Jump to content

OnePlus 7T


Gran
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 504
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμένα με priority,μου ήρθε σμς ότι αύριο μέχρι το βράδυ παραλαμβάνω.

 

Στάλθηκε από το SM-T715 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα από amazon.de μου γράφει ότι θα παραλάβω Δευτέρα αλλά ακόμα δεν έχει γίνει η αποστολή.

 

Να ρωτήσω και κάτι, έχετε επαφή στο παρελθόν με oxygen OS; Γιατί ήμουνα μεταξύ του pixel 3xl και του 7t λόγω του ότι μου αρέσει πολύ το stock android. Σαν συσκευές βέβαια δεν συγκρίνονται και για αυτό κατέληξα στο 7t. Αλλά έχω μεγάλη απορία πώς θα μου φανεί το oxygen os.

 

Εκτός από stock android που είχα στο παρελθόν τώρα χρησιμοποιώ sony που είναι πολύ κοντά στο stock android και στο παρελθόν έχω χρησιμοποιήσει και της huawei και της samsung και πιο παλιά της apple (άσχετο). Έχω εμπειρία δηλαδή από διάφορα skins και λειτουργικά. Και μέχρι τώρα το μόνο που αναπολώ πραγματικά ήταν το stock android. Όχι βέβαια ότι είχα και μεγάλα θέματα με τα άλλα.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα από amazon.de μου γράφει ότι θα παραλάβω Δευτέρα αλλά ακόμα δεν έχει γίνει η αποστολή.

 

Να ρωτήσω και κάτι, έχετε επαφή στο παρελθόν με oxygen OS; Γιατί ήμουνα μεταξύ του pixel 3xl και του 7t λόγω του ότι μου αρέσει πολύ το stock android. Σαν συσκευές βέβαια δεν συγκρίνονται και για αυτό κατέληξα στο 7t. Αλλά έχω μεγάλη απορία πώς θα μου φανεί το oxygen os.

 

Εκτός από stock android που είχα στο παρελθόν τώρα χρησιμοποιώ sony που είναι πολύ κοντά στο stock android και στο παρελθόν έχω χρησιμοποιήσει και της huawei και της samsung και πιο παλιά της apple (άσχετο). Έχω εμπειρία δηλαδή από διάφορα skins και λειτουργικά. Και μέχρι τώρα το μόνο που αναπολώ πραγματικά ήταν το stock android. Όχι βέβαια ότι είχα και μεγάλα θέματα με τα άλλα.

 

Μετά το στόκ της google,το oxygen είναι ο,τι πιο κοντινό σε αυτό, οπότε μην ανησυχείς...

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και κάτι, έχετε επαφή στο παρελθόν με oxygen OS; Γιατί ήμουνα μεταξύ του pixel 3xl και του 7t λόγω του ότι μου αρέσει πολύ το stock android. Σαν συσκευές βέβαια δεν συγκρίνονται και για αυτό κατέληξα στο 7t. Αλλά έχω μεγάλη απορία πώς θα μου φανεί το oxygen os.

Λογικά το Oxygen OS θα γίνει το αγαπημένο σου. Εγώ αντιθέτως θεωρώ ότι ένα απ τα αρνητικά αν πάω κάποια στιγμή σε Pixel θα είναι δε θα έχω Oxygen OS :-P

 

Είχα Nexus S, Galaxy Nexus, Nexus 5 και OnePlus One με custom AOSP. Όταν πήγα στο OnePlus 5 έμεινα από την αρχή με Oxygen OS χωρίς να αλλάξω εδώ και 2 χρόνια.

 

Στην τελική αν δεις ότι δε σου αρέσει, μπορείς να βάλεις κάποια custom ROM όπως Pixel Experience.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Εμένα από amazon.de μου γράφει ότι θα παραλάβω Δευτέρα αλλά ακόμα δεν έχει γίνει η αποστολή.

 

Να ρωτήσω και κάτι, έχετε επαφή στο παρελθόν με oxygen OS; Γιατί ήμουνα μεταξύ του pixel 3xl και του 7t λόγω του ότι μου αρέσει πολύ το stock android. Σαν συσκευές βέβαια δεν συγκρίνονται και για αυτό κατέληξα στο 7t. Αλλά έχω μεγάλη απορία πώς θα μου φανεί το oxygen os.

 

Εκτός από stock android που είχα στο παρελθόν τώρα χρησιμοποιώ sony που είναι πολύ κοντά στο stock android και στο παρελθόν έχω χρησιμοποιήσει και της huawei και της samsung και πιο παλιά της apple (άσχετο). Έχω εμπειρία δηλαδή από διάφορα skins και λειτουργικά. Και μέχρι τώρα το μόνο που αναπολώ πραγματικά ήταν το stock android. Όχι βέβαια ότι είχα και μεγάλα θέματα με τα άλλα.

 

Το Oxygen ίσα ίσα είναι σε κάποια ανώτερο και από το λογισμικό που έχουν τα pixel

Έχει σημεία κλειδιά που βολεύουν στην καθημερινότητα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

'Επεσε και η παραγγελία και από μένα:) Θα ήθελα να ρωτήσω για τον φορτιστή, μπορεί να δουλέψει με απλό (εννοώ όχι τον μαμά)? Επειδή χρειάζομαι και 2ο φορτιστή για το γραφείο, η τιμή του original μου φάνηκε "κάπως"...
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό πέρα από ταχύτατη φόρτιση, είχε και ταχύτατη παράδοση! Σε 26 ώρες από την παραγγελία, ήρθε!

Εντυπώσεις μέχρι στιγμής άριστες, εκτός από 1-2 θεματάκια που με ξένησαν στην αρχή, αλλά θα βρώ λύσεις, που θα πάει. Με τόση ταχύτατη φόρτιση, χαλάλι τα 45 ευρώ για 2ο φορτιστή!

Όποιος είναι στο στάδιο της παραγγελίας, να ενημερώσω ότι στην συσκευασία έχει μέσα μια απλή διάφανη θήκη, ικανή να προστατέψει μέχρι την αγορά κάποιας άλλης. Επίσης "φοράει" ένα λεπτό τζαμάκι.

Link to comment
Share on other sites

Έχει ενεργοποιήσει κάποιος το volte και αν ναι,πως;

 

Στάλθηκε από το SM-T715 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό πέρα από ταχύτατη φόρτιση, είχε και ταχύτατη παράδοση! Σε 26 ώρες από την παραγγελία, ήρθε!

Εντυπώσεις μέχρι στιγμής άριστες, εκτός από 1-2 θεματάκια που με ξένησαν στην αρχή, αλλά θα βρώ λύσεις, που θα πάει. Με τόση ταχύτατη φόρτιση, χαλάλι τα 45 ευρώ για 2ο φορτιστή!

Όποιος είναι στο στάδιο της παραγγελίας, να ενημερώσω ότι στην συσκευασία έχει μέσα μια απλή διάφανη θήκη, ικανή να προστατέψει μέχρι την αγορά κάποιας άλλης. Επίσης "φοράει" ένα λεπτό τζαμάκι.

 

Δηλαδή τι θεματακια ακριβώς; Λεπτό τζαμακι φοράει και όχι μεμβράνη ή είναι το ίδιο;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τι θεματακια ακριβώς; Λεπτό τζαμακι φοράει και όχι μεμβράνη ή είναι το ίδιο;

 

Host

Link to comment
Share on other sites

Το βασικό θέμα ήταν οτι κατά το αρχικό σετάρισμα, σου λέει να επιλέξεις ανάμεσα από 2 fonts, το Roboto και ένα της oneplus, το OnePlus Slate, το οποίο σε παρένθεση έγραφε recommended. Επέλεξα το δεύτερο και είχα πρόβλημα με το κεφαλαίο τελικό Σ, το οποίο εμφανιζόταν ως C (πχ ΚΩΣΤΑC). Το περίεργο είναι ότι στα settings-customization-font δεν υπήρχε διαθέσιμο το Roboto για να επιλέξω αυτό...

Αναγκαστικά λοιπόν επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Έβαλα τελικά γλώσσα αγγλικά στα menu, μιας και αυτά με βολεύουν και font Roboto. Διορθώθηκε το C σε Σ και στην κάρτα sim, όπου έχω αποθηκευμένα ελληνικά ονόματα, ενώ πριν εμφανιζόταν το C και σε αυτά, πέρα από το μενού του κινητού.

Το τζαμάκι είναι τόσο λεπτό που φέρνει σε μεμβράνη τελικά.

Το άλλο θέμα είναι οτι για να ρυθμίσω ένα hotmail που είχα, έπρεπε να κατεβάσω το microsoft outlook ενώ θα μπορούσε να έχει μέσα ένα email app.

Επίσης στις συντομεύσεις δεν βρήκα το σιωπηλό ή δόνηση αλλά αυτά γίνονται από το 2ο κουμπί δεξιά. Ίσως έτσι να είναι το android 10, δεν το ξέρω.

Η οθόνη όλα τα λεφτά. Πολέμιος του nodge, αυτό τελικά δεν ενοχλέι, είναι σαν να μην υπάρχει. Για την ταχύτητα δεν έχω να πω πολλά. Αυτό που με εξέπληξε είναι ο ήχος του, τόσο στις κλήσεις όσο και στα βίντεο κλπ, μιας και ήχος βγάινει και από το πάνω μέρος όπου υπάρχει μικρή σίτα, χαμηλότερης έντασης με το κάτω ηχείο αλλά δεν παύει να είναι ψευδοστέρεο, η δε ένταση, υπεραρκετή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Στο βίντεο ο Jerry μιλάει για σκληρό πλαστικό και όχι για τζαμάκι, δεν έχω λόγο να μην τον πιστέψω μιας και δεν πρόκειται να το μάθω με τον τρόπο του :lol:

Link to comment
Share on other sites

Η OnePlus Slate δεν υποστηρίζει ελληνικούς χαρακτήρες δυστυχώς. Έχω μιλήσει με το support αλλά δεν ασχολήθηκαν και πολύ. Μου είχαν πει να ανοίξω θέμα στο forum για να πάρει μεγαλύτερη έκταση. Επίσης δε νομίζω να μην υπήρχε στις ρυθμίσεις το Roboto. Κάτι δε θα είδες καλά. Ρυθμίσεις > Προβολή > Γραμματοσειρά είδες; Θα μπορούσες να κάνεις και ένα search τον όρο γραμματοσειρά ή font στις ρυθμίσεις.

 

Εφαρμογή email υπάρχει και λέγεται Gmail :p Μπορείς να βάλεις εκεί το hotmail σου. Δόνηση και αθόρυβο μόνο με το slider. Έτσι είναι στα OnePlus από το 3 και μετά και όχι στο Android 10 γενικότερα.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Τ

 

Στο βίντεο ο Jerry μιλάει για σκληρό πλαστικό και όχι για τζαμάκι, δεν έχω λόγο να μην τον πιστέψω μιας και δεν πρόκειται να το μάθω με τον τρόπο του :lol:

 

Οι περισσοτερες εταιριες πια βαζουν ενα σκληρο πλαστικο απλο ως μια μικρη προστασια. Ειναι πολυ κλασσικο.

Host

Link to comment
Share on other sites

Έχει ενεργοποιήσει κάποιος το volte και αν ναι,πως;

 

Στάλθηκε από το SM-T715 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτό με ενδιαφέρει και εμένα όπως και το wi-fi calling. Γνωρίζει κανείς αν υποστηρίζονται από το OnePlus 7t; (Cosmote)

Link to comment
Share on other sites

Το βασικό θέμα ήταν οτι κατά το αρχικό σετάρισμα, σου λέει να επιλέξεις ανάμεσα από 2 fonts, το Roboto και ένα της oneplus, το OnePlus Slate, το οποίο σε παρένθεση έγραφε recommended. Επέλεξα το δεύτερο και είχα πρόβλημα με το κεφαλαίο τελικό Σ, το οποίο εμφανιζόταν ως C (πχ ΚΩΣΤΑC). Το περίεργο είναι ότι στα settings-customization-font δεν υπήρχε διαθέσιμο το Roboto για να επιλέξω αυτό...

Αναγκαστικά λοιπόν επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Έβαλα τελικά γλώσσα αγγλικά στα menu, μιας και αυτά με βολεύουν και font Roboto. Διορθώθηκε το C σε Σ και στην κάρτα sim, όπου έχω αποθηκευμένα ελληνικά ονόματα, ενώ πριν εμφανιζόταν το C και σε αυτά, πέρα από το μενού του κινητού.

Το τζαμάκι είναι τόσο λεπτό που φέρνει σε μεμβράνη τελικά.

Το άλλο θέμα είναι οτι για να ρυθμίσω ένα hotmail που είχα, έπρεπε να κατεβάσω το microsoft outlook ενώ θα μπορούσε να έχει μέσα ένα email app.

Επίσης στις συντομεύσεις δεν βρήκα το σιωπηλό ή δόνηση αλλά αυτά γίνονται από το 2ο κουμπί δεξιά. Ίσως έτσι να είναι το android 10, δεν το ξέρω.

Η οθόνη όλα τα λεφτά. Πολέμιος του nodge, αυτό τελικά δεν ενοχλέι, είναι σαν να μην υπάρχει. Για την ταχύτητα δεν έχω να πω πολλά. Αυτό που με εξέπληξε είναι ο ήχος του, τόσο στις κλήσεις όσο και στα βίντεο κλπ, μιας και ήχος βγάινει και από το πάνω μέρος όπου υπάρχει μικρή σίτα, χαμηλότερης έντασης με το κάτω ηχείο αλλά δεν παύει να είναι ψευδοστέρεο, η δε ένταση, υπεραρκετή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Στο βίντεο ο Jerry μιλάει για σκληρό πλαστικό και όχι για τζαμάκι, δεν έχω λόγο να μην τον πιστέψω μιας και δεν πρόκειται να το μάθω με τον τρόπο του :lol:

 

Πρόβλημα υπάρχει αν έχουμε επιλέξει το έντονες αποχρώσεις στο προκαθορισμένο θέμα, ακόμη και σε roboto font. Έντονος φωτισμός και σκούρο φόντο δεν έχουν πρόβλημα, εμφανίζεται κανονικά το Σ

Link to comment
Share on other sites

Η OnePlus Slate δεν υποστηρίζει ελληνικούς χαρακτήρες δυστυχώς. Έχω μιλήσει με το support αλλά δεν ασχολήθηκαν και πολύ. Μου είχαν πει να ανοίξω θέμα στο forum για να πάρει μεγαλύτερη έκταση. Επίσης δε νομίζω να μην υπήρχε στις ρυθμίσεις το Roboto. Κάτι δε θα είδες καλά. Ρυθμίσεις > Προβολή > Γραμματοσειρά είδες; Θα μπορούσες να κάνεις και ένα search τον όρο γραμματοσειρά ή font στις ρυθμίσεις.

 

Εφαρμογή email υπάρχει και λέγεται Gmail :p Μπορείς να βάλεις εκεί το hotmail σου. Δόνηση και αθόρυβο μόνο με το slider. Έτσι είναι στα OnePlus από το 3 και μετά και όχι στο Android 10 γενικότερα.

 

Ναι, κοίταξα εκεί που λες. Το roboto δεν υπήρχε. Ούτε στην εύρεση. Όταν έκανα επαναφορά και επέλεξα roboto και αγγλικά, ως δια μαγείας εμφανίστηκε και το άλλο font στις ρυθμίσεις.

Δεν το γνώριζα για το slide, νέος στα oneplus:)

Επειδή χρησιμοποιώ πολύ το calendar και το κινητό έχει μέσα της Google, το οποίο το θεωρώ κακό, υπάρχει κάποια εφαρμογή που να δείχνει όλο τον μήνα και από κάτω, όταν επιλέγω κάποια μέρα, να δείχνει όλες τις εκκρεμότητες ή έστω 4-5,χωρίς να χρειαστεί να μπω "μέσα" στην εφαρμογή; Πχ το ημερολόγιο από το προηγούμενο κινητό μου - Honor 6 Plus) ή φίλου με νέο Xiaomi, είναι ακριβώς αυτό που θέλω.

Εννοείται έχω κατεβάσει καμιά δεκαριά από Play store αλλά δεν μου κάνουν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πρόβλημα υπάρχει αν έχουμε επιλέξει το έντονες αποχρώσεις στο προκαθορισμένο θέμα, ακόμη και σε roboto font. Έντονος φωτισμός και σκούρο φόντο δεν έχουν πρόβλημα, εμφανίζεται κανονικά το Σ

 

Το πρόβλημά μου ήταν ότι το ΚΩΣΤΑΣ το εμφάνιζε ως ΚΩΣΤΑC. Το ίδιο πρόβλημα υπήρχε και με το τελικό Σ στα μενού (για όσο χρονικό διάστημα το είχα στα ελληνικά).

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οι περισσοτερες εταιριες πια βαζουν ενα σκληρο πλαστικο απλο ως μια μικρη προστασια. Ειναι πολυ κλασσικο.

 

Φάνηκε ότι είχα καιρό να αγοράσω τηλέφωνο ε :lol:;

Link to comment
Share on other sites

Παρελήφθη και πάμε για unboxing μέχρι το βράδυ. Για να δούμε τι έχει να μας επιδείξει η oneplus

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικο πραγματικα απο καθε αποψη.

Επισης πολυ καλη ποιοτητα ηχου ακομα και στην ποιοτητα κλησης.

Επειδη πλεον ηχογραφηση κλησης δεν....μπορειτε να μου δωσετε εναν ευκολο και αξιοπιστο τροπο να το καταφερουμε ?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνεται ένα καλό κινεζομαγαζο για αγορά της συσκευής αργότερα όταν πέσει λίγο η τιμή; επίσης τι πρέπει να προσέξω κατά τη. Παραγγελία παίζουν κινεζικές εκδόσεις και global; όσον αφορά της αναβαθμίσεις θα της παίρνει κανονικά όταν της δίνει η μαμά εταιρία;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικο πραγματικα απο καθε αποψη.

 

Επισης πολυ καλη ποιοτητα ηχου ακομα και στην ποιοτητα κλησης.

 

Επειδη πλεον ηχογραφηση κλησης δεν....μπορειτε να μου δωσετε εναν ευκολο και αξιοπιστο τροπο να το καταφερουμε ?

 

 

 

Ευχαριστω

Εάν είσαι root, πανευκολα.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Εάν είσαι root, πανευκολα.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

1)Καποιο ευκολο οδηγο για root?

 

2)Θα επηρεασει τραπεζικες εφαρμογες?

 

3)Γινεται ευκολα unroot μετα

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα πριν λίγο και λειτουργεί μια χαρα το volte.

 

Στάλθηκε από το SM-T715 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 7T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...