Jump to content

iPhone 11


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα στην παρέα, κάτοχος εδώ και δυο εβδομάδες περίπου, πρώτη φορά σε iOS... ενώ στην αρχή το βράδυ δεν έχανε ούτε 1% εδώ και λίγες μέρες βλέπω σε 6 ώρες ύπνου να έχει πέσει το πρωί 10%... τις εφαρμογές τις κλείνω όλες το βράδυ... τι να φταίει ;

 

Δεν χρειάζεται να κλείνεις κάτι

Ή σήμα δεν έχεις ή κάτι δουλεύει στο παρασκήνιο

Πολλοί έχουμε αυτό το θέμα τελευταία με κάποιες εφαρμογές

Θα διορθωθεί μόνο του απλά λίγο υπομονή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Η 13.5.1 βάζει εφαρμογές να δουλεύουν στο background χωρίς λόγο, μόνο αν τις κλείνεις τελείως γλιτώνεις την κατανάλωση. Δοκίμασα restore με backup, restore as new, δεν άλλαξε κάτι

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Η 13.5.1 βάζει εφαρμογές να δουλεύουν στο background χωρίς λόγο, μόνο αν τις κλείνεις τελείως γλιτώνεις την κατανάλωση. Δοκίμασα restore με backup, restore as new, δεν άλλαξε κάτι

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

13.5 έχω εγώ

Το viber μόνο μου δημιουργεί πρόβλημα

Πριν αναβαθμιστεί δεν είχα κάποιο θέμα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα παιδιά το θέμα με το Viber έστρωσε μετά από επανεκκίνηση. Για να δούμε αν θα εμφανιστεί ξανά. Πάντως έκανα και μια αρνητική κριτική στο store ώστε να το διορθώσουν.
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα παιδιά το θέμα με το Viber έστρωσε μετά από επανεκκίνηση. Για να δούμε αν θα εμφανιστεί ξανά. Πάντως έκανα και μια αρνητική κριτική στο store ώστε να το διορθώσουν.

 

Συνέχεια κάνω επανεκκίνηση και συνέχεια συνεχίζει μετά από κάποια ώρα να έχει αυτό το θέμα

Έχει τόσα χρόνια αυτό το viber δηλαδή ή επίτηδες το κάνουν ή τόσο άχρηστοι είναι και δεν μπορούν να το κάνουν να δουλεύει σωστά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Συνέχεια κάνω επανεκκίνηση και συνέχεια συνεχίζει μετά από κάποια ώρα να έχει αυτό το θέμα

Έχει τόσα χρόνια αυτό το viber δηλαδή ή επίτηδες το κάνουν ή τόσο άχρηστοι είναι και δεν μπορούν να το κάνουν να δουλεύει σωστά

 

Εγώ εδώ και 2 χρόνια το έσβησα το viber. Τρομερά ενεργοβόρο. Καλύτερα μειλ και μεσεντζερ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ εδώ και 2 χρόνια το έσβησα το viber. Τρομερά ενεργοβόρο. Καλύτερα μειλ και μεσεντζερ.

 

Αναγκάζομαι να μιλάω με αυτό δεν έχω τίποτα άλλο από messenger και λοιπά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αναγκάζομαι να μιλάω με αυτό δεν έχω τίποτα άλλο από messenger και λοιπά

 

Εμένα αυτό που με χαλούσε είναι η καθυστέρηση στον ήχο.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα αυτό που με χαλούσε είναι η καθυστέρηση στον ήχο.

 

Στην λειτουργία δεν είχα ποτέ θέμα χοντρό

Μου χαλάει όμως την αυτονομία της συσκευής και κρατάει τον επεξεργαστή συνήθως σε χρήση χωρίς λόγο με αποτέλεσμα να υπάρχουν γενικότερα θέματα στην συσκευή όπως με την μνήμη, την ταχύτητα των εφέ, την μπαταρία και όλα αυτά

Μόλις το σβήνεις ως δια μαγείας σαν να έχεις άλλη συσκευή

 

Σε πολλούς δεν παρουσιάζει προβλήματα από όσα λέγονται εδώ μέσα. Τι να πω δεν ξέρω εγώ πάντως σε όλα μου τα iPhone είχα πρόβλημα

 

Αντιθέτως στο Android κάποια πράγματα όπως αυτό δεν υπάρχουν.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εμένα αυτό που με χαλούσε είναι η καθυστέρηση στον ήχο.

 

Στην λειτουργία δεν είχα ποτέ θέμα χοντρό

Μου χαλάει όμως την αυτονομία της συσκευής και κρατάει τον επεξεργαστή συνήθως σε χρήση χωρίς λόγο με αποτέλεσμα να υπάρχουν γενικότερα θέματα στην συσκευή όπως με την μνήμη, την ταχύτητα των εφέ, την μπαταρία και όλα αυτά

Μόλις το σβήνεις ως δια μαγείας σαν να έχεις άλλη συσκευή

 

Σε πολλούς δεν παρουσιάζει προβλήματα από όσα λέγονται εδώ μέσα. Τι να πω δεν ξέρω εγώ πάντως σε όλα μου τα iPhone είχα πρόβλημα

 

Αντιθέτως στο Android κάποια πράγματα όπως αυτό δεν υπάρχουν.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Να πω την αλήθεια μετά από πολλά χρόνια σε Android, και επιστρέφοντας στο iOS, περίμενα ότι δεν θα είχα τέτοια θέματα με εφαρμογές που έχουν άσχημη διαχείριση στην μπαταρία. Θεωρούσα λυμένα τέτοια θέματα στο iOS.

Παρόλα αυτά εμένα δεν μου το έχει ξανακάνει εδώ και μερικές μέρες.

Ξέρει κάποιος αν υπάρχει ρύθμιση να μην ανάβει η οθόνη για καθε ειδοποίηση που έρχεται; Οκ να ανάβει για μήνυμα αλλά θα ήθελα να μην ανάβει για

εισερχόμενα email.

Link to comment
Share on other sites

Να πω την αλήθεια μετά από πολλά χρόνια σε Android, και επιστρέφοντας στο iOS, περίμενα ότι δεν θα είχα τέτοια θέματα με εφαρμογές που έχουν άσχημη διαχείριση στην μπαταρία. Θεωρούσα λυμένα τέτοια θέματα στο iOS.

Παρόλα αυτά εμένα δεν μου το έχει ξανακάνει εδώ και μερικές μέρες.

Ξέρει κάποιος αν υπάρχει ρύθμιση να μην ανάβει η οθόνη για καθε ειδοποίηση που έρχεται; Οκ να ανάβει για μήνυμα αλλά θα ήθελα να μην ανάβει για

εισερχόμενα email.

 

 

Πήγαινε στις ρυθμίσεις, κανε scroll τη λίστα μέχρι να βρεις την εφαρμογή email ή οποία άλλη θέλεις, μπες και ρύθμισε στις ειδοποιήσεις να μην έρχονται στην οθόνη κλειδώματος

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Μετα απο 9 χρονια Απουσιας απο iphone και εχοντας ολη τη σειρα note,λεω να γυρισω για αλλαγη σε iphone.ρι λετε?iphone 11 ή pro max?ή να περιμενω το 12?ευχαριστω!

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Μετα απο 9 χρονια Απουσιας απο iphone και εχοντας ολη τη σειρα note,λεω να γυρισω για αλλαγη σε iphone.ρι λετε?iphone 11 ή pro max?ή να περιμενω το 12?ευχαριστω!

 

Υπάρχει σχετική ενότητα περί συσκευών/επιλογή συσκευής

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

 

Κάτοχος iPhone 11 εδώ και 8 μήνες περίπου απόλυτα ευχαριστημένος παρατηρώ τελευταία ότι το κινητό ζεσταίνεται και επίσης με ίδια χρήση προ 3 μηνου έχω σχεδόν διπλάσια κατανάλωση σε μπαταρία.Δηλαδη στις 4 ώρες οθόνης έχω 30-35% ενώ παλιότερα είχα 55-60

Χρησιμοποιώ συγκεκριμένες εφαρμογές,airpods και apple watch από όταν το πήρα.

Wifi data και bluetooth μονίμως ανοιχτά.

Αντιλαμβάνομαι οτι έχει ζεστανει ο καιρός και η έντονη ηλιοφάνεια ανεβάζει φωτεινότητα καθώς την έχω πάντα αυτόματη(εργάζομαι σε εσωτερικό χώρο όποτε δε με επηρεάζει πολύ ) αλλά μου φαίνεται αισθητή διαφορά.

 

Αξίζει να κάνω ένα reset ή να το αφήσω να περάσει το καλοκαίρι και ολα καλά;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

 

Κάτοχος iPhone 11 εδώ και 8 μήνες περίπου απόλυτα ευχαριστημένος παρατηρώ τελευταία ότι το κινητό ζεσταίνεται και επίσης με ίδια χρήση προ 3 μηνου έχω σχεδόν διπλάσια κατανάλωση σε μπαταρία.Δηλαδη στις 4 ώρες οθόνης έχω 30-35% ενώ παλιότερα είχα 55-60

Χρησιμοποιώ συγκεκριμένες εφαρμογές,airpods και apple watch από όταν το πήρα.

Wifi data και bluetooth μονίμως ανοιχτά.

Αντιλαμβάνομαι οτι έχει ζεστανει ο καιρός και η έντονη ηλιοφάνεια ανεβάζει φωτεινότητα καθώς την έχω πάντα αυτόματη(εργάζομαι σε εσωτερικό χώρο όποτε δε με επηρεάζει πολύ ) αλλά μου φαίνεται αισθητή διαφορά.

 

Αξίζει να κάνω ένα reset ή να το αφήσω να περάσει το καλοκαίρι και ολα καλά;;

 

Κάτι μπορεί να δουλεύει στο παρασκήνιο

Οι δυο τελευταίες εκδόσεις έχουν θέματα με αυτό

Το ότι ζεσταίνεται οφείλεται και στον καιρό αλλά εάν και κάτι κρατάει τον επεξεργαστή τότε γίνεται χειρότερα

 

Νομίζω ότι καλύτερα μην πειράζεις τίποτα. Απλά καμία θήκη πιο λεπτή καλό θα ήταν εάν μπορείς για να παίρνει και λίγο αέρα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει σχετική ενότητα περί συσκευών/επιλογή συσκευής

 

Θα μπορουσες σε παρακαλω να μ στειλεις το λινκ.δεν μπορω να τη βρω

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

ξαφνικά χωρίς λόγο και αιτία κράσαρε το viber Και στο iPad και στο iPhone το έκανα Απεγκατάσταση και εκ νέου εγκατάσταση αλλά πάλι το ίδιο... για κάποιο λόγο κρασάρει δεν ξέρω τι έγινε.

καμιά ιδέα κανένας;

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Άρα είναι γενικό το πρόβλημα από ότι κατάλαβα και κρασάρει το V Μπερ και νόμιζα ότι κάτι έγινε με το κινητό μου η με χακαρανε Γιατί έγινε εντελώς απρόσμενα και απροειδοποίητα χωρίς κανένα λόγο

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 11
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...