Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Tablets


AlexR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Ακόμα δεν έχω αποφασίσει 100% αν θέλω επισκευή ή αντικατάταση όμως...

 

Ανέφερα επισκευή γιατί το αναφέρεις εσύ στο ποστ σου. Μάλλον τυπογραφικό λάθος.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ανέφερα επισκευή γιατί το αναφέρεις εσύ στο ποστ σου. Μάλλον τυπογραφικό λάθος.

 

Ναι, επιστροφή (χρημάτων) ήθελα να γράψω κι έγραψα επισκευή.

Link to comment
Share on other sites

Οι κερατάδες, μου το γύρισαν τελευταία στιγμή.

 

Ενώ από τη πρώτη στιγμή η υπάλληλος του customer service έλεγε ότι θα επιστραφούν τα χρήματα αφού τους αποστείλω αποδεικτικά της επιστροφής της ταμπλέτας στη Κίνα, μόλις φτάσαμε στο τελικό στάδιο, να μου δώσουν τη διεύθυνση αποστολής, αξιωσαν την επιστροφή των χρημάτων μόνο αφότου η ταμπλέτα περάσει από τον κύκλο παραλαβής > τεχνικού ελέγχου > εξέτασης του αιτήματος refund.

 

Αν είναι έτσι, προτιμώ να έχω την άμεση εποπτεία του Paypal, που εξάλλου έχω διαβάσει ότι ζητά μόνο αποδεικτικό αποστολής...δεν θα εξαρτώμαι από τη καλή θέληση κάποιου Κινέζου σε μια αποθήκη, περιμένοτνας για κανά μήνα τουλάχιστον.

 

Οπότε άνοιξα dispute στο Paypal και κανά 8ωρο αργότερα έκανα και escalate, να επέμβει γρηγορότερα η υπηρεσία μπας και δούμε τα χρήματά μας πριν τα Χριστούγεννα.

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω 8 ιντσων ταμπλετ με τα παρακατω χαρακτηριστικα

-εως 80 ευρω

-2 γιγα ραμ

ενοποιημενο αποθηκευτικο εσωτερικο χωρο τουλαχιστον 16gb!

-υποδοχη για micro sd

-δεν θελω 3g!

-καλη αυτονομια

-μονο android!

-να μην χρειαζεται πειραγματα για να στρωσει.

 

 

 

περιμενω παιδια!

ευχαριστω!

-

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

ψαχνω 8 ιντσων ταμπλετ με τα παρακατω χαρακτηριστικα

-εως 80 ευρω

-2 γιγα ραμ

ενοποιημενο αποθηκευτικο εσωτερικο χωρο τουλαχιστον 16gb!

-υποδοχη για micro sd

-δεν θελω 3g!

-καλη αυτονομια

-μονο android!

-να μην χρειαζεται πειραγματα για να στρωσει.

 

 

 

περιμενω παιδια!

ευχαριστω!

-

 

Σε αυτά τα χρήματα δεν θα βρεις αυτά που ζητάς. Εκτός αν βρεις κάποια τρελή προσφορά ή αν πάρεις no name αλλά πολύ χλωμό να ικανοποιούνται όλα αυτά που ζητάς. Η θα πρέπει να ανεβάσεις το budget ή να πας σε tab με μικρότερη RAM ή να κοιτάξεις κάποιο με Windows. Και ενοποιημένο χώρο σε Android χωρίς πείραγμα πολύ δύσκολο.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτά τα χρήματα δεν θα βρεις αυτά που ζητάς. Εκτός αν βρεις κάποια τρελή προσφορά ή αν πάρεις no name αλλά πολύ χλωμό να ικανοποιούνται όλα αυτά που ζητάς. Η θα πρέπει να ανεβάσεις το budget ή να πας σε tab με μικρότερη RAM ή να κοιτάξεις κάποιο με Windows. Και ενοποιημένο χώρο σε Android χωρίς πείραγμα πολύ δύσκολο.

 

αυτο? http://www.geekbuying.com/item/CHUWI-Hi8-Dual-OS-Windows8-1-Android4-4-Tablet-PC-2GB-32GB-Intel-Z3736F-Quad-Core-2-16GHz-IPS-1920-1200-Bluetooth-WiFi-OTG-WiDi---White-346599.html

 

οταν λεω μονο android δεν εννοω να εχει τουλαχιστον android!τωρα εαν εχει και windows η γυναικα ουτε που θα το παρει πρεφα lol!

 

στο hi8 απο οτι ειδα στο τοπικ του εχει ενοποιημενο χωρο στο android κοντα 6,5 ελευθερα γιγα.μια χαρα.

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να πάρω ένα tablet δώρο στον ανηψουλη αλλά από την εγχώρια αγορά. Μέχρι 50 ευρώ έχετε να προτείνετε κάτι? Ευχαριστώ!
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να πάρω ένα tablet δώρο στον ανηψουλη αλλά από την εγχώρια αγορά. Μέχρι 50 ευρώ έχετε να προτείνετε κάτι? Ευχαριστώ!

Δύσκολοι οι καιροί, αλλά πιστεύω ότι με 50 ευρώ δεν θα βρείς με οθόνη ips και θα του κάνει ζημιά στα μάτια ... :(:(

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Δύσκολοι οι καιροί, αλλά πιστεύω ότι με 50 ευρώ δεν θα βρείς με οθόνη ips και θα του κάνει ζημιά στα μάτια ... :(:(

Το πιο οικονομικό με ips οθόνη ποιο θα μπορούμε να ήταν? Έχετε να προτείνετε κάτι κοντά σε αυτή την τιμή?

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Αν μπορεί να με βοηθήσει κάποιος. Παλιά είχα το bitmore tab 1031 το οποίο κολλούσε στην εκκίνηση και το έστειλα στην εταιρία εντός εγγύησης και μου το αντικατέστησαν με το 1040 . Πλήρωσα τα μεταφορικά. Τώρα το 1040 πάλι κολλάει στην εκινηση . Δεν θέλω να το στείλω για να μην πληρωσω, είναι και εκτός εγγύησης. Έψαξα στο Google και δεν υπάρχει τίποτα. Σίγουρα θα υπάρχει η generic ονομασία του. Τα δοκίμασα όλα (reset, clean cache,factory reset) αλλά τίποτα. Υπαρχει κάποια Rom και κάνας οδηγός για να το φλασαρω απο την αρχη?
Link to comment
Share on other sites

Πώς θα το παραγγείλει όμως? Εγώ με paypal δεν μπορω

 

καλημέρα! δες στο θεμα του Paypal υπαρχουν τροποι απλα εχεις κρατησεις 3.75%.

Η απλα απο καποιο μαγαζι να περναει η καρτα σου εγω πχ αγοραζω απο τον Αυγουστο απο το banggood κανονικοτατα με την καρτα μου. :)

 

Παιδιά θέλω να πάρω ένα tablet δώρο στον ανηψουλη αλλά από την εγχώρια αγορά. Μέχρι 50 ευρώ έχετε να προτείνετε κάτι? Ευχαριστώ!

 

δες εδω πχ http://www.e-shop.gr/ypologistes-tablets-7-list?table=PER&category=TABLETS&filter-6804=1

υποψην ομως εχουν χαλια αναλυση και συνηθως 512mb ram που συνεπαγεται κολληματα και lag.

Προτεινω με λιγα ευρω παραπανω μεχρι 5 απο τα 50 δλδ να παρεις με 1GB RAM πχ εγω θα επαιρνα αυτο http://www.e-shop.gr/tablet-innovator-dpm7827-g-7-quad-core-8gb-gps-wifi-android-44-black-p-PER.903329

σε ΚΑΜΙΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ περιπτωση μην παρεις με 512!!!!

εχω παρομοιο σε αλλη μαρκα που ειναι και τηλεφωνο και 3G αλλα με dual core marvell 1.2ghz και ειμαι αρκετα ευχαριστημενος.

Το μονο κακο ειναι αυτη η αναλυση δεν ειναι για ωρες ειναι κουραστικη πολυ.....

 

Το πιο οικονομικό με ips οθόνη ποιο θα μπορούμε να ήταν? Έχετε να προτείνετε κάτι κοντά σε αυτή την τιμή?

 

με IPS κιολας ? πολυ χλωμο!!! και παντα δεν μιλαμε πανω απο 7" και απο Ελλαδα!

το ποιο φτηνο ειναι αυτο στο εσοπ http://www.e-shop.gr/tablet-crystal-audio-tab-742-7-ips-quad-core-8gb-wifi-bt-android-44-white-p-PER.903263

για να εχει IPS Οθονη δλδ. Μονο απο Κινα μπορεις να βρεις.

Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

Ενα MLS tablet έχει πάρει ιό. Εχει android επάνω. Εχω δοκιμάσει επαναφορά - reset και πάλι τίποτα. Υπάρχει κάποιος τρόπος να μπω στο σύστημα και να το επαναφέρω?
Link to comment
Share on other sites

παιδια και εγω ψάχνω για κανά φθηνό tablet 8-10 in android με 2gb ram kai τουλαχιστον 16gb rom για εφαρμογες.

Θα ήθελα να παίρνει usb otg kai hdmi.

Να μην είναι τελείως χάλια η ανάλυση και η μπαταρία να κρατάει 4-5 ώρες screen on time

3g gps αδιάφορα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι γνώμη έχετε γι αυτο: http://www.info-world.gr/pegasus/products01/show00.php?code=80278&pcode=SHOW_PROD80278

 

Είναι καλό για τα χρήματα του?

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω κι εγώ κάτι σε 8" αλλά θέλω με hdmi. Παράξενο μου φαίνεται ότι στην εδώ αγορά πολύ λίγα έxoυν hdmi.

 

----- προσθήκη μηνύματος 106 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλημέρα! δες στο θεμα του Paypal υπαρχουν τροποι απλα εχεις κρατησεις 3.75%.

Η απλα απο καποιο μαγαζι να περναει η καρτα σου εγω πχ αγοραζω απο τον Αυγουστο απο το banggood κανονικοτατα με την καρτα μου. :)

 

 

 

δες εδω πχ http://www.e-shop.gr/ypologistes-tablets-7-list?table=PER&category=TABLETS&filter-6804=1

υποψην ομως εχουν χαλια αναλυση και συνηθως 512mb ram που συνεπαγεται κολληματα και lag.

Προτεινω με λιγα ευρω παραπανω μεχρι 5 απο τα 50 δλδ να παρεις με 1GB RAM πχ εγω θα επαιρνα αυτο http://www.e-shop.gr/tablet-innovator-dpm7827-g-7-quad-core-8gb-gps-wifi-android-44-black-p-PER.903329

σε ΚΑΜΙΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ περιπτωση μην παρεις με 512!!!!

εχω παρομοιο σε αλλη μαρκα που ειναι και τηλεφωνο και 3G αλλα με dual core marvell 1.2ghz και ειμαι αρκετα ευχαριστημενος.

Το μονο κακο ειναι αυτη η αναλυση δεν ειναι για ωρες ειναι κουραστικη πολυ.....

 

 

 

με IPS κιολας ? πολυ χλωμο!!! και παντα δεν μιλαμε πανω απο 7" και απο Ελλαδα!

το ποιο φτηνο ειναι αυτο στο εσοπ http://www.e-shop.gr/tablet-crystal-audio-tab-742-7-ips-quad-core-8gb-wifi-bt-android-44-white-p-PER.903263

για να εχει IPS Οθονη δλδ. Μονο απο Κινα μπορεις να βρεις.

Δέχεται το banggood ελληνικές κάρτες; visa master κλπ; κανένα πρόβλημα; Με τελωνείο εδώ όπως παλιά; δλδ τίποτε;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ενα tablet 8-10 ιντσων με μεγαλη αυτονομια 8-10 ωρες υπαρχει? Θα ειναι για ταινιες και καποιες εφαρμογες και οχι για παιγνιδια.Και αν υπαρχει κατι αντιστοιχο να παιρνει καρτα sim για internet το θελω. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΣΟΥΣ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ.
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω κι εγώ κάτι σε 8" αλλά θέλω με hdmi. Παράξενο μου φαίνεται ότι στην εδώ αγορά πολύ λίγα έxoυν hdmi.

 

----- προσθήκη μηνύματος 106 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δέχεται το banggood ελληνικές κάρτες; visa master κλπ; κανένα πρόβλημα; Με τελωνείο εδώ όπως παλιά; δλδ τίποτε;

 

καλησπέρα, ναι παιρνω με eurobank visa πιστωτικη απο τον Αυγουστο μια χαρα....δεν πληρωνω τπτ τελωνειο. Αγοραζω με απλο ταχυδρομειο κινεζικο γιαυτο, με EMS μπορει να πληρωσεις και με UPS, DHL απλα σε σκιζουν....:lol::lol::lol:

εχει και paypal και μπορεις να αγορασεις με τους γνωστους τροπους για να εχεις paypal balance (ετσι αγοραζω απο ebay).

Και εμενα το ταπλετ 8" που εχω εχει, αλλα θα το δωσω στον ανιψιο γιατι ειναι παλιο και μου την σπαει, εχω ενα 7αρι καποια στιγμη θα παρω 10αρι.

 

Παιδια ενα tablet 8-10 ιντσων με μεγαλη αυτονομια 8-10 ωρες υπαρχει? Θα ειναι για ταινιες και καποιες εφαρμογες και οχι για παιγνιδια.Και αν υπαρχει κατι αντιστοιχο να παιρνει καρτα sim για internet το θελω. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΣΟΥΣ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ.

 

παρα παρα πολυ δυσκολο αυτο που ζητας, εγω δεν εχω δει κανενα με τοσες ωρες αυτονομια!!! και ειδικα και αμα παιζεις με δικτυα κινητης! μπορεις ομως να εχεις ενα μεγαλο σε mah power bank!

Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ενα tablet 8-10 ιντσων με μεγαλη αυτονομια 8-10 ωρες υπαρχει? Θα ειναι για ταινιες και καποιες εφαρμογες και οχι για παιγνιδια.Και αν υπαρχει κατι αντιστοιχο να παιρνει καρτα sim για internet το θελω. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΣΟΥΣ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ.

 

Σε κινεζικο οπως λεει ο φιλος πιο πανω δεν παιζει.Αμα βολευεσε με κανενα 5ωρο κατι θα βρεθει.Αλλιως κοιτα για το LG Gpad 8.0 lte.Ακριβο αλλα με αυτονομια 10 ωρες οθονη τουλαχιστον.Και με την σιμ μεσα συνδεδεμενο σε 3g μονιμα.Αν θες 10αρι και αυτονομια κοιτα το LG Gpad 10.1.Δεν παιρνεις σιμ αλλα αυτονομια πανω απο 12ωρο.Για gaming δεν κανουν λογω αδυναμου soc αλλα για ταινιες-σερφαρισμα ειναι απαιχτα.

Link to comment
Share on other sites

Lenovo yoga 2 , 8" η 10" Καταπληκτικη οθόνη εξαίρετος ήχος και 18 ώρες διάρκεια μπαταρίας (εχω το Yoga 2 pro 13")και ειναι πάρα πολύ καλο!Κάποια μοντελα υποστηρίζουν και sim ειναι πιο ακριβά όμως ,http://shop.lenovo.com/gr/el/tablets/lenovo/yoga-tablet-series/yoga-tablet-2-8/
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Ενδιαφέρομαι να αγοράσω windows tablet 10+ ίντσες με τουλάχιστον 2gb ram και υποδοχή για sim. Το θέλω για αντικατάσταση ενός laptop fujitsu Siemens si2636 13.3". Γενικά ποιες είναι οι προτάσεις σας;

Sony Xperia Z Ultra

Cubot X17 3/32

Lenovo A588t

Vernee Apollo Lite 4/32

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλες γιορτες να εχουμε.

 

Παιδια θα ηθελα μια βοηθεια (ξερω ξερω πρεπει να διαβασω σεντονια στο φορουμ , αλλα δεν βρηκα ακρη)

 

εχω το συγκεκριμενο tablet https://www.sharafdg.com/detail/index/sArticle/169827

Nextbook NX010QW16G Android 4.2 Tablet WiFi + 3G 16GB 10.1inch + NX010QD8G Android 4.2 Tablet WiFi 8

 

Το οποιο αγοραστηκε πριν απο ενα χρονο απο γνωστο καταστημα ηλεκτρικων στην Ελλαδα.

 

Το προβλημα μου ειναι οτι αφου ειναι σχεδον αδειο απο εφαρμογες , δεν μπορω να αποθηκευσω , καινουργιες και να μην μου βγαλει οτι η μνημη ειναι πληρης , και αυτο διοτι ενω εχω βαλει καποιες βασικες (facebook, clean master, chrome) οτι νεο παω να βαλω το περναει στην κεντρικη μνηνη και μετα πρεπει να το μεταφερω στην δευτερευουσα με αποτελεσμα να μην μπορω να το περασω αρχικα . Ακομα κολλαει συχνα και ψιλοσερνετε και ορισμενα video στο youtube δεν τα παιζει , γιατι απλα κολλαειιιιιιι . Ξερω οτι με ενα καλο reset/rootαρισμα και να το ξαναστησω απο την αρχη βαζοντας rom νεα , θα βρεθει λυση . Αλλα πως? Μηπως εχετε καποια γνωμη . Ευχαριστω:)

Edited by npil
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, επισης! μπορεις να δειξεις ή να γραψεις αναλυτικα τις εσωτερικες μνημες που εχει? εννοω τα partitions.

Δυστυχως αυτο ειναι το κακο στις περισσοτερες συσκευες οτι εχουν μικρη την 1η εσωτερικη με αποτελεσμα να γεμιζουν και να μην χωρανε εφαρμογες! καταρχην να πω πως πρεπει να γινει root για να κανουμε οτιδηποτε! ξεκιναμε απο εκει, αμα το κανεις αυτο μπορουμε να παμε παραπερα. ΔΕΝ ειναι αναγκη να αλλαξεις ROM, ουτε και να βαλεις custom recovery.

Πες μου τις μνημες πως ειναι, βρες τροπο να το κανεις root και μετα θα σου πω λυσεις. Χωρις root δεν μπορουμε να κανουμε τπτ παραπανω. :(

α! σορρυ ξεχασα να πω, μπορεις μεσω καλωδιου usb να παρεις root δικαιωματα προσωρινα μεσω εντολων adb, μεσω δλδ κονσολας με το android sdk platform tools και να δωσεις να κανει εγκατασταση τις εφαρμογες στην μνημη που βλεπει σαν SD! συνηθως αυτη ειναι το 2ο μερος της εσωτερικης μνημης που ειναι αρκετα μεγαλυτερο απο το 1ο, δεν πετυχαινει σε ολες τις συσκευες ομως. Αν θες να το δοκιμασεις ομως δεν θελει root.

http://www.instructables.com/id/How-to-install-apps-onto-your-SD-Card-No-Root/

Τα κολληματα μπορει να ειναι λογω γεμισματος της 1ης εσωτερικης μνημης το παθαινα στο παλιο μου ταμπλετ.

Αλλη μια λυση χωρις root παλι ειναι αυτο το προγραμμα https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tktech.apps.apkmanager&hl=el

εχει και αλλα παρομοια αλλα αυτο εχω δοκιμασει! μπορεις να κατεβασεις οτι θες στην καρτα μνημης πχ και μετα το κανεις εγκασταση απο το apk! ετσι γλιτωνεις τον χωρο που πιανει το ιδιο το αρχειο που κατεβαινει που κανονικα παει και αυτο στην 1η εσωτερικη μνημη!!!! δοκιμασε να σβησεις μερικες εφαρμογες, βαλε το apk manager και τις κατεβαζεις στην καρτα μνημης, απο εκει με εναν explorer κανε τις εγκατασταση. Μπορει απο τις ρυθμισεις να πρεπει να το κανεις να αφηνει να κανει εγκατασταση απο αγνωστες πηγες. Στο παλιο μου κινητο με εχει σωσει αυτο το προγραμμα γιατι εχει εσωτερικη μονο ενα μερος και ειναι 160ΜΒ!!!!

για οτι αλλο μπορει να γινει καλυτερο κανε το root πρωτα και θα σου πω, μη γραφω τσαμπα εκθεσεις τωρα που δεν εχω πολυ χρονο.

Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

παια εχω ενα ταμπλετ που ενω δουλευε καλα αρχισε να μου πεταει μηνυμα για να απενεργοποιση ( σαν να πατας το κουμπι ον οφ) το εκλεισα ,το ξαναανοιξα ολα καλα . το εκλεισα και το αφησα ,την αλλη μερα το βρηκα να γραφη το λογοτυπο αντροιντ που βγαγει οταν ξεκιναει και εκτοτε μονο αυτο βγαζει το ανοιγοκλεισα αλλα τιποτα .

οταν παταω και τα τρει κουμπια μαζι μου βγαζει κατι ( σαν dos) μαλλον για να κανω διαφορα που δεν τα ξερω ,,εκανα επιλογι σε ολα ενα ενα και κατι θελει απο την μνημη ( δεν εχει ουτε ειχε μνημη τωρα θα του βαλω ) αλλα δεν εκανε τιποτα μονο στην τελευταία διεγραψε κατι ,,εχω βγαλει φωτο την οθονη καθως και μεσα το μηχανημα γιατι δεν εχει καποια μαρκα απέξω και μαλλον ειχε 4.2 ανδροιντ

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, επισης! μπορεις να δειξεις ή να γραψεις αναλυτικα τις εσωτερικες μνημες που εχει? εννοω τα partitions.

Δυστυχως αυτο ειναι το κακο στις περισσοτερες συσκευες οτι εχουν μικρη την 1η εσωτερικη με αποτελεσμα να γεμιζουν και να μην χωρανε εφαρμογες! καταρχην να πω πως πρεπει να γινει root για να κανουμε οτιδηποτε! ξεκιναμε απο εκει, αμα το κανεις αυτο μπορουμε να παμε παραπερα. ΔΕΝ ειναι αναγκη να αλλαξεις ROM, ουτε και να βαλεις custom recovery.

Πες μου τις μνημες πως ειναι, βρες τροπο να το κανεις root και μετα θα σου πω λυσεις. Χωρις root δεν μπορουμε να κανουμε τπτ παραπανω. :(

α! σορρυ ξεχασα να πω, μπορεις μεσω καλωδιου usb να παρεις root δικαιωματα προσωρινα μεσω εντολων adb, μεσω δλδ κονσολας με το android sdk platform tools και να δωσεις να κανει εγκατασταση τις εφαρμογες στην μνημη που βλεπει σαν SD! συνηθως αυτη ειναι το 2ο μερος της εσωτερικης μνημης που ειναι αρκετα μεγαλυτερο απο το 1ο, δεν πετυχαινει σε ολες τις συσκευες ομως. Αν θες να το δοκιμασεις ομως δεν θελει root.

http://www.instructables.com/id/How-to-install-apps-onto-your-SD-Card-No-Root/

Τα κολληματα μπορει να ειναι λογω γεμισματος της 1ης εσωτερικης μνημης το παθαινα στο παλιο μου ταμπλετ.

Αλλη μια λυση χωρις root παλι ειναι αυτο το προγραμμα https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tktech.apps.apkmanager&hl=el

εχει και αλλα παρομοια αλλα αυτο εχω δοκιμασει! μπορεις να κατεβασεις οτι θες στην καρτα μνημης πχ και μετα το κανεις εγκασταση απο το apk! ετσι γλιτωνεις τον χωρο που πιανει το ιδιο το αρχειο που κατεβαινει που κανονικα παει και αυτο στην 1η εσωτερικη μνημη!!!! δοκιμασε να σβησεις μερικες εφαρμογες, βαλε το apk manager και τις κατεβαζεις στην καρτα μνημης, απο εκει με εναν explorer κανε τις εγκατασταση. Μπορει απο τις ρυθμισεις να πρεπει να το κανεις να αφηνει να κανει εγκατασταση απο αγνωστες πηγες. Στο παλιο μου κινητο με εχει σωσει αυτο το προγραμμα γιατι εχει εσωτερικη μονο ενα μερος και ειναι 160ΜΒ!!!!

για οτι αλλο μπορει να γινει καλυτερο κανε το root πρωτα και θα σου πω, μη γραφω τσαμπα εκθεσεις τωρα που δεν εχω πολυ χρονο.

καλησπέρα , είσαι κατατοπιστικος , ανεβαζω μια φώτο με τη χωρητικότητα του tablet που μου ζήτησες . https://images.tapatalk-cdn.com/15/12/23/9ba9ba5f0c5cd0003450c8096a2c39be.jpgδεν ξέρω αν είναι σωστή ? αν είναι μου λες.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Tablets
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...