Jump to content

Redmi Note 8 Pro


DragonD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι... κάποια πράγματα θα μοιάζουν με iOS και κάποια με Windows phones. Για να δούμε... Πώς θα το κάνουν αυτό.

 

Έρχεται και ένα ενισχυμένο Redmi K30i...

https://techmaniacs.gr/stis-11-ma-oy-kykloforei-to-redmi-k30-5g-speed-edition-kai-tha-echei-snapdragon-768g/

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα και το έχω κλειστό μπροστά μου.Στο κουτί δεν γράφει πουθενά global παρά μόνο έχει το ταμπελάκι με τις χώρες της Ε.Ε.Φανταζομαι θα έχει την b20.Ειμαστε εντάξει,να προχωρήσω στο σφάξιμο;και κάτι ακόμα, υπάρχει τρόπος να περάσω όλες τις εφαρμογές μου από το παλιό στο νέο τηλ αλλά να περάσουν και οι κωδικοί τους; Edited by highland1
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα και το έχω κλειστό μπροστά μου.Στο κουτί δεν γράφει πουθενά global παρά μόνο έχει το ταμπελάκι με τις χώρες της Ε.Ε.Φανταζομαι θα έχει την b20.Ειμαστε εντάξει,να προχωρήσω στο σφάξιμο;και κάτι ακόμα, υπάρχει τρόπος να περάσω όλες τις εφαρμογές μου από το παλιό στο νέο τηλ αλλά να περάσουν και οι κωδικοί τους;

Δεν γράφει Global γιατί δεν μπορεί να είναι τίποτε άλλο. Η συσκευή αυτή βγαίνει μόνο Global.

To Product Model είναι : M1906G7G

Το γράφει στο πλάι του κουτικού.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Που το γράφει αυτό;Δεν βρήκα κάτι τέτοιο ...

Στο πλάι έχει ένα κείμενο. Θέλει μεγενθυτικό φακό για να δείς τί γράφει.

Βγάλε μια καλή φωτογραφία και κάνε zoom. Θα το δείς.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Στο πλάι έχει ένα κείμενο. Θέλει μεγενθυτικό φακό για να δείς τί γράφει.

Βγάλε μια καλή φωτογραφία και κάνε zoom. Θα το δείς.

Έχεις δίκιο το είδα με μεγενθυτικό φακό (γεράματα βλέπεις )...αυτό με τις εφαρμογές που ρώτησα να πάρω

δηλαδή και τους κωδικούς γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο το είδα με μεγενθυτικό φακό (γεράματα βλέπεις )...αυτό με τις εφαρμογές που ρώτησα να πάρω

δηλαδή και τους κωδικούς γίνεται;

Δεν νομίζω να υπάρχει τρόπος να επαναφέρεις εφαρμογές μαζί κε κωδικούς. Εγώ δεν ξέρω κάποιον.

Και είναι και απόλυτα λογικό να μην γίνεται με "νόμιμο" τρόπο.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο φίλε, καλύτερα χειροκίνητα και ας θέλει πολύ χρόνο.

Αυτό είναι το σωστό στήσιμο.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο φίλε, καλύτερα χειροκίνητα και ας θέλει πολύ χρόνο.

Αυτό είναι το σωστό στήσιμο.

Ευχαριστώ ,με μια πρώτη ματιά φαίνεται πολύ ποιοτική συσκευή.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, μια ερωτηση να κανω σε οσους εχουν ασχοληθει με τις καμερες του n8pro και οσους ξερουν απο φωτογραφια. Το λοιπον εχω παρατηρησει οτι καποιες φορές, οταν τραβαω φωτογραφιες (παντα με τη μαμά κάμερα) ,εχει την ταση να μου αυξανει τον κορεσμο και την αντιθεση στα χρώματα και ως εκ τουτου το αποτελεσμα να μην ανταποκρινεται στην πραγματικη εικονα. Χωρις να εχω ενεργοποιημενο το ΑΙ. Κυριως στα κοκκινα και το κιτρινο ορισμενες φορες. Σε αντιθεση με το mι 9 γνωστου που εχω παρατηρησει, οτι τα χρωματα ειναι πιο "φυσικά".

Ας πουμε, μια φορά ενα ηλιοβασίλεμα το 3χ3σε! απο το τοσο πορτοκαλί που εβγαινε:down::down:. Ξαναλεω χωρις ΑΙ(φανταστειτε τι γινεται μ'αυτο). Οι υπολοιπες περιπτωσεις, δεν ηταν κατι το εξωπραγματικό μεν, εμφανες δε. Γενικα μου αρεσει να αναμεταδιδω την εικονα οσο μπορω οπως πραγματικα τη βλεπω μπροστά μου. Δεν ξερω εαν το εχει παρατηρησει καποιος απο εσας αλλά θα ηθελα γνωμες , πώς μπορώ να το φτιάξω κάπως. Επισης εχω την εντυπωση οτι στο 64MP εμφανιζει λιγο πιο φυσικα τα χρωματα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω τη συμβουλη σας. Εχω εδω και 2 μηνες περιπου το TCL Plex. Σαν hardwere, εκπληκτικο, ταχυτατο, ακολλητο, εδικοτερα μπαταρια και καμερες. Ομως επειδη αντιμετωπιζω ασυμβατοτητες με διαφορες ςεφαρμογες οπως το viber (δεν τραβαει σελφυ βιντεομηνυμα) οπως επισης με τους ηχους των εφαρμογων που δεν υπαρχουν στη λιστα της συσκευης κ πρεπει να βαλει αλλους ηχους για viber ή messenger επι παραδειγματι...ολα αυτα με εχουν ξενερωσει κι ελεγα να παω στην Redmi note 8 pro.

Απο σας θα ηθελα να μου πειτε αν υπαρχουν προβληματα ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ ωστε να μην πουλησω το κινητο μου κ αγορασω κατι χειροτερο. Συμβουλεψτε με σας παρακαλω ή προτείνετε μου κατι αλλο ως τα 250€. Ευχαριστω εκ των προτερων - Γιώργος :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω τη συμβουλη σας. Εχω εδω και 2 μηνες περιπου το TCL Plex. Σαν hardwere, εκπληκτικο, ταχυτατο, ακολλητο, εδικοτερα μπαταρια και καμερες. Ομως επειδη αντιμετωπιζω ασυμβατοτητες με διαφορες ςεφαρμογες οπως το viber (δεν τραβαει σελφυ βιντεομηνυμα) οπως επισης με τους ηχους των εφαρμογων που δεν υπαρχουν στη λιστα της συσκευης κ πρεπει να βαλει αλλους ηχους για viber ή messenger επι παραδειγματι...ολα αυτα με εχουν ξενερωσει κι ελεγα να παω στην Redmi note 8 pro.

Απο σας θα ηθελα να μου πειτε αν υπαρχουν προβληματα ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ ωστε να μην πουλησω το κινητο μου κ αγορασω κατι χειροτερο. Συμβουλεψτε με σας παρακαλω ή προτείνετε μου κατι αλλο ως τα 250€. Ευχαριστω εκ των προτερων - Γιώργος :)

Όλα κανονικά λειτουργούν με Viber (12.9.5.2).

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Έκανα ενημερώσεις διάφορες εφαρμογές και εκεί που κατέβασα την Google μου έδωσε επιλογή για προσθήκη κάρτας και πληρωμής Google pay τα έβαλα κανονικά και τα δέχτηκε.
Link to comment
Share on other sites

Έκανα ενημερώσεις διάφορες εφαρμογές και εκεί που κατέβασα την Google μου έδωσε επιλογή για προσθήκη κάρτας και πληρωμής Google pay τα έβαλα κανονικά και τα δέχτηκε.

 

Για online πληρωμές ή για ανέπαφες;

Link to comment
Share on other sites

Για online πληρωμές ή για ανέπαφες;
και για τα δυο

 

----- προσθήκη μηνύματος 58 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα!Για να κανω κληση με αποκρυψη τι κανω;Καποια ρυθμιση;
#31# αριθμός είναι το πιο εύκολο αλλιώς μέσα από το μενού
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Για να κανω κληση με αποκρυψη τι κανω;Καποια ρυθμιση;

 

Για συνεχή απόκρυψη:

Τηλέφωνο --> τρεις τελείτσες (πάνω δεξιά) --> Ρυθμίσεις --> Λογαριασμοί κλήσης --> Σύνθετες ρυθμίσεις --> Αναγνώριση κλήσης --Απόκρυψη

Υπάρχει και για μία μόνο φορά (πατώντας κάποιον συνδιασμό με * και #) αλλά δεν τον θυμάμαι

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, μια ερωτηση να κανω σε οσους εχουν ασχοληθει με τις καμερες του n8pro και οσους ξερουν απο φωτογραφια. Το λοιπον εχω παρατηρησει οτι καποιες φορές, οταν τραβαω φωτογραφιες (παντα με τη μαμά κάμερα) ,εχει την ταση να μου αυξανει τον κορεσμο και την αντιθεση στα χρώματα και ως εκ τουτου το αποτελεσμα να μην ανταποκρινεται στην πραγματικη εικονα. Χωρις να εχω ενεργοποιημενο το ΑΙ. Κυριως στα κοκκινα και το κιτρινο ορισμενες φορες. Σε αντιθεση με το mι 9 γνωστου που εχω παρατηρησει, οτι τα χρωματα ειναι πιο "φυσικά".

Ας πουμε, μια φορά ενα ηλιοβασίλεμα το 3χ3σε! απο το τοσο πορτοκαλί που εβγαινε:down::down:. Ξαναλεω χωρις ΑΙ(φανταστειτε τι γινεται μ'αυτο). Οι υπολοιπες περιπτωσεις, δεν ηταν κατι το εξωπραγματικό μεν, εμφανες δε. Γενικα μου αρεσει να αναμεταδιδω την εικονα οσο μπορω οπως πραγματικα τη βλεπω μπροστά μου. Δεν ξερω εαν το εχει παρατηρησει καποιος απο εσας αλλά θα ηθελα γνωμες , πώς μπορώ να το φτιάξω κάπως. Επισης εχω την εντυπωση οτι στο 64MP εμφανιζει λιγο πιο φυσικα τα χρωματα.

 

Αν τραβήξεις φωτογραφία με την επιλογή Pro, τέρμα δεξιά, όταν είσαι στην εφαρμογή της κάμερας, έχεις το ίδιο πρόβλημα; Υπάρχουν μερικές ρυθμίσεις που μπορείς να αλλάξεις.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Το είχα διαβάσει κ εγώ σε άλλο site και έλεγε οτι brickάρει στους developers που προσπαθούν να φορέσουν το MIUI 12 αλλα έλεγε οτι θα το έφτιαχναν..είναι νωρίς να πούμε τελεσίδικα τί θα γίνει και ποιές συσκευές θα το πάρουν τελικά..
Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Ξανά είπαμε ότι αυτό αναφέρεται στις custom roms του xiaomi.eu.

Δεν έχει ΚΑΜΙΑ σχέση με την επίσημη.

 

Καθόλου άσχημα τα νέα λοιπόν για όποιον δεν ασχολείται με custom.

 

from my Samsung A71

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Ξανά είπαμε ότι αυτό αναφέρεται στις custom roms του xiaomi.eu.

Δεν έχει ΚΑΜΙΑ σχέση με την επίσημη.

 

Καθόλου άσχημα τα νέα λοιπόν για όποιον δεν ασχολείται με custom.

 

from my Samsung A71

 

Τί σημασία έχει αυτό; το πρόβλημα αναφέρεται στον Mediatek.ότι και ROM να έχεις Mediatek δουλεύει..

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Τί σημασία έχει αυτό; το πρόβλημα αναφέρεται στον Mediatek.ότι και ROM να έχεις Mediatek δουλεύει..
Δεν υπάρχει κανένα απολύτως πρόβλημα για την επίσημη Xiaomi και τον mediatek (όχι προς το παρόν τουλάχιστον).

 

Το πρόβλημα το έχουν στο Xiaomi.eu γιατί δεν μπορούν να βγάλουν TWRP για να περάσουν custom. Όποτε και τα παρατάνε.

 

Εκτός, εάν αλλά λέω εγώ και άλλα εσύ.

Ο Xiaomi.eu, ΔΕΝ είναι επίσημη Xiaomi.

Άρα, πρόβλημα έχουν μόνο αυτοί που θέλουν να ξεκλειδώσουν για να περάσουν custom rom.

 

Έτσι όπως το λέει το άρθρο, ο κόσμος νομίζει ότι δεν θα πάρει miui 12. Αλλά αυτό είναι λάθος. Το 99,99% των κατόχων δεν τον απασχολούν οι custom roms.

 

 

 

from my Samsung A71

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κανένα απολύτως πρόβλημα για την επίσημη Xiaomi και τον mediatek (όχι προς το παρόν τουλάχιστον).

 

Το πρόβλημα το έχουν στο Xiaomi.eu γιατί δεν μπορούν να βγάλουν TWRP για να περάσουν custom.

 

Εκτός, εάν αλλά λέω εγώ και άλλα εσύ.

Ο Xiaomi.eu, ΔΕΝ είναι επίσημη Xiaomi.

 

from my Samsung A71

Με πρόλαβες, πάνω κάτω τα ίδια θα έγραφα κι εγώ.

Κανονικότατα θα παρει MIUI 12

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...