Jump to content

Google Pixel 4 XL


orone
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άλλος φανταστικός είναι ο cpl launcher

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν δοκιμάζετε launchers, θα πρέπει να δοκιμάσετε και τον NOVA

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.teslacoilsw.launcher

Link to comment
Share on other sites

Φίλε τον nova τον έχω αγορασμενο εδώ και χρόνια αλλά για κάποιο λόγο όσο και να τον έχω παραμετροποίησει δεν μου κάθεται πλέον καλά. Επίσης μετά τους περιορισμούς με τα gestures που έφερε η google έχω κολλήσει με τον στοκ google. Γενικά νομίζω ότι υπάρχουν τρομερές επιλογές σχεδόν ίδιοι με τον στοκ και πιο μινιμαλ όπως lean launcher, shade lancher ,& cpl

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αρα δηλαδη μονο με καποιο launcher μπορω να αφαιρεσω την μπαρα google search.
Όσο είσαι στοκ ναι

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από πού τσιμπισατε τα buds 2 οεο

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Από πού τσιμπισατε τα buds 2 οεο

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Εγώ από eBay, από έναν Ιταλό που τα έδινε ολοκαίνουρια ακριβώς στην ίδια τιμή με Google store.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από eBay, από έναν Ιταλό που τα έδινε ολοκαίνουρια ακριβώς στην ίδια τιμή με Google store.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Από ebay έχω διαβάσει στο site του store ότι δεν καλύπτει τυχόν εγγύηση....

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Από ebay έχω διαβάσει στο site του store ότι δεν καλύπτει τυχόν εγγύηση....

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Ούτως ή άλλως δεν με ενδιαφέρει η εγγύηση εφόσον δεν έχω άνθρωπο έξω να με βοηθήσει σε τέτοια περίπτωση. Ελπίζω ότι δε θα χρειαστεί.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Από πού τσιμπισατε τα buds 2 οεο

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

 

Εγώ από eBay, από έναν Ιταλό που τα έδινε ολοκαίνουρια ακριβώς στην ίδια τιμή με Google store.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

 

Από το γερμανικό ebay, καινούργια στα 169.99€ με δωρεάν έξοδα στη Γερμανία! Τυγχάνει να έχω γνωστό στη Γερμανία και μου τα έστειλε!

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω τώρα και την κοραλί θήκη της Google κι έδεσε το γλυκό. Ελπίζω μόνο να μην με περάσουν για pussy :D

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω να μην ειναι στις 6'' οπως γραφουν...

https://www.gizchina.com/2020/08/21/google-pixel-5-design-and-specifications-revealed/

 

Λετε λογο καθολου μπεζελ να πατσισει με μια οθονη 6.3 - 6.5?

Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω να μην ειναι στις 6'' οπως γραφουν...

https://www.gizchina.com/2020/08/21/google-pixel-5-design-and-specifications-revealed/

 

Λετε λογο καθολου μπεζελ να πατσισει με μια οθονη 6.3 - 6.5?

Ρε φίλε η μπαταρία αν είναι τόσο είναι άκρως απογοητευτική

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε φίλε η μπαταρία αν είναι τόσο είναι άκρως απογοητευτική

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μα στο αρθρο λεει πως η χωρητικοτητα που φημολογείται για 3.080mah ειναι ψευδη.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δικιο Φώτη δεν είχα διαβάσει σωστά, βέβαια δεν μας έχει συνηθίσει και σε μεγάλες μπαταρίες

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω να μην ειναι στις 6'' οπως γραφουν...

https://www.gizchina.com/2020/08/21/google-pixel-5-design-and-specifications-revealed/

 

Λετε λογο καθολου μπεζελ να πατσισει με μια οθονη 6.3 - 6.5?

Για 6" λένε

Στη φωτό της Google που έχει δύο κινητά, το ένα μεγαλύτερο από το άλλο, το μεγάλο είναι το 4a 5G και το μικρότερο το 5

 

Άρα για το 5 έχουμε οθόνη 6", 90Hz, πιθανότατα FHD, SOC 765G, 8GB RAM,128GB αποθηκευτικό χώρο, αποτύπωμα πίσω, δύο κάμερες εκ των οποίων η δεύτερη υπερευρυγώνια αντί telephoto

 

Αν βγει σε τιμή πάνω από $650 μάλλον θα δυσκολευτεί να πουλήσει

 

Ίσως τα $600 είναι πιο σωστή τιμή δεδομένου ότι το 4a5G θα κάνει $500 και το $4a κάνει $350

Link to comment
Share on other sites

Φωτογραφία και specs!

https://www.xda-developers.com/google-pixel-4a-5g-pixel-5-live-image-specs-leak/

 

Google Pixel 5

4,000 mAh battery

Rear cameras

0.5x wide-angle lens, possibly the 16MP Sony IMX481

12.2MP main camera (allegedly the Sony IMX363)

Front camera

8MP Sony IMX355

Qualcomm Snapdragon 765G

8GB RAM

90Hz display

Plastic back

Physical fingerprint scanner on back

No 3.5mm headphone jack

 

Google Pixel 4a 5G

3,800 mAh battery

Rear cameras

0.5x wide-angle lens, possibly the 16MP Sony IMX481

12.2MP main camera (allegedly the Sony IMX363)

Front camera

8MP Sony IMX355

Qualcomm Snapdragon 765G

6GB RAM

60Hz display

Physical fingerprint scanner on back

3.5mm headphone jack

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς που πήραμε 4/4XL :)

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν βρισκω κανενα ενδιαφερον δυστυχως για την συσκευη...κριμα, γιατι σκεφτομουν να την αγορασω αντι το 4 XL.

 

Απιστευτα τραγικη κινηση η 6.0'' οθονη και η πλαστικη πλατη.

Στα υπολοιπα, δεν με χαλανε.

Link to comment
Share on other sites

Δεν βρισκω κανενα ενδιαφερον δυστυχως για την συσκευη...κριμα, γιατι σκεφτομουν να την αγορασω αντι το 4 XL.

 

Απιστευτα τραγικη κινηση η 6.0'' οθονη και η πλαστικη πλατη.

Στα υπολοιπα, δεν με χαλανε.

 

Είναι μεσαίας κατηγορίας, δεν είναι για enthusiasts

 

Αν ισχύουν οι προδιαγραφές που συζητούνται, δηλαδή το 4a 5G να έχει ίδιες κάμερες με το 5, δεδομένου ότι έχει και το 5G, τότε το 4a5G χάνει μόνο στο IP68, στο wireless charging, και στα 90Hz vs 60Hz. Αλλά κερδίζει στο μέγεθος οθόνης και στην υποδοχή 3.5" των ακουστικών.

Μάλλον πολλοί περισσότεροι θα προτιμήσουν το 4a 5G στα $500 από το 5 στα $650

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που με χαλάει είναι επεξεργαστής τουλάχιστον σε αυτά τα λεφτά, όχι ότι δεν θα ρολαρει αλλά με αυτά τα λεφτά δεν θα μπορούσα να αγοράσω κινητό με 700αρι soc, η διαφορά με την σειρά 800 στα χαρτιά είναι μεγάλη. μου φαίνεται ακριβό, όχι ότι τα άλλα pixel είναι φθηνά αλλά αυτό έτσι μου φαίνεται

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και όντως "φορτίζουν" ανάποδα...

 

Pixel-Buds2-AC.jpg

 

Και προσοχή... Δεν έχει οδοντικό νήμα! :D

 

Pixel-Buds2-dental.jpg

Edited by spookype20

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είμαι ο μόνος που στο 5αρι πρέπει να με χαλάει η σταγόνα. :lol::lol::lol::lol:

Ο επεξεργαστής δεν με χαλάει τόσο πολύ εκτός και κάνει πιο αργή την κάμερα στην επεξεργασία. Και προσωπικά προτιμώ την telephoto. Wide δεν πρόκειται να τραβήξω ποτέ τίποτα έτσι και αλλιώς. Στα άλλα ίσα ίσα βλέπω βελτίωση. Μεγάλη μπαταρία, μνήμη. Αν ξεκινήσει στα 650-700 τότε άνετα το βλέπω στα 500 πολύ γρήγορα σε κάποιες προσφορές. Πχ 4XL είχε ανάλογη πτώση. Και με χαρτί ΦΠΑ θα είναι ακόμα λιγότερο οπότε θα το έλεγα ιδανικό.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είμαι ο μόνος που στο 5αρι πρέπει να με χαλάει η σταγόνα. :lol::lol::lol::lol:

Ο επεξεργαστής δεν με χαλάει τόσο πολύ εκτός και κάνει πιο αργή την κάμερα στην επεξεργασία. Και προσωπικά προτιμώ την telephoto. Wide δεν πρόκειται να τραβήξω ποτέ τίποτα έτσι και αλλιώς. Στα άλλα ίσα ίσα βλέπω βελτίωση. Μεγάλη μπαταρία, μνήμη. Αν ξεκινήσει στα 650-700 τότε άνετα το βλέπω στα 500 πολύ γρήγορα σε κάποιες προσφορές. Πχ 4XL είχε ανάλογη πτώση. Και με χαρτί ΦΠΑ θα είναι ακόμα λιγότερο οπότε θα το έλεγα ιδανικό.

 

Από κάποιες φωτό που έχουν διαρρεύσει φαίνεται η μπροστινή κάμερα να είναι τύπου τρύπας (punchole) και όχι σταγόνας (dot drop)

O επεξεργαστής σίγουρα θα κάνει πιο αργή την επεξεργασία, αλλά πιθανόν να διατηρηθεί το pixel neural core που υποβοηθά την επεξεργασία των φωτογραφιών (εκτός αν το κόψουν και αυτό για περαιτέρω μείωση του κόστους)

Η υπερευρυγώνια κάμερα μπορεί να μην σου φαίνεται χρήσιμη, αλλά όταν την έχεις θα βρεθούν περιπτώσεις που θα θες να την χρησιμοποιήσεις

Telephoto μπορεί να γίνει και με την βασική κάμερα, με υποβοήθηση από την τεχνολογία super-res-zoom

Αν ξεκινήσει στα $700 με τις ίδιες κάμερες με το 4a 5G που θα είναι στα $500, δεν θα τραβήξει ...

Link to comment
Share on other sites

Από κάποιες φωτό που έχουν διαρρεύσει φαίνεται η μπροστινή κάμερα να είναι τύπου τρύπας (punchole) και όχι σταγόνας (dot drop)

O επεξεργαστής σίγουρα θα κάνει πιο αργή την επεξεργασία, αλλά πιθανόν να διατηρηθεί το pixel neural core που υποβοηθά την επεξεργασία των φωτογραφιών (εκτός αν το κόψουν και αυτό για περαιτέρω μείωση του κόστους)

Η υπερευρυγώνια κάμερα μπορεί να μην σου φαίνεται χρήσιμη, αλλά όταν την έχεις θα βρεθούν περιπτώσεις που θα θες να την χρησιμοποιήσεις

Telephoto μπορεί να γίνει και με την βασική κάμερα, με υποβοήθηση από την τεχνολογία super-res-zoom

Αν ξεκινήσει στα $700 με τις ίδιες κάμερες με το 4a 5G που θα είναι στα $500, δεν θα τραβήξει ...

punchhole or dot drop, notch ή οτιδήποτε εκτός από bezel ενιαίο όπως είχε μέχρι τώρα για εμένα δεν είναι αποδεκτό. Δυστυχώς στο θέμα design διαφωνώ εντελώς με την κοινή γνώμη οπότε είναι απλά κάτι που πρέπει να αποδεχτώ. Και μέχρι τώρα χαιρόμουν που η google με εξαίρεση το 3XL πήγαινε όμως μου αρέσει. Στα υπόλοιπα μπορώ να συμφωνήσω αλλά για την δική μου χρήση η wide δεν θα χρειαστεί ποτέ. Δεν μου αρέσουν κιόλας οι wide φωτογραφίες. Γούστα είναι αυτά. Και σίγουρα το λογισμικό μπορεί να κάνει πράγματα άλλα άλλο να έχεις την υποβοήθηση από έναν φακό.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Pixel 4 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...