Jump to content

iPhone 11 Pro Max


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

https://www.fastcompany.com/90598350/its-critical-you-update-your-iphone-to-ios-14-4-right-now-heres-why-and-how

 

Ισχύουν αυτά ή καλύτερα να μείνουμε στην 13.3 γιατί εμάς άλλωστε δεν μας επηρεάζει?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Administrators
https://www.fastcompany.com/90598350/its-critical-you-update-your-iphone-to-ios-14-4-right-now-heres-why-and-how

 

Ισχύουν αυτά ή καλύτερα να μείνουμε στην 13.3 γιατί εμάς άλλωστε δεν μας επηρεάζει?

 

Γιατί θεωρείς ότι δεν σε επηρεάζει; Απεναντίας, έχοντας παλιό λειτουργικό χωρίς αναβαθμίσεις η συσκευή σου είναι περισσότερο εκτεθειμένη σε exploits.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει άλλη επιλογή. Ο μόνος τρόπος για διαφορετική ένταση στο ξυπνητήρι, είναι να ρυθμίσεις το ωράριο ύπνου μέσα από την εφαρμογή του ρολογιού. Έχει επιλογή για ένταση ήχου, διαφορετική από την ένταση για ήχο κλήσης/ειδοποιήσεις.

 

Κουλό..... Υπάρχουν τόσες ενέργειες που χρησιμοποιούν οι περισσότεροι διαφορετική ένταση στον ήχο (βίντεο, σύστημα, ήχος κλήσης, ξυπνητήρι)... Οκ θα το συνηθίσω... είπα μήπως κάτι δεν κάνω καλά.... μετά από τόσα χρόνια σε Android καλόμαθα... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Κουλό..... Υπάρχουν τόσες ενέργειες που χρησιμοποιούν οι περισσότεροι διαφορετική ένταση στον ήχο (βίντεο, σύστημα, ήχος κλήσης, ξυπνητήρι)... Οκ θα το συνηθίσω... είπα μήπως κάτι δεν κάνω καλά.... μετά από τόσα χρόνια σε Android καλόμαθα... :lol:

 

Γιαυτο δεν ειναι για όλους το iOS..Απο το πιο απλό μεχρι το πιο σύνθετο.Παρολαυτα και εγω μετα απο χρόνια Android αν και στην αρχή ζορίστηκα,πλέον το ξεπέρασα και συνήθισα(θα εχω και Android ναυαρχίδα σε λίγες μερες αλλα δεν νομιζω να το κρατησω εκείνο).Ειναι άριστο.

 

Ερώτηση:Υπάρχει τρόπος να σβήσουμε πολλές επαφές μαζί;

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά τώρα? Συζητάμε αν πρέπει ή όχι να αναβαθμίζουμε τη συσκευή μας???? Κακώς αναβαθμισα από windows xp.....

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Από γειτονικό forum.. Τάσο ρίξε μια ματιά

https://www.adslgr.com/forum/threads/1187420-%CE%9A%CE%BB%CE%B5%CE%AF%CF%83%CE%B9%CE%BC%CE%BF-%CF%84%CF%81%CE%B9%CF%8E%CE%BD-0-day-%CE%B5%CF%85%CF%80%CE%B1%CE%B8%CE%B5%CE%B9%CF%8E%CE%BD-%CF%80%CE%BF%CF%85-%CE%B5%CF%80%CE%B7%CF%81%CE%B5%CE%AC%CE%B6%CE%BF%CF%85%CE%BD-iPhone-iPad-iPod-Apple-Watch-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-Apple-TV

 

Με επείγουσες αναβαθμίσεις, η Apple κλείνει 3 zero-day ευπάθειες στα iOS και iPadOS που είναι ενεργοί στόχοι επιθέσεων και επηρεάζουν την πλειοψηφία των προϊντων της.

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Οφείλω να ομολογήσω ότι το Face ID δουλεύει πολύ καλύτερα από τι περίμενα. Η συνήθεια και βολικοτητα του Touch ID αποτελούσε έναν από τους βασικούς λόγους καθυστέρησης της μετάβασης σε νέα συσκευή όμως παρατήσω ότι τελικά κακώς αποτέλεσε ανασταλτικό παράγοντα.

Το τηλέφωνο έχει αρχίσει να με "μαθαίνει" για τα καλά ξεκλειδώνοντας πλέον ακόμα και αν φοράω μάσκα ή γυαλιά ηλίου

Βέβαια αν φοράω και τα δυο καμία τύχη

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Ξεκλειδώνει ακόμα και αν φοράς μάσκα ; Πρώτη φορά το ακούσω αυτό , πως το έκανες ;
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Τι να σας πω

Εμένα μια φορά δυο μέρες τώρα μια χαρά ξεκλειδώνει βέβαια όχι 10/10 αλλά 7/10 θα το ξεκλειδώσει επιτυχώς

Και εννοείται με τη μάσκα σωστά φορεμενη με τη μύτη ΜΕΣΑ

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Εμένα έτσι δεν ξεκλειδώνει ούτε μια στις εκατό . Έχεις σκανάρει το πρόσωπο σου με τη μάσκα φορεμένη;
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Με την μάσκα δεν με έχω σκανάρει όμως αφότου σκαναρα το πρόσωπο μου, έπειτα έκανα και την επιλογή "διαμόρφωση εναλλακτικής εμφάνισης"

 

Συνεπώς ίσως για αυτό ?

Θα σε γελάσω

Πάντως λέει στις ρυθμίσεις του face ότι το "Face ID μαθαίνει διαρκώς την εμφάνιση σας"

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ με μάσκα μερικές φορές όταν είχα το 11 είχε δουλέψει το face id,όπως μου έχει κάνει εντύπωση ότι έχει δουλέψει και στο Pixel 4 XL που έχω τώρα...

Όχι πάντα αλλά έχει πιάσει...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξεκλειδώνει με μάσκα

 

Εμένα ξεκλειδώνει και με το κράνος και με τη ζελατίνα κατεβασμένη.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ξεκλειδώνει και με το κράνος και με τη ζελατίνα κατεβασμένη.

 

 

Χαχαχαχαχα!

Το δικό σου μάλλον θα ξεκλειδώνει και με άλλου πρόσωπο

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ξεκλειδώνει και με το κράνος και με τη ζελατίνα κατεβασμένη.

 

Το δικό μου σκέψου το πούλησα αλλά ακόμα ξεκλειδώνει χωρίς εμένα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ορισμένες φορές όταν με καλούν και θέλω να απαντήσω, στην οθόνη βγάζει το slide που το σέρνεις δεξιά για να απαντήσεις και άλλες το κόκκινο πλήκτρο αριστερά και το πράσινο δεξιά το οποίο πατάς αντίστοιχα για να απορρίψεις ή να απαντήσεις στην κλήση.

Γιατι το κάνει αυτό ?

Link to comment
Share on other sites

Ορισμένες φορές όταν με καλούν και θέλω να απαντήσω, στην οθόνη βγάζει το slide που το σέρνεις δεξιά για να απαντήσεις και άλλες το κόκκινο πλήκτρο αριστερά και το πράσινο δεξιά το οποίο πατάς αντίστοιχα για να απορρίψεις ή να απαντήσεις στην κλήση.

Γιατι το κάνει αυτό ?

 

Ίσως λειτουργεί όταν είναι η συσκευή κλειδωμένη και αλλιώς όταν είναι ξεκλειδωτη

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι το iOS 13, εμφάνιζε Slider όταν ήταν κλειδωμένη και κουμπιά όταν ήταν ξεκλείδωτη. Με το 14 έχει αλλάξει αυτό, νομίζω ότι πλέον καταλαβαίνει αν το έχεις πάνω σου ή σε τραπέζι και εμφανίζει ανάλογα.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Γνωρίζουμε αν η iRepair είναι αξιόπιστη για αλλαγή μπαταρίας στα Iphone;

 

 

 

Για κάνα ταλαιπωρημένο τηλέφωνο οκ είναι, αλλά για iPhone που δεν έχει ανοιχτεί ποτέ, όχι δε το πας iRepair

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι ταλαιπωρήμενο παρά την ηλικία του (7plus) . Η μπαταρία έχει πέσει πολύ (80%) και επειδή υπάρχει iRepair στην περιοχή μου ,ρώτησα μπας και αποφύγω την αποστολή .
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 11 Pro Max
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...