Jump to content

iPhone 11


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είσαι Αθήνα?

 

Μένω μόνιμα εδώ και 1 μήνα Αθήνα.

Πριν ήμουν Σαλαμίνα και πήγα μέχρι και εκεί και ρώτησα πριν 3 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Μένω μόνιμα εδώ και 1 μήνα Αθήνα.

Πριν ήμουν Σαλαμίνα και πήγα μέχρι και εκεί και ρώτησα πριν 3 μέρες.

 

 

Πηγαινε στη cosmote στο mall.

:)
Link to comment
Share on other sites

ΠΟΥ βρηκες esim ;

Έχω φάει τον τόπο.

 

 

Πήγα σε ένα κατάστημα cosmote Χαλκίδα και ζήτησα. Στην αρχή μου είπαν δεν έχουμε αλλά με βρήκαν διαβασμένη και πήγε σε ένα γραφείο μίλησε με κάποιον και ήρθε με έναν φάκελο. Και ορίστε που είχαν τελικά.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε η iOS 13.6.1 που θα φτάσει αυτή η 13... :lol:

 

Πολύ χάλι αυτή η 13. Πιστεύω με διαφορά το καλύτερο iOS ήταν το 12. Πιστεύω πως και το 14 θα είναι ανάλογο του 12.

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε η iOS 13.6.1 που θα φτάσει αυτή η 13... :lol:

 

Εγώ θα σταματήσω τις ανανεώσεις λογισμικού στην 13.6

Μετά από τόσο καιρό που έφτιαξε η αυτονομία της μπαταρία δεν θα ρισκάρω να ξανά ξανά χαλάσει η αυτονομία.

 

Όταν βγει η 14 βλέπουμε

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σταματήσω τις ανανεώσεις λογισμικού στην 13.6

Μετά από τόσο καιρό που έφτιαξε η αυτονομία της μπαταρία δεν θα ρισκάρω να ξανά ξανά χαλάσει η αυτονομία.

 

Όταν βγει η 14 βλέπουμε

 

Εγώ έμεινα στην 13.3.1 και είναι σκυλί. 2 μέρες βγάζω άνετα. Γιατί να πάω στη 14 για να κλαίγομαι μετά και να αναπολώ πόσο καλά πήγαινε το κινητό στην 13.3.1; Ότι δουλεύει καλά δεν το πειράζουμε. Παθών και με το iPhone 6 και με το iPhone 8 . Στην έκδοση που ήρθαν έσκιζαν από ταχύτητα. Μόλις αναβάθμισα γονάτισαν.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκοπεύω να το πάρω το κινητό, πόσο καλά τα πάει με την μπαταρία; Πόσο sot βλέπεται, το φτάνει το 8ωρο ή είμαι πολύ απαιτητικός;

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκοπεύω να το πάρω το κινητό, πόσο καλά τα πάει με την μπαταρία; Πόσο sot βλέπεται, το φτάνει το 8ωρο ή είμαι πολύ απαιτητικός;

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Νομίζω το 8ωρο οριακά είναι. Δεν περιμένεις να βγει το 12 να πας σε κάποιο με OLED οθόνη θέλω να σου πω και να πέσουν οι τιμές τους. Δεν τελειώνει η μπαταρια με τίποτα στα OLED στα pro δηλαδή. Το Pro Max πρέπει να έχει γαϊδουρινή μπαταρια. Φαντάσου εγώ με το pro είμαι ικανοποιημένος.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ οριακά το 8 ωρο , συνήθως 6.30 ώρες θα σε βγάζει
Τόσο λίγο;Περίμενα να αγγίζει το 8ωρο.

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τόσο λίγο;Περίμενα να αγγίζει το 8ωρο.

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Δεν γίνεται να ξέρεις την αυτονομία μιας συσκευής χωρίς να την δουλέψεις. Τι σχέση έχει η δίκη σου χρήση με του άλλου;

Εγώ για παράδειγμα με το pro Max βγάζω περίπου 6 ώρες sot σε 48 ώρες και περισσεύει ένα 30% πάνω κάτω.

Σε χρήση μέσα στην καραντίνα στο σπίτι, έβγαζε 14-15 ώρες sot σε 2 μέρες. Διαφορετική χρήση, διαφορετικά αποτελέσματα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται να ξέρεις την αυτονομία μιας συσκευής χωρίς να την δουλέψεις. Τι σχέση έχει η δίκη σου χρήση με του άλλου;

Εγώ για παράδειγμα με το pro Max βγάζω περίπου 6 ώρες sot σε 48 ώρες και περισσεύει ένα 30% πάνω κάτω.

Σε χρήση μέσα στην καραντίνα στο σπίτι, έβγαζε 14-15 ώρες sot σε 2 μέρες. Διαφορετική χρήση, διαφορετικά αποτελέσματα.

 

 

Καλά τα λες...Αξιζει πιστεύεις να πάω σε iPhone 11αρι αντί για p30 pro;Εχω πελαγωσει,δεν μπορώ να καταλήξω.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλά τα λες...Αξιζει πιστεύεις να πάω σε iPhone 11αρι αντί για p30 pro;Εχω πελαγωσει,δεν μπορώ να καταλήξω.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Φίλε μου κι εγώ πριν 3 μήνες ήμουνα έτοιμος να πάρω το p30 pro βλέποντας όμως και την τιμή που συνεχώς ανέβαινε , πήρα το 11 128gb και χωρίς να έχω ξανά IPhone...

Link to comment
Share on other sites

Καλά τα λες...Αξιζει πιστεύεις να πάω σε iPhone 11αρι αντί για p30 pro;Εχω πελαγωσει,δεν μπορώ να καταλήξω.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

 

Οι συσκευές δεν έχουν καμιά σχέση μεταξύ τους. Ταιριάζει στη χρήση σου το iOS? Αν ναι, τότε πας για το 11.

Βάλε κάτω αυτά που χρειάζεσαι ή θέλεις από το λειτουργικό, ρώτα και θα μπορέσουμε να σε βοηθήσουμε περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου κι εγώ πριν 3 μήνες ήμουνα έτοιμος να πάρω το p30 pro βλέποντας όμως και την τιμή που συνεχώς ανέβαινε , πήρα το 11 128gb και χωρίς να έχω ξανά IPhone...

 

 

Και τι λες;Ευχαριστημενος;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γραφω μήπως βοηθησω. Εχω το p30 pro παραπανω απο χρονο (απο τοτε που βγηκε) και η γυναικα μου το iphone 11 απο αρχες του χρονου. Εμενα με ενδιαφερει κυριως η καμερα στα κινητα κ μετά ολα τα αλλα. Εχω κανει μεγαλη σύγκριση μεταξυ τους. Τα ξεκαθαρα πλεονεκτηματα του p30 pro ειναι η οθονη (oled), το μεγεθος (πιο στενο στη παλαμη) και η μπαταρια (απίστευτη). Όμως και η οθονη του iphone ειναι μια χαρα αν δεν σε ενδιαφερει το hdr και η μπαταρια του εξισου καλη σε αυτονομία απλα φορτιζει πολυ (μα πολυ) πιο αργα. Απο την αλλη το iphone εχει αριστο λειτουργικο (αν ξέρεις τι θελεις) και πολυ καλυτερη μεταπωλητικη αξια. Αν παρεις το p30 pro θα το παντρευτεις που λεμε, ενω το iphone το δινεις αργότερα ανετα για να παρεις κατι αλλο. Στη καμερα τα πράγματα ειναι λιγο περιεργα. Ζουμ και υπερευρυγωνια καμερα δεν υπαρχει συγκριση, το p30 καλύτερο μακραν. Ομως στη κυρια καμερα που κατα 80% αυτη χρησιμοποιείς το iphone ειναι αν οχι καλυτερο πολυ πιο αξιοπιστο. Δηλαδη σπανια θα σου βγάλει κακη φωτο. Ενω στο p30 pro μπορει να βγαλεις την ιδια φωτο 2 φορες κ να βγει διαφορετικη. Γενικα ειναι ενα κλικ καλύτερο το p30 pro αλλα αν δεν εχεις θεμα με το κλειστο λειτουργικο της apple θα προτεινα το iphone 11 ως καλυτερη επιλογή για τα λεφτα σου.
Link to comment
Share on other sites

Οι συσκευές δεν έχουν καμιά σχέση μεταξύ τους. Ταιριάζει στη χρήση σου το iOS? Αν ναι, τότε πας για το 11.

Βάλε κάτω αυτά που χρειάζεσαι ή θέλεις από το λειτουργικό, ρώτα και θα μπορέσουμε να σε βοηθήσουμε περισσότερο.

 

 

Βασικά έχω iPad ,το οποίο το χρησιμοποιώ μόνο για σερφαρισμα και κάνα YouTube.Δεν έχω χρησιμοποιήσει καθόλου τις apple εφαρμογές,όπως iTunes κτλ.

Με ενδιαφέρει πολύ από τη συσκευή οι κάμερες,αυτονομία μπαταρίας και τρίτον η αντοχή στο χρόνο,θα ήθελα δίνοντας τόσα χρήματα,που δεν έχω ξαναδώσει για συσκευή να με βγάλει απροβληματιστα για την επόμενη τριετία,τόσο από λειτουργικό ,όσο κ από τις λειτουργίες που αναφέρω.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γραφω μήπως βοηθησω. Εχω το p30 pro παραπανω απο χρονο (απο τοτε που βγηκε) και η γυναικα μου το iphone 11 απο αρχες του χρονου. Εμενα με ενδιαφερει κυριως η καμερα στα κινητα κ μετά ολα τα αλλα. Εχω κανει μεγαλη σύγκριση μεταξυ τους. Τα ξεκαθαρα πλεονεκτηματα του p30 pro ειναι η οθονη (oled), το μεγεθος (πιο στενο στη παλαμη) και η μπαταρια (απίστευτη). Όμως και η οθονη του iphone ειναι μια χαρα αν δεν σε ενδιαφερει το hdr και η μπαταρια του εξισου καλη σε αυτονομία απλα φορτιζει πολυ (μα πολυ) πιο αργα. Απο την αλλη το iphone εχει αριστο λειτουργικο (αν ξέρεις τι θελεις) και πολυ καλυτερη μεταπωλητικη αξια. Αν παρεις το p30 pro θα το παντρευτεις που λεμε, ενω το iphone το δινεις αργότερα ανετα για να παρεις κατι αλλο. Στη καμερα τα πράγματα ειναι λιγο περιεργα. Ζουμ και υπερευρυγωνια καμερα δεν υπαρχει συγκριση, το p30 καλύτερο μακραν. Ομως στη κυρια καμερα που κατα 80% αυτη χρησιμοποιείς το iphone ειναι αν οχι καλυτερο πολυ πιο αξιοπιστο. Δηλαδη σπανια θα σου βγάλει κακη φωτο. Ενω στο p30 pro μπορει να βγαλεις την ιδια φωτο 2 φορες κ να βγει διαφορετικη. Γενικα ειναι ενα κλικ καλύτερο το p30 pro αλλα αν δεν εχεις θεμα με το κλειστο λειτουργικο της apple θα προτεινα το iphone 11 ως καλυτερη επιλογή για τα λεφτα σου.

 

 

Το βράδυ η κάμερα είναι εξίσου καλή και του iPhone;Αφου έχεις στο σπίτι και τα δύο κινητά εσύ αν ήσουν σε φάση να αγοράσεις τώρα,ποιο θα διάλεγες;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βασικά έχω iPad ,το οποίο το χρησιμοποιώ μόνο για σερφαρισμα και κάνα YouTube.Δεν έχω χρησιμοποιήσει καθόλου τις apple εφαρμογές,όπως iTunes κτλ.

Με ενδιαφέρει πολύ από τη συσκευή οι κάμερες,αυτονομία μπαταρίας και τρίτον η αντοχή στο χρόνο,θα ήθελα δίνοντας τόσα χρήματα,που δεν έχω ξαναδώσει για συσκευή να με βγάλει απροβληματιστα για την επόμενη τριετία,τόσο από λειτουργικό ,όσο κ από τις λειτουργίες που αναφέρω.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

Το βράδυ η κάμερα είναι εξίσου καλή και του iPhone;Αφου έχεις στο σπίτι και τα δύο κινητά εσύ αν ήσουν σε φάση να αγοράσεις τώρα,ποιο θα διάλεγες;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

 

Συνυπολογίζοντας και τα 200 τόσο ευρώ που κοστίζει το μηλο.Αν επιλέξω το iPhone θα μου φτασουν τα 64 GB λες;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με ενδιαφέρει πολύ από τη συσκευή οι κάμερες,αυτονομία μπαταρίας και τρίτον η αντοχή στο χρόνο,θα ήθελα δίνοντας τόσα χρήματα,που δεν έχω ξαναδώσει για συσκευή να με βγάλει απροβληματιστα για την επόμενη τριετία,τόσο από λειτουργικό ,όσο κ από τις λειτουργίες που αναφέρω.

 

Για αυτούς του λόγους πήγα στο IPhone και είμαι ευχαριστημένος πλήρως...

Link to comment
Share on other sites

Βασικά έχω iPad ,το οποίο το χρησιμοποιώ μόνο για σερφαρισμα και κάνα YouTube.Δεν έχω χρησιμοποιήσει καθόλου τις apple εφαρμογές,όπως iTunes κτλ.

Με ενδιαφέρει πολύ από τη συσκευή οι κάμερες,αυτονομία μπαταρίας και τρίτον η αντοχή στο χρόνο,θα ήθελα δίνοντας τόσα χρήματα,που δεν έχω ξαναδώσει για συσκευή να με βγάλει απροβληματιστα για την επόμενη τριετία,τόσο από λειτουργικό ,όσο κ από τις λειτουργίες που αναφέρω.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

Το βράδυ η κάμερα είναι εξίσου καλή και του iPhone;Αφου έχεις στο σπίτι και τα δύο κινητά εσύ αν ήσουν σε φάση να αγοράσεις τώρα,ποιο θα διάλεγες;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

Συνυπολογίζοντας και τα 200 τόσο ευρώ που κοστίζει το μηλο.Αν επιλέξω το iPhone θα μου φτασουν τα 64 GB λες;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Πάνε σε πιο μεγάλη έκδοση. Δεν θα τσιγκουνευτείς φωτογραφίες και βίντεο.

Link to comment
Share on other sites

Η κυρια καμερα του iphone βγαζει εξισου καλες το βραδυ με το night mode το οποιο το βγαζει αυτοματα κ το αξιοποιει με αριστο τροπο. Ομως η υπερευρυγωνια του πρωτον δεν εχει καθολου night mode και δευτερον ειναι πολυ χαμηλοτερης αναλυσης και λεπτομερειας απο του p30 pro. Οποτε εκει χωλαίνει. Επισης δεν εχει καθολου οπτικο ζουμ. Επειδή ειμαι πολύ ψειρας με τις καμερες και το ψαχνω συνεχεια αυτή τη στιγμή δεν ξερω αν θα επαιρνα κατι αλλο απο το p30 pro. Περιμενω να βγει κατι πολυ καλυτερο για να αλλαξω. Και επειδη χρησιμοποιώ καποιες εφαρμογές που δεν μπορούν να μπουν στο iphone (πχ youtube vanced) για αυτο δεν παιρνω iphone. Αν ομως δεν χρειαζεσαι το android και κανεις ελαχιστες παραχωρησεις στο τομεα καμερας συνολικα ειναι λογικοτερη επιλογη το iphone. Εγω αν έπρεπε να διαλέξω ενα απο τα δυο θα επαιρνα το p30 pro. Αν επαιρνα iphone θα ηταν το pro λογω οπτικού ζουμ (εστω και 2x απο το καθολου) αλλα μιλαμε για αλλη τιμη. Παρολα αυτα περιμένω με αγωνια να δω τι θα εχει το iphone 12. Αν δωσει night mode στην υπερευρυγωνια και εστω ενα 3x οπτικο πιθανοτατα θα ειναι ο αντικαταστατης του p30 pro για εμένα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για να ολοκληρωσω ειχα παντοτε android με εξαιρεση μια τριετια με συνεχόμενα iphone 6s, 7 και 8. Μετα πήγα σε mate 20 pro κ p30 pro λογω καμερας και δεν γυρισα πισω. Ομως ετσι οπως είδα το φετινο (περσινο) iphone 11 εξεπλαγην ευχαριστα, βελτιωθηκε πολυ η καμερα. Και ενας σημαντικος λογος ειναι κ η μεταπωλητικη αξια. Τα iphone τα ειχα δωσει ευκολα σε καλη τιμη κ έπαιρνα το επομενο. Το p30 pro δεν θα φυγει τοσο εύκολα ουτε σε καλη τιμη. Είναι μεγαλο προσον των apple αυτό και για αυτό σου προτεινω το iphone 11, δεν θα το μετανιωσεις ουτε θα νιωσεις να σου λείπει κατι. Οσο για τη χωρητικότητα με google photos (αν δεν θες να πληρωνεις icloud) δεν χρειάζεται να εχεις μεγαλη χωρητικότητα. Αν ειναι να πας σε μεγαλυτερη χωρητικότητα ξεφεύγεις απο το value for money του iphone 11 εναντι του p30 pro. Το λεω κ ας εχω το 8gb/256, αν επαιρνα iphone 11 θα ηταν το 64gb. Με φωτογραφιες δεν γεμιζει με τιποτα. Αν βγαζεις πολλα βιντεο δεν σε σωζει ουτε το 128gb οποτε δεν υπαρχει λογος. Φιλικα

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τις χρήσιμες πληροφορίες, πρέπει να το μελετήσω καλά το πράγμα.Θεωρώ ότι το iPhone θα με βγάλει περισσότερα χρόνια και θα μπορέσω να το δώσω σε καλύτερη τιμή, όπως λες, οπότε με βλέπω να πηγαίνω στο μήλο.

Επισης βλέπω ότι ετοιμοπαραδοτα το 64 με το 128 έχουν μικρή διαφορά 60 ευρώ, οπότε λέω να πάω στο 128.

Πιστεύω ότι σε σχέση με το LG g6 που έχω τώρα σε θέμα κάμερας, το iPhone θα είναι σημαντική αναβάθμιση κ ας είναι πολύ τίμια η κάμερα του lg.

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι για 60 ευρω οκ, παρε το 128gb. Παντως το iphone σιγουρα ειναι ενα κινητο για πιο πολλα χρόνια, αν οντως σκοπευεις να το κρατησεις πχ. μια διετια τριετια, ενω το p30 pro ειναι σε πτωτική φάση, οι αναβαθμισεις εχουν ριξει την αυτονομια κ μερικοι έχουν παραπονο απο την καμερα, εμενα ιδια μου φαίνεται η καμερα, αλλα η αυτονομια εχει οντως μικρυνει. Παραμενει βασιλιας βέβαια σε συνδυασμο με την πολυ γρηγορη φορτιση που εχει αλλα η ψαλιδα εχει μικρυνει. Με το iphone θα είσαι πιο σίγουρος κ για το μελλον, με το huawei δεν ξερεις τι σου ξημερώνει. Και το λεω ενω εχω το huawei και δεν το αλλαζω με τιποτα προς το παρον. Ομως δεν ξερω αν θα παραμεινω για πολυ. Βεβαιωσου βεβαια οτι δεν σε χαλαει το ios με τους οποιους περιορισμους του. Ολα τα αλλα θα σε καλυψουν. Και εννοείται θα πάθεις πλακα σε σχεση με το lg, εχουν αλλάξει πολλα τα τελευταία 2 χρονια στις φωτογραφιες που βγαζουν τα κινητα. Να'ναι καλα η huawei βεβαια που ανοιξε το δρομο με το p20 pro και το night mode. Ολα απο εκει ξεκινησαν.
Link to comment
Share on other sites

Όσον αναφορά την υπερ ευρυγώνια κάμερα ,την selfie και το night mode,μπορείς να αγοράσεις την εφαρμογή neural cam με 3€ περίπου και θα έχεις night mode σε όλες τις κάμερες με πολύ καλό αποτέλεσμα .
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 11
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...