Jump to content

Redmi Note 8 Pro


DragonD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατί βάζει η χαζοXiaomi google dialer; τί διαφορές έχει με τον Xiaomi; εγώ προς το παρόν έχω τον κανονικό με redmi note 7 EU οπότε με τα λεγόμενα σας είμαι άρχοντας..αλλα εάν κάνω την μετάβαση σε Redmi note 9S βλέπω οτι τώρα βάζουν συνέχεια τον google dialer οπότε θέλω να ξέρω τι χειρότερο έχει...
Εκτός από τον dialer θα χάσεις και την ηχογράφηση γιατί πάνε πακέτο.
Link to comment
Share on other sites

Επιστρεφω με εικόνες ;)

που φαίνεται ποιό εικονίδιο ΔΕΝ θέλω και οι ρυθμίσεις που υπάρχουν στο ξυπνητήρι.

https://ibb.co/2WbhTkW

https://ibb.co/WkqSznL

και κάτι άσχετο που παρατήρησα.

Υποθέτω πως στην επιλογή "Απενεργοποίηση ξυπνητηριού" αν είναι ενεργοποιημένη και απενεργοποιήσουμε το τηλέφωνο τότε

δεν θα χτυπήσει το ξυπνητήρι. Χωρίς την επιλογή αυτή, υποθέτω πάλι, θα ενεργοποιηθεί το τηλέφωνο και θα έχουμε ξυπνητήρι

και ίσως αυτό να λύνει το θέμα κάποιων που έχουν με το κλειστό τηλέφωνο και το ξυπνητήρι.

Κι εγώ λέω για το τρίτο μπλε διακόπτη "ειδοποίηση πριν το κουδούνισμα".

Μήπως αν απενεργοποιηθεί, να μην σου δείχνει και το εικονίδιο που λες. Δεν το έχω κάνει ποτέ εγώ, γι αυτό λέω δοκίμασέ το.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Κάποια ιδέα γιατί δεν συγχρονίζονται το xiaomi ημερολόγιο με αυτό της google όταν προσθαφαιρώ ραντεβού; εννοείται πως μόλις έκανα login στον λογαριασμό μου για πρώτη φορά ο συγχρονισμός έγινε κανονικά....

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή φοράς την 11.0.3 και είναι android 10?

Εγώ με ΕΕΑ έχω : 11.0.2.0(QGGEUXM) και είναι 10αρα.

Δεν θυμάμαι ποια είναι είχα πριν.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με ΕΕΑ έχω : 11.0.2.0(QGGEUXM) και είναι 10αρα.

Δεν θυμάμαι ποια είναι είχα πριν.

 

Εγώ είμαι σε επόμενη και έχω 9

Είμαι στην 11.0.3

Κάτι παικτηκε και γύρισαν πίσω μάλλον

Link to comment
Share on other sites

Κάποια ιδέα γιατί δεν συγχρονίζονται το xiaomi ημερολόγιο με αυτό της google όταν προσθαφαιρώ ραντεβού; εννοείται πως μόλις έκανα login στον λογαριασμό μου για πρώτη φορά ο συγχρονισμός έγινε κανονικά....

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εδώ παιδιά έχουμε κάποια πρόταση;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι σε επόμενη και έχω 9

Είμαι στην 11.0.3

Κάτι παικτηκε και γύρισαν πίσω μάλλον

Το είχαμε σχολιάσει τότε. Τώρα που το λες το θυμήθηκα. Κοροϊδεύαμε γιατί πήραμε αναβάθμιση και ο αύξων αριθμός έπεσε αντί να ανέβει. Καλά λες. Η 11.0.3 ήταν 9αρα.

Μάλλον θα την κατέβασαν την 10αρα από το site τους για κάποιο λόγο. Κλασικοί m@LAk€s.

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Άντε και στην επόμενη θα το πάνε στην 8,μέχρι τέλος του χρόνου μας βλέπω και με kit.kat

Το MIUI πάει πίσω σε αριθμούς, όχι το Android.

Android 9 = MIUI 11.0.3.0

Android 10 = MIUI 11.0.2.0

Έτσι πήγε στην έκδοση ΕΕΑ.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Android 11 miui 10.0.4.0.Μπορεί να πάει και το Android πίσω ,γιατί η xiaomi μπορεί.Πέρα από την πλάκα κάνουν συχνά πυκνά πατάτες ,όπως πχ να δίνουν νέες ενημερώσεις και να αφαιρούν σημαντικές λειτουργίες. Edited by highland1
Link to comment
Share on other sites

Με το MIUI 12 ίσως αλλάξουν τα πράγματα.

https://www.androidauthority.com/miui-12-review-1114418/

Ελπίζω να μη το πάρουμε ελλειπή κι αυτό!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Android 11 miui 10.0.4.0.Μπορεί να πάει και το Android πίσω ,γιατί η xiaomi μπορεί.Πέρα από την πλάκα κάνουν συχνά πυκνά πατάτες ,όπως πχ να δίνουν νέες ενημερώσεις και να αφαιρούν σημαντικές λειτουργίες.
Η συγκεκριμένη εταιρεία είναι συνέχεια σε beta test.

Έχει τις beta roms και τις stable beta roms.

Όσο ποιο γρήγορα το καταλάβουν αυτό οι ιδιοκτήτες Xiaomi, τόσο πιο γρήγορα θα το χωνέψουν, τόσο πιο γρήγορα θα συμβιβαστούν, και τόσο πιο γρήγορα θα αγαπήσουν τις συσκευές τους.

 

Εδώ στα Redmi των 150-200€ είμαστε μια χαρά. Και beta να είσαι...λες...δεν μαμιέται...για τα λεφτά του γαζώνει το εργαλείο.

Τα ψυχολογικά πρόβλημα αρχίζουν στις ακριβές συσκευές που εκεί απαιτείς σοβαρότητα η οποία σοβαρότητα για την Xiaomi είναι άγνωστη λέξη.

 

from my Samsung A71

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Εδώ εμείς δώσαμε 170 και πάμε με σπασμένα φρένα με τις εργαλείο!!

Εμένα ούτε με νοιάζει που έχω 9. Είδα και τους άλλους που ζητανε 1400αρια και έβγαλαν αναβάθμιση και πρασινίσε η οθόνη !!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνώ Μανώλη.

Σωστά τα λες.

 

Συν ότι δεν αναφέρομαι στο hardware κομμάτι στο οποίο τα Xiaomi είναι σκυλιά μαύρα. Άσπαστα μηχανάκια.

 

Στο miui αναφέρομαι το οποίο είναι συνεχώς σε beta test...και πως να μην είναι αφού οι dev τους είναι παιδάκια που παίζουν στα πάρκα.

 

Τέλος πάντων. Ο καθένας έχει τις εμπειρίες του και αυτές παρουσιάζει.

 

Εγώ το έχω ξαναπεί. Το Redmi Note 8 Pro είναι το καλύτερο midrange που είχα ποτέ.

Και το Α71 άριστο, αλλά είναι κατά πολύ ακριβότερο οπότε δεν το συγκρίνω.

 

from my Samsung A71

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνώ Μανώλη.

Σωστά τα λες.

 

Συν ότι δεν αναφέρομαι στο hardware κομμάτι στο οποίο τα Xiaomi είναι σκυλιά μαύρα. Άσπαστα μηχανάκια.

 

Στο miui αναφέρομαι το οποίο είναι συνεχώς σε beta test...και πως να μην είναι αφού οι dev τους είναι παιδάκια που παίζουν στα πάρκα.

 

Τέλος πάντων. Ο καθένας έχει τις εμπειρίες του και αυτές παρουσιάζει.

 

Εγώ το έχω ξαναπεί. Το Redmi Note 8 Pro είναι το καλύτερο midrange που είχα ποτέ.

Και το Α71 άριστο, αλλά είναι κατά πολύ ακριβότερο οπότε δεν το συγκρίνω.

 

from my Samsung A71

Δηλαδή αν θέλει κάποιος να αγοράσει ακριβή συσκευή της Xiaomi... με λίγα λόγια την πάτησε;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι και τα ακριβά

Αλλά πλέον υπάρχουν πολλές επιλογές αν δώσεις πάρα πολλά λεφτά

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν θέλει κάποιος να αγοράσει ακριβή συσκευή της Xiaomi... με λίγα λόγια την πάτησε;
Εγώ δεν θα έδινα ποτέ πάνω από 200€ σε Xiaomi.

Αυτή όμως είναι προσωπική μου άποψη.

 

from my Samsung A71

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν θα έδινα ποτέ πάνω από 200€ σε Xiaomi.

Αυτή όμως είναι προσωπική μου άποψη.

 

from my Samsung A71

Δηλαδή αν δώσεις πχ 300€ για Samsung, τι παραπάνω θα έχει από το Note 8pro που είχε κι αυτό αρχική 269€;

Εννοώ αν θα αξίζει τα 300€ το Samsung σε σχέση με το Xiaomi!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

αιδια καλησπερα, μια ερωτηση να κανω σε οσους εχουν ασχοληθει με τις καμερες του n8pro και οσους ξερουν απο φωτογραφια. Το λοιπον εχω παρατηρησει οτι καποιες φορές, οταν τραβαω φωτογραφιες (παντα με τη μαμά κάμερα) ,εχει την ταση να μου αυξανει τον κορεσμο και την αντιθεση στα χρώματα και ως εκ τουτου το αποτελεσμα να μην ανταποκρινεται στην πραγματικη εικονα. Χωρις να εχω ενεργοποιημενο το ΑΙ. Κυριως στα κοκκινα και το κιτρινο ορισμενες φορες. Σε αντιθεση με το mι 9 γνωστου που εχω παρατηρησει, οτι τα χρωματα ειναι πιο "φυσικά".

Ας πουμε, μια φορά ενα ηλιοβασίλεμα το 3χ3σε! απο το τοσο πορτοκαλί που εβγαινε:down::down:. Ξαναλεω χωρις ΑΙ(φανταστειτε τι γινεται μ'αυτο). Οι υπολοιπες περιπτωσεις, δεν ηταν κατι το εξωπραγματικό μεν, εμφανες δε. Γενικα μου αρεσει να αναμεταδιδω την εικονα οσο μπορω οπως πραγματικα τη βλεπω μπροστά μου. Δεν ξερω εαν το εχει παρατηρησει καποιος απο εσας αλλά θα ηθελα γνωμες , πώς μπορώ να το φτιάξω κάπως. Επισης εχω την εντυπωση οτι στο 64MP εμφανιζει λιγο πιο φυσικα τα χρωματα.

Edited by evita1
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι και τα ακριβά

Αλλά πλέον υπάρχουν πολλές επιλογές αν δώσεις πάρα πολλά λεφτά

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι και τα ακριβά

Αλλά πλέον υπάρχουν πολλές επιλογές αν δώσεις πάρα πολλά λεφτά

Πάντως αν θέλεις κάμερα με OIS και πολλά mp στα Xiaomi, θα πρέπει να δώσεις το λιγότερο 600€.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Η συγκεκριμένη εταιρεία είναι συνέχεια σε beta test.

Έχει τις beta roms και τις stable beta roms.

Όσο ποιο γρήγορα το καταλάβουν αυτό οι ιδιοκτήτες Xiaomi, τόσο πιο γρήγορα θα το χωνέψουν, τόσο πιο γρήγορα θα συμβιβαστούν, και τόσο πιο γρήγορα θα αγαπήσουν τις συσκευές τους.

 

Εδώ στα Redmi των 150-200€ είμαστε μια χαρά. Και beta να είσαι...λες...δεν μαμιέται...για τα λεφτά του γαζώνει το εργαλείο.

Τα ψυχολογικά πρόβλημα αρχίζουν στις ακριβές συσκευές που εκεί απαιτείς σοβαρότητα η οποία σοβαρότητα για την Xiaomi είναι άγνωστη λέξη.

 

from my Samsung A71

Έτσι είναι... όταν παίρνεις κάτι σε αυτές τις τιμές δεν έχεις και τρελλές απαιτήσεις ,αλλά έχεις απαίτηση τουλάχιστον να μην αφαιρούν σημαντικές λειτουργίες στο τηλ. και να περιμένεις την επόμενη αναβάθμιση να τις ξαναβάλουν.Αυτο είναι που με ενοχλεί στην xiaomi ,κατά τα άλλα κάποια στιγμή θα δώσει το επόμενο miui αρκεί να μην έχει θέματα.Βασικά έχουν χάσει την μπάλα οι Κινέζοι με τόσες πολλές συσκευές που βγάζουν συνέχεια,αν φτιάξει λίγο το miui ,πιστεύω θα είναι ένα από τα καλύτερα λειτουργικά.
Link to comment
Share on other sites

Αν κάνουν το MIUI 12 έτσι όπως λένε και λειτουργήσει άψογα... Ναι, θα γίνουν ακόμα καλύτερες.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πάντως τα πρώτα σχόλια για το 12 είναι θετικότατα

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...