Jump to content

Google Pixel 4 XL


orone
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το 4Α έχει ακόμα πιο υποδεέστερο, τον 730G.

Όσο για τα versus που κάνουμε οι περισσότεροι για το επόμενο Pixel, εάν επαληθευτούν οι φήμες περί snap765, τότε θα είναι μεγάλη η διαφορά σε πολλούς τομείς. Αρκεί να πατήσει κάνεις το link παρακάτω.

Το μόνο που θα σώσει τη κατάσταση στο υποδεέστερο Pixel 5 (σε performance ειδικά) θα είναι η τιμή.

 

https://versus.com/en/qualcomm-snapdragon-765g-vs-qualcomm-snapdragon-855

 

Δεν βλεπω καποιο ιδιαιτερο προβλημα εγω για καθημερινη χρηση κινητου με τον 765G.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η άποψη που τριγυρνάει τους YouTubers, οι οποίοι ανεβάζουν πλέον reviews από την χρήση που κάνουν στο 4a, είναι πως ο 730 είναι υπέρ του δέοντος soc ακόμα και στα ζόρια. Τώρα το αν μας απασχολεί το ότι παίρνει 3-4 sec αντί για 1 να γίνει process η φωτογραφία τότε πραγματικά δεν έχουμε με τι να ασχοληθούμε..

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι η πρώτη φορά που κρατάω συσκευή 8 μήνες. Είναι φανταστική σε όλα.

Συνήθως αλλάζω στους 3 το πολύ.

Πόσο λέτε να τη βάλω αγγελία; Άριστη με προίκα.

Ελεγα να δω S20+ για μερικούς μήνες και μόλις πέσει το 1+8pro να το δω και αυτό. (Μεταχειρισμένα πάντα).

 

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Από το s20+ πήγα σε pixel το μόνο που μου λείπει είναι το wide angle και το fingerprint για πληρωμές τίποτα αλλο. Μπαταρια κάνει καλυτερη διαχείριση το pixel πάνω κάτω ίδιες ώρες shot ..

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Edited by tsamers
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα κι εγώ επιτέλους. Απλά απίστευτα!b08b8f0557c01fd5aaf16b24cafa6a80.jpg

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα κι εγώ επιτέλους. Απλά απίστευτα!b08b8f0557c01fd5aaf16b24cafa6a80.jpg

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

 

Χα χα χα... :lol::D

Σήμερα τα παρέλαβε η γυναίκα μου! Την Παρασκευή στα χέρια μου!

 

39-CEF38-F-C388-411-F-968-B-9-A6-B59-AC684-B.jpg

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Χα χα χα... :lol::D

 

Σήμερα τα παρέλαβε η γυναίκα μου! Την Παρασκευή στα χέρια μου!

 

 

 

39-CEF38-F-C388-411-F-968-B-9-A6-B59-AC684-B.jpg

Ωραίος! Εύχομαι να τα χαρείς κι εσύ :)

 

Φοβερά τα gestures!

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος! Εύχομαι να τα χαρείς κι εσύ :)

 

Φοβερά τα gestures!

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

 

Ευχαριστώ... Επίσης!

 

Αν και δεν τα έχω ακόμα στα χέρια μου, έχω μια απορία για τη φόρτισή τους!

Μπορούν να φορτίζουν ταυτόχρονα και η θήκη και τα buds με το USB καλώδιο?

Ή πρέπει να φορτίσεις τη θήκη άδεια και μετά να τα βάλεις να φορτίσουν? :worry::blink:

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ... Επίσης!

 

Αν και δεν τα έχω ακόμα στα χέρια μου, έχω μια απορία για τη φόρτισή τους!

Μπορούν να φορτίζουν ταυτόχρονα και η θήκη και τα buds με το USB καλώδιο?

Ή πρέπει να φορτίσεις τη θήκη άδεια και μετά να τα βάλεις να φορτίσουν? :worry::blink:

Θα δοκιμαστεί κι αυτό όταν έρθει η ώρα. Λογικά από το μενού του Bluetooth, εάν τα έχεις paired την ώρα της φόρτισης τους, θα δείχνει εάν φορτίζουν όλα ταυτόχρονα η ξεχωριστά.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ... Επίσης!

 

Αν και δεν τα έχω ακόμα στα χέρια μου, έχω μια απορία για τη φόρτισή τους!

Μπορούν να φορτίζουν ταυτόχρονα και η θήκη και τα buds με το USB καλώδιο?

Ή πρέπει να φορτίσεις τη θήκη άδεια και μετά να τα βάλεις να φορτίσουν? :worry::blink:

 

Το ιδιο πραγμα ειναι απλα αν τα φορτισεις οταν ειναι μεσα στην θηκη,στο τελος θα εχεις σαν μπαταρια 100% και για την θηκη και για τα ακουστικα.

 

Ενω αν τα φορτισεις ξεχωριστα στο τελος θα εχεις 100% τα ακουστικα,και την θηκη λιγοτερο αφου στην ουσια τα ακουστικα θα εχουν φορτισει απο αυτην.

Link to comment
Share on other sites

Google adds restrictions on third-party camera apps in Android 11 for security reasons:

https://www.androidcentral.com/choosing-default-camera-app-android-11-just-got-harder

 

 

Παιδιά εσείς που πήρατε τα Buds 2, δουλεύει η ανάγνωση ειδοποιήσεων που είναι στα ελληνικά;

Link to comment
Share on other sites

Google adds restrictions on third-party camera apps in Android 11 for security reasons:

 

https://www.androidcentral.com/choosing-default-camera-app-android-11-just-got-harder

 

 

 

 

 

Παιδιά εσείς που πήρατε τα Buds 2, δουλεύει η ανάγνωση ειδοποιήσεων που είναι στα ελληνικά;

Αυτό πρακτικά με τα τρίτα camera apps τι σημαίνει; Ότι θα τρώνε άκυρο και οι Gcams χωρίς την εργοστασιακή εφαρμογή κάμερας;

 

Σήμερα που πήγα για ψώνια για κάνα δυο ώρες, δεν είχα ούτε μια ειδοποίηση :) Οπότε δεν το τέσταρα.

 

Κατά τ' άλλα, αν και δεν έχουν ANC, απομονώνουν πολύ καλά τους εξωτερικούς ήχους, λόγω του ότι καλύπτουν καλά το αυτί και ο ήχος τους είναι δυνατός με καλά μπάσα. Ουσιαστικά δεν άκουγα τα αυτοκίνητα στους δρομους.

 

Το μόνο πρόβλημα που αντιμετώπισα, έκανε δύο φορές αποσυνδέσεις στο αριστερό bud και μετά επανέρχονταν η το έκανε διακεκομμένα. Την συσκευή την είχα στην τσέπη του παντελονιού. Επίσης θέλω λίγη προπόνηση στα gestures αλλαγής στο επόμενο η προηγουμενο τραγούδι/κομμάτι. Λογικά με κάποιο update θα λυθούν αυτά.

 

Edit: πριν λίγο μου ήρθε ειδοποίηση στο Viber. Διαβασε το όνομα της εφαρμογής "Viber", το όνομα του αποστολέα που τυχαίνει να είναι στα αγγλικά και το κατάλαβα, το περιεχόμενο του μηνύματος όμως το διάβασε με αγγλική προφορά στα ελληνικά. Οπότε δεν κατάλαβα γρι :p

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό πρακτικά με τα τρίτα camera apps τι σημαίνει; Ότι θα τρώνε άκυρο και οι Gcams χωρίς την εργοστασιακή εφαρμογή κάμερας;

 

 

Μάλλον σημαίνει ότι αν μέσα σε μια εφαρμογή πατάς το κουμπί της κάμερας για να τραβηχτεί μια φωτογραφία, δεν θα σε ρωτάει με ποια από τις εγκατεστημένες εφαρμογές κάμερας θες να την τραβήξεις, αλλά θα χρησιμοποιεί την default εφαρμογή κάμερας που ήρθε με την συσκευή

 

Αυτό δεν ισχύει για τις εφαρμογές που έχουν δική τους ενσωματωμένη εφαρμογή κάμερας (όπως π.χ. τα Viber, WhatApp κλπ) που προφανώς θα συνεχίσουν να χρησιμοποιούν την δική τους ενσωματωμένη λειτουργικότητα κάμερας.

 

Δεν φαίνεται ουσιώδες το θέμα αυτό γιατί έτσι κι αλλιώς αν σε ενδιαφέρει η ποιότητα μιας φωτό, την έχεις τραβήξει ήδη με την εφαρμογή κάμερας που επιθυμείς και μετά την επισυνάπτεις μέσα από κάποια εφαρμογή (WhatApp, Facebook κλπ)

 

Και τώρα έτσι όπως είναι τα πράγματα ήδη, το να χρησιμοποιήσεις την ενσωματωμένη εφαρμογή κάμερας του WhatsApp κλπ δίνει υποδεέστερα αποτελέσματα από το να χρησιμοποιήσεις την google camera γιατί δεν χρησιμοποιούν την τεχνολογία της google camera

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον σημαίνει ότι αν μέσα σε μια εφαρμογή πατάς το κουμπί της κάμερας για να τραβηχτεί μια φωτογραφία, δεν θα σε ρωτάει με ποια από τις εγκατεστημένες εφαρμογές κάμερας θες να την τραβήξεις, αλλά θα χρησιμοποιεί την default εφαρμογή κάμερας που ήρθε με την συσκευή

 

Αυτό δεν ισχύει για τις εφαρμογές που έχουν δική τους ενσωματωμένη εφαρμογή κάμερας (όπως π.χ. τα Viber, WhatApp κλπ) που προφανώς θα συνεχίσουν να χρησιμοποιούν την δική τους ενσωματωμένη λειτουργικότητα κάμερας.

 

Δεν φαίνεται ουσιώδες το θέμα αυτό γιατί έτσι κι αλλιώς αν σε ενδιαφέρει η ποιότητα μιας φωτό, την έχεις τραβήξει ήδη με την εφαρμογή κάμερας που επιθυμείς και μετά την επισυνάπτεις μέσα από κάποια εφαρμογή (WhatApp, Facebook κλπ)

 

Και τώρα έτσι όπως είναι τα πράγματα ήδη, το να χρησιμοποιήσεις την ενσωματωμένη εφαρμογή κάμερας του WhatsApp κλπ δίνει υποδεέστερα αποτελέσματα από το να χρησιμοποιήσεις την google camera γιατί δεν χρησιμοποιούν την τεχνολογία της google camera

 

Δεν είναι το θέμα οι ενσωματωμένες εφαρμογές τύπου Instagram, αλλά τα 3rd party camera apps.. Δεν θα μπορείς να επιλέγεις άλλο κάμερα app (π.χ. FV-Gcam-OpenCamera κτλ). Δηλαδή αυτό:

 

screen_2020-08-17_14-31-49-668x618.png

 

δεν θα υπάρχει πια. Θα είναι μόνο η εργοστασιακή εφαρμογή. Θα είναι μεγαλύτερη ταλαιπωρία.

 

Edit: πριν λίγο μου ήρθε ειδοποίηση στο Viber. Διαβασε το όνομα της εφαρμογής "Viber", το όνομα του αποστολέα που τυχαίνει να είναι στα αγγλικά και το κατάλαβα, το περιεχόμενο του μηνύματος όμως το διάβασε με αγγλική προφορά στα ελληνικά. Οπότε δεν κατάλαβα γρι :p

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

 

Οπότε δεν έχει διορθωθεί ακόμα.

Μέχρι πριν κανένα χρόνο, παρότι δεν υποστήριζε ελληνικά ο Google Assistant σου διάβαζε κανονικά τα μηνύματα στα ελληνικά από τις ειδοποιήσεις (Viber, Hangouts κτλ). Μετά κάτι πείραξαν στο Google App και το χάλασαν. Διαβάζει στα ελληνικά ακόμα π.χ. τα events στο ημερολόγιο, αλλά ειδοποιήσεις κάνει σπέλινγκ τα γράμματα στα λατινικά. Και είναι software θέμα γιατί όταν έκανα rollback στο Google App δούλευε.

Κρίμα. Είναι από τα βασικότερα πράγματα που μου άρεσαν στα Buds μου, δεν υπήρχε περίπτωση να πάρω τα 2 αν δεν είχε διορθωθεί.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι το θέμα οι ενσωματωμένες εφαρμογές τύπου Instagram, αλλά τα 3rd party camera apps.. Δεν θα μπορείς να επιλέγεις άλλο κάμερα app (π.χ. FV-Gcam-OpenCamera κτλ)

...

 

Αυτό είπα.

 

Ότι δεν επηρεάζει την ενσωματωμένη λειτουργία κάμερας σε όσες εφαρμογές έχουν τέτοια.

 

Ότι επηρεάζει τις εφαρμογές που έχουν κουμπί για κάμερα, και μην έχοντας ενσωματωμένη λειτουργία κάμερας, σου βγάζει τώρα να διαλέξεις από τις εγκατεστημένες εφαρμογές κάμερας. Ότι πλέον δεν θα σε ρωτάει με ποια από τις εγκατεστημένες εφαρμογές κάμερας θες να την τραβήξεις, αλλά θα χρησιμοποιεί την default εφαρμογή κάμερας που ήρθε με την συσκευή.

 

Είναι νομίζω αρκετά ξεκάθαρο.

 

Λέτε να γίνεται όλο αυτό με τα camera restrictions για να κόψουν τα gcam ports;

 

Σίγουρα όχι.

 

Αφενός μπορείς και θα μπορείς να τρέξεις αυτόνομα όποια εφαρμογή κάμερας θες.

 

Αφετέρου η βούληση της Google φαίνεται να είναι να μπορέσει μέσα από κάποιο API να δώσει την δυνατότητα στις εφαρμογές που θέλουν να έχουν ενσωματωμένη λειτουργικότητα κάμερας, να μπορέσουν να χρησιμοποιούν τις δυνατότητες της Google Camera.

(πιθανόν αυτή η τάση να είναι θέμα ανταγωνισμού με τα iPhones)

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

 

 

 

 

Οπότε δεν έχει διορθωθεί ακόμα.

 

Μέχρι πριν κανένα χρόνο, παρότι δεν υποστήριζε ελληνικά ο Google Assistant σου διάβαζε κανονικά τα μηνύματα στα ελληνικά από τις ειδοποιήσεις (Viber, Hangouts κτλ). Μετά κάτι πείραξαν στο Google App και το χάλασαν. Διαβάζει στα ελληνικά ακόμα π.χ. τα events στο ημερολόγιο, αλλά ειδοποιήσεις κάνει σπέλινγκ τα γράμματα στα λατινικά. Και είναι software θέμα γιατί όταν έκανα rollback στο Google App δούλευε.

 

Κρίμα. Είναι από τα βασικότερα πράγματα που μου άρεσαν στα Buds μου, δεν υπήρχε περίπτωση να πάρω τα 2 αν δεν είχε διορθωθεί.

 

Θυμάσαι μήπως ποια έκδοση του Google app ήταν να το εγκαταστήσω και να δοκιμάσω εάν λειτουργεί;

 

Ίσως βοηθούσε εάν στέλναμε και κανένα feedback εάν ισχύει ότι το άλλαξαν.

 

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

1ο Feature Drop για τα Pixel Buds 2

 

https://9to5google.com/2020/08/20/first-pixel-buds-feature-drop/

 

https://blog.google/products/pixel-buds/bass-boost-sharing-detection-new-pixelbuds-features/

 

Και μάλλον λύνονται τα θέματα αποσυνδέσεων...

Edited by spookype20

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

1ο Feature Drop για τα Pixel Buds 2

 

https://9to5google.com/2020/08/20/first-pixel-buds-feature-drop/

 

https://blog.google/products/pixel-buds/bass-boost-sharing-detection-new-pixelbuds-features/

 

Και μάλλον λύνονται τα θέματα αποσυνδέσεων...

Μόλις το έκανα. Θα το δοκιμάσω αύριο :)

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους το κινητο το εστειλε η amazon.de και ειναι καθοδον μετα απο μια εβομαδα αναμονης τωρα υπομονη μεχρι να φτασει.
Link to comment
Share on other sites

Θυμάσαι μήπως ποια έκδοση του Google app ήταν να το εγκαταστήσω και να δοκιμάσω εάν λειτουργεί;

 

Ίσως βοηθούσε εάν στέλναμε και κανένα feedback εάν ισχύει ότι το άλλαξαν.

 

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

 

Το πρόβλημα δεν είναι στο κινητό δυστυχώς. Δηλαδή αν δοκιμάσεις τώρα στο κινητό "OK Google what are my notifications" θα σου διαβάσει κανονικά στα ελληνικά το μήνυμα, ενώ στα buds δεν θα το κάνει.

Αυτό που έκανα ήταν rollback σε "factory" Google App του κινητού και τότε έπαιζαν τα Buds, αλλά για λίγη ώρα. Μετά από λίγο σταματούσε, σαν να έκαναν από μόνα τους κάποιο update που το έσπαγε.

Είχα ψάξει στα google forum τους για τεχνική υποστήριξη, αλλά σε αυτό των buds δεν ασχολείται κανείς και σε αυτό για το Google App έλεγαν τις κλασικές λύσεις που δεν έκαναν τίποτα και μετά σου έλεγαν γράψε στο support των Buds.

 

Αυτό είπα.

 

Ναι έκανα quote όλο το κείμενο, ενώ μιλούσα γι' αυτό:

 

Και τώρα έτσι όπως είναι τα πράγματα ήδη, το να χρησιμοποιήσεις την ενσωματωμένη εφαρμογή κάμερας του WhatsApp κλπ δίνει υποδεέστερα αποτελέσματα από το να χρησιμοποιήσεις την google camera γιατί δεν χρησιμοποιούν την τεχνολογία της google camera

 

Το θέμα δεν είναι οι ενσωματώμενες και οι σαφώς χειρότερες κάμερες, ούτε φυσικά τα Pixel που ελάχιστοι θα βάλουν εφαρμογή τρίτου. Το πρόβλημα είναι να έχεις ένα κινέζικο που του περνάς GCam και να πρέπει να κάνεις μία άλλη διαδικασία ταλαιπωρίας για πολλούς. Για μένα είναι μια ακόμα κίνηση τύπου Apple, που κλειδώνει ακόμα περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

...

Το θέμα δεν είναι οι ενσωματώμενες και οι σαφώς χειρότερες κάμερες, ούτε φυσικά τα Pixel που ελάχιστοι θα βάλουν εφαρμογή τρίτου. Το πρόβλημα είναι να έχεις ένα κινέζικο που του περνάς GCam και να πρέπει να κάνεις μία άλλη διαδικασία ταλαιπωρίας για πολλούς. Για μένα είναι μια ακόμα κίνηση τύπου Apple, που κλειδώνει ακόμα περισσότερο.

 

Ίσως δεν το βλέπω ως ουσιώδες πρόβλημα γιατί είναι θέμα τρόπου χρήσης

 

Εγώ όταν βλέπω κάτι και θέλω να το τραβήξω φωτό ή βίντεο, μπαίνω απευθείας στην εφαρμογή κάμερας που επιθυμώ, και όχι σε μια εφαρμογή επικοινωνίας (π.χ. WhatsApp, Instagram, FB κλπ) που ενδεχομένως αργότερα θα μπορούσε να χρησιμοποιηθεί για να σταλεί μια φωτό σε άλλους

 

Οι περισσότερες εφαρμογές που έχουν συχνή χρήση κάμερας έχουν δική τους ενσωματωμένη λειτουργικότητα κάμερας, άρα δεν επηρεάζονται από αυτήν την επερχόμενη αλλαγή που συζητάμε

 

Οι εφαρμογές που βλέπω που δεν έχουν δική τους ενσωματωμένη λειτουργικότητα κάμερας είναι κυρίως για να σκανάρουν QR codes ή κάτι τέτοιο, οπότε είναι ασήμαντο για το ποια κάμερα θα χρησιμοποιηθεί

 

Έχεις στο μυαλό σου κάποιες συγκεκριμένες εφαρμογές από αυτές που σου βγάζουν μενού να επιλέξεις από τις εγκατεστημένες εφαρμογές κάμερας ?

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση μπορουμε να αφαιρεσουμε την μπαρα google search που υπαρχει στο κατω μερος η οχι χρειαζεται να ειναι root το τηλεφωνο γιατι δεν την χρησιμοποιω ποτε μου ειναι αχρηστη.
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις να με ακούσεις εγκατέστησε τον παρακάτω launcher:

https://play.google.com/store/apps/details?id=ch.deletescape.lawnchair.plah&hl=en

Δεν ήμουν υπερ, αλλά από τότε που τον έβαλα δεν τον αλλάζω με τίποτα.

Είναι ολόιδιος με τον μαμά, το ίδιο "αεράτος". απίστευτα παραμετροποιήσιμος και το βασικότερο, δωρεάν.

Προσθαφαιρείς ότι θέλεις (και την μπάρα που προανέφερες), δημιουργείς φακέλους μέσα στο drawer, αλλάζεις διατάξεις, μεγέθη, γραμματοσειρές, πλέγμα, κ.ο.κ.

Κι εφόσον κάνεις backup τις ρυθμίσεις που επιθυμείς, με μία επαναφορά τα έχεις όλα όπως κι όποτε θέλεις έτοιμα.

Απαιτείται λίγος χρόνος κι υπομονή στην αρχή για το στήσιμο, αλλά μετά δεν θα τον αλλάζεις.

Κατά τη γνώμη μου απαραίτητος σε κάθε pixel.

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις να με ακούσεις εγκατέστησε τον παρακάτω launcher:

https://play.google.com/store/apps/details?id=ch.deletescape.lawnchair.plah&hl=en

Δεν ήμουν υπερ, αλλά από τότε που τον έβαλα δεν τον αλλάζω με τίποτα.

Είναι ολόιδιος με τον μαμά, το ίδιο "αεράτος". απίστευτα παραμετροποιήσιμος και το βασικότερο, δωρεάν.

Προσθαφαιρείς ότι θέλεις (και την μπάρα που προανέφερες), δημιουργείς φακέλους μέσα στο drawer, αλλάζεις διατάξεις, μεγέθη, γραμματοσειρές, πλέγμα, κ.ο.κ.

Κι εφόσον κάνεις backup τις ρυθμίσεις που επιθυμείς, με μία επαναφορά τα έχεις όλα όπως κι όποτε θέλεις έτοιμα.

Απαιτείται λίγος χρόνος κι υπομονή στην αρχή για το στήσιμο, αλλά μετά δεν θα τον αλλάζεις.

Κατά τη γνώμη μου απαραίτητος σε κάθε pixel.

 

Απο τον Δεκεμβριο 2019 εχει να ενημερωθει ομως, ισως τον παρατησαν...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Pixel 4 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...