Jump to content

OnePlus 7T


Gran
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να το αγοράσω με κουπόνι στα 480;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 504
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να το αγοράσω με κουπόνι στα 480;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Από Κίνα το διακινδυνεύεις γιατί ουσιαστικά δεν έχεις εγγύηση. Επίσης δεν γνωρίζω αν υπάρχει κινέζικο και ευρωπαϊκό μοντέλο. Εγώ αγόρασα από Amazon.de που δίνει 2 χρόνια εγγύηση. Βέβαια από ευρώπη η τιμή του είναι στα 599€. Το σκέφτεσαι και αναλόγως κάνεις την κίνηση σου.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και έκδοση 8/128 για όσους είναι πολλά τα 256 στα 437€ το μπλε από banggood και αποστολή τέλος Νοεμβρίου. Βέβαια το 256 βγαίνει στα 456€ και η διαφορά είναι μικρή.
Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κανείς από αυτά τα μαγαζιά;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απορώ πως δεν το έχει παρατηρήσει κανένας ακόμα από εδώ (γιατί σίγουρα όσοι πήραμε αυτές τις μέρες, πήραμε από τη φουρνιά που έχει το πρόβλημα). Κίτρινο/πράσινο tint κυρίως από τη μέση και πάνω στην οθόνη όταν η φωτεινότητα πέσει κάτω από το 10-15%. Εμένα το κάνει έντονα πάντως σε χαμηλό φωτισμό, ενώ όταν η φωτεινότητα ανέβει πάνω από το 25-30% το πρόβλημα εξαφανίζεται.

https://forums.oneplus.com/threads/oneplus-7t-display-tint-issue-uneven-oled-not-uniform.1122487/

Edited by alanthast0s
Link to comment
Share on other sites

Πληροφοριακά για όποιον θέλει να χρησιμοποιήσει το Android auto υπάρχει σοβαρό πρόβλημα
Δλδ? Δεν τρέχει? Κολλάει? Τι ακριβώς?

 

Μπορεί κανείς να βάλει και να χρησιμοποιεί τον Google dialer?

 

Στάλθηκε από το Pixel 3 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πληροφοριακά για όποιον θέλει να χρησιμοποιήσει το Android auto υπάρχει σοβαρό πρόβλημα

Εμένα λειτουργεί άψογα.Vw Troc

 

Στάλθηκε από το SM-T715 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απορώ πως δεν το έχει παρατηρήσει κανένας ακόμα από εδώ (γιατί σίγουρα όσοι πήραμε αυτές τις μέρες, πήραμε από τη φουρνιά που έχει το πρόβλημα). Κίτρινο/πράσινο tint κυρίως από τη μέση και πάνω στην οθόνη όταν η φωτεινότητα πέσει κάτω από το 10-15%. Εμένα το κάνει έντονα πάντως σε χαμηλό φωτισμό, ενώ όταν η φωτεινότητα ανέβει πάνω από το 25-30% το πρόβλημα εξαφανίζεται.

https://forums.oneplus.com/threads/oneplus-7t-display-tint-issue-uneven-oled-not-uniform.1122487/

 

Λένε ότι τους το κάνει με την νυχτερινή λειτουργία ενεργοποιημένη σε μαύρη-γκρι οθόνη όταν πεσει η φωτεινότητα κατω από 20% αν κατάλαβα καλά.

 

Από ότι είδα όσοι έχουν θέμα το πήραν από Ινδία πριν τις 10 Οκτωβρίου.

 

Η OnePlus είπε ότι είναι θέμα software και ότι θα το διορθώσει. (?)

 

Στο δικό μου δεν μπόρεσα να παρατηρήσω κάτι.

Edited by CPR
Link to comment
Share on other sites

Λένε ότι τους το κάνει με την νυχτερινή λειτουργία ενεργοποιημένη σε μαύρη-γκρι οθόνη όταν πεσει η φωτεινότητα κατω από 20% αν κατάλαβα καλά.

 

Από ότι είδα όσοι έχουν θέμα το πήραν από Ινδία πριν τις 10 Οκτωβρίου.

 

Η OnePlus είπε ότι είναι θέμα software και ότι θα το διορθώσει. (?)

 

Στο δικό μου δεν μπόρεσα να παρατηρήσω κάτι.

 

Κάτω από ειδικές συνθήκες δηλαδή που δύσκολα κάποιος να επιλέξει. Ωστόσο εγείρει θέμα για την ποιότητα των oled της OnePlus

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα την πρώτη σελίδα από το link, έκανα το test με τον Chrome σε dark mode και κλειστά τα tabs, δεν παρατήρησα πρόβλημα χρωματικό.

Μείωσα την φωτεινότητα στο 10-15% και αυτό που παρατήρησα είναι ότι εγώ προσωπικά δεν υπάρχει περίπτωση να κατεβάσω την φωτεινότητα τόσο χαμηλά, μιας και στα επίπεδα αυτά, η οθόνη είναι για μένα unreadable.

Αυτό βέβαια δεν απαλλάσσει την OP από τυχόν ευθύνες της...

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα την πρώτη σελίδα από το link, έκανα το test με τον Chrome σε dark mode και κλειστά τα tabs, δεν παρατήρησα πρόβλημα χρωματικό.

Μείωσα την φωτεινότητα στο 10-15% και αυτό που παρατήρησα είναι ότι εγώ προσωπικά δεν υπάρχει περίπτωση να κατεβάσω την φωτεινότητα τόσο χαμηλά, μιας και στα επίπεδα αυτά, η οθόνη είναι για μένα unreadable.

Αυτό βέβαια δεν απαλλάσσει την OP από τυχόν ευθύνες της...

 

Συν ότι πρέπει να έχεις και ενεργοποιημένη την λειτουργία νύχτας. Οπότε ακόμα πιο απίθανο.

 

Πάντως και εγώ έκανα τα τεστ αυτά και δεν κατάλαβα κάτι. Βέβαια μόνο που βάζεις την λειτουργία νύχτας το χρώμα της οθόνης γίνεται περίεργο αλλά πράσινο η μωβ δεν το λες.

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε email από oneplus για survey. To συμπληρώνεις και σου δίνει κουπόνι για ΔΩΡΕΑΝ θήκη protective sandstone μαζί και ΔΩΡΕΑΝ Priority μεταφορικά. Η δικιά μου γίνεται την Δευτέρα shipped :D
Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να αγοράσω με τιμολόγιο από Amazon ή την επίσημη ιστοσελίδα για να γλιτώσω το ΦΠΑ;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει κάνει κανείς την αναβάθμιση από 6τ σε 7τ ώστε να μας πει τα υπέρ κ τα κατά; ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Αξιζει απο Pixel 2 XL να παω στο 7T με 375€?

Θα ηθελα την γνωμη σας απο οσους ενδεχομενος εκαναν αυτην την αλλαγη & απο οσους εχουν ηδη την συσκευη 7Τ να μου πουν + & - της συσκευης σαν γενικη εικονα.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είναι ένα review από τον βλαχακη

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά είδα το βίντεο του βλαχακη και θέλω να ρωτήσω εσείς που το έχετε η κάμερα του είναι τόσο χάλια? Απο review του εξωτερικού δεν λένε τόσο κακά λόγια για την κάμερα του μήπως είναι λίγο υπερβολικός?
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Τον Βλαχάκη τώρα τελευταία τον βρήκα φάουλ,σε αρκετά reviews.Για το συγκεκριμένο πιστεύω να μην σε επηρέασε το ότι το αγόρασες και δεν σου το έστειλαν πακέτο. Δεν μπορώ να πιστέψω σε διθυράμβους σου για κάποια απίθανα τηλέφωνα και αυτό εδώ να το θάβεις έτσι.Η αξιοπιστία δεν κερδίζεται με τέτοια reviews ούτε με συγκεντρώσεις σε καφετέριες να πιούμε ένα καπουτσίνο με τα φιλαράκια μας :X:X:X

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δλδ? Δεν τρέχει? Κολλάει? Τι ακριβώς?

 

Μπορεί κανείς να βάλει και να χρησιμοποιεί τον Google dialer?

 

Στάλθηκε από το Pixel 3 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τελικά εγώ είχα κάνει την πατάτα, τώρα ολα είναι ok

:)
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά είδα το βίντεο του βλαχακη και θέλω να ρωτήσω εσείς που το έχετε η κάμερα του είναι τόσο χάλια? Απο review του εξωτερικού δεν λένε τόσο κακά λόγια για την κάμερα του μήπως είναι λίγο υπερβολικός?

 

Σε camera review, αν η καμερα δεν ειναι πραγματικα χαλια, η αποψη ειναι αρκετα υποκειμενικη. Εγω διαβαζω μονο συγκριτικα και μονο αν εχει διπλα διπλα παραδειγματα για να μπορω να κρινω εγω. Οτιδιποτε αλλο ειναι λογια απο το μυαλο καποιου με τα δικα του ματια.

Host

Link to comment
Share on other sites

Άκυρο συγνώμη Edited by STATYSS

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά είδα το βίντεο του βλαχακη και θέλω να ρωτήσω εσείς που το έχετε η κάμερα του είναι τόσο χάλια? Απο review του εξωτερικού δεν λένε τόσο κακά λόγια για την κάμερα του μήπως είναι λίγο υπερβολικός?

 

Το Review του είναι εκτός τόπου και χρόνου γενικώς.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 7T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...