Jump to content

OnePlus 7T


Gran
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 504
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εβαλε κανενας θαραλλεος την open beta?

 

Από την πρώτη μέρα που κυκλοφόρησε

Link to comment
Share on other sites

και BETA 2 με Security patch Μαρτίου και διόρθωση ορισμένων bug

Μέχρι τώρα έχει μερικά καλούδια η Beta

Dual channel download accelaration

Intelligenta network switch

Χαμηλώνει ο ήχος κουδουνίσματος μόλις πιάσεις το κινητό.

Ψάχνω κι άλλα.

Εχει όμως μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας.

Βεβαια μπορει να φταίει που δεν έκανα καθαρή εγκατάσταση... ίσως το Σαββατοκυριακο να κάνω ένα φορματ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Καλημέρα τη παρέα. Καινούργιος κάτι εγώ με 7Τ μιας εβδομάδας.

Μια απορία. Έχω 2 κάρτες. Σιμ1 Vodafone το προσωπικό μου και στην σιμ2 cosmote το εταιρικό.

Παρόλο που έχω βάλει να κάνει force σε 4g η Vodafone παραμένει σε H+.

Στο προηγούμενο τηλεφωνώ στα ίδια σημεία είχε 4g Vodafone κανονικά ενώ τώρα όχι.

Έχει κάποιο θέμα η voda ή πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση στο τηλεφωνώ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα τη παρέα. Καινούργιος κάτι εγώ με 7Τ μιας εβδομάδας.

Μια απορία. Έχω 2 κάρτες. Σιμ1 Vodafone το προσωπικό μου και στην σιμ2 cosmote το εταιρικό.

Παρόλο που έχω βάλει να κάνει force σε 4g η Vodafone παραμένει σε H+.

Στο προηγούμενο τηλεφωνώ στα ίδια σημεία είχε 4g Vodafone κανονικά ενώ τώρα όχι.

Έχει κάποιο θέμα η voda ή πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση στο τηλεφωνώ?

 

Δοκίμασε να αλλάξεις θεση στις SIM

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να αλλάξεις θεση στις SIM

 

Το έχω δοκιμάσει και αυτό φίλε μου. Πάλι τα ίδια. Μάλιστα η Cosmote έχει 4G+ και στις 2 θεσεις και η Voda H+.....

Κάτι ακόμα που δεν μου αρέσει είναι πως βγάζοντας το Sim Tray για να κάνω την αλλαγή, όταν το έβαλα ξανα μεσα το σήμα στην Cosmo ήρθε αμέσσως ενω στην Voda έκανε κοντα 10sec.....

Να την έχει πατήσει η κάρτα μου και να θέλω αλλαγή???

 

 

Edit.

Το πρόβλημα λυθηκε.... τελικα εφταιγε η Voda γιατι αλλαξα προγραμμα και λεει πως για να κανουν την αλλαγη επρεπε να με ξεδιλωσουν απο το 4g. Σε επικοινωνία μαζι τους κανανε κατι στα κεντρικα τους και με μια επανεκκινηση της συσκευής όλα καλα πλεον.

Edited by billis_kou
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, νέος σε oneplus και συγκεκριμένα με το 7t. Συνδέω το κινητό στο pc για να κάνω μεταφορά αρχείων και δεν φαίνεται το κινητό με τους φακέλους.

 

 

Άκυρο βρέθηκε

Edited by spursfan
Link to comment
Share on other sites

Με το που το συνδέεις με το pc μέσω usb και σου βγάλει στην αρχική οθονη του κινητού τις ειδοποιήσεις ,πάτησε στις επιλογές και τικάρισε την επιλογή μεταφοράς αρχείων.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να αγορασω το κινητο για την γυναικα μου, πρεπει να ειναι κορυφαιο κινητο. Αλλα ψαχνω για μεταχειρισμενο, ειτε απο Gearbest/Banggood. Πιστευω οτι αν το βρω σε τιμη κοντα στα 400 ευρω ειναι καλη ευκαιρια, ετσι; Για την εκδοση με τα 128gb. Αλλα οι κινεζοι κανουν τσιγγουνιες πλεον. Θυμαμαι ειχα παρει το Oneplus5 8/128 στα 380 ευρω απο Κινα τοτε, λιγους μηνες αφου ειχε κυκλοφορησει!
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να αγορασω το κινητο για την γυναικα μου, πρεπει να ειναι κορυφαιο κινητο. Αλλα ψαχνω για μεταχειρισμενο, ειτε απο Gearbest/Banggood. Πιστευω οτι αν το βρω σε τιμη κοντα στα 400 ευρω ειναι καλη ευκαιρια, ετσι; Για την εκδοση με τα 128gb. Αλλα οι κινεζοι κανουν τσιγγουνιες πλεον. Θυμαμαι ειχα παρει το Oneplus5 8/128 στα 380 ευρω απο Κινα τοτε, λιγους μηνες αφου ειχε κυκλοφορησει!

 

Την στιγμή που συνεχίζει να πωλείται απτο επίσημο site OnePlus στα 599€ δύσκολα θα το βρεις κ στα κινεζομαγαζα κάτω από 450€(και με κουπόνι εννοείται η τιμή αυτή)

...το κινητό απίστευτο εννοείται... εκτελεί

...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Την στιγμή που συνεχίζει να πωλείται απτο επίσημο site OnePlus στα 599€ δύσκολα θα το βρεις κ στα κινεζομαγαζα κάτω από 450€(και με κουπόνι εννοείται η τιμή αυτή)

...το κινητό απίστευτο εννοείται... εκτελεί

Οι τιμες απο το επισημο site πεφτουν ποτε ή ειναι παντα σταθερες; Δεν αναφερομαι στις εκπτωσεις του black friday.
Link to comment
Share on other sites

Οι τιμες απο το επισημο site πεφτουν ποτε ή ειναι παντα σταθερες; Δεν αναφερομαι στις εκπτωσεις του black friday.

 

Σπάνια προς το τέλος κάθε σειράς κάνουν καμια έκπτωση

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε από banggood σε τιμή 423€ για το 8/128 και 441€ για το 8/256 μαζί με τα μεταφορικά και με ψήνει η αλλαγή από op6. Τι λέτε?
Link to comment
Share on other sites

Οι τιμες απο το επισημο site πεφτουν ποτε ή ειναι παντα σταθερες; Δεν αναφερομαι στις εκπτωσεις του black friday.

 

Βγήκε από το επίσημο κατάστημα στα 529€... όποιος προλάβει ...δεν νομίζω να κρατήσει για πολύ το στοκ

https://www.oneplus.com/gr/oneplus-7t?from=7t

...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πρόσφατα αγόρασα για πρώτη φορά Op και θέλω να μάθω με πιο τρόπο πάμε από stable σε beta rom και με πιο τρόπο ξεκλειδωνουμε τον bootloader.

Έχω μια εμπειρία με τα xiaomi που είχα περίπου 3-4 χρόνια και είχα ασχοληθεί με αυτά τα πράγματα. Κάθε βοήθεια δεκτή, ευχαριστώ. d0f9284956def5e2e1f091927be781b0.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πρόσφατα αγόρασα για πρώτη φορά Op και θέλω να μάθω με πιο τρόπο πάμε από stable σε beta rom και με πιο τρόπο ξεκλειδωνουμε τον bootloader.

Έχω μια εμπειρία με τα xiaomi που είχα περίπου 3-4 χρόνια και είχα ασχοληθεί με αυτά τα πράγματα. Κάθε βοήθεια δεκτή, ευχαριστώ. d0f9284956def5e2e1f091927be781b0.jpg

Για να πας από stable σε open beta είναι εύκολο. Απλά κατεβάζεις στην συσκευή σου την full ota zip της beta και την περνάς σαν αναβάθμιση. Το αντίστροφο χρειάζεται format.

 

Για ξεκλείδωμα bootloader υπάρχουν οδηγοί και στο community της OnePlus αλλά γενικά και στο διαδίκτυο. Θα χάσεις τα πάντα όμως με αυτή την διαδικασία, οπότε κρατά ένα back up.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πρόσφατα αγόρασα για πρώτη φορά Op και θέλω να μάθω με πιο τρόπο πάμε από stable σε beta rom και με πιο τρόπο ξεκλειδωνουμε τον bootloader.

Έχω μια εμπειρία με τα xiaomi που είχα περίπου 3-4 χρόνια και είχα ασχοληθεί με αυτά τα πράγματα. Κάθε βοήθεια δεκτή, ευχαριστώ. d0f9284956def5e2e1f091927be781b0.jpg

 

https://www.google.com/amp/s/www.ytechb.com/how-to-unlock-bootloader-on-oneplus-7t/%3famp

 

Το έχω με ξεκλειδωτο bootloader, root, magisk,

Υπάρχει νήμα στο xda.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://forum.xda-developers.com/oneplus-7t/how-to/guide-how-to-root-oneplus-7t-twrp-t3979307

Δεν το πέρασα, παλιά twrp, μου είχε κολλήσει, αυτήν είναι μέθοδος ροοτ, χωρίς twrp, .

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://forum.xda-developers.com/oneplus-7t/how-to/rom-stock-fastboot-roms-oneplus-7t-t3979213/amp/

 

Fastboot rom, αν γίνει brick, σε μένα κόλλησε 3 φορές, και το φλασαρα για να το επαναφέρω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://forum.xda-developers.com/oneplus-7t/how-to/oneplus-7t-repo-oxygen-os-builds-t3997037/amp/

Firmware για κατέβασμα, έχω το 10.0.9 eu

Αν είναι η κύρια συσκευή, πρόσεξε μην brick, ούτε δύσκολο ούτε εύκολο είναι να το ρουταρεις, έχω magisk_patched.img κλπ..

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=82254021&postcount=1003

 

Οδηγίες, αλλά Safetynet false. (!!!!)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολύ παιδιά για τις απαντήσεις σας. Υπάρχει κάποια καλύτερη Custom rom από την official?

 

Επειδή δεν υπάρχει εύκολος τρόπος να βάλεις twrp δεν έχει πολλές custom rom. Στο XDA θα βρεις κάποιες

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολύ παιδιά για τις απαντήσεις σας. Υπάρχει κάποια καλύτερη Custom rom από την official?
xXx no_limits ειναι εγγυηση σε ολες τις Oneplus συσκευες.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 7T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...