά όμως το πιο αδιάφορο πίσω μέρος από όλες τις συσκευές που έχω πιάσει και αγοράσει. Όταν το πρώτο έπιασα απογοητεύτηκα , το s9+ πολύ πιο όμορφο (προσωπικά γούστα φυσικά είναι αυτά).

Η πιο φθηνή αίσθηση κατασκευαστικά απ'όλα τα Samsung που έχω πάρει s7 edge, s8 ,s8 plus, note 8 & s9+ .

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Πλεον ολα τα κινητα μοιαζουν απιστευτα... Ετσι και αλλιως καταληγει σε θηκη που αλλαζει το design... Νομιζω ομορφοτερο κινητο απο το S7 Edge δεν θα ξαναδουμε.
Link to comment
Share on other sites

Με τις φούσκες βγάλατε κάποια άκρη;;γιατι μόνο στο messenger υπάρχει και πάλι δεν ηταν οπως ήταν το μεσεντζερ στην προηγούμενη έκδοση του λογισμικού.

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω με το Bixby ασχολείται κανείς; μετά την αναβάθμιση μου έχει σπάσει τα νεύρα... απλές εντολές όπως call father κτλ και απλά μένει η μπλε γραμμούλα στο κάτω μέρος της οθόνης να την κοιτάω και να με κοιτάει.... Δεν το κάνει πάντα αλλά αν πείσμωσει, δεν υπάρχει καμία λύση. Μονο με επανεκκίνηση φτιάχνει 2 στις 3 φορές.
Link to comment
Share on other sites

SM-G985F Germany - DBT G985FXXU5CTL1 G985FOXM5CTL1 Queued 0%

Ερχεται update αποτι φαινεται στο sammobile ......

Link to comment
Share on other sites

ηρθε και το update στην γερμανικη , TL1 , με βελτιωμενη αποδοση στην καμερα και βελτιωσεις στην αποδοση . :p

 

Υποψιν ειχα ελληνικο EUR και το εχω γυρισει σε DBT με τον τροπο που εχει δημοσιευτει (google dialer) Οποτε εφυγε και η απορια μου και πολλων αλλων για το αν περνει OTA updates

Link to comment
Share on other sites

ηρθε και το update στην γερμανικη , TL1 , με βελτιωμενη αποδοση στην καμερα και βελτιωσεις στην αποδοση . :p

 

Υποψιν ειχα ελληνικο EUR και το εχω γυρισει σε DBT με τον τροπο που εχει δημοσιευτει (google dialer) Οποτε εφυγε και η απορια μου και πολλων αλλων για το αν περνει OTA updates

 

Μια απο τα ιδια. Εκανα την αλλαγη σε DΒΤ μεσω google dialer και ομοιως, ελαβα μολις το update.

Link to comment
Share on other sites

ηρθε και το update στην γερμανικη , TL1 , με βελτιωμενη αποδοση στην καμερα και βελτιωσεις στην αποδοση . :p

 

Υποψιν ειχα ελληνικο EUR και το εχω γυρισει σε DBT με τον τροπο που εχει δημοσιευτει (google dialer) Οποτε εφυγε και η απορια μου και πολλων αλλων για το αν περνει OTA updates

Ευχαριστουμε για την πληροφορια αληθεια εαν επιτρεπεται ποσα mb ηταν...

Παιδια θελω την βοηθεια σας μου εμφανιζει αραια και που στα αριστερα της οθονης λιγο πιο πανω απο τα πληκτρα της εντασης της φωνης μια κουκιδα σαν γραμμη η οποια εξαφανιζεται αμεσως διαρκει καποια δευτερολεπτα οταν εχω μαυρο φοντο ειναι λευκη οταν εχω λευκο φοντο γινεται μαυρη...το παρατηρισα οταν χτυπαω την οθονη για να το ξυπνησω το τηλεφωνο η οταν παταω το power on για να βαλω τον κωδικο...οχι παντα αραια και που..συμβαινει και σε καποιον αλλο η μονο σε εμενα λογικα καποιο bug θα ειναι η κατι τετοιο φανταζομαι...

Link to comment
Share on other sites

ηρθε και το update στην γερμανικη , TL1 , με βελτιωμενη αποδοση στην καμερα και βελτιωσεις στην αποδοση . :p

 

Υποψιν ειχα ελληνικο EUR και το εχω γυρισει σε DBT με τον τροπο που εχει δημοσιευτει (google dialer) Οποτε εφυγε και η απορια μου και πολλων αλλων για το αν περνει OTA updates

Δοκιμασα να το κανω αλλα μετα το instal μου βγαζει τρεις επιλογες 1. sales&network code change 2. only network code change 3. only network code2 change

γνωριζει καποιος τι επιλεγουμε,,,?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα να το κανω αλλα μετα το instal μου βγαζει τρεις επιλογες 1. sales&network code change 2. only network code change 3. only network code2 change

γνωριζει καποιος τι επιλεγουμε,,,?

ευχαριστω

 

Το πρώτο, ακολουθεί διαγραφή οπότε κάνε back up

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ.

Μετά την αναβάθμιση σε Android 11 έφυγε η επιλογή αποστολής φώτο και βίντεο σε άλλη συσκευή μέσω wifi direct;

Άλλαξε κάτι ή μου διαφεύγει τίποτε;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Μετα την αναβάθμιση σε 11 εγώ έχω lags στην κάμερα.

Παιζει να αργεί να τραβήξει την φωτογραφία και λιγο.

Σε ένα βίντεο 4k@30 κιολας μου αλλαζε συνεχώς το focus.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S20+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...