Jump to content

OnePlus 7T


Gran
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 504
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάποια ενημέρωση λογισμικού δεν υπάρχει ;
Πριν ένα μήνα είχε βγει update, τι εννοείς;

 

Στάλθηκε από το HD1900 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν βγάζει κάθε μήνα ενημέρωση ασφαλείας;

 

Το έχω root , magisk κλπ.

Κάθε μήνα δε θυμάμαι να βγάζει, περίπου καθε 2-3 μήνες. Και νομίζω είναι νορμαλ

 

Στάλθηκε από το HD1900 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Τι γίνεται ρε παιδιά; δεν έχει μεγάλη κίνηση το topic του 7t τόσοι λίγη έχουν πάρει την συσκευή;

 

Στάλθηκε από το HD1903 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα!

 

Πως ειναι η καμερα σχετικα με το 6Τ;

 

Εχει κανεις δειγματα σε low light conditions και βιντεο; επισης πως καταγραφει τον ηχο σε δυνατες συνθηκες (πχ παρτυ, συναυλια; )

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα για μένα είναι πολύ καλή. Φωτογραφίες ακόμα και στο auto βγάζει σωστά τα χρώματα και με καλή ποιότητα, συγκρίνεται άνετα με iphone 11 που είχε ο φίλος μου και βγάζαμε τα ίδια. Σε πολύ σκοτάδι, νύχτα με φως από το φεγγάρι μόνο, με το nightscape mode έμεινα εντυπωσιασμένος, αλλά πρέπει να μην υπάρχει κίνηση για να βγει σωστά. Βίντεο επίσης πολύ καλό αν και δεν το έχω δοκιμάσει σε πολύ σκοτεινές συνθήκες.

 

Με την ηχογράφηση εγώ, που παω σε πάρτυ με ηλεκτρονική που παίζουν με 100+db κυριολεκτικά, είμαι σχετικά ικανοποιημένος, αλλά όταν παίζει πολύ δυνατά, κλείνω λίγο με τον αντίχειρα το μικρόφωνο, που βρίσκεται δεξιά της υποδοχής usb. Πάντως σε τεστ με iphone φίλου πάλι (που η apple θεωρείται ότι έχει την καλύτερη ηχογράφηση) εγω με το κόλπο με τον αντίχειρα έπιασα ικανοποιητικά - με κάποιες παραμορφώσεις - τον ήχο, ενώ στο φίλο με το iphone (χωρίς όμως να κάνει κάτι αντίστοιχο, απλά τραβούσε βίντεο) δεν αποτυπώθηκε καθόλου στην ηχογράφηση ένα πολύ μεγάλο εύρος από τις ψιλές νότες του κομματιού που έπαιζε. Μιλάμε όμως πάντα για τις πιο δύσκολες συνθήκες ηχογράφησης που θα συναντήσει κανείς.

 

Τέλος, έχω κάνει και ηχογράφηση ομιλίας σε συνέδριο και όταν την άκουσα μετά ήταν το ίδιο σχεδόν με όταν ήμουν εκεί, μόνο σε 2-3 σημεία που μίλησαν από δίπλα χαμήλωσε σε ένταση ο ήχος από τον ομιλητή και δεν τον έπιασε σωστά, κάτι που όμως το θεωρώ λογικό.

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα, οπότε σαφως καλύτερα απο το 6Τ απ'οσο καταλαβαίνω! Ευχαριστώ για το review... Σου αρέσει το stock app για κάμερα η το Gcam περισσοτερο;
Link to comment
Share on other sites

γραψε στο Google

xda 6t gcam port

 

και θα σου βγαλει το τοπικ στο XDA

 

Εγω εχω και ενα telegram channel που μου στελνει updates...

Link to comment
Share on other sites

Πες μας εντυπώσεις vs την stock camera...

Στο 6Τ γενικότερα προτιμώ την Gcam αλλά όχι πάντα ...

 

Γιατί,δε γράφουμε στο νήμα του 6t? πού χωλαινει το Gcam κ δεν το χρησιμοποιείς πάντα;

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα, οπότε σαφως καλύτερα απο το 6Τ απ'οσο καταλαβαίνω! Ευχαριστώ για το review... Σου αρέσει το stock app για κάμερα η το Gcam περισσοτερο;

 

Να σου πω την αλήθεια, Gcam δεν εχω βάλει. Η στοκ εφαρμογή σε ό,τι έχω δοκιμάσει έχει ανταποκριθεί πολύ καλά και δεν αισθάνθηκα την ανάγκη να το ψάξω περισσότερο. Από αυτά που έχω διαβάσει πάντως, υπάρχουν περιπτώσεις που δίνει το κάτι παραπάνω.

 

Τις απαιτήσεις μου δε θα τις χαρακτήριζα πολύ υψηλές, αλλά στο oneplus 5 που είχα πριν δεν μπορούσα να βγάλω σοβαρή φωτογραφία παρά μόνο με pro mode και αρκετή υπομονή.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη σκεφτομαι να παω σε vodafone,λειτουργει το voltε;

 

ναι λειτουργεί

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα δεν λειτουργεί ούτε με το logkit ούτε με την εφαρμογή από το Playstore. Κρασάρει η εφαρμογή. Και έχω κάνει και την ενεργοποίηση από CU app..
Link to comment
Share on other sites

Εχει rootαρει κανεις? Αν ναι με ποια διαδικασια?

 

 

 

Σε εμένα δεν λειτουργεί ούτε με το logkit ούτε με την εφαρμογή από το Playstore. Κρασάρει η εφαρμογή. Και έχω κάνει και την ενεργοποίηση από CU app..

 

Πρέπει να κατεβάσεις πιο πρόσφατη έκδοση του oneplus logkit .Ψάξτο στο google σαν oneplus logkit apk

Link to comment
Share on other sites

https://forum.xda-developers.com/oneplus-7t/how-to/guide-how-to-root-oneplus-7t-twrp-t3979307/post81962163#post81962163

 

Αυτή είναι η διαδικασία, root without twrp. Εμένα κολλησε 2 φορές...

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το voWIFI..

 

Το ενεργοποίησα από το CU app, ήρθε μήνυμα επιτυχίας.

 

Κατέβασα το APK OnePlusLogKit 1(31 Αυγούστου), πάτησα *#800#, ενεργοποίησα το voWIFI switch, reboot. Ρυθμίσεις συσκευής ενεργοποίηση το vowifi, αλλά δεν γίνεται κάτι, ούτε το εικονίδιο εμφανίζεται.. :(

Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το voWIFI..

 

Το ενεργοποίησα από το CU app, ήρθε μήνυμα επιτυχίας.

 

Κατέβασα το APK OnePlusLogKit 1(31 Αυγούστου), πάτησα *#800#, ενεργοποίησα το voWIFI switch, reboot. Ρυθμίσεις συσκευής ενεργοποίηση το vowifi, αλλά δεν γίνεται κάτι, ούτε το εικονίδιο εμφανίζεται.. :(

 

Δεν δουλεύει με αυτό τον τρόπο, πρέπει να κάνεις όλα τα βήματα, δεν ξέρω όμως ποιόν πάροχο πρέπει να επιλέξεις για Vodafone

https://forum.xda-developers.com/oneplus-7-pro/help/force-enable-volte-vowifi-t3934227

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε και την 1η beta rom για το κινητό μας!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 7T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...