Jump to content

iPhone 11


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και με τα Pro / Pro Max τα ίδια ισχύουν.

 

Pro δεν γνωρίζω

Το xs max πάντως ηταν βραχος

Δεν έχανε υγεία με τίποτα κατά γενική ομολογία

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μα για το 11 ίσα ίσα που λένε το αντίθετο, ότι η μπαταρία είναι πολύ καλή.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Για την υγεία της μπαταρίας αναφέρομαι όχι για την αυτονομία της συσκευής

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

pro max 10 μηνων με φορτση ανα 1,5 ημερα απο το 20% και πανω υγεια 95% η μπαταρια εξαιρετικη

σε σύγκριση με s20 ultra 4,5 μηνων και ιδια χρηση η διαφορα ειναι τεραστια στα 60 hz

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ 11Pro αγορασμένο τον Ιανουάριο, ακόμα υγεία 100%.

 

Αλλά κανεις δεν μπορεί να προβλέψει πως θα κυμανθεί η υγεία στο μέλλον. Μπορεί να αρχίσει να πέφτει 1% κάθε μήνα.

Εξαρτάται (πιθανολογούμε όλοι) από την ποιότητα της ίδιας της μπαταρίας και από τη χρήση της κάθε συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ 11Pro αγορασμένο τον Ιανουάριο, ακόμα υγεία 100%.

 

Αλλά κανεις δεν μπορεί να προβλέψει πως θα κυμανθεί η υγεία στο μέλλον. Μπορεί να αρχίσει να πέφτει 1% κάθε μήνα.

Εξαρτάται (πιθανολογούμε όλοι) από την ποιότητα της ίδιας της μπαταρίας και από τη χρήση της κάθε συσκευής.

 

Δεν θα έχεις πρόβλημα

Φαίνεται αυτό από τον πρώτο κιόλας μήνα

 

Το όλο μειονέκτημα της υπόθεσης είναι ότι δεν βρίσκεις original στην αγορά

Πρέπει με το ζόρι να πληρώσεις 70-80-90€ στην Apple

Με 20€ που κοστίζει η μπαταρία δεν θα μας ένοιαζε να αλλάζουμε κάθε χρόνο αρκεί να ήταν αυθεντική

 

Εγώ πχ άλλαξα στο 6s με 8€ αλλά δεν είναι αξιόπιστη στους 2-3 μήνες έπεσε στο 88%

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω πρόβλημα να δώσω 70 ή 80€ σε 2 χρόνια, από τη στιγμή που έδωσα πάνω από 1000€ για τη συσκευή.

Δεν νομίζω να σκέφτεται κανεις το ποσο αυτό σε βάθος ετών.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω πρόβλημα να δώσω 70 ή 80€ σε 2 χρόνια, από τη στιγμή που έδωσα πάνω από 1000€ για τη συσκευή.

Δεν νομίζω να σκέφτεται κανεις το ποσο αυτό σε βάθος ετών.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Εγώ πάντα μεταχειρισμένες συσκευές αγοράζω

Επειδή πιάνουν τα χέρια μου και παλαιότερα άλλαζα οτιδήποτε μόνος δεν δίνω 80€ για κάτι που αξίζει 20€

Έβαλαν την αδιάβροχο ποίηση για να μην μπορεί να βάλει χέρι ο καθένας στην συσκευή και διπλασίασαν τις τιμές της επισκευής λόγο αυτής

Και δεν σε καλύπτει και η εγγύηση άμα πάρει υγρασία η συσκευή

 

Άρα;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω πρόβλημα να δώσω 70 ή 80€ σε 2 χρόνια, από τη στιγμή που έδωσα πάνω από 1000€ για τη συσκευή.

Δεν νομίζω να σκέφτεται κανεις το ποσο αυτό σε βάθος ετών.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Ακριβώς και νομιζω δίνει και εγγύηση αν η αλλαγή γίνει σε επίσημο.

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντα μεταχειρισμένες συσκευές αγοράζω

Επειδή πιάνουν τα χέρια μου και παλαιότερα άλλαζα οτιδήποτε μόνος δεν δίνω 80€ για κάτι που αξίζει 20€

Έβαλαν την αδιάβροχο ποίηση για να μην μπορεί να βάλει χέρι ο καθένας στην συσκευή και διπλασίασαν τις τιμές της επισκευής λόγο αυτής

Και δεν σε καλύπτει και η εγγύηση άμα πάρει υγρασία η συσκευή

 

Άρα;

 

Δεν υπάρχει «άρα». :)

 

Εκτιμώ την ψυχική μου ηρεμία πολύ πάνω από 20, 70 ή 100€, όποτε μια αλλαγή μπαταρίας στο επίσημο σέρβις είναι μονόδρομος για εμένα που δεν θέλω καν να φανταστώ να ασχολούμαι με ανοίγματα και μαϊμού μπαταρίες.

 

Κάποτε πέρασα κι εγώ τέτοια φάση με DIY μέχρι που συνειδητοποίησα ότι υποβάθμιζα τη μεταπωλητική αξία της συσκευής ή ακόμα και τη μακροζωία της.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει «άρα». :)

 

Εκτιμώ την ψυχική μου ηρεμία πολύ πάνω από 20, 70 ή 100€, όποτε μια αλλαγή μπαταρίας στο επίσημο σέρβις είναι μονόδρομος για εμένα που δεν θέλω καν να φανταστώ να ασχολούμαι με ανοίγματα και μαϊμού μπαταρίες.

 

Κάποτε πέρασα κι εγώ τέτοια φάση με DIY μέχρι που συνειδητοποίησα ότι υποβάθμιζα τη μεταπωλητική αξία της συσκευής ή ακόμα και τη μακροζωία της.

 

Αυτό είπα ότι δεν αξίζει να βάλεις μαϊμού

Αλλά δεν πουλάνε και αυθεντικές έξω αυτό είναι το πρόβλημα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

α)Δεν χρειαζεται υποχρεωτικα καθε 2χρονια αλλαγη μπαταριας γιατι δεν τις λιωνουν ολοι τις συσκευες τους με παιχνιδια,ταινιες και σειρες για να ειναι καθε μερα στην πριζα

 

β)μακαρι το μοναδικο προβλημα που θα βγαλει η συσκευη να ειναι μια αλλαγη μπαταριας.

 

γ)πολλοι καθε 2-3χρονια αλλαζουν συσκευη,αρα πιθανως δεν χρειαζεται καν να πληρωσουν για αλλαγη μπαταριας. Την δινουν αισθητα φθηνοτερα και παει ο υποψηφιος αγοραστης βαζει μια καινουργια και απολαμβανει την συσκευη(αν δεν εχει καποιο θεμα)

 

δ)η υγεια της μπαταριας δεν παιζει πλεον τοσο μεγαλο ρολο οπως παλιοτερα.

Αλλιως ειναι να εχεις ενα Iphone 6s με 84% υγεια μπαταριας,που ακομα και 100% παλι η αυτονομια του ειναι χαλια(γιατι με 1700mah μπαταρια δεν πας πουθενα)και αλλιως ενα 11pro max με 4000.

Παλια επρεπε να αλλαξεις μπαταρια γιατι δεν κραταγανε και πολυ οι συσκευες ουτως ή αλλως και ηταν συνεχεια στην πριζα.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

α)Δεν χρειαζεται υποχρεωτικα καθε 2χρονια αλλαγη μπαταριας γιατι δεν τις λιωνουν ολοι τις συσκευες τους με παιχνιδια,ταινιες και σειρες για να ειναι καθε μερα στην πριζα

 

β)μακαρι το μοναδικο προβλημα που θα βγαλει η συσκευη να ειναι μια αλλαγη μπαταριας.

 

γ)πολλοι καθε 2-3χρονια αλλαζουν συσκευη,αρα πιθανως δεν χρειαζεται καν να πληρωσουν για αλλαγη μπαταριας. Την δινουν αισθητα φθηνοτερα και παει ο υποψηφιος αγοραστης βαζει μια καινουργια και απολαμβανει την συσκευη(αν δεν εχει καποιο θεμα)

 

δ)η υγεια της μπαταριας δεν παιζει πλεον τοσο μεγαλο ρολο οπως παλιοτερα.

Αλλιως ειναι να εχεις ενα Iphone 6s με 84% υγεια μπαταριας,που ακομα και 100% παλι η αυτονομια του ειναι χαλια(γιατι με 1700mah μπαταρια δεν πας πουθενα)και αλλιως ενα 11pro max με 4000.

Παλια επρεπε να αλλαξεις μπαταρια γιατι δεν κραταγανε και πολυ οι συσκευες ουτως ή αλλως και ηταν συνεχεια στην πριζα.

 

Εγώ αλλάζω συσκευή κάθε 2 μήνες

Πάλι όμως δεν αγοράζω με υγεία κάτω από 95%

Δεν βρίσκεις μετά να το πουλήσεις και τόσο εύκολα

Όλοι τα ψάχνουν πλέον

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Με την κάμερα όσοι κάτοχοι, ευχαριστημένοι;Περιμενα καλύτερα αποτελέσματα από τις κάμερες του κινητού,έχουν πολύ συχνά θόρυβο τόσο οι νυχτερινες,αλλά επίσης και οι ημερήσιες.Μου δίνει την εντύπωση η συσκευή ότι δεν έχει ois...

Το lg g6 με gcam που του είχα κατεβάσει,ειδικά τη μέρα έσπερνε.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επίσης αυτή η πράσινη κουκιδα, τι κακός μπελάς...Δεν σας ενοχλεί απίστευτα;Πρωτη φορά παίρνω τόσο ακριβή συσκευή επίσης πρώτη φορά συναντάω αυτή την πράσινη κουκίδα και καμιά φορά πράσινες γραμμές.Υπαρχει κάποιος τρόπος να λυθεί αυτό ή μόνο με το Snapseed;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι ευχαριστημένος πάραυτα, όντως το θέμα με την κουκκίδα ή την γραμμή το κάνει συνέχεια το βράδυ όταν είσαι κόντρα σε έντονο φως. Λύνεται μόνο after όπως ανέφερες, δε ξέρω αν το διορθώνεις με snapseed, εγώ χρησιμοποιώ το retouch

 

 

Sent from my iPhone XI using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Μου ρθε ενα email και λεει για 1 δωρεαν χρονο στο Apple TV+. Μετα την παρελευση του χρονου, 4.99 ευρω το μήνα. Και ρωταω: εαν δε θελω μετα τον χρόνο να πληρώνω, κανω διακοπή; Η θα μου ερθει κανα μπουγιουρντι; Ειναι πονηροι οι καιροί...

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μου ρθε ενα email και λεει για 1 δωρεαν χρονο στο Apple TV+. Μετα την παρελευση του χρονου, 4.99 ευρω το μήνα. Και ρωταω: εαν δε θελω μετα τον χρόνο να πληρώνω, κανω διακοπή; Η θα μου ερθει κανα μπουγιουρντι; Ειναι πονηροι οι καιροί...

 

Φυσικά το διακόπτεις όποτε θέλεις. Δεν υποβόσκει κάτι πονηρό εδώ...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά το διακόπτεις όποτε θέλεις. Δεν υποβόσκει κάτι πονηρό εδώ...

 

Γνωριζουμε με ποιο τροπο γινεται αυτο;;;;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζουμε με ποιο τροπο γινεται αυτο;;;;

 

App Store, profile, subscriptions, πατάς επάνω στην συνδρομή Apple TV+ και επιλέγεις ακύρωση συνδρομής.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει και τίποτα σπουδαίο νομίζω η συγκεκριμένη συνδρομητική τηλεόραση

Επίσης είναι πολύ ακριβά όλα

Και δωρεάν που είσαι δεν είναι όλα δωρεάν. Έχει ενδεικτικά κάποια και τα υπολοιπα τα πληρώνεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει και τίποτα σπουδαίο νομίζω η συγκεκριμένη συνδρομητική τηλεόραση

Επίσης είναι πολύ ακριβά όλα

Και δωρεάν που είσαι δεν είναι όλα δωρεάν. Έχει ενδεικτικά κάποια και τα υπολοιπα τα πληρώνεις

 

 

Καλά θα ήταν να είχε τα πάντα δωρεάν και ας ανέβαζε λίγο την τιμή. Γιατί σαν ταινίες έχει πολύ καλές μέσα. Αλλά όλες τις νοικιάζεις οπότε δεν αξίζει καν.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 116 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με την κάμερα όσοι κάτοχοι, ευχαριστημένοι;Περιμενα καλύτερα αποτελέσματα από τις κάμερες του κινητού,έχουν πολύ συχνά θόρυβο τόσο οι νυχτερινες,αλλά επίσης και οι ημερήσιες.Μου δίνει την εντύπωση η συσκευή ότι δεν έχει ois...

Το lg g6 με gcam που του είχα κατεβάσει,ειδικά τη μέρα έσπερνε.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

 

Εγω είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένη με την κάμερα. Πραγματικά είναι τρομερή. Ειδικά την μέρα βγάζει τέλειες φωτογραφίες. Μου κάνει εντύπωση αυτά που λες. Επίσης την κουκιδα δεν την βλέπω ούτε την γραμμή. Σε τι συνθήκες φαινονται αυτά τα δύο για να το κοιταξω και εγώ??

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλά θα ήταν να είχε τα πάντα δωρεάν και ας ανέβαζε λίγο την τιμή. Γιατί σαν ταινίες έχει πολύ καλές μέσα. Αλλά όλες τις νοικιάζεις οπότε δεν αξίζει καν.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 116 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

Εγω είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένη με την κάμερα. Πραγματικά είναι τρομερή. Ειδικά την μέρα βγάζει τέλειες φωτογραφίες. Μου κάνει εντύπωση αυτά που λες. Επίσης την κουκιδα δεν την βλέπω ούτε την γραμμή. Σε τι συνθήκες φαινονται αυτά τα δύο για να το κοιταξω και εγώ??

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Καμμία φορά τη νύχτα όταν τραβάς φωτό με έντονο φως μπροστά

Αλλά είναι λογικό αυτό

Link to comment
Share on other sites

App Store, profile, subscriptions, πατάς επάνω στην συνδρομή Apple TV+ και επιλέγεις ακύρωση συνδρομής.

Thanks man!!!

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλά θα ήταν να είχε τα πάντα δωρεάν και ας ανέβαζε λίγο την τιμή. Γιατί σαν ταινίες έχει πολύ καλές μέσα. Αλλά όλες τις νοικιάζεις οπότε δεν αξίζει καν.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 116 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

Εγω είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένη με την κάμερα. Πραγματικά είναι τρομερή. Ειδικά την μέρα βγάζει τέλειες φωτογραφίες. Μου κάνει εντύπωση αυτά που λες. Επίσης την κουκιδα δεν την βλέπω ούτε την γραμμή. Σε τι συνθήκες φαινονται αυτά τα δύο για να το κοιταξω και εγώ??

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Πχ Netflix πληρώνεις κάποια χρήματα αλλά είναι όλα για εκείνο τον μήνα δωρεάν

Το Apple TV ζητάει πολλά δεν νομίζω ότι συμφέρει

Προσωπική μου άποψη

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Κατα βάση το βράδυ το κάνει με κόντρα φως...για την πρασινη κουκίδα μιλάω της κάμερας.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by aggelos33
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 11
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...