Jump to content

iPhone 11


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξέρω να σου πω ας πει κάποιος που ξέρει σίγουρα εμένα πάντως βγαίνουνε καθαρές

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω να σου πω ας πει κάποιος που ξέρει σίγουρα εμένα πάντως βγαίνουνε καθαρές

 

 

Με ελάχιστο φως σου βγαίνουν καθαρές;Κοιτα από πάνω τις καινούργιες φωτό που έβαλα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk085ff94e70f2d7833f058f7cc5efa613.jpg

Μόνο με το φως της τηλεόρασης82ef457e5342067e60fec5615c1ae72b.jpg

Με ενα μικρό πορτατίφ.

Τι λέτε;

Edited by aggelos33
Link to comment
Share on other sites

Τώρα ότι και να σου πω ... αλλιώς φαίνεται στην φωτό αλλιώς στο ανθρώπινο μάτι δεν μπορώ να καταλάβω συγγνώμη.

Η αλήθεια είναι ότι όσο πιο σκοτάδι το κινητό ζορίζεται

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

93% από 11/11, με ταχυφορτιστή και powerbank ταχείας φόρτισης συνεχώς

 

 

Sent from my iPhone XI using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τέλος πάντων μάλλον υπερβαλω αυτό μου το κάνει σχεδόν στο απόλυτο σκοτάδι.Εκει ζοριζεται πολύ.

 

Η συσκευή έχει εξαιρετικό night mode αλλά και αυτό είναι για χαμηλό φωτισμό, στο απόλυτο σκοτάδι μη περιμένεις θαύματα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από τις 30 Σεπτεμβρίου που έχω το κινητό η υγεία της μπαταρία έχει πέσει στο 92%

Η φόρτιση έχει γίνει ως τώρα με ταχύφορτιστή 30 W και ασύρματο φορτιστή.

Θα με ενδιέφερε ενδεικτικά να μου λέγατε μερικοί ακόμη ποσό είναι υγεία της μπαταρίας σήμερα ( ύστερα από 11 μήνες)

 

Από αρχές Νοέμβρη μέχρι σήμερα... 97% και φόρτιση πάντα ασύρματη (αργή φόρτιση).

 

Πάντως μετά από μήνες με το 11άρη έκανα τη μετάβαση σε 11 Pro Max και να είμαι ειλικρινής δεν είδα καμία πρακτική διαφορά, εκτός του λίγου μεγαλύτερου μεγέθους φυσικά. Η διαφορά στις οθόνες είναι ως επί των πλείστων στα specs και όχι στην καθημερινή χρήση αυτή καθεαυτή. Δεν ξέρω τι έχουν κάνει με την LCD οθόνη του 11αριού αλλά είναι εξαιρετική. Θα τολμούσα να πω ότι τη νύχτα την προτιμώ μιας και σε πολύ χαμηλή φωτεινότητα οι Amoled έχουν μυστήρια συμπεριφορά.

 

Σίγουρα λοιπόν το απλό 11άρι είναι το πιο value for money και αυτό το έχουν αποδείξει και οι πωλήσεις της συσκευής στο εξωτερικό κυρίως μιας και εδώ προφανώς έχουμε περισσότερο την ανάγκη να σνομπάρουμε τις πιο οικονομικές συσκευές προς τη χάρη του δήθεν premium ακριβότερου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Με ελάχιστο φως σου βγαίνουν καθαρές;Κοιτα από πάνω τις καινούργιες φωτό που έβαλα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk085ff94e70f2d7833f058f7cc5efa613.jpg

Μόνο με το φως της τηλεόρασης82ef457e5342067e60fec5615c1ae72b.jpg

Με ενα μικρό πορτατίφ.

Τι λέτε;

 

Καθάρισε λίγο την κάμερα μήπως έχει λάδια

Έχεις κάποιο προστατευτικό τζαμί επάνω στην κάμερα;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Από τις 30 Σεπτεμβρίου που έχω το κινητό η υγεία της μπαταρία έχει πέσει στο 92%

Η φόρτιση έχει γίνει ως τώρα με ταχύφορτιστή 30 W και ασύρματο φορτιστή.

Θα με ενδιέφερε ενδεικτικά να μου λέγατε μερικοί ακόμη ποσό είναι υγεία της μπαταρίας σήμερα ( ύστερα από 11 μήνες)[color=#bbc"

 

Επειδη το πηραμε ιδια μερα σχεδον σημερα το πρωι για πρωτη φορα εδειξε 99%.

11 απλο με φορτιση καθε βραδυ απο το φορτιστη της μαμας και ενεργοποιημενη την εξυπνη φορτιση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το night mode σας βγάζει καθαρές φωτογραφίες;;;Εμενα πολύ κουνημενες τις βγάζει.44e2c38befc5ab58924177f6c8999b32.jpg

ac13108248f658105b53f448d06b87ba.jpg

19743eab58c129fd3072e7f3a8777834.jpg

Είναι οκ λέτε;Μηπως εχω πολλές απαιτήσεις;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Προφανως η "ζημια " γινεται επειδη δεν εχεις σταθερο χερι.

Δοκιμασε πανω σε τριποδο κι αν δεις οτι παλι βγαζει θολες φωτο ( στα πλαισια του λογικου ετσι) , τοτε ψαξου για κατι αλλο...

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Καθάρισε λίγο την κάμερα μήπως έχει λάδια

Έχεις κάποιο προστατευτικό τζαμί επάνω στην κάμερα;

 

 

Έχω τζαμί ναι,αλλά δεν νομίζω να είναι θέμα από το προστατευτικό.Το καθαρίζω πριν από κάθε λήψη.Στο πολύ σκοτάδι δείχνει σαν να μην μπορεί να εστιάσει.Δεν είναι καθαρές οι φωτογραφίες.

Το τζαμακι επίσης δεν είναι no name είναι της esr.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επειδη το πηραμε ιδια μερα σχεδον σημερα το πρωι για πρωτη φορα εδειξε 99%.

11 απλο με φορτιση καθε βραδυ απο το φορτιστη της μαμας και ενεργοποιημενη την εξυπνη φορτιση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Προφανως η "ζημια " γινεται επειδη δεν εχεις σταθερο χερι.

Δοκιμασε πανω σε τριποδο κι αν δεις οτι παλι βγαζει θολες φωτο ( στα πλαισια του λογικου ετσι) , τοτε ψαξου για κατι αλλο...

 

 

Κρατάω το χέρι όσο πιο σταθερό μπορώ.Σε σύγκριση που κάνω με ένα lg g6 που έχω το lg βγάζει σε σκοτάδι φωτό με λιγότερο θόρυβο,αλλά με σαφώς πιο ξεπλυμενα χρώματα.Εχω την εντύπωση ότι η χρόνο καθυστέρηση που έχει στο apple το night mode μου κάνει τη ζημιά,με το lg είναι ακαριαία η λήψη.

Εσάς σε night mode σας δυσκολεύει στις φωτό,βγαίνουν θολές;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η συσκευή έχει εξαιρετικό night mode αλλά και αυτό είναι για χαμηλό φωτισμό, στο απόλυτο σκοτάδι μη περιμένεις θαύματα.[color

Ίσως έχω παρεξηγήσει τον όρο χαμηλό φωτισμό...θα μπορούσες να μου το εξηγήσεις λίγο καλύτερα τι εννοείς με τον χαμηλό φωτισμό;Ενα πορτατίφ ας πούμε μόνο αναμενο;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Eγω νομίζω πως είναι κάπως κακές για νυχτερινές λήψεις.

 

Ίσως τη ζημιά την κανει το τζαμάκι, αλλιώς ισως δεν κρατάς κάποια δευτερόλεπτα σταθερη τη συσκευη, οπως πρεπει.

Εχω το 11Pro εγώ, αλλά δεν εχω βγαλει ποτέ κουνημενη και θολή σε night mode.

Link to comment
Share on other sites

db7c034e11727a7d7cc61c91f4c26518.jpg

bd254428d52a0315f5532e5e9a84d798.jpg

37286331cfbe0bd983486c1bee55fd70.jpg

76d7e97338ecf3a9e420cb0d56466057.jpg

3308d30c71d94041e5bee589960d4d94.jpg

Αυτές είναι σε δωμάτιο τώρα το πρωί με κλειστό παντζούρι και κλειστή πόρτα και σταδιακό κλείσιμο των γριλιων του παντζουριου μέχρι το απόλυτο σκοτάδι.Επισης τα χέρια ακουμπάνε σε γραφείο και είναι σχεδόν απόλυτα σταθερά.

Τι λέτε;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αρκετά καλύτερα νομίζω.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Βασικά με ενδιαφέρει να ξέρω ότι η συσκευή είναι όπως πρέπει λειτουργική,εφόσον είναι καινούργια οποία αστοχία να μπορεί να καλυφθεί από την εγγύηση.

Ειναι οι παραπάνω φωτογραφίες μέσα στα πλαίσια σωστής λειτουργίας του night mode;Τραβαει έτσι και το δικό σου;Στο απόλυτο σκοτάδι ας πούμε δεν φαίνεται σχεδόν τίποτα,έτσι πρέπει να είναι;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βασικά με ενδιαφέρει να ξέρω ότι η συσκευή είναι όπως πρέπει λειτουργική,εφόσον είναι καινούργια οποία αστοχία να μπορεί να καλυφθεί από την εγγύηση.

Ειναι οι παραπάνω φωτογραφίες μέσα στα πλαίσια σωστής λειτουργίας του night mode;Τραβαει έτσι και το δικό σου;Στο απόλυτο σκοτάδι ας πούμε δεν φαίνεται σχεδόν τίποτα,έτσι πρέπει να είναι;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Στο απόλυτο σκοτάδι ναι έτσι είναι, δεν υπάρχει έστω μικρή πηγή φωτός για να τραβηξει περισσότερο φως.

Μου φαίνονται σωστα εστιασμένες αυτες που εβγαλες τωρα. Δεν εχουν θολούρα δηλαδή.

Ξαναλέω ότι χωρίς κανένα τζαμάκι στην καμερα ίσως δεις μέχρι και 10% βελτίωση.

Όσο καλής ποιότητας κι αν είναι το γυαλί, παλι έχει απώλειες στη διαπερατότητά του. Να φανταστείς τα κρύσταλλα των φακών των DSLR είναι στο 90% ή λιγότερο. Καταλαβαίνεις τώρα τί γίνεται με τα φθηνά τζαμάκια του εμπορίου...

Link to comment
Share on other sites

Στο απόλυτο σκοτάδι ναι έτσι είναι, δεν υπάρχει έστω μικρή πηγή φωτός για να τραβηξει περισσότερο φως.

Μου φαίνονται σωστα εστιασμένες αυτες που εβγαλες τωρα. Δεν εχουν θολούρα δηλαδή.

Ξαναλέω ότι χωρίς κανένα τζαμάκι στην καμερα ίσως δεις μέχρι και 10% βελτίωση.

Όσο καλής ποιότητας κι αν είναι το γυαλί, παλι έχει απώλειες στη διαπερατότητά του. Να φανταστείς τα κρύσταλλα των φακών των DSLR είναι στο 90% ή λιγότερο. Καταλαβαίνεις τώρα τί γίνεται με τα φθηνά τζαμάκια του εμπορίου...

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ.Για τις πράσινες κουκίδες σε κοντά φως τι μπορώ να κάνω;Εχω το snapseed,πατάω τη διόρθωση αλλά μου το πασαλιβει,δεν το αφαιρεί απλά.Κανω κάτι λάθος;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ.Για τις πράσινες κουκίδες σε κοντά φως τι μπορώ να κάνω;Εχω το snapseed,πατάω τη διόρθωση αλλά μου το πασαλιβει,δεν το αφαιρεί απλά.Κανω κάτι λάθος;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Οι πράσινες κουκκίδες είναι κάτι φυσιολογικό. Εγώ δεν τις βλέπω συχνα στις φωτογραφίες μου, οπότε δεν ασχολούμαι και δεν ξερω να σου πω για το Snapseed.

Link to comment
Share on other sites

Οι πράσινες κουκκίδες είναι κάτι φυσιολογικό. Εγώ δεν τις βλέπω συχνα στις φωτογραφίες μου, οπότε δεν ασχολούμαι και δεν ξερω να σου πω για το Snapseed.

 

 

Προφανώς προσέχεις τον τρόπο που τραβας φωτογραφίες.Παντως όσο αναφορά το φυσιολογικό δεν το έχω ξανασυναντήσει σε καμία προηγούμενη συσκευή που ειχα.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by aggelos33
Link to comment
Share on other sites

Το έχω από τον Σεπτέμβρη, φόρτιση με τον δικό του φορτιστή και τον ασύρματο του Πλαισίου, έξυπνη φόρτιση μόνιμα και είναι στο 100% η υγεία της μπαταρίας.
Link to comment
Share on other sites

Το έχω από τον Σεπτέμβρη, φόρτιση με τον δικό του φορτιστή και τον ασύρματο του Πλαισίου, έξυπνη φόρτιση μόνιμα και είναι στο 100% η υγεία της μπαταρίας.

 

 

Η έξυπνη φόρτιση τι είναι και από πού ενεργοποιείται;Την βελτιστοποιημένη εννοείς;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το έχω από τον Σεπτέμβρη, φόρτιση με τον δικό του φορτιστή και τον ασύρματο του Πλαισίου, έξυπνη φόρτιση μόνιμα και είναι στο 100% η υγεία της μπαταρίας.

 

Τυχερός... :)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το τζαμί κάνει ζημιά

Όσο και καλό να είναι πάλι κάνει διαθλάσεις

Ειδικά την νύχτα που ότι απαραίτητο φως χρειάζεται περνάει και από το έξτρα τζαμί αυτό κάνει ζημιά

 

Έχω δει βραδινές και βγάζει καλύτερα από το δικό σου

Δεν έχει πρόβλημα το κινητό σου. Το τζαμί είναι κατά μεγαλύτερη πιθανότητα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το τζαμί κάνει ζημιά

Όσο και καλό να είναι πάλι κάνει διαθλάσεις

Ειδικά την νύχτα που ότι απαραίτητο φως χρειάζεται περνάει και από το έξτρα τζαμί αυτό κάνει ζημιά

 

Έχω δει βραδινές και βγάζει καλύτερα από το δικό σου

Δεν έχει πρόβλημα το κινητό σου. Το τζαμί είναι κατά μεγαλύτερη πιθανότητα

 

 

Κάνει ζημιά λες;Το έχω βάλει για να μην αποκτήσει γρατσουνιές η κάμερα,δεν ξέρω πόσο ανθεκτικό είναι το γυαλί της.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάνει ζημιά λες;Το έχω βάλει για να μην αποκτήσει γρατσουνιές η κάμερα,δεν ξέρω πόσο ανθεκτικό είναι το γυαλί της.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

Τζάμι έβαλα και τα βράδια τα φώτα έβγαιναν με flare συνέχεια. Προτίμησα να βάλω αυτό, που δεν έχει τζάμι αλλά και προστατεύει καλύτερα. 7€

9e1cb82b2de1577275c52629d1c6ec1c.jpg

 

 

Sent from my iPhone XI using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Η έξυπνη φόρτιση τι είναι και από πού ενεργοποιείται;Την βελτιστοποιημένη εννοείς;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ναι, σόρρυ λάθος λέξη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τυχερός... :)

Μάλλον είναι θέμα χρήσης, τα κινητά μου γενικά δεν τα ζορίζω και το 11 το φορτίζω κάθε μιαμιση με δυο μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.. οποτε 99 και 93 σε εσάς η υγειά.

Δεν μετανιώνω ούτε θα αλλάξω συνήθειες χαίρομαι όπως το χω .. στην τελική δίνω 50 η 60 ευρώ και βάζω νέα μπαταριά αν δεν βγουν 2 χρόνια με την μαμά μπαταρία

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Βάλε μια θήκη που προστατεύει λίγο την κάμερα

Δεν κάνει να βάζεις τζαμί στην κάμερα όσο και να είναι κάνει ζημιά

Είτε κάνει 5% είτε 50% πάλι κάνει ζημιά

Όσο σκληραίνουν οι συνθήκες φωτισμού το πρόβλημα μεγαλώνει

Σκέψου μετά να έχει και λίγο λάδι από τα χέρια

Πάμε δηλαδή σε μεγαλύτερο πρόβλημα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 11
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...