Jump to content

iPhone 11


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επιτέλους ...

έκλεισα 24 ώρες !!! από την τελευταία φόρτιση και έχω ακόμα 38% μπαταρία.

Συνήθως συγκρίνω την αυτονομία κινητού με το ρολόι. ( στους χρόνους )

Όταν έχω την οθόνη always on στο ρολόι έχω σχεδόν ίδια αυτονομία με το κινητο.

 

Τώρα το ρολόι έχει 16% μπατ και το Κινητο 38

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Δε συνεχίζει δηλαδή να σου τρώνε οι εφαρμογές στο παρασκήνιο;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ πως όχι αυτό το καταλαβαίνω επειδή κάνω συγκεκριμένη χρήση με το κινητό μου.

Κάθε μέρα ξέρω περίπου τι γίνεται + - 5 μονάδες

Τώρα είδα μεγάλη διαφορά

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ πως όχι αυτό το καταλαβαίνω επειδή κάνω συγκεκριμένη χρήση με το κινητό μου.

Κάθε μέρα ξέρω περίπου τι γίνεται + - 5 μονάδες

Τώρα είδα μεγάλη διαφορά

 

Φαίνεται αυτό πολύ εύκολα

Αν πας στις ρυθμίσεις στα στατιστικά τος μπαταρίες έχει κάτι μπάρες με σκούρο μπλε

Αν έχει και μπάρες με ανοιχτό μπλε πάει να πει μετράει εφαρμογές που δουλεύουν στο παρασκήνιο

 

Κάποιες όπως η αναπαραγωγή μουσικής εννοείται μετράνε παρασκήνιο αφού ακούμε μουσική με κλειστή οθόνη

 

Δεν έχει λογική όμως κάποιες άλλες να γράφουν χρόνο στο παρασκήνιο ενώ η οθόνη είναι κλειστή

 

Αυτό φαίνεται να έχει διορθωθεί στην τελευταία έκδοση. Για να δούμε

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται αυτό πολύ εύκολα

Αν πας στις ρυθμίσεις στα στατιστικά τος μπαταρίες έχει κάτι μπάρες με σκούρο μπλε

Αν έχει και μπάρες με ανοιχτό μπλε πάει να πει μετράει εφαρμογές που δουλεύουν στο παρασκήνιο

 

Κάποιες όπως η αναπαραγωγή μουσικής εννοείται μετράνε παρασκήνιο αφού ακούμε μουσική με κλειστή οθόνη

 

Δεν έχει λογική όμως κάποιες άλλες να γράφουν χρόνο στο παρασκήνιο ενώ η οθόνη είναι κλειστή

 

Αυτό φαίνεται να έχει διορθωθεί στην τελευταία έκδοση. Για να δούμε

 

Σχετικά με αυτό το μόνο που βλέπω στο παρασκήνιο είναι ο Chrome 10 λεπτά και 28 λεπτά το V Μπερ τίποτα άλλο από εχθές

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με αυτό το μόνο που βλέπω στο παρασκήνιο είναι ο Chrome 10 λεπτά και 28 λεπτά το V Μπερ τίποτα άλλο από εχθές

 

Ένα μικρό ποσοστό έχει λογική

Το δικό μου viber μέχρι προχθές εμφάνιζε 6 ώρες παρασκήνιο. Άρα αυτό είναι πρόβλημα όχι τα 10’

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα, θέλω την βοήθεια σας. Χρησιμοποιούσα για χρόνια google photos, και όλες οι φωτογραφίες-βίντεο είναι αποθηκευμένες εκεί, μέχρι και η τελευταία που έχω τραβήξει από το κινητό. Θέλω να αρχίσω να χρησιμοποιώ το iCloud πλέον για αποθήκευση. Χειροκίνητη επιλογή υπάρχει όπως στο google photos γιατί δεν το βρίσκω; Επίσης ενεργοποιώντας την επιλογή back up στο cloud θα αποθηκεύσει τις υπάρχουσες φωτό και βίντεο που υπάρχουν στην συσκευή, οι οποίες όμως είναι ήδη αποθηκευμένες στην google, η θα πρέπει να τις διαγράψω από την συσκευή, για να μη τις κάνει back up?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα, θέλω την βοήθεια σας. Χρησιμοποιούσα για χρόνια google photos, και όλες οι φωτογραφίες-βίντεο είναι αποθηκευμένες εκεί, μέχρι και η τελευταία που έχω τραβήξει από το κινητό. Θέλω να αρχίσω να χρησιμοποιώ το iCloud πλέον για αποθήκευση. Χειροκίνητη επιλογή υπάρχει όπως στο google photos γιατί δεν το βρίσκω; Επίσης ενεργοποιώντας την επιλογή back up στο cloud θα αποθηκεύσει τις υπάρχουσες φωτό και βίντεο που υπάρχουν στην συσκευή, οι οποίες όμως είναι ήδη αποθηκευμένες στην google, η θα πρέπει να τις διαγράψω από την συσκευή, για να μη τις κάνει back up?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Δεν υπάρχει χειροκίνητη επιλογή

Τα υπολοιπα δεν τα γνωρίζω

Ποτέ δεν κατάλαβα ακριβώς πως δουλεύει το iCloud

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το iCloud θα κάνει backup ότι υπάρχει στη συσκευή, όποτε το ξεκινήσεις. Εγώ πάντως αφήνω πάντα και το google photos ανοικτό να συγχρονίζει, ώστε άμα μου τη βαρέσει και γυρίσω σε android, να έχω κανονικά όλες τις φωτό και εκεί

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Το iCloud θα κάνει backup ότι υπάρχει στη συσκευή, όποτε το ξεκινήσεις. Εγώ πάντως αφήνω πάντα και το google photos ανοικτό να συγχρονίζει, ώστε άμα μου τη βαρέσει και γυρίσω σε android, να έχω κανονικά όλες τις φωτό και εκεί

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Καλή σκέψη

Εγώ που θέλω να γυρίσω σε Android δεν μπορώ

Έχω 3-4.000 φωτό τις οποίες δεν ξέρω πως να περάσω σε άλλη συσκευή Android

Είχα δοκιμάσει μια φορά τις έκανα εξαγωγή από το photos, τις πέρασα στο άλλο κινητό αλλά μου εμφάνιζε από το 2012 δίπλα δίπλα με του 2018-19 και πάει λέγοντας

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έχω καταναλώσει σε 2 λογαριασμούς στο google photos τα 15 GB free storage, και έλεγα να ξεκινήσω πλέον να χρησιμοποιώ το iCloud. Άρα πρέπει να διαγράψω από την συσκευή όλες τις φωτό-βίντεο για να μη τις κάνει και στο εκεί αποθήκευση.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω καταναλώσει σε 2 λογαριασμούς στο google photos τα 15 GB free storage, και έλεγα να ξεκινήσω πλέον να χρησιμοποιώ το iCloud. Άρα πρέπει να διαγράψω από την συσκευή όλες τις φωτό-βίντεο για να μη τις κάνει και στο εκεί αποθήκευση.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Τι χωρητικοτητας συσκευη εχεις ?

Link to comment
Share on other sites

128GB

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Να ξερεις ομως οτι οι φωτογραφιες στο iCloud συγχρονιζονται με την συσκευη σου .....δηλ δεν ειναι μονο αποθηκευτικος χωρος

Link to comment
Share on other sites

Το iCloud έχει την φιλοσοφία του κοινού διαμοιρασμού μεταξύ πολλών i συσκευών

Άμα σβήσεις κάτι από το ένα σβήνεται από όλα

Κάπως έτσι λειτουργεί

Δεν είναι για να αποθηκεύει και να τα σβήνεις από την συσκευή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το iCloud έχει την φιλοσοφία του κοινού διαμοιρασμού μεταξύ πολλών i συσκευών

Άμα σβήσεις κάτι από το ένα σβήνεται από όλα

Κάπως έτσι λειτουργεί

Δεν είναι για να αποθηκεύει και να τα σβήνεις από την συσκευή

 

Έτσι ακριβώς

Ελπίζω να κατάλαβε ο φίλος γιατί όλοι έχουν χάσει τα αυγά με τα καλάθια

Link to comment
Share on other sites

Το iCloud έχει την φιλοσοφία του κοινού διαμοιρασμού μεταξύ πολλών i συσκευών

Άμα σβήσεις κάτι από το ένα σβήνεται από όλα

Κάπως έτσι λειτουργεί

Δεν είναι για να αποθηκεύει και να τα σβήνεις από την συσκευή

 

 

Δλδ η λειτουργία του δεν είναι όπως της google photos, που κάνεις back up και μετά σου δίνει την δυνατότητα να διαγράψεις την φωτό από την συσκευή για απελευθέρωση χώρου. Οκ ευχαριστώ.

Και κάτι άλλο, για reset το κινητό χωρίς να χαθούν τα data, είναι η πρώτη επιλογή reset all settings?

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by Andreas_1977
Link to comment
Share on other sites

Δλδ η λειτουργία του δεν είναι όπως της google photos, που κάνεις back up και μετά σου δίνει την δυνατότητα να διαγράψεις την φωτό από την συσκευή για απελευθέρωση χώρου. Οκ ευχαριστώ.

Και κάτι άλλο, για reset το κινητό χωρίς να χαθούν τα data, είναι η πρώτη επιλογή reset all settings?

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Ναι.....Αλλά πρώτα να θυμηθείς να κλείσεις τον διακόπτη της κλειδοθήκης για να μη χάσεις τους κωδικούς wifi κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Έχω καταναλώσει σε 2 λογαριασμούς στο google photos τα 15 GB free storage, και έλεγα να ξεκινήσω πλέον να χρησιμοποιώ το iCloud. Άρα πρέπει να διαγράψω από την συσκευή όλες τις φωτό-βίντεο για να μη τις κάνει και στο εκεί αποθήκευση.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Δοκίμασε και το MEGA για upload. Σου δίνει από 40GB έως 80GB!

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και το MEGA για upload. Σου δίνει από 40GB έως 80GB!

 

 

Μπορείς να μου δώσεις κάποιες επιπλέον πληροφορίες;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου δώσεις κάποιες επιπλέον πληροφορίες;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

https://apps.apple.com/gr/app/mega/id706857885?l=el

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην περίπτωση που βάλουμε μια esim και μια sim κανονική λειτουργούν και οι δύο αριθμοί σαν δικαρτο?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην περίπτωση που βάλουμε μια esim και μια sim κανονική λειτουργούν και οι δύο αριθμοί σαν δικαρτο?

 

 

Σωστά.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σωστά.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Ευχαριστώ για την απάντηση,θα είναι το πρώτο μου iphone οπότε μου είναι όλα κάπως παράξενα ,μια άλλη ερώτηση ο dialer που κάνουμε κλήση έχει δυνατότητα όπως στα pixel να βρίσκει τον αριθμό που μας καλεί και μέσω ίντερνετ αν υπάρχουν πληροφορίες να μας λέει ποιος είναι?

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 11
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...