Jump to content

Google Pixel 4 XL


orone
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είμαι ένα βήμα πριν πατήσω το κουμπί! Με κρατάει ότι ακούω για αποσυνδέσεις! Σε σας πως πάει?

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Κάνεις σε μπορεί να σου απαντήσει με απόλυτη βεβαιότητα. Γενικά όμως φαίνεται να το έχουν όλοι το προβλημα. Μάλλον είναι και λίγο λαχείο, αν θα στο κάνει συνέχεια η αν θα το κάνει ελάχιστα.

 

Σε κάποιους από αναφορές που διαβάζω, το πρόβλημα είναι πολύ σοβαρό και τα επιστρέφουν στην Google. Πχ κόβεται η μουσική και κάνει διακοπές κάθε 1.50 λεπτά, είτε είναι έξω για περπάτημα, είτε και μέσα στο σπίτι.

 

Σε άλλους δεν ξανασυνδεονται ποτέ μετά από αποσύνδεση, εκτός αν τα βάλεις πάλι μέσα στην θήκη. Σε άλλη περίπτωση αναφέρουν ότι εάν τα καλύψεις με τα χέρια σου όπως τα φοράς, χάνεται η σύνδεσή τους. Το δοκίμασα κι εγώ, αλλά δεν αντιμετώπισα τέτοιο πρόβλημα.

 

Σε άλλους δεν έχει εμφανιστεί καθόλου τέτοιο θέμα, η σε πολύ λίγες περιπτώσεις και όχι τόσο σοβαρά.

 

Άλλοι υποστηρίζουν ότι με το in ear detection κλειστό, φτιάχνεται κάπως η κατάσταση. Όχι μόνιμα όμως.

 

Σε εμένα με την προηγούμενη έκδοση, v296 μου το έκανε πολύ έντονα όταν πήγα βόλτα, μετά από κάνα 20λεπτο περπάτημα και με απογοήτευσαν. Με την v550 μου έκανε μόνο μια φορά μικροδιακοπή, καθώς άκουγα μουσική περπατώντας, αλλά συνδέθηκε κατευθείαν πάλι σε 2 δεύτερα, χωρίς να το κάνει πάλι. Όσες μέρες τώρα τα χρησιμοποιώ, δεν συνέβη ξανά κάτι. Ευτυχώς μέχρι στιγμής δεν έχω τα παραπάνω προβλήματα.

 

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Άντε γίναμε τρείς, σε όλη την Ελλάδα μάλλον :D

 

Επίσης σήμερα...

 

Την φοράω η θα πέσει κράξιμο;;;;

 

Φόρα την... Μια χαρά χρωματάκι! :D

 

Είμαι ένα βήμα πριν πατήσω το κουμπί! Με κρατάει ότι ακούω για αποσυνδέσεις! Σε σας πως πάει?

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

 

Κάνεις σε μπορεί να σου απαντήσει με απόλυτη βεβαιότητα. Γενικά όμως φαίνεται να το έχουν όλοι το προβλημα. Μάλλον είναι και λίγο λαχείο, αν θα στο κάνει συνέχεια η αν θα το κάνει ελάχιστα.

 

Σε κάποιους από αναφορές που διαβάζω, το πρόβλημα είναι πολύ σοβαρό και τα επιστρέφουν στην Google. Πχ κόβεται η μουσική και κάνει διακοπές κάθε 1.50 λεπτά, είτε είναι έξω για περπάτημα, είτε και μέσα στο σπίτι.

 

Σε άλλους δεν ξανασυνδεονται ποτέ μετά από αποσύνδεση, εκτός αν τα βάλεις πάλι μέσα στην θήκη. Σε άλλη περίπτωση αναφέρουν ότι εάν τα καλύψεις με τα χέρια σου όπως τα φοράς, χάνεται η σύνδεσή τους. Το δοκίμασα κι εγώ, αλλά δεν αντιμετώπισα τέτοιο πρόβλημα.

 

Σε άλλους δεν έχει εμφανιστεί καθόλου τέτοιο θέμα, η σε πολύ λίγες περιπτώσεις και όχι τόσο σοβαρά.

 

Άλλοι υποστηρίζουν ότι με το in ear detection κλειστό, φτιάχνεται κάπως η κατάσταση. Όχι μόνιμα όμως.

 

Σε εμένα με την προηγούμενη έκδοση, v296 μου το έκανε πολύ έντονα όταν πήγα βόλτα, μετά από κάνα 20λεπτο περπάτημα και με απογοήτευσαν. Με την v550 μου έκανε μόνο μια φορά μικροδιακοπή, καθώς άκουγα μουσική περπατώντας, αλλά συνδέθηκε κατευθείαν πάλι σε 2 δεύτερα, χωρίς να το κάνει πάλι. Όσες μέρες τώρα τα χρησιμοποιώ, δεν συνέβη ξανά κάτι. Ευτυχώς μέχρι στιγμής δεν έχω τα παραπάνω προβλήματα.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

 

Pixel Buds...

Πριν από δύο μέρες...

Τα χρησιμοποίησα για περίπου 15 λεπτά ομιλίας, μετά έκανα κάποιες δοκιμές με τον assistant... πχ καιρός, διάβασμα μηνυμάτων, ενημέρωση για το battery level, του ζήτησα να πάρει κάποια contacts τηλέφωνο κλπ. Όλα πήγαιναν καλά! Μετά τα άφησα πάνω στο γραφείο μου, έξω από τη θήκη και δίπλα στο κινητό για περίπου μισή ώρα. Όταν πήγα να τα πάρω ήταν αποσυνδεμένα και δεν συνδέονταν με τίποτα. Τα έβαλα στην θήκη 2-3 φορές και μετά συνδέθηκαν. Αυτό που θα κάνω από εδώ και στο εξής, είναι να τα βάζω στη θήκη μετά από κάθε χρήση για να ελαχιστοποιήσω τις αποσυνδέσεις.

 

O φίλος baiosss μου πρότεινε να απενεργοποιήσω το in ear detection το οποίο και έκανα. Από εκείνη τη στιγμή μένουν συνεχώς συνδεμένα, όταν είναι εκτός θήκης και παρατημένα...

Μπορώ να πω ότι δεν έχω αποσυνδέσεις από προχθές.

Σήμερα σε ομιλία περίπου 25-30 λεπτά δεν είχα κανένα πρόβλημα.

Πάντως δεν τα έχω χρησιμοποιήσει πάνω από 1 ώρα συνεχόμενα σε ομιλία ή μουσική, video κλπ

 

Και κάτι ακόμα... Ήρθε το RCS support στα μηνύματα και στην Ελλάδα;

Πριν από λίγο στο messages app

rsc.jpg

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Φόρα την... Μια χαρά χρωματάκι! :D

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pixel Buds...

 

Πριν από δύο μέρες...

 

Τα χρησιμοποίησα για περίπου 15 λεπτά ομιλίας, μετά έκανα κάποιες δοκιμές με τον assistant... πχ καιρός, διάβασμα μηνυμάτων, ενημέρωση για το battery level, του ζήτησα να πάρει κάποια contacts τηλέφωνο κλπ. Όλα πήγαιναν καλά! Μετά τα άφησα πάνω στο γραφείο μου, έξω από τη θήκη και δίπλα στο κινητό για περίπου μισή ώρα. Όταν πήγα να τα πάρω ήταν αποσυνδεμένα και δεν συνδέονταν με τίποτα. Τα έβαλα στην θήκη 2-3 φορές και μετά συνδέθηκαν. Αυτό που θα κάνω από εδώ και στο εξής, είναι να τα βάζω στη θήκη μετά από κάθε χρήση για να ελαχιστοποιήσω τις αποσυνδέσεις.

 

 

 

O φίλος baiosss μου πρότεινε να απενεργοποιήσω το in ear detection το οποίο και έκανα. Από εκείνη τη στιγμή μένουν συνεχώς συνδεμένα, όταν είναι εκτός θήκης και παρατημένα...

 

Μπορώ να πω ότι δεν έχω αποσυνδέσεις από προχθές.

 

Σήμερα σε ομιλία περίπου 25-30 λεπτά δεν είχα κανένα πρόβλημα.

 

Πάντως δεν τα έχω χρησιμοποιήσει πάνω από 1 ώρα συνεχόμενα σε ομιλία ή μουσική, video κλπ

 

 

 

Και κάτι ακόμα... Ήρθε το RCS support στα μηνύματα και στην Ελλάδα;

 

Πριν από λίγο στο messages app

 

rsc.jpg

Το rcs δεν έχει να κάνει με τον πάροχο? Εγώ με wind δεν εχω, ο κουνιάδος μου με pixel 4 xl και αυτός του δείχνει λειτουργία συζήτησης κανονικά με cosmote

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το rcs δεν έχει να κάνει με τον πάροχο? Εγώ με wind δεν εχω, ο κουνιάδος μου με pixel 4 xl και αυτός του δείχνει λειτουργία συζήτησης κανονικά με cosmote

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι έχει να κάνει με τον πάροχο. Απλώς η Google αρχίζει να το διαθέτει σε διάφορες χώρες!

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Φόρα την... Μια χαρά χρωματάκι! :D

 

 

 

 

 

Pixel Buds...

Πριν από δύο μέρες...

Τα χρησιμοποίησα για περίπου 15 λεπτά ομιλίας, μετά έκανα κάποιες δοκιμές με τον assistant... πχ καιρός, διάβασμα μηνυμάτων, ενημέρωση για το battery level, του ζήτησα να πάρει κάποια contacts τηλέφωνο κλπ. Όλα πήγαιναν καλά! Μετά τα άφησα πάνω στο γραφείο μου, έξω από τη θήκη και δίπλα στο κινητό για περίπου μισή ώρα. Όταν πήγα να τα πάρω ήταν αποσυνδεμένα και δεν συνδέονταν με τίποτα. Τα έβαλα στην θήκη 2-3 φορές και μετά συνδέθηκαν. Αυτό που θα κάνω από εδώ και στο εξής, είναι να τα βάζω στη θήκη μετά από κάθε χρήση για να ελαχιστοποιήσω τις αποσυνδέσεις.

 

O φίλος baiosss μου πρότεινε να απενεργοποιήσω το in ear detection το οποίο και έκανα. Από εκείνη τη στιγμή μένουν συνεχώς συνδεμένα, όταν είναι εκτός θήκης και παρατημένα...

Μπορώ να πω ότι δεν έχω αποσυνδέσεις από προχθές.

Σήμερα σε ομιλία περίπου 25-30 λεπτά δεν είχα κανένα πρόβλημα.

Πάντως δεν τα έχω χρησιμοποιήσει πάνω από 1 ώρα συνεχόμενα σε ομιλία ή μουσική, video κλπ

 

Και κάτι ακόμα... Ήρθε το RCS support στα μηνύματα και στην Ελλάδα;

Πριν από λίγο στο messages app

rsc.jpg

 

Δυο χρόνια τουλάχιστον δουλεύει το rcs στην Cosmote με την εφαρμογή της google

Link to comment
Share on other sites

Με γεια λοιπόν. Καιρό σε έβλεπα να ψάχνεσαι. Σωστή επιλογή.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

 

Βασικά Pixel ηθελα,απλά το καθυστερουσα χωρίς λόγο...

Link to comment
Share on other sites

Φόρα την... Μια χαρά χρωματάκι! :D

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pixel Buds...

 

Πριν από δύο μέρες...

 

Τα χρησιμοποίησα για περίπου 15 λεπτά ομιλίας, μετά έκανα κάποιες δοκιμές με τον assistant... πχ καιρός, διάβασμα μηνυμάτων, ενημέρωση για το battery level, του ζήτησα να πάρει κάποια contacts τηλέφωνο κλπ. Όλα πήγαιναν καλά! Μετά τα άφησα πάνω στο γραφείο μου, έξω από τη θήκη και δίπλα στο κινητό για περίπου μισή ώρα. Όταν πήγα να τα πάρω ήταν αποσυνδεμένα και δεν συνδέονταν με τίποτα. Τα έβαλα στην θήκη 2-3 φορές και μετά συνδέθηκαν. Αυτό που θα κάνω από εδώ και στο εξής, είναι να τα βάζω στη θήκη μετά από κάθε χρήση για να ελαχιστοποιήσω τις αποσυνδέσεις.

 

 

 

O φίλος baiosss μου πρότεινε να απενεργοποιήσω το in ear detection το οποίο και έκανα. Από εκείνη τη στιγμή μένουν συνεχώς συνδεμένα, όταν είναι εκτός θήκης και παρατημένα...

 

Μπορώ να πω ότι δεν έχω αποσυνδέσεις από προχθές.

 

Σήμερα σε ομιλία περίπου 25-30 λεπτά δεν είχα κανένα πρόβλημα.

 

Πάντως δεν τα έχω χρησιμοποιήσει πάνω από 1 ώρα συνεχόμενα σε ομιλία ή μουσική, video κλπ

 

 

 

Και κάτι ακόμα... Ήρθε το RCS support στα μηνύματα και στην Ελλάδα;

 

Πριν από λίγο στο messages app

 

rsc.jpg

Κι εγώ με Vodafone και με OnePlus ακόμα, εδώ και πολύ καιρό.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Αποσυνδέσεις εγώ δεν είχα ούτε μια φορά.. Ούτε με το προηγούμενο firmware ούτε με την νέα έκδοση (τουλάχιστον στις 4-5 ώρες που τα έχω δουλέψει με το νέο fw).

Αναφορικά με το RCS, σε WIND (Q) ήρθε προχθές στο essential της γυναίκας μου, στο δικό μου όχι ακόμα.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Λετε οντως 8/9 να παρουμε την 11αρα οπως γραφεται οτι θα βγει σε κυκλοφορια?

 

Και το μεγαλο ερωτημα ειναι: Την βαζουμε day one η μενουμε για λιγο με την 10αρα που πλεον ειναι εξαιρετικη και σταθερη?

Link to comment
Share on other sites

Λετε οντως 8/9 να παρουμε την 11αρα οπως γραφεται οτι θα βγει σε κυκλοφορια?

 

 

 

Και το μεγαλο ερωτημα ειναι: Την βαζουμε day one η μενουμε για λιγο με την 10αρα που πλεον ειναι εξαιρετικη και σταθερη?

Day one κι ότι γίνει έγινε :)

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Βουρ στον πατσά και εγώ, και ας μην δουλεύει wifi Bluetooth ;-)

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο το εργαλείο! Απόλαυσε το.

 

Στάλθηκε από το IN2023 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστώ Νίκο,αν και ακόμα έχω πολύ δουλειά και δεν μπορώ να ασχοληθώ όσο θέλω...Από τα μέσα του μήνα θα χαλαρώσω λίγο...

Link to comment
Share on other sites

Λετε οντως 8/9 να παρουμε την 11αρα οπως γραφεται οτι θα βγει σε κυκλοφορια?

 

 

 

Και το μεγαλο ερωτημα ειναι: Την βαζουμε day one η μενουμε για λιγο με την 10αρα που πλεον ειναι εξαιρετικη και σταθερη?

Πάντως και η beta 11 που είχα για πολύ καιρό ήταν σταθερότατη.

Οπότε ορμάτε άφοβα.

Το μόνο πρόβλημα που είχα, ήταν οι εφαρμογές του Nas μου, που δεν έπαιζαν, αλλά φαντάζομαι θα αναβαθμιστούν άμεσα και λογικά ελάχιστοι τις χρειάζονται.

 

Στάλθηκε από το IN2023 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και η beta 11 που είχα για πολύ καιρό ήταν σταθερότατη.

Οπότε ορμάτε άφοβα.

Το μόνο πρόβλημα που είχα, ήταν οι εφαρμογές του Nas μου, που δεν έπαιζαν, αλλά φαντάζομαι θα αναβαθμιστούν άμεσα και λογικά ελάχιστοι τις χρειάζονται.

 

Στάλθηκε από το IN2023 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το έδωσες το 4 XL; OnePlus 8 Pro τωρα;

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Το έδωσες το 4 XL; OnePlus 8 Pro τωρα;

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Ναι Βάϊε, είπα να δω το 1+8 pro.

Ήταν απίστευτη η συσκευή και πρώτη φορά εδώ και πολλά χρόνια κράτησα συσκευή 8 μήνες.

Δεν ξανάγινε!

Εγώ πήρα το 4 XL του Νίκου...
Πήγε σε καλά χέρια το πιξελακι μου :)

 

Στάλθηκε από το IN2023 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι Βάϊε, είπα να δω το 1+8 pro.

Ήταν απίστευτη η συσκευή και πρώτη φορά εδώ και πολλά χρόνια κράτησα συσκευή 8 μήνες.

Δεν ξανάγινε!

 

Στάλθηκε από το IN2023 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Από κάμερα πολύ κατώτερο όμως,ε; Στα υπόλοιπα και κυρίως hardware, μερικά σκαλιά πάνω.

 

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς στη κάμερα δεν υπάρχει επαφή!!

Κάτι παλεύω με gcam να κάνω αλλά δεν βλέπω φως.

Η οθόνη του 1+ είναι εκπληκτική, το τηλέφωνο είναι πολύ πιο δυνατό, δεν κλείνει εφαρμογή με τίποτα (12gb ram), πολύ γρήγορη φόρτιση.

Αυτά προς το παρόν! Αν θέλετε κάτι άλλο συγκριτικό μου λέτε!

 

Στάλθηκε από το IN2023 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς στη κάμερα δεν υπάρχει επαφή!!

Κάτι παλεύω με gcam να κάνω αλλά δεν βλέπω φως.

...

 

Μπορείς να το αναλύσεις αυτό λίγο περισσότερο? με ενδιαφέρει γιατί απότι βλέπω με την πορεία των Pixel, θα καταλήξω σε OnePlus

(Έχω Pixel2XL και τον γενάρη που μου τελειώνει το original quality του Google photos λέω να το δώσω και να πάω σε OnePlus 8T Pro)

 

H GCam λειτουργεί αλλά το αποτέλεσμα των φωτό δεν είναι ικανοποιητικό? Ή είναι αργή?

Δεν σου δουλεύει για όλες τις κάμερες? Έχεις ρουτ?

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το αναλύσεις αυτό λίγο περισσότερο? με ενδιαφέρει γιατί απότι βλέπω με την πορεία των Pixel, θα καταλήξω σε OnePlus

(Έχω Pixel2XL και τον γενάρη που μου τελειώνει το original quality του Google photos λέω να το δώσω και να πάω σε OnePlus 8T Pro)

 

H GCam λειτουργεί αλλά το αποτέλεσμα των φωτό δεν είναι ικανοποιητικό? Ή είναι αργή?

Δεν σου δουλεύει για όλες τις κάμερες? Έχεις ρουτ?

 

Η Gcam λειτουργεί μια χαρά, έχω δοκιμάσει τις 2 gcam και 2-3 xml που προτείνουν στο telegram.

Το κλείστρο φαίνεται να καθυστερεί συγκριτικά με pixel. Σαν να κάνει να βγάλει φωτογραφία 0.3 δευτερόλεπτα. Το ίδιο κάνει και η μαμά κάμερα.

Το αποτέλεσμα είναι συμπαθητικό στις μακρινές, στα πορτρέτα οχι και τόσο.

Αν βέβαια κάποιος είναι στημένος ακίνητος είναι οκ!

Νομίζω το μεγαλύτερο πρόβλημα είναι όταν κουνιούνται τα παιδιά και θες πορτρέτο.

 

Δεν έχω προλάβει να ρουταρω, το πήρα προχτές και έφυγα Σαββατοκύριακο.

Δεν έχω προλάβει να δω καν, αν με root δικαιώματα, αλλάζει κάτι στη gcam.

Η macro δεν φαίνεται να δουλεύει, wide & telephoto δείχνουν οκ!

Αν η 1η σου προτεραιότητα είναι η κάμερα πήγαινε σε 4xl να τελειώνεις.

Βγάζεις, πυροβολάς τέλος.

Ούτε ψαχνε gcam, ψαχνε xml δεν υπάρχει λόγος να μπλέκεις.

Αν θες μεγαλύτερη-καλύτερη οθόνη, ταχύτητα και συμπαθεστατη κάμερα πήγαινε σε 8pro.

 

Στάλθηκε από το IN2023 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου εμφανίστηκε η επιλογή για διαμοιρασμό αρχείων στην 10αρα. Ξέρει κανείς αν είναι για μεταφορά αρχείων μόνο μέσω κινητών ή μπορώ να μεταφέρω από τον υπολογιστή στο κινητό με παρόμοιο τρόπο σαν airdroid?

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου εμφανίστηκε η επιλογή για διαμοιρασμό αρχείων στην 10αρα. Ξέρει κανείς αν είναι για μεταφορά αρχείων μόνο μέσω κινητών ή μπορώ να μεταφέρω από τον υπολογιστή στο κινητό με παρόμοιο τρόπο σαν airdroid?

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτό ούτε εγώ έχω καταλάβει πως λειτουργεί. Και αφού χρειάζεται Bluetooth και WiFi/ data για να στείλει κάποιο αρχείο, ποιο το νόημα;

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

...

Αν η 1η σου προτεραιότητα είναι η κάμερα πήγαινε σε 4xl να τελειώνεις.

Βγάζεις, πυροβολάς τέλος.

Ούτε ψαχνε gcam, ψαχνε xml δεν υπάρχει λόγος να μπλέκεις.

Αν θες μεγαλύτερη-καλύτερη οθόνη, ταχύτητα και συμπαθεστατη κάμερα πήγαινε σε 8pro.

 

Στάλθηκε από το IN2023 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι η κάμερα είναι από τα σημαντικά κριτήρια για μένα (αλλά και η οθόνη είναι σημαντικό)

Αλλά το 4XL δεν μου φαίνεται ιδανική επιλογή αφενός γιατί θέλω το 128GB, το οποίο δεν φαίνεται ιδιαίτερα διαθέσιμο (και όταν ήταν, κυμαινόταν σε αρκετά υψηλή τιμή), και αφετέρου επειδή δεν έχει αισθητήρα αποτυπώματος.

Έλεγα μήπως με την GCam πετυχαίνει κανείς το επιθυμητό αποτέλεσμα, έστω και με καθυστέρηση στην ταχύτητα επεξεργασίας λόγω έλλειψης του pixel neural core

Ίσως μέχρι τις αρχές του 2021 αν ο Levoy βγάλει την adobe universal camera, το τοπίο να αλλάξει και να μην υπάρχουν αυτά τα διλήμματα

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ με Vodafone και με OnePlus ακόμα, εδώ και πολύ καιρό.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

 

Αποσυνδέσεις εγώ δεν είχα ούτε μια φορά.. Ούτε με το προηγούμενο firmware ούτε με την νέα έκδοση (τουλάχιστον στις 4-5 ώρες που τα έχω δουλέψει με το νέο fw).

Αναφορικά με το RCS, σε WIND (Q) ήρθε προχθές στο essential της γυναίκας μου, στο δικό μου όχι ακόμα.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

 

Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο ότι έχω Cosmote (WhatsUp) στην eSIM αλλά επιλογή για RCS δε βλέπω, ούτε είναι ενεργοποιημένο μέσα στο message app. Βγάζει μήνυμα ότι δεν το υποστηρίζει η συσκευή!

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Pixel 4 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...