Jump to content

OnePlus 7T


Gran
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το δοκίμασα πριν λίγο και λειτουργεί μια χαρα το volte.

 

Στάλθηκε από το SM-T715 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

To wifi calling; Πρόλαβες να εφαρμόσεις τη γνωστή μέθοδο;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 504
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κατέβασα και εγκατέστησα το oneplus logkit 1.0-1,μπήκα στον dialer και ενεργοποίησα τους διακόπτες του volte,wificall.

Wificall δεν μου λειτουργει,πρέπει να κάνω και κάτι άλλο;

 

Στάλθηκε από το SM-T715 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα και εγκατέστησα το oneplus logkit 1.0-1,μπήκα στον dialer και ενεργοποίησα τους διακόπτες του volte,wificall.

Wificall δεν μου λειτουργει,πρέπει να κάνω και κάτι άλλο;

 

Στάλθηκε από το SM-T715 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγώ για 5t είχα ακολουθήσει όλη τη διαδικασία από εδώ

https://forum.xda-developers.com/oneplus-5t/how-to/guide-volte-vowifi-german-carriers-t3817542

και εδώ για 7pro αλλά δε ξέρω κατά πόσον ισχύει στη 10

 

https://forum.xda-developers.com/oneplus-7-pro/help/force-enable-volte-vowifi-t3934227

Link to comment
Share on other sites

1)Καποιο ευκολο οδηγο για root?

 

2)Θα επηρεασει τραπεζικες εφαρμογες?

 

3)Γινεται ευκολα unroot μετα

 

ευχαριστω

 

Ενδιαφέρομαι και εγώ για εύκολο οδηγό root. Αν κάποιος έχει κάποιο link να μοιραστεί.

Link to comment
Share on other sites

Παρελήφθη 21 του μηνός και το έστησα χθες.

 

Πρώτες εντυπώσεις θετικότατες (και έχουν περάσει πολλά πολλά κινητά από τα χέρια μου. Με εντυπωσίασε ο ήχος του και η οθόνη του. Τέτοια ηχεία είχα χρόνια να ακούσω. (Από το nexus 6p). Επίσης είναι ταχύτατο ότι και να κάνεις.

 

Στα αρνητικά τώρα έχω βρει ένα bug. Ενώ έχω ενεργοποιήσει τη επιλογή να σηκώνω το τηλέφωνο και να ανοίγει μέσω αναγνώρισης προσώπου αυτό δεν το κάνει εκτός και αν πατήσω το κουμπί. (Power button). Επίσης δεν μου εμφανίζει volte και wificall αλλά έχει ρύθμιση για να έχουν και οι δύο κάρτες 4G και πρόσεξα ότι όταν μίλησα η κλήση ήταν HD. Το έγραφε πάνω.

Έχω δυο κάρτες Cosmote: Η πρώτη είναι αυτή που μιλάω και στέλνω SMS και η δεύτερη είναι μόνο για δεδομένα (ίντερνετ).

 

Να κάνω και μία ερώτηση. Διαδικασία εκκαθάρισης έχει στο μενού; Όπως έχουν τα Huawei κλπ; Η πρέπει να κατεβάσουμε το files της google;

Edited by CPR
Link to comment
Share on other sites

Παρελήφθη 21 του μηνός και το έστησα χθες.

 

 

 

Πρώτες εντυπώσεις θετικότατες (και έχουν περάσει πολλά πολλά κινητά από τα χέρια μου. Με εντυπωσίασε ο ήχος του και η οθόνη του. Τέτοια ηχεία είχα χρόνια να ακούσω. (Από το nexus 6p). Επίσης είναι ταχύτατο ότι και να κάνεις.

 

 

 

Στα αρνητικά τώρα έχω βρει ένα bug. Ενώ έχω ενεργοποιήσει τη επιλογή να σηκώνω το τηλέφωνο και να ανοίγει μέσω αναγνώρισης προσώπου αυτό δεν το κάνει εκτός και αν πατήσω το κουμπί. (Power button). Επίσης δεν μου εμφανίζει volte και wificall αλλά έχει ρύθμιση για να έχουν και οι δύο κάρτες 4G και πρόσεξα ότι όταν μίλησα η κλήση ήταν HD. Το έγραφε πάνω.

 

Έχω δυο κάρτες Cosmote: Η πρώτη είναι αυτή που μιλάω και στέλνω SMS και η δεύτερη είναι μόνο για δεδομένα (ίντερνετ).

 

 

 

Να κάνω και μία ερώτηση. Διαδικασία εκκαθάρισης έχει στο μενού; Όπως έχουν τα Huawei κλπ; Η πρέπει να κατεβάσουμε το files της google;

 

Έτσι δουλεύει το face unlock και τι αποτύπωμα. Πρέπει πρώτα να ανοίξεις την οθόνη με διπλό tap και να ξεκλειδώσει με το ένα η το άλλο.

 

Για volte κλπ δεν ξέρω να απαντήσω.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι δουλεύει το face unlock και τι αποτύπωμα. Πρέπει πρώτα να ανοίξεις την οθόνη με διπλό tap και να ξεκλειδώσει με το ένα η το άλλο.

 

Για volte κλπ δεν ξέρω να απαντήσω.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ποιο το νόημα να το σηκώνεις και να αφυπνίζει την οθόνη αν δεν ξεκλειδώνει μετά; Γιατί να πατάς και κουμπί μετά; Στην Huawei μόνο που το σηκώνεις και σε "κοιτάζει" ανοίγει η οθόνη και ξεκλειδώνει..

Link to comment
Share on other sites

Ποιο το νόημα να το σηκώνεις και να αφυπνίζει την οθόνη αν δεν ξεκλειδώνει μετά; Γιατί να πατάς και κουμπί μετά; Στην Huawei μόνο που το σηκώνεις και σε "κοιτάζει" ανοίγει η οθόνη και ξεκλειδώνει..

 

Για να μην πατάς το κουμπί μπορείς να βάλεις να ανοίγει η οθόνη με double tap αντί να ανάβει η ambient display με απλό tap

Link to comment
Share on other sites

Δύο ερωτήσεις για τους κατόχους: Η κάμερα έχει κάποιο φιλμ προστασίας; Δεύτερον, υπάρχει επιλογή να κρυφτεί το notch όπως στο 6t; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Δύο ερωτήσεις για τους κατόχους: Η κάμερα έχει κάποιο φιλμ προστασίας; Δεύτερον, υπάρχει επιλογή να κρυφτεί το notch όπως στο 6t; Ευχαριστώ

 

Όχι και όχι. Φιλμ έχει στο Amazon.de και το νοτς είναι πραγματικά αμελητέο.

Link to comment
Share on other sites

Θυμάσαι που το ρυθμίζω αυτό; Αν και εγώ με το διπλό ταπ το έχω όχι το μονό.

 

Αν έχεις διπλό ταπ τότε ανοίγει στη lockscreen. Από εκεί δεν ξεκλειδώνει μετά?

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις διπλό ταπ τότε ανοίγει στη lockscreen. Από εκεί δεν ξεκλειδώνει μετά?

 

Το θέμα είναι σηκώνοντας το κινητό να αφυπνίζεται και να ανοίγει βλέποντας το πρόσωπό σου χωρίς να χρειάζεται να πατάς την οθόνη ή το κουμπί. Θέλω να πω ότι αυτό θα ήταν το ιδανικό όπως το έχει υλοποιήσει η huawei.

 

Όντως όταν πατάω την οθόνη με double tap μετά ανοίγει με το πρόσωπό μου.

Edited by CPR
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

 

εχετε προβλήματα στην ποότητα ηχείου και μικροφώνου στις κλησεις?

 

Παιζει τα κινεζικα ΟΡ7/PRO/Τ με τις φλασαρισμενες διεθνεις ΡΟΜ να εχουν τετοια προβήματα?

 

Στάλθηκε από το EML-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή βγαίνει και σε έκδοση 8/256 επειδή βλέπω κάτι κουπόνια από κινεζομάγαζα όπου έχουν αυτήν την έκδοση.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

 

εχετε προβλήματα στην ποότητα ηχείου και μικροφώνου στις κλησεις?

 

Παιζει τα κινεζικα ΟΡ7/PRO/Τ με τις φλασαρισμενες διεθνεις ΡΟΜ να εχουν τετοια προβήματα?

 

Στάλθηκε από το EML-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κανένα πρόβλημα σε αυτά που αναφέρεις αγορασμένο από amazon de.

 

Έχω παρατηρήσει ότι στην εφαρμογή επαφές δεν δείχνει σωστά τις εικόνες που έχω βάλει. Τις δείχνει θολές, αυτό λογικά θα το διορθώσουν με κάποιο update..

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το Google contacts,άσε να φορτώσουν οι φωτό από τις επαφές και μετά θα φαίνονται κανονικά.

Αφού τελειώσεις με τις επαφές σβήνεις το Google contacts

 

Στάλθηκε από το SM-T715 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το Google contacts,άσε να φορτώσουν οι φωτό από τις επαφές και μετά θα φαίνονται κανονικά.

Αφού τελειώσεις με τις επαφές σβήνεις το Google contacts

 

Στάλθηκε από το SM-T715 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πολύ καλό κόλπο σε ευχαριστώ!

 

Το μόνο μειονέκτημα είναι ότι κάθε φορά που προσθέτω μια νέα επαφή με εικόνα πρέπει να ξανά κατεβάσω το google contacts για να περαστεί η νέα εικόνα..

 

Δεν μπορώ να καταλάβω για ποιο λόγο δεν τα βλέπει κατευθείαν όπως κάνει π.χ. το κινητό μου το Sony.

Link to comment
Share on other sites

Είναι bug του android 10 παιδιά αυτο με τις επαφές. Στην 9 δεν το είχαμε και αν δεν κάνω λάθος στη τελευταία beta έχει λυθεί, οπότε στην επόμενη αναβάθμιση θα είναι οκ!

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες από ήχο τι λέει το κινητό; Έχει δυνατά στερεοφωνικά ηχεία; Και γενικά εντυπώσεις; Σκέφτομαι να το πάρω αυτό έναντι του Samsung Galaxy s10 plus. Μιας και το βρίσκω με κουπόνι από εξωτερικό στα 460. Να το πάρω;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες από ήχο τι λέει το κινητό; Έχει δυνατά στερεοφωνικά ηχεία; Και γενικά εντυπώσεις; Σκέφτομαι να το πάρω αυτό έναντι του Samsung Galaxy s10 plus. Μιας και το βρίσκω με κουπόνι από εξωτερικό στα 460. Να το πάρω;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για εμένα ο ήχος είναι πολύ σημαντικός και ήταν από τους βασικούς λόγους που επέλεξα αυτό το κινητό και ευτυχώς δεν έπεσα έξω. Έχει δύο πραγματικά στερεοφωνικά ηχεία και ο ήχος του είναι πάρα πολύ δυνατός.

 

Επειδή είχα και samsung σαν λογισμικό πιστεύω ότι το oxygen OS είναι ανώτερο.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες από ήχο τι λέει το κινητό; Έχει δυνατά στερεοφωνικά ηχεία; Και γενικά εντυπώσεις; Σκέφτομαι να το πάρω αυτό έναντι του Samsung Galaxy s10 plus. Μιας και το βρίσκω με κουπόνι από εξωτερικό στα 460. Να το πάρω;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ο ήχος του είναι εξαιρετικός, τόσο στην ανοικτή ακρόαση, όσο και στις κλήσεις, την αναπαραγωγή μουσικής, βίντεο και φυσικά στα παιχνίδια. Προερχόμενος από Honor 6 Plus, η διαφορά είναι μεγάλη.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παίδες. Να το αγοράσω με κουπόνι από το γνωστό κατάστημα; Θα έχω κανα θέμα; 480€ 8/256

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 7T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...