Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Tablets


AlexR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σε ευχαριστω πολυ για την βοηθεια.. Θα προσπαθησω να μην περασει το 1 κιλο γιατι απο τα 1001 γραμμαρια ανεβαινει απο 15 στα 29.20.

 

Κατι αλλο. Στο attachement που μου εστειλε το gearbest να εκτυπωσω και να κολλησω στο δεμα μου γραφει αυτα..

 

Use a nominal value to declare your goods.

If your product value is:

> 200 USD, write 30 USD

< 200 USD, write 20 USD

< 100 USD, write 10 USD

On the declaration form on the package, please write the same figure and also “Faulty products returned under warranty”

 

Το declaration form ειναι το attachment που εκτυπωνω? Αν ναι, το faulty.... το γραφω εκει που λεει content? Επισης δεν εχει κανενα πεδιο το attachement που να λεει για κοστος. Που το γραφω αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ για την βοηθεια.. Θα προσπαθησω να μην περασει το 1 κιλο γιατι απο τα 1001 γραμμαρια ανεβαινει απο 15 στα 29.20.

 

Κατι αλλο. Στο attachement που μου εστειλε το gearbest να εκτυπωσω και να κολλησω στο δεμα μου γραφει αυτα..

 

Use a nominal value to declare your goods.

If your product value is:

> 200 USD, write 30 USD

< 200 USD, write 20 USD

< 100 USD, write 10 USD

On the declaration form on the package, please write the same figure and also “Faulty products returned under warranty”

 

Το declaration form ειναι το attachment που εκτυπωνω? Αν ναι, το faulty.... το γραφω εκει που λεει content? Επισης δεν εχει κανενα πεδιο το attachement που να λεει για κοστος. Που το γραφω αυτο?

Θα το γράψεις πάνω σε ένα πράσινο χαρτάκι που θα σου κολλήσουν στο δέμα.

Να σε ρωτήσω, επειδή θα στείλω και εγώ ένα ταμπλετ πίσω Κίνα, τις τιμές που αναφέρεις σου τις είπαν στα ελτα ή είναι αυτές που αναφέρει ο φίλος πιο πάνω?

Επίσης θυμάται κανείς πόσα χρήματα παίρνουμε από την υπηρεσία του PayPal πίσω για μεταφορικά?

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Εχω κολλησει το Pipo M6pro καθως εβαζα μια rom κατα την συνδεση με το Pc. Εχω δοκιμασει τα πάντα, το εχω ανοιξει, εχω βραχυκυκλωση συγκεκριμενα pins για να ξεμπλοκαρει συμφωνα με οδηγιες απο το freaktab αλλα τιποτα. Οποτε πριν το πεταξω σκεφτηκα να το δωσω προς επισκευη , αλλα που? Υπαρχει καποιος αντιπρόσωπος ? ή καποιος που να τα επισκευαζει? Σε μερικα που βρηκα δεν το αναλαμβανουν. Καμοια βοηθεια? Κατω σας δινω και το λινκ για αυτα που έκανα .(θα πρπει να εχετε κανει login για να δειτε τις φωτο)

http://freaktab.com/forum/tablet-support-android/pipo-tablets/9961-resolved-m6pro-bricked-after-installing-rr1-7?p=565945#post565945

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γεια σας

Εχω κολλησει το Pipo M6pro καθως εβαζα μια rom κατα την συνδεση με το Pc. Εχω δοκιμασει τα πάντα, το εχω ανοιξει, εχω βραχυκυκλωση συγκεκριμενα pins για να ξεμπλοκαρει συμφωνα με οδηγιες απο το freaktab αλλα τιποτα. Οποτε πριν το πεταξω σκεφτηκα να το δωσω προς επισκευη , αλλα που? Υπαρχει καποιος αντιπρόσωπος ? ή καποιος που να τα επισκευαζει? Σε μερικα που βρηκα δεν το αναλαμβανουν. Καμοια βοηθεια? Κατω σας δινω και το λινκ για αυτα που έκανα .(θα πρπει να εχετε κανει login για να δειτε τις φωτο)

http://freaktab.com/forum/tablet-support-android/pipo-tablets/9961-resolved-m6pro-bricked-after-installing-rr1-7?p=565945#post565945

 

Δοκίμασε να επικοινωνήσεις με την ίδια την PiPO να δεις τι θα σου πουν και αν αξίζει να επισκευαστεί από άποψη κόστους.

http://www.pipo.cn/en

No matter where you go, there you are!

https://www.facebook.com/net314 - http://freedrone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Τα φώτα σας κύριοι.Χρόνια πολλά καταρχήν σε όλους. Έκανα αγορά απο την Ευρωπαική αποθήκη της Gearbest την 17 Δεκ 17 ένα ταμπλετ σκεπτόμενος να το έχω τα Χριστούγεννα για δώρο στον μικρό. Την επόμενη μέρα είχα tracking με αποστολή τα ταχυδρομεία της Ουγγαρίας. Εν γνώση λόγω EU αποθήκης πλήρωσα το καπέλο στο τάμπλετ σε σχέση με την τιμή Κίνας. καθώς και 12ε μεταφορικά. Σήμερα δέκα μέρες μετά την αποστολή δεν υπάρχει πουθενά ενεργό το tracking number που μου έδωσαν. Νομίζω πως με έχουν κοροϊδέψει χοντρά και βλέπω να μου έρχεται απο Κίνα η παραγγελία. Έχει κάποιος γνώση τί μπορεί να συμβαίνει? Σκέφτομαι να ζητήσω τα χρήματα μου πίσω μέσο paypal με την παραπάνω λογική. Λέτε να καταφέρω κάτι?
Link to comment
Share on other sites

Τα φώτα σας κύριοι.Χρόνια πολλά καταρχήν σε όλους. Έκανα αγορά απο την Ευρωπαική αποθήκη της Gearbest την 17 Δεκ 17 ένα ταμπλετ σκεπτόμενος να το έχω τα Χριστούγεννα για δώρο στον μικρό. Την επόμενη μέρα είχα tracking με αποστολή τα ταχυδρομεία της Ουγγαρίας. Εν γνώση λόγω EU αποθήκης πλήρωσα το καπέλο στο τάμπλετ σε σχέση με την τιμή Κίνας. καθώς και 12ε μεταφορικά. Σήμερα δέκα μέρες μετά την αποστολή δεν υπάρχει πουθενά ενεργό το tracking number που μου έδωσαν. Νομίζω πως με έχουν κοροϊδέψει χοντρά και βλέπω να μου έρχεται απο Κίνα η παραγγελία. Έχει κάποιος γνώση τί μπορεί να συμβαίνει? Σκέφτομαι να ζητήσω τα χρήματα μου πίσω μέσο paypal με την παραπάνω λογική. Λέτε να καταφέρω κάτι?

Εστειλες μηνυμα στο καταστημα να δεις τι θα απαντησουν ?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Εστειλες μηνυμα στο καταστημα να δεις τι θα απαντησουν ?
εννοείται. Η γνωστές απαντήσεις των Κινέζων που δεν έχουν καμία σχέση με το θέμα αλλά απάντηση στο πρόβλημα καμία.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ εχω το ίδιο θεμα.το deliveries λέει πως δεν υποστηρίζεται το ουγκρικο ταχυδρομείο..πάντως μέσα απο την εεφαρμογή του gearbest βλέπω το δέμα να είναι απο της 20 του μήνα στην Αγγλία που είναι και η τελευταία ενημέρωση.

 

Στάλθηκε από το IRON Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά σε όλους! Εχω το ταμπλετ ASUS K017 και όταν κατεβάζω βιντεάκια απο το ίντερνετ τα αποθηκεύει στη μνήμη της συσκευής, παρόλο που εχω προεπιλογη τη καρτα μνήμης. Το πρόβλημα μου είναι ότι όταν επιλεγω το βιντεο για να το μεταφέρω από τη μνήμη της συσκευής προς τη καρτα μνήμης, δε μου δίνει αυτήν την επιλογή! Μπορεί κάποιος να μου προτείνει καποιο app ώστε να μπορέσω να κάνω τέτοιου είδους μεταφορά; Ευχαριστώ πολύ!
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά φίλε μου, με ποιο πρόγραμμα κατεβαζεις βίντεο?

προσωπικο μου: LeEco pro3 x722

εργασιας : Bluboo Picasso

Alfa Romeo 156 - Gibson Thunderbird

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά σε όλους! Εχω το ταμπλετ ASUS K017 και όταν κατεβάζω βιντεάκια απο το ίντερνετ τα αποθηκεύει στη μνήμη της συσκευής, παρόλο που εχω προεπιλογη τη καρτα μνήμης. Το πρόβλημα μου είναι ότι όταν επιλεγω το βιντεο για να το μεταφέρω από τη μνήμη της συσκευής προς τη καρτα μνήμης, δε μου δίνει αυτήν την επιλογή! Μπορεί κάποιος να μου προτείνει καποιο app ώστε να μπορέσω να κάνω τέτοιου είδους μεταφορά; Ευχαριστώ πολύ!

 

Με es explorer δοκιμασες;

 

Sent from mTalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους :)

 

Παρέλαβα απ το GB ένα TVBox (Alfawise H96 Pro+ TV Box) το οποίο δυσλειτουργεί (τα δικτυακά του είναι άστα να πάνε, πότε βρίσκει το σήμα, πότε το χάνει, είτε ασύρματα είτε ενσύρματα). Επειδή έχω βαρεθεί να το σκαλίζω (reset κτλ) και αφού δοκιμάσω μήπως και έχω πέσει στην υπερπερίπτωση να είναι ασύμβατο το router μου (γιατί παρατήρησα πως όταν το έχω συνδεδεμένο κάνει κάποια reset στη γραμμή) σκέφτηκα να το στείλω πίσω και να πάει στο καλό (refund).

 

(α) Το στέλνω από ΕΛΤΑ ως επιστολή με την ετικέτα που θα μου στείλουν και με tracking number;

(β) το έχω παραλάβει στις 27/12 -- να κάνω κάτι με το PayPal;

(γ) είδα σε κάποιο post παραπάνω για διαδικασία επιστροφής των μεταφορικών από PayPal. Όντως;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους :)

 

Παρέλαβα απ το GB ένα TVBox (Alfawise H96 Pro+ TV Box) το οποίο δυσλειτουργεί (τα δικτυακά του είναι άστα να πάνε, πότε βρίσκει το σήμα, πότε το χάνει, είτε ασύρματα είτε ενσύρματα). Επειδή έχω βαρεθεί να το σκαλίζω (reset κτλ) και αφού δοκιμάσω μήπως και έχω πέσει στην υπερπερίπτωση να είναι ασύμβατο το router μου (γιατί παρατήρησα πως όταν το έχω συνδεδεμένο κάνει κάποια reset στη γραμμή) σκέφτηκα να το στείλω πίσω και να πάει στο καλό (refund).

 

(α) Το στέλνω από ΕΛΤΑ ως επιστολή με την ετικέτα που θα μου στείλουν και με tracking number;

(β) το έχω παραλάβει στις 27/12 -- να κάνω κάτι με το PayPal;

(γ) είδα σε κάποιο post παραπάνω για διαδικασία επιστροφής των μεταφορικών από PayPal. Όντως;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

 

Καλησπέρα και καλή χρονιά.

Α) Ναι, ως επιστολή και συστημένο στη διεύθυνση που θα σου δώσουν.

Β) Σαν τι να κάνεις? Dispute? Δεν έχεις ήδη μιλήσει και κανονίσει με το μαγαζί για refund?

Γ) ναι ισχύει, αφου κολλήσεις εσύ και ο υπάλληλος τα απαραίτητα αυτοκόλλητα, θα βγάλεις φώτο το φάκελο να φαίνεται το tracking number και η διεύθυνση παραλήπτη. Τη φώτο αυτή και φώτο με την απόδειξη από τα ΕΛΤΑ θα τα χρειαστείς για να πάρεις πίσω τα μεταφορικά από την υπηρεσία του PayPal.

 

 

Sent from my TbooK 16 Pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά.

Α) Ναι, ως επιστολή και συστημένο στη διεύθυνση που θα σου δώσουν.

Β) Σαν τι να κάνεις? Dispute? Δεν έχεις ήδη μιλήσει και κανονίσει με το μαγαζί για refund?

Γ) ναι ισχύει, αφου κολλήσεις εσύ και ο υπάλληλος τα απαραίτητα αυτοκόλλητα, θα βγάλεις φώτο το φάκελο να φαίνεται το tracking number και η διεύθυνση παραλήπτη. Τη φώτο αυτή και φώτο με την απόδειξη από τα ΕΛΤΑ θα τα χρειαστείς για να πάρεις πίσω τα μεταφορικά από την υπηρεσία του PayPal.

 

 

Sent from my TbooK 16 Pro using Tapatalk

 

Καλημέρα -- ευχαριστώ για την απάντηση, ήταν εξόχως κατατοπιστική!

 

Για το (β) τώρα μίλησα, το κακό είναι ότι ενώ έχω τη συσκευασία δεν έχω τα πλαστικά σακουλάκια (δεν πιστεύω με κάτι τέτοιο να κάνει βόλτα το TVBox Ελλάδα-Κίνα-Ελλάδα!)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα -- ευχαριστώ για την απάντηση, ήταν εξόχως κατατοπιστική!

 

Για το (β) τώρα μίλησα, το κακό είναι ότι ενώ έχω τη συσκευασία δεν έχω τα πλαστικά σακουλάκια (δεν πιστεύω με κάτι τέτοιο να κάνει βόλτα το TVBox Ελλάδα-Κίνα-Ελλάδα!)

 

Αν εννοείς πως να προστατευτει το δέμα, εχουν ειδικό φάκελο τα ελτα, 1€ κοστίζει. Από τα αντικείμενα βάλε μέσα στο κουτί ότι έχεις.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς πως να προστατευτει το δέμα, εχουν ειδικό φάκελο τα ελτα, 1€ κοστίζει. Από τα αντικείμενα βάλε μέσα στο κουτί ότι έχεις.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

Όχι, λέω για αυτά τα σακουλάκια που είναι μέσα στη βασική συσκευασία :)

 

Ξεκίνησα τη διαδικασία, θα κάνω ένα update εδώ με το τελικό αποτέλεσμα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλή χρονιά σε όλους

 

Εχω το venue 11 pro στο οποιο για καποιο λόγο σταματησαν να δουλευουν οι καμερες. ουτε αναβαθμισεις σε drivers ουτε τις βλεπει o device manager των windows.

 

Ξερετε καποιιο μαγαζι,πλυν της αντιπροσωπιας που δεν το αναλαμβανει επειδη δεν ηρθε ποτε στην Ελλαδα αυτο το μοντελο, να μπορει να το φτιαξει?

 

Ευχαριστρω

 

Κωνσταντινος

Τελικα πρεπει να ειναι ωραια στον απαλο κοσμο του Souplin
Link to comment
Share on other sites

Ψάξε μήπως βρεις με ποια σέρβις συνεργάζονται και μιλά με αυτούς απευθείας.Απο οτι ξερω παίρνουν εξωτερικούς συνεργάτες και έρχονται σπίτι σου.Πρεπει να εχω πετάξει την απόδειξη απο το σέρβις που ειχε έρθει σε μένα.Σιγουρα δεν έγραφε dell επάνω .Μια άλλη εταιρία ηταν.

 

 

Same Sh1t...Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Ulefone U008 Pro

 

Με το κουπόνι U20off η τιμή πέφτει στα $69,66!!

 

http://www.banggood.com/Ulefone-U008-Pro-5-Inch-3500mAh-2GB-RAM-16GB-ROM-MT6737-Quad-Core-4G-Smartphone-p-1114771.html?rmmds=search

Link to comment
Share on other sites

Ulefone U008 Pro

 

Με το κουπόνι U20off η τιμή πέφτει στα $69,66!!

 

http://www.banggood.com/Ulefone-U008-Pro-5-Inch-3500mAh-2GB-RAM-16GB-ROM-MT6737-Quad-Core-4G-Smartphone-p-1114771.html?rmmds=search

εδώ μιλάμε για ταμπλετ...

 

Sent from my Zopo speed plus 7 via tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλη χρονια σε ολους

Δεν Ξερω αν ειμαι στο Σωστο Νημα παρακαλω την κατανοηση σας....

Χρειαζομαι τα φωτα σας γιατι μου εχει σπασει τα νευρα...

 

Η νυφη μου ειχε αγορασει το Vido Mini One το ειχε 3-4 μερες (και πολυ μπορει να λεω) και προσπαθησε ο αντρας τις να περασει αλλη Rom μαλλον, δεν εχω καταλαβει ακομα,στην προσπαθεια επαθε black out, δεν φορτίζει,δεν ανοιγει.....

 

Ειπα να του ριξω μια ματια επειδη πιανουν τα χερια μου και ψαχνομαι με οτι πιαστω...

 

Μετα απο αρκετα Βιντεακια στο youtube και μερικες επισκευες που ειδα, το ανοιξα και με το που το ανοιξα ειδα αυτο...

 

http://i172.photobucket.com/albums/w36/VanChle/20170109_200924_zpst8fcvwrh.jpg

 

http://i172.photobucket.com/albums/w36/VanChle/20170109_202125_zpsmthlf6yj.jpg

 

Ξερει καποιος να μου πει τι ειναι αυτο???

Δεν δειχνει να εχει φυγει απο καποια κοληση....

 

αφαιρεσα την μπαταρια και την φορτισα με εξωτερικο φορτιστη,

κοιταξα επαφες και ολα δειχνουν καλα....

Αφου ξανα εβαλα την μπαταρια ανοιξε αλλα δεν εχω εικονα στην οθονη...

Πως ξερω οτι ανοιξε; ολη η εσωτερικη μερια αναψε αλλα οχι εικονα.

 

http://i172.photobucket.com/albums/w36/VanChle/20170110_183008_zpsski3tphh.jpg

 

Δεν ξερω τι αλλο να κανω,εχω κολησει ασχημα για αυτο ειπα να ρωτησω εδω μπας και καποιος μπορει να με βοηθησει να το επαναφερω...

ακομα με τις ζελατινες ειναι το κακομοιρο......

 

Εχω προσπαθησει και hard reset που ειδα καπου με Reset+start και Start+Volume+ αλλα και παλι τιποτα,αναβει ολο εσωτερικα και εικονα ΤΙΠΟΤΑ....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Tablets
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...