Jump to content

iPhone 11


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με εγγύηση στα iPhone τι γίνεται; Σε άλλα σκρουτζομαγαζα βλέπω 2 έτη εγγύηση αντιπροσωπείας, σε άλλα 1 χρόνο και σε άλλα 1 αντιπροσωπείας και 1 από το κατάστημα.

Τι ισχύει τελικά και αυτό που ισχύει γιατί δεν το λένε όλα τα καταστήματα το ίδιο στις σελίδες τους;

Βαση ευρωπαϊκής νομοθεσίας πάντως όλες οι συσκευές έχουνε 2 χρόνια εγγύηση.

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με εγγύηση στα iPhone τι γίνεται; Σε άλλα σκρουτζομαγαζα βλέπω 2 έτη εγγύηση αντιπροσωπείας, σε άλλα 1 χρόνο και σε άλλα 1 αντιπροσωπείας και 1 από το κατάστημα.

Τι ισχύει τελικά και αυτό που ισχύει γιατί δεν το λένε όλα τα καταστήματα το ίδιο στις σελίδες τους;

Βαση ευρωπαϊκής νομοθεσίας πάντως όλες οι συσκευές έχουνε 2 χρόνια εγγύηση.

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

1 έτος Apple και 1 έτος πωλητή = 2 έτη

 

Το 2ο έτος του πωλητή καλύπτεται και αυτό στα επίσημα σημεία σέρβις της Apple στην Ελλάδα.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με εγγύηση στα iPhone τι γίνεται; Σε άλλα σκρουτζομαγαζα βλέπω 2 έτη εγγύηση αντιπροσωπείας, σε άλλα 1 χρόνο και σε άλλα 1 αντιπροσωπείας και 1 από το κατάστημα.

Τι ισχύει τελικά και αυτό που ισχύει γιατί δεν το λένε όλα τα καταστήματα το ίδιο στις σελίδες τους;

Βαση ευρωπαϊκής νομοθεσίας πάντως όλες οι συσκευές έχουνε 2 χρόνια εγγύηση.

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Αν βρεις γνωστό να κόψεις τιμολόγιο να το πάρεις από public. Εγώ επειδή ο άνδρας μου είναι ελεύθερος επαγγελματίας το πήρα το 128giga από public και με διετή εγγύηση που δίνει στον πρώτο χρόνο και σπάσιμο οθόνης κτλ 751 με την αποφορολογιση. Στην ουσία η εγγύηση μου βγήκε τσάμπα. Και πάντα αγόραζα από σκρουτζ.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν βρεις γνωστό να κόψεις τιμολόγιο να το πάρεις από public. Εγώ επειδή ο άνδρας μου είναι ελεύθερος επαγγελματίας το πήρα το 128giga από public και με διετή εγγύηση που δίνει στον πρώτο χρόνο και σπάσιμο οθόνης κτλ 751 με την αποφορολογιση. Στην ουσία η εγγύηση μου βγήκε τσάμπα. Και πάντα αγόραζα από σκρουτζ.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Και αν του έρθει η εφορία και ψάξει τι συσκευή τι γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Και αν του έρθει η εφορία και ψάξει τι συσκευή τι γίνεται;

 

Αφήνεις το κουτί και το παραστατικό πάντοτε στον φιλο σου.

Αν μια στο εκατομμύριο ζητήσουν την ίδια τη συσκευή, λεει ότι την έχει στο αυτοκίνητο ή την πηγε για έλεγχο στο σέρβις. Δεν ρωτάνε περισσότερα.

Link to comment
Share on other sites

Αφήνεις το κουτί και το παραστατικό πάντοτε στον φιλο σου.

Αν μια στο εκατομμύριο ζητήσουν την ίδια τη συσκευή, λεει ότι την έχει στο αυτοκίνητο ή την πηγε για έλεγχο στο σέρβις. Δεν ρωτάνε περισσότερα.

 

Ok να το ξέρω γιατί και εγώ στο ιατρείο δεν το αφήνω. Θα πάω να αφήσω εκεί το κουτί.

Link to comment
Share on other sites

Και αν του έρθει η εφορία και ψάξει τι συσκευή τι γίνεται;

 

 

Αυτο πρώτη φορα το ακούω. Δεν ήξερα ότι περνούν να δουν την συσκευή κτλ. Δηλαδή αν πει του την έκλεψαν έχει θέμα; Η ότι την πήρε για δώρο;;; Απαγορεύεται;;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ή ότι το έχασες ή ότι χάλασε και το πέταξες ή ότι το έκλεψαν

 

Κινητό είναι δεν είναι αυτοκίνητο ή σπίτι

 

Η εφορία δεν κάθεται να ασχοληθεί με παρανομίες χιλιάδων και εκατομυρίων ευρώ, θα ασχοληθεί με τα 80€ που γλίτωσε κάποιος για να πάρει κινητό;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ή ότι το έχασες ή ότι χάλασε και το πέταξες ή ότι το έκλεψαν

 

Κινητό είναι δεν είναι αυτοκίνητο ή σπίτι

 

Η εφορία δεν κάθεται να ασχοληθεί με παρανομίες χιλιάδων και εκατομυρίων ευρώ, θα ασχοληθεί με τα 80€ που γλίτωσε κάποιος για να πάρει κινητό;

 

 

Βασικά μου έκανε εντύπωση. Δεν το είχα ξανά ακούσει. Δεν έκανα τίποτα παράνομο. Πρώτα ρώτησα την λογίστρια και μετά αγοράσα. 2 κιόλας μιας και πήρα και της αδελφής μου.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

The iPhone 11 managed a run time of 5 hours and 42 minutes in Geekbench’s battery benchmark while running iOS 13.6.1 which is considerably lower than the 6 hours and 12 minutes it had managed on iOS 13.6. That’s a reduction of 30 minutes in run time which is clearly big enough to be evident in real-world use.

 

Πηγή

 

http://www.iphonehacks.com/2020/08/ios-13-6-1-battery-drain-test-iphone-11-xr-7-8.html/amp

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το ίδιο. Καλύτερη διαχείριση και σχεδόν καθόλου θερμότητα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει τα παραπάνω ευρώ λέτε το pro από το απλό 11αρι;Αν αξίζει επίσης με προβληματίζει το 64gb, δεν έχει μετά 128 και πάει 256 που είναι απλησίαστο οικονομικά.

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει τα παραπάνω ευρώ λέτε το pro από το απλό 11αρι;Αν αξίζει επίσης με προβληματίζει το 64gb, δεν έχει μετά 128 και πάει 256 που είναι απλησίαστο οικονομικά.

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Έχοντας το Pro, θα σου προτείνω να πάρεις το «απλό» 11.

Είναι πιο vfm

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το ίδιο. Καλύτερη διαχείριση και σχεδόν καθόλου θερμότητα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Έκανα αναβάθμιση

Το mail app μου εμφανίζει λειτουργία στο παρασκήνιο 5 ώρες χωρίς να το έχω δουλέψει

Κάθε ένα μήνα τα ίδια και τα ίδια προβλήματα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έκανα αναβάθμιση

Το mail app μου εμφανίζει λειτουργία στο παρασκήνιο 5 ώρες χωρίς να το έχω δουλέψει

Κάθε ένα μήνα τα ίδια και τα ίδια προβλήματα

 

Δοκίμασες καθαρή εγκατάσταση; Πάντως και το σήμα παίζει βασικό ρόλο. Στη Χαλκιδική στο πρώτο πόδι με χαμηλό σήμα πολύ μια γραμμή στο 3g η μπαταρια κατέβαινε σα νερό. Στη Θεσσαλονίκη που μένω και το σήμα είναι τέρμα η μπαταρια δεν έχει πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες καθαρή εγκατάσταση; Πάντως και το σήμα παίζει βασικό ρόλο. Στη Χαλκιδική στο πρώτο πόδι με χαμηλό σήμα πολύ μια γραμμή στο 3g η μπαταρια κατέβαινε σα νερό. Στη Θεσσαλονίκη που μένω και το σήμα είναι τέρμα η μπαταρια δεν έχει πρόβλημα.

 

Καθαρή εγκατάσταση όχι

Σιγά την αναβάθμιση 80mb ήταν

Δεν έχει σχέση το κόλλημα της εφαρμογής mail με το σήμα

Χαλκιδική είμαι και έχω full σήμα 4g

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Επειδή πρώτη φορά θα πάρω iPhone και συγκεκριμένα το 11 μεταχειρισμένο τι πρέπει να προσέξω και τι πρέπει να έχει κάνει ο προηγούμενος κάτοχος ώστε να αποφύγω κλειδώματα κλπ;

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να εχει βγαλει το Apple ID του και μετα αν δεν το εχει κανει ηδη,σβησιμο και σεταρισμα απο την αρχη.

 

Επισης κατα την αγορα τσεκαρεις και το imei του κινητου/κουτιου να ταυτιζεται με την αποδειξη.

Link to comment
Share on other sites

Να εχει βγαλει το Apple ID του και μετα αν δεν το εχει κανει ηδη,σβησιμο και σεταρισμα απο την αρχη.

 

 

 

Επισης κατα την αγορα τσεκαρεις και το imei του κινητου/κουτιου να ταυτιζεται με την αποδειξη.

Ευχαριστώ πολύ. Άρα αν βγει το id μπορώ να προχωρήσω σε επαναφορά.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Άρα αν βγει το id μπορώ να προχωρήσω σε επαναφορά.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πανω κατω ναι. Εδω και μερικες πληροφοριες πανω σε αυτο απο το επισημο της Apple

https://support.apple.com/en-us/HT201351

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Άρα αν βγει το id μπορώ να προχωρήσω σε επαναφορά.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν βρεθείτε από κοντά τότε ενώ είναι συνδεμένη η συσκευή στο Ίντερνετ πηγαίνεις ρυθμίσεις/γενικά/επαναφορά/ρυθμίσεων κρι περιεχομένου

Θα ζητήσει τους κωδικούς για να γίνει απενεργοποίηση της εύρεσης iPhone

Εάν τα γνωρίσει και προχωρήσει η συσκευή σε ολική επαναφορά τότε το παίρνεις και φεύγεις δεν χρειάζεται κάτι άλλο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αν βρεθείτε από κοντά τότε ενώ είναι συνδεμένη η συσκευή στο Ίντερνετ πηγαίνεις ρυθμίσεις/γενικά/επαναφορά/ρυθμίσεων κρι περιεχομένου

 

Θα ζητήσει τους κωδικούς για να γίνει απενεργοποίηση της εύρεσης iPhone

 

Εάν τα γνωρίσει και προχωρήσει η συσκευή σε ολική επαναφορά τότε το παίρνεις και φεύγεις δεν χρειάζεται κάτι άλλο

Ευχαριστώ πολύ ναι από κοντά θα γίνει.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα από χθες και γω κάτοχος του κινητού!Δυο απορίες...Το sot πού το βλέπω;Οτι έχω ψάξει μου το δείχνει συγκεντρωτικά.Δεν μπορώ να βλέπω από φορτιση σε φορτιση όπως σε android;

Δευτερον,έχω και ένα ipad,πως γίνεται η φάση όταν χτυπάει το κινητό να μπορώ να απαντήσω από το ipad;Τα έχω όλα ενεργοποιημένα αλλά δεν το έχω καταφέρει.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 11
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...