Jump to content

Google Pixel 4 XL


orone
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και όντως "φορτίζουν" ανάποδα...

 

 

 

Pixel-Buds2-AC.jpg

 

 

 

Και προσοχή... Δεν έχει οδοντικό νήμα! :D

 

 

 

Pixel-Buds2-dental.jpg

Φοβερά πραγματικά. Η θήκη τους ίσως ότι καλύτερο κυκλοφορεί εκεί έξω. Πρέπει βέβαια να βρούμε και καμία θήκη για την θήκη, τύπου nomad. Η οποία είδα στο site τους, δεν στέλνει Ελλάδα λόγω της κατάστασης με τα προβληματικά ταχυδρομεία.

 

Με την τελευταία ενημέρωση v550 βλέπω πλέον καλύτερη συμπεριφορα και δεν κάνουν διακοπές/ αποσυνδέσεις πλέον, όσο έκαναν με την προηγούμενη v296. Η πρώτη μου εμπειρία με την 296 ήταν κάπως απογοήτευση όταν περπατούσα και έκαναν διακοπές κάθε τρεις και λίγο.

 

Το bass boost επίσης, πρόσθεσε πολλά επίπεδα παραπάνω στον ήχο και ελπίζω σε επόμενα feature drops, να εξελίξουν κι άλλο το EQ τους.

 

Σειρήνες, σκυλιά που γαβγίζουν και μωρά που κλαίνε :D δεν μου έχουν τύχει ακόμα για να δω εάν λειτουργεί το πειραματικό attention alerts.

 

Εγώ ευτυχώς έχω έναν Spigen ασύρματο φορτιστή, που φορτίζει και επίπεδα και κάθετα. Οπότε δε χρειάζεται να τα κάνω τούμπες :p

 

 

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Φοβερά πραγματικά. Η θήκη τους ίσως ότι καλύτερο κυκλοφορεί εκεί έξω. Πρέπει βέβαια να βρούμε και καμία θήκη για την θήκη, τύπου nomad. Η οποία είδα στο site τους, δεν στέλνει Ελλάδα λόγω της κατάστασης με τα προβληματικά ταχυδρομεία.

 

Με την τελευταία ενημέρωση v550 βλέπω πλέον καλύτερη συμπεριφορα και δεν κάνουν διακοπές/ αποσυνδέσεις πλέον, όσο έκαναν με την προηγούμενη v296. Η πρώτη μου εμπειρία με την 296 ήταν κάπως απογοήτευση όταν περπατούσα και έκαναν διακοπές κάθε τρεις και λίγο.

 

Το bass boost επίσης, πρόσθεσε πολλά επίπεδα παραπάνω στον ήχο και ελπίζω σε επόμενα feature drops, να εξελίξουν κι άλλο το EQ τους.

 

Σειρήνες, σκυλιά που γαβγίζουν και μωρά που κλαίνε :D δεν μου έχουν τύχει ακόμα για να δω εάν λειτουργεί το πειραματικό attention alerts.

 

Εγώ ευτυχώς έχω έναν Spigen ασύρματο φορτιστή, που φορτίζει και επίπεδα και κάθετα. Οπότε δε χρειάζεται να τα κάνω τούμπες :p

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

 

Να προσθέσω και εγώ!

 

Μου άρεσε πολύ η ποιότητα κατασκευής της θήκης και το μαγνητικό κλείσιμο. Η θήκη είναι πολύ πάνω από premium, αλλά και τα buds δεν πάνε πίσω.

 

Όταν μου ήρθε ένα sms σε πεζά ελληνικά και ζήτησα από τον assistant να μου το διαβάσει, το διάβασε κανονικά. Όταν ήρθε sms σε κεφαλαία ελληνικά έκανε spell κάθε χαρακτήρα στα αγγλικά. Και σε whatsapp με πεζά ελληνικά μου το διάβασε κανονικά.

 

Αλλά παρατήρησα το εξής: Αν ζητήσεις από τον assistant να σου διαβάσει τα μηνύματα (πεζά ελληνικά) στα διαβάζει στα ελληνικά! Αν έρθει μήνυμα και το "διαβάσει" μόνος του ο assistant (είτε στα κεφαλαία, είτε στα πεζά ελληνικά) κάνει spell στα αγγλικά. Ένα ψιλό μπέρδεμα...

 

Επίσης "έπαιξα" με το translate σε conversation mode!

Εγώ μιλούσα ελληνικά και η γυναίκα μου γερμανικά! Επιτυχία γύρω στο 90%, αλλά κατάλαβα τα πάντα που μου είπε η γυναίκα μου στα γερμανικά!

Κάνεις tap στο bud μιλάς στα ελληνικά και από το ηχείο του κινητού γίνεται μετάφραση στα γερμανικά!

Μιλάει ο άλλος χρήστης και η μετάφραση από τα γερμανικά στα ελληνικά γίνεται στο αυτί σου... :happy:

 

Υ.Γ. Έβαλα το σκύλο μου να γαβγίζει αλλά δεν κατάφερα κάτι... στα attention alerts! :lol::p:D

Edited by spookype20

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Μολις παρελαβα το κινητο ειναι πολυ ωραιο ειδικα το χρωμα το λευκο ειναι τελειο,οι πρωτες εντυπωσεις λιγο που το κοιταξα ειναι πολυ καλες ποιοτητα κατασκευης ρολαρει πολυ ωραια,οθονη ωραια με πολυ καλα χρωματα γενικα ειμαι ευχαριστημενος για πρωτη φορα που πηρα googloτηλεφωνο με κερδισε και μου εβγαλε και μια αναβαθμιση 1.59 γιγα ολα καλα.
Link to comment
Share on other sites

Μολις παρελαβα το κινητο ειναι πολυ ωραιο ειδικα το χρωμα το λευκο ειναι τελειο,οι πρωτες εντυπωσεις λιγο που το κοιταξα ειναι πολυ καλες ποιοτητα κατασκευης ρολαρει πολυ ωραια,οθονη ωραια με πολυ καλα χρωματα γενικα ειμαι ευχαριστημενος για πρωτη φορα που πηρα googloτηλεφωνο με κερδισε και μου εβγαλε και μια αναβαθμιση 1.59 γιγα ολα καλα.
Καλορίζικο, να το χαρείς φίλε, είναι φανταστική συσκευή

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα κι εγώ πριν 3 μέρες! Τελευταίο σοβαρό τηλέφωνο που είχα ήταν το nexus 6p και τώρα αυτό. Όλα τα άλλα να 'χαμε να λέγαμε!!

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω στην κεντρικη οθονη πως βγαζουμε την ημερομηνια με τον καιρο γιατι θελω να βαλω δικο μου widget.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω στην κεντρικη οθονη πως βγαζουμε την ημερομηνια με τον καιρο γιατι θελω να βαλω δικο μου widget.
Δεν βγαίνει. Αυτό το παντρεύεσαι. Συνηθίζεται κι εμένα προσωπικά δεν με χαλάει.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν βγαίνει. Αυτό το παντρεύεσαι. Συνηθίζεται κι εμένα προσωπικά δεν με χαλάει.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Αν βάλει άλλον launcher δεν βγαίνει; Ούτε στο Android one βγαίνει αλλά με άλλον launcher μπορείς να κάνεις ότι θέλεις.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλει άλλον launcher δεν βγαίνει; Ούτε στο Android one βγαίνει αλλά με άλλον launcher μπορείς να κάνεις ότι θέλεις.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εννοείται ότι μπορείς. Απλά Pixel και άλλος launcher, δεν είναι για εμένα :)

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλά και εγώ έχω αγοράσει Nova και τον μάνα δουλεύω, με βόλεψε.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Για επιβεβαίωση. Το τελευταίο Google play system update, είναι σε July 2020 σε όλους;

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Για επιβεβαίωση. Το τελευταίο Google play system update, είναι σε July 2020 σε όλους;

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Σε μένα ναι, και δεν μου βγάζει νεότερο

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για επιβεβαίωση. Το τελευταίο Google play system update, είναι σε July 2020 σε όλους;

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Αυτό βγάζει σε μένα Android one συσκευή.a07ecdf8a12c2e91763e6b475fbe55e9.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό βγάζει σε μένα Android one συσκευή.a07ecdf8a12c2e91763e6b475fbe55e9.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι γι' αυτό ρωτάω, επειδή και σε Pixel 4 είδα Αυγούστου.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν πάτησα κάτι εγώ μόνο του λογικά έκανε αναβάθμιση. Αυτό το δίνει η Google ή η εκάστοτε εταιρεία;

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Δεν πάτησα κάτι εγώ μόνο του λογικά έκανε αναβάθμιση. Αυτό το δίνει η Google ή η εκάστοτε εταιρεία;

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η εκάστοτε εταιρεία

Στα Pixel και στα Android One, η Google

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η εκάστοτε εταιρεία

Στα Pixel και στα Android One, η Google

 

Μόνο στα Pixel. Στα Android One η Google στέλνει στην εκάστοτε εταιρία τις αναβαθμίσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και εμένα το update στα buds και οου Ντιαρ Λορντ τι μπάσο είναι αυτό!!!
Άντε γίναμε τρείς, σε όλη την Ελλάδα μάλλον :D

 

Επίσης σήμερα...

 

Την φοράω η θα πέσει κράξιμο;;;;

189e0b7b7b3aa751a5e18a010d49b0c2.jpgedc163e10e15f6492717089f2567362d.jpg

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Άντε γίναμε τρείς, σε όλη την Ελλάδα μάλλον :D

 

Επίσης σήμερα...

 

Την φοράω η θα πέσει κράξιμο;;;;

189e0b7b7b3aa751a5e18a010d49b0c2.jpgedc163e10e15f6492717089f2567362d.jpg

:X:ninja::X:cry::ninja::p:p
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ μεταχειρισμένο από μέλος του φόρουμ....

Δυστυχώς μέχρι στιγμής δεν το έχω σκαλίσει γιατί έχω πολύ δουλειά,αλλά όσο το δούλεψα έχω μόνο θετικές εντυπώσεις...

Ενώ δίνουν αποφασισμένος για να γυρίσω σε iPhone μετά από 8 χρόνια,τελικά στην στροφή με κέρδισε το Pixel....

 

----- προσθήκη μηνύματος 62 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@Chris1974 εμένα μου αρέσει η θήκη....

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ μεταχειρισμένο από μέλος του φόρουμ....

 

Δυστυχώς μέχρι στιγμής δεν το έχω σκαλίσει γιατί έχω πολύ δουλειά,αλλά όσο το δούλεψα έχω μόνο θετικές εντυπώσεις...

 

Ενώ δίνουν αποφασισμένος για να γυρίσω σε iPhone μετά από 8 χρόνια,τελικά στην στροφή με κέρδισε το Pixel....

 

----- προσθήκη μηνύματος 62 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@Chris1974 εμένα μου αρέσει η θήκη....

Με γεια λοιπόν. Καιρό σε έβλεπα να ψάχνεσαι. Σωστή επιλογή.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Άντε γίναμε τρείς, σε όλη την Ελλάδα μάλλον :D

 

Επίσης σήμερα...

 

Την φοράω η θα πέσει κράξιμο;;;;

189e0b7b7b3aa751a5e18a010d49b0c2.jpgedc163e10e15f6492717089f2567362d.jpg

Είμαι ένα βήμα πριν πατήσω το κουμπί! Με κρατάει ότι ακούω για αποσυνδέσεις! Σε σας πως πάει?

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Pixel 4 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...