Jump to content

iPhone 11


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα από χθες και γω κάτοχος του κινητού!Δυο απορίες...Το sot πού το βλέπω;Οτι έχω ψάξει μου το δείχνει συγκεντρωτικά.Δεν μπορώ να βλέπω από φορτιση σε φορτιση όπως σε android;

Δευτερον,έχω και ένα ipad,πως γίνεται η φάση όταν χτυπάει το κινητό να μπορώ να απαντήσω από το ipad;Τα έχω όλα ενεργοποιημένα αλλά δεν το έχω καταφέρει.

 

 

Sot στη μπαταρία

 

Για Κλήσεις στο iPad, πας στις ρυθμίσεις του iPhone, τηλέφωνο, κλήσεις σε άλλες συσκευές.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα από χθες και γω κάτοχος του κινητού!Δυο απορίες...Το sot πού το βλέπω;Οτι έχω ψάξει μου το δείχνει συγκεντρωτικά.Δεν μπορώ να βλέπω από φορτιση σε φορτιση όπως σε android;

Δευτερον,έχω και ένα ipad,πως γίνεται η φάση όταν χτυπάει το κινητό να μπορώ να απαντήσω από το ipad;Τα έχω όλα ενεργοποιημένα αλλά δεν το έχω καταφέρει.

 

Για sot όπως στο Android το ξεχνάς, και στην μπαταρία να πας δείχνει το τελευταίο 24ωρο και όχι από την πλήρη φόρτιση

Link to comment
Share on other sites

Για sot όπως στο Android το ξεχνάς, και στην μπαταρία να πας δείχνει το τελευταίο 24ωρο και όχι από την πλήρη φόρτιση

 

 

Αυτό βλέπω κ εγώ,ψιλοξενερωσα...

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 37 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Sot στη μπαταρία

 

Για Κλήσεις στο iPad, πας στις ρυθμίσεις του iPhone, τηλέφωνο, κλήσεις σε άλλες συσκευές.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Το έχω έτσι αλλά δεν δουλεύει.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό βλέπω κ εγώ,ψιλοξενερωσα...

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 37 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

Το έχω έτσι αλλά δεν δουλεύει.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

 

Έχεις το ίδιο Apple ID στις 2 συσκευές; Και είναι και οι 2 συσκευές συνδεδεμένες στο ίδιο WiFi?

 

Αλλιώς δεν λειτουργεί.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχεις το ίδιο Apple ID στις 2 συσκευές; Και είναι και οι 2 συσκευές συνδεδεμένες στο ίδιο WiFi?

 

Αλλιώς δεν λειτουργεί.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Μέσω FaceTime μόνο;Εγώ νόμιζα ότι θα ήμουν στο iPad και θα χυπαγε τηλ στο άλλο δωμάτιο και θα το έβλεπα στο ταμπλέτ.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μέσω FaceTime μόνο;Εγώ νόμιζα ότι θα ήμουν στο iPad και θα χυπαγε τηλ στο άλλο δωμάτιο και θα το έβλεπα στο ταμπλέτ.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Καλορίζικο. Τελικά πήρες το 128;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο. Τελικά πήρες το 128;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ,ναι το 128 πήρα για ασφάλεια.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μέσω FaceTime μόνο;Εγώ νόμιζα ότι θα ήμουν στο iPad και θα χυπαγε τηλ στο άλλο δωμάτιο και θα το έβλεπα στο ταμπλέτ.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Όχι FaceTime

,απλές τηλεφωνικές κλήσεις εννοώ , αρκεί να κάνεις αυτό που γράφω παραπάνω.

Ίδιο Apple ID και συνδεδεμένα στο ίδιο WiFi δίκτυο.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο αλλά τι μπαταρία είναι αυτή ;;; Έχω πάθει πλάκα. Εκεί που φόρτιζα το note που είχα σίγουρα 2 φορές την μέρα τώρα μέχρι το βράδυ που θα πέσω για ύπνο με βγάζει σίγουρα. Και κάνω φουλ χρήση.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο αλλά τι μπαταρία είναι αυτή ;;; Έχω πάθει πλάκα. Εκεί που φόρτιζα το note που είχα σίγουρα 2 φορές την μέρα τώρα μέχρι το βράδυ που θα πέσω για ύπνο με βγάζει σίγουρα. Και κάνω φουλ χρήση.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Που να δεις και το βράδυ όταν κοιμάσαι. Στα Android κατεβαίνει ενώ κοιμάσαι αφού τρέχουν οι διεργασίες. Στο iPhone αν χάσεις 3% ενώ κοιμάσαι θα θαύμα!

Link to comment
Share on other sites

Όχι FaceTime

,απλές τηλεφωνικές κλήσεις εννοώ , αρκεί να κάνεις αυτό που γράφω παραπάνω.

Ίδιο Apple ID και συνδεδεμένα στο ίδιο WiFi δίκτυο.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

 

Τα έχω κάνει και τα δυο,δεν μου δουλεύει.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κλήσεις σε άλλες συσκευές ενεργοποιημένο και επιτρέπονται κλήσεις στο iPad ενεργοποιημένη.

Δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω κάνει και τα δυο,δεν μου δουλεύει.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κλήσεις σε άλλες συσκευές ενεργοποιημένο και επιτρέπονται κλήσεις στο iPad ενεργοποιημένη.

Δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Όταν πας στο iPad, ρυθμίσεις, FaceTime, φαίνεται έτσι;

d1aac8c375e05736fe036fc58736b704.jpg

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά ναι

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έκανα μια επανεκκίνηση και έστρωσε...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες ξαφνικά σήμερα σε μερικές εφαρμογές μου έχει εμφανίσει το σηματάκι με το σύννεφο και το βελάκι και μόλις το πατάω λέει «εγκατάσταση». Γιατί το κάνει αυτό; Δεν θέλουν ενημέρωση , είναι άκυρες εφαρμογές πχ Επαφές, efood

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε Ρυθμίσεις, Γενικά, χώρος αποθήκευσης και απενεργοποίησε αν θες το απεγκατάσταση εφαρμογών που δεν χρησιμοποιούνται. (Ίσως δεν το λέει έτσι ακριβώς, εγώ το έχω στα αγγλικά...)

 

Είναι ρύθμιση για να ελευθερώνει χώρο αποθήκευσης σε περίπτωση που δεν χρησιμοποιείς κάποια εφαρμογή. Κρατάει όμως τις ρυθμίσεις, δεν τις σβήνει τελείως..)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες ξαφνικά σήμερα σε μερικές εφαρμογές μου έχει εμφανίσει το σηματάκι με το σύννεφο και το βελάκι και μόλις το πατάω λέει «εγκατάσταση». Γιατί το κάνει αυτό; Δεν θέλουν ενημέρωση , είναι άκυρες εφαρμογές πχ Επαφές, efood

 

Επειδή δεν τις χρησιμοποιείς απ εγκαταστάθηκαν, μπορείς να ρυθμίσεις να μην γίνεται αυτό από τις ρυθμίσεις γενικά-χώρος στο iphone- απεγκ. αχρησιμοποίητων

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Ανοιγω το wifi κανονικα.Οταν ομως το απενεργοποιώ αυτο μετα από ωρα ανοιγει πάλι μόνο του. Υπαρχει καποια ρυθμιση να μην ανοιγει μονο του; Εχω το 11αρι.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Ανοιγω το wifi κανονικα.Οταν ομως το απενεργοποιώ αυτο μετα από ωρα ανοιγει πάλι μόνο του. Υπαρχει καποια ρυθμιση να μην ανοιγει μονο του; Εχω το 11αρι.

 

 

Εάν το κλείσεις από τις ρυθμίσεις δεν ανοίγει μόνο του .........εάν το κλείνεις από το κέντρο ελέγχου ξανανοίγει την άλλη μέρα

Link to comment
Share on other sites

Εάν το κλείσεις από τις ρυθμίσεις δεν ανοίγει μόνο του .........εάν το κλείνεις από το κέντρο ελέγχου ξανανοίγει την άλλη μέρα

Ααα μάλιστα. Δε γνωριζω απο ios...νέος.Ευχαριστω.:)

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω ρε παιδιά...Η κάμερα του κινητού είναι τελείως αυτόματη;Δεν μπορείς να ρυθμίσεις ούτε iso ,ούτε φωτισμό τίποτα;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω ρε παιδιά...Η κάμερα του κινητού είναι τελείως αυτόματη;Δεν μπορείς να ρυθμίσεις ούτε iso ,ούτε φωτισμό τίποτα;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Kανε tap που θελεις να φωτομετρησεις και αφου σου βγαλει ενα εικονιδιο τετραγωνο με ήλιο. Μετα με swipes πάνω ή κατω μπορεις να ρυθμίσεις την έκθεση.

 

Αν θέλεις "επαγγελματικές" ρυθμίσεις, βαλε άλλη εφαρμογή από το κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

Kανε tap που θελεις να φωτομετρησεις και αφου σου βγαλει ενα εικονιδιο τετραγωνο με ήλιο. Μετα με swipes πάνω ή κατω μπορεις να ρυθμίσεις την έκθεση.

 

Αν θέλεις "επαγγελματικές" ρυθμίσεις, βαλε άλλη εφαρμογή από το κατάστημα.

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ,κάτι ακόμα οι slofies πως βγαινουν με την selfie camera στο αργή κίνηση;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ,κάτι ακόμα οι slofies πως βγαινουν με την selfie camera στο αργή κίνηση;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

https://macpaw.com/how-to/slofies

Link to comment
Share on other sites

 

 

Αυτό λέω επειδή έχω το μενού στα ελληνικά,μπαίνω στην καμερσ,την γυρνάω στη σελφι και πάω στο αργή κίνηση και τραβάω βιντεάκι,σωστά;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 11
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...