Jump to content

OnePlus 7T


Gran
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχμ... οχι, το εχει καραθάψει το κινητό μιλάμε, και αυτόν τώρα τον βλέπει κόσμος..
Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 504
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Από κάπου θα άρχισε να τα παίρνει όπως όλοι οι επαγγελματίες youtubers

Κι εγώ έχω παρατηρήσει κάποια αλλαγή στα βίντεο του

Επειδή είχα το oneplus 7 να αναφέρω ότι είναι παρά πολύ κακή συσκευή σε όλα

Δεν έχει top κάμερες και top οθόνη αλλά για τα χρήματα του είναι καλύτερο από άλλες συσκευές που κοστίζουν και παραπάνω χρήματα

Είδαμε και τις συσκευές με οθόνες 2k τι έχουν να μας δείξουν

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

 

Όλοι οι γνωστοί YouTubers πάντως διαφωνούν με τον κύριο Βλαχάκη. Όπως και οι πωλήσεις της OnePlus που διπλασιάστηκαν.

Link to comment
Share on other sites

Βρηκατε ανθρωπο (Βλαχακη) να ακουσεται για να παρετε γνωμες για κινητα.

 

Πάντα βλέπουμε βίντεο απλά για το πως είναι η συσκευή και λοιπά και λοιπά. Αυτά που λέει ο κάθε παρουσιαστής είναι δικές του απόψεις, πληρωμένες εντολές, hate, fun ή ότι άλλο

 

Δεν είναι καλό να παρακολουθείς κάποιους και να πιστεύεις αυτά που λένε

Πιο σωστό να πιστεύεσαι το forum εδώ που είμαστε και πολλοί που γράφουν για χρόνια είναι πιο αμερόληπτοι παρά αυτούς που τς παίρνουν για να βγάλουν τις συσκευές σε βίντεο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ένας γνωστός μου το αγόρασε. Υπάρχει κάποιος τρόπος να αλλάξει η γραμματοσειρά πχ σε roboto bold; ( Φυσικά χωρίς root).

Υπάρχει εφαρμογή στο play store, που μπορεί να αλλάξει την γραμματοσειρά στα oneplus 7t;

Link to comment
Share on other sites

Αυτές τις μέρες είμαι Ελσίνκι και περπατώντας έπεσα πάνω στο επίσημο σέρβις της op. Επειδή είμαι στα πρόθυρα αγοράς ή του 7Τ ή του 7pro μπήκα στο μαγαζί να τα δω και να κοιτάξω μηπως υπήρχε καμία προσφορά. Ωστόσο αν και είχαν όλες τις συσκευές στην έκθεση, με ενημερωσαν οτι το κατάστημα ηταν μονο service και οχι εμπορικό σημείο. Βλέποντας λοιπον τα δυο κινητά δίπλα δίπλα θα πω οτι η οθόνη του 7pro με χαζεψε. Αν και ήμουν υπερ των φλατ οθονών και θεωρούσα τις curved οθόνες ανούσιες, τελικά όταν τα είδα και τα δύο αναθεώρησα. Δεν μιλάω τόσο για την ποιότητα των χρωμάτων, άλλωστε δε ειχα το χρόνο να μπω σε λεπτομέρειες. Αυτό που εννοώ ειναι ότι το 7pro μου έδινε την αίσθηση ενός κινητού που πραγματικά τα bezels ηταν ελάχιστα με την οθόνη να φτάνει στα άκρα του. Δεν λέω ότι η οθόνη του 7Τ δεν είναι ωραία, είναι, αλλά αυτο. Το 7pro με ψαρωσε. Μου έδινε την αίσθηση ενός κινητού που είναι όλο οθόνη. Ξέρω ότι με αυτά που γράφω μπορεί να με φάτε τώρα, αλλά απλά αναφέρω την 1η εντύπωση που μου έκαναν οι δυο συσκευές η μια δίπλα στην αλλη για τα 2-3 λεπτά που τις επεξεργάστηκα.

Φεύγοντας ο υπάλληλος του καταστήματος μου έδωσε δωρο ενα σετ ακουστικά bullets v2, κουτα!!! Οκ θα μου πεις ειναι με 3.5jack και προφανώς θα τους εχουν μείνει στοκ καθώς το εχουν κατάργηση απο τις συσκευές τους, ωστόσο ομως οπως κ να το κάνεις ηταν δωρο απο το πουθενά και χωρίς να αγοράσω τίποτα!

Για την ιστορία να πω οτι είχα το op6, προσφατα μεταπηδησα στο mi 9T pro και δε βλέπω την ωρα να επιστρεψω σε οp!

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by mitsre
Link to comment
Share on other sites

Αυτές τις μέρες είμαι Ελσίνκι και περπατώντας έπεσα πάνω στο επίσημο σέρβις της op. Επειδή είμαι στα πρόθυρα αγοράς ή του 7Τ ή του 7pro μπήκα στο μαγαζί να τα δω και να κοιτάξω μηπως υπήρχε καμία προσφορά. Ωστόσο αν και είχαν όλες τις συσκευές στην έκθεση, με ενημερωσαν οτι το κατάστημα ηταν μονο service και οχι εμπορικό σημείο. Βλέποντας λοιπον τα δυο κινητά δίπλα δίπλα θα πω οτι η οθόνη του 7pro με χαζεψε. Αν και ήμουν υπερ των φλατ οθονών και θεωρούσα τις curved οθόνες ανούσιες, τελικά όταν τα είδα και τα δύο αναθεώρησα. Δεν μιλάω τόσο για την ποιότητα των χρωμάτων, άλλωστε δε ειχα το χρόνο να μπω σε λεπτομέρειες. Αυτό που εννοώ ειναι ότι το 7pro μου έδινε την αίσθηση ενός κινητού που πραγματικά τα bezels ηταν ελάχιστα με την οθόνη να φτάνει στα άκρα του. Δεν λέω ότι η οθόνη του 7Τ δεν είναι ωραία, είναι, αλλά αυτο. Το 7pro με ψαρωσε. Μου έδινε την αίσθηση ενός κινητού που είναι όλο οθόνη. Ξέρω ότι με αυτά που γράφω μπορεί να με φάτε τώρα, αλλά απλά αναφέρω την 1η εντύπωση που μου έκαναν οι δυο συσκευές η μια δίπλα στην αλλη για τα 2-3 λεπτά που τις επεξεργάστηκα.

Φεύγοντας ο υπάλληλος του καταστήματος μου έδωσε δωρο ενα σετ ακουστικά bullets v2, κουτα!!! Οκ θα μου πεις ειναι με 3.5jack και προφανώς θα τους εχουν μείνει στοκ καθώς το εχουν κατάργηση απο τις συσκευές τους, ωστόσο ομως οπως κ να το κάνεις ηταν δωρο απο το πουθενά και χωρίς να αγοράσω τίποτα!

Για την ιστορία να πω οτι είχα το op6, προσφατα μεταπηδησα στο mi 9T pro και δε βλέπω την ωρα να επιστρεψω σε οp!

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μα είναι όλο οθόνη η συσκευή δεν είναι η ιδέα σου

Είναι τίμια εταιρεία η oneplus το επιβεβαιώνεις κι εσυ με τα λεγόμενο σου. Άσχετα που σε κάτι εκατομμύρια συσκευές δεν βάζει μέσα ακουστικά αλλά σε εσένα που δεν αγόρασες σου τα έδωσε δώρο χαχα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.Μία ερώτηση.Επειδή μου αρέσει το 7t δουλεύει σε εμάς(Ελλάδα) το συγκεκριμένο

https://h5.aliexpress.com/wholesale/Oneplus-7t.html ?

Samsung Note 9

Link to comment
Share on other sites

Τελικά προχώρησα σε αγορά του 7T απο banggood 445€ 8/256. Οπότε θα τα λέμε...

Αν και το 7pro μου άρεσε πολυ δε θελω η σελφοκαμερα να ανεβοκατεβαίνει!

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά προχώρησα σε αγορά του 7T απο banggood 445€ 8/256. Οπότε θα τα λέμε...

Αν και το 7pro μου άρεσε πολυ δε θελω η σελφοκαμερα να ανεβοκατεβαίνει!

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Είναι ευρωπαϊκό; έχει oxygen OS; με της μπαντες είναι εντάξει; ρωτώ επειδή ψάχνομαι και εγώ

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Είναι ευρωπαϊκό; έχει oxygen OS; με της μπαντες είναι εντάξει; ρωτώ επειδή ψάχνομαι και εγώ

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ευρωπαϊκό δεν ειναϊ. Oxygen και πάντες πρέπει να είναι οκ, τουλάχιστον έτσι λέει...

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα ότι δεν έχει επιλογή font style,,. ( font size έχει), είναι αλήθεια αυτό ;
Αν γυρίσεις την γλώσσα του τηλεφώνου στα αγγλικά, θα βρεις δύο επιλογές για Fonts. Slate και roboto νομίζω. Αν θες περισσότερες γραμματοσειρές, μόνο με root.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Απο που προτεινεται την αγορα του για να ειναι οκ?

Θελω να εκπεταλευτω το φπα... απο amazon.de τον πηρατε οσοι ηθελαν χωρις φπα?

https://www.amazon.de/dp/B07XJ4S3Y8/ref=sr_1_3?keywords=oneplus+7t&qid=1573851980&sr=8-3

 

Απο εδω ειναι ευρωπαικο κλπ κλπ? (ρωταω επειδη γραφει German Version)

Link to comment
Share on other sites

Ο κωδικός του ευρωπαϊκού μοντέλου ποιος είναι;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Αν παραγγείλω την συσκευή από κινεζομαγαζο θα παίρνω της αναβαθμίσεις κανονικά; ή θα έχω θέμα; το μοντέλο είναι ένα; ή πρέπει να προσέξω για κινέζικη η International έκδοση;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ???? η HD 1903 ειναι η ευρωπαϊκή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://forum.xda-developers.com/oneplus-7/help/difference-1901-1903-1905-t3939749/amp/

 

Ψάξε στο Google.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://www.oneplus.com/gr/support/softwareupgrade/details?code=22

 

Μάλλον είναι το ευρωπαϊκό, ΔΕΝ είμαι σίγουρος.

Link to comment
Share on other sites

Το προστατευτικό οθόνης είναι ζελατίνα Η. tempered glass ;

Όταν σηκώνεται το κινητό, βγαζει το αποτύπωμα, γιατί δεν ξεκλειδώνει με το πρόσωπο ; Θέλει κάποια ρύθμιση ;

Link to comment
Share on other sites

Το προστατευτικό οθόνης είναι ζελατίνα Η. tempered glass ;

Όταν σηκώνεται το κινητό, βγαζει το αποτύπωμα, γιατί δεν ξεκλειδώνει με το πρόσωπο ; Θέλει κάποια ρύθμιση ;

 

Ζελατινα ειναι.Για να ξεκλειδωσει με το face unlock,ενεργοποιεις πρωτα την οθονη και μετα ξεκλειδωνει

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξέρω , από Samsung, με διπλό ταπ , ενεργοποιηται η οθόνη. Δεν μπορώ να βρω αυτήν την ρύθμιση,, αν υπάρχει. Διαφορετικα πρέπει να πατάω το power, που δεν είναι βολικό,, η το αποτύπωμα.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξέρω , από Samsung, με διπλό ταπ , ενεργοποιηται η οθόνη. Δεν μπορώ να βρω αυτήν την ρύθμιση,, αν υπάρχει. Διαφορετικα πρέπει να πατάω το power, που δεν είναι βολικό,, η το αποτύπωμα.

 

ρυθμίσεις - κουμπιά & χειρονομίες - γρήγορες χειρονομίες - Πατήστε 2 φορές για αφύπνιση.

Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 7T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...