Jump to content

iPhone 11 Pro Max


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα στην παρέα. Αύριο παραλαμβάνω το 11pro max ,μετά από 6 χρόνια απουσίας από το ios .τωρα εχω ένα s20+ και έχω συνηθίσει το android όλα αυτά τα χρόνια πιστεύω θα προσαρμόστω πάλι . Σε ios μόνο ipad χρησιμοποιώ για το λόγο ότι παίζω αρκετά pubg. Για αυτό αγόρασα και το iphone 11 pro max ,στο s20+ μετά από 20 λεπτά όταν ζεσταθεί ο επεξεργαστής ριχνει τρελά τα frame και γενικά τα γραφικά είναι υποδεέστερα στο android. Μια ερώτηση, πως θα περάσουν σωστά επαφές φώτο κτλ στο iPhone από το s20 ? Καλύτερα με iTunes η με την εφαρμογή του κινητού? Θέλω όσο το δυνατόν να μην περάσουν χυμα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα στην παρέα. Αύριο παραλαμβάνω το 11pro max ,μετά από 6 χρόνια απουσίας από το ios .τωρα εχω ένα s20+ και έχω συνηθίσει το android όλα αυτά τα χρόνια πιστεύω θα προσαρμόστω πάλι . Σε ios μόνο ipad χρησιμοποιώ για το λόγο ότι παίζω αρκετά pubg. Για αυτό αγόρασα και το iphone 11 pro max ,στο s20+ μετά από 20 λεπτά όταν ζεσταθεί ο επεξεργαστής ριχνει τρελά τα frame και γενικά τα γραφικά είναι υποδεέστερα στο android. Μια ερώτηση, πως θα περάσουν σωστά επαφές φώτο κτλ στο iPhone από το s20 ? Καλύτερα με iTunes η με την εφαρμογή του κινητού? Θέλω όσο το δυνατόν να μην περάσουν χυμα

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.apple.movetoios&hl=el&gl=US

 

Αφου εγκαταστησεις την εφαρμογη, να την εξαιρεσεις από οποιαδήποτε ρουτινα εξοικονομησης ενεργειας του Samsung και να εχεις ανοιχτή την τοποθεσία (στο samsung).

Αράζεις, πινεις καφέ και όλα μεταφέρονται στο 11Pro Max.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου. Αυτή είχα χρησιμοποιήσει και μου έβαλε τις φώτο κ βίντεο χημα σε ένα 7 plus σε ενά μονο φακελο . Το κακό δεν περνάει τους φακέλους όπως ακριβώς τους έχω. Θα το κάνω έτσι και μετά θα κάτσω να τα φτιάξω ένα ένα. Κάθε αρχή και δύσκολη :lol: . Η Το πολύ να πληρώσω 1 μήνα Gmail για 100gb ίσα ίσα για να τα περάσω στο iphone αλλά και πάλι δεν είμαι σίγουρος αν θα περάσει φάκελος φάκελος η όλα μαζί σε 1 . Ευχαριστώ για τις απαντήσεις :D δεν έκατσα να ασχοληθώ όταν είδα στο 7 plus ότι μπήκαν χημα κ το εδωσα . Τωρα το βρίσκω πάλι μπροστά μου
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου. Αυτή είχα χρησιμοποιήσει και μου έβαλε τις φώτο κ βίντεο χημα σε ένα 7 plus σε ενά μονο φακελο . Το κακό δεν περνάει τους φακέλους όπως ακριβώς τους έχω. Θα το κάνω έτσι και μετά θα κάτσω να τα φτιάξω ένα ένα. Κάθε αρχή και δύσκολη :lol: . Η Το πολύ να πληρώσω 1 μήνα Gmail για 100gb ίσα ίσα για να τα περάσω στο iphone αλλά και πάλι δεν είμαι σίγουρος αν θα περάσει φάκελος φάκελος η όλα μαζί σε 1 . Ευχαριστώ για τις απαντήσεις :D δεν έκατσα να ασχοληθώ όταν είδα στο 7 plus ότι μπήκαν χημα κ το εδωσα . Τωρα το βρίσκω πάλι μπροστά μου

 

Α...δεν πρόσεξα οτι θέλεις φακέλους.

Τότε χρησιμοποιεις την εφαρμογη για ολα τα υπόλοιπα και για τις φωτο φτιαχνεις φακελους (άλμπουμ) στο itunes pc και μετά τις μεταφέρεις στη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου. Αυτή είχα χρησιμοποιήσει και μου έβαλε τις φώτο κ βίντεο χημα σε ένα 7 plus σε ενά μονο φακελο . Το κακό δεν περνάει τους φακέλους όπως ακριβώς τους έχω. Θα το κάνω έτσι και μετά θα κάτσω να τα φτιάξω ένα ένα. Κάθε αρχή και δύσκολη :lol: . Η Το πολύ να πληρώσω 1 μήνα Gmail για 100gb ίσα ίσα για να τα περάσω στο iphone αλλά και πάλι δεν είμαι σίγουρος αν θα περάσει φάκελος φάκελος η όλα μαζί σε 1 . Ευχαριστώ για τις απαντήσεις :D δεν έκατσα να ασχοληθώ όταν είδα στο 7 plus ότι μπήκαν χημα κ το εδωσα . Τωρα το βρίσκω πάλι μπροστά μου

 

Πιο καλά με iTunes αλλιώς θα τα κάνει σαλάτα και θα απελπιστεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα . Το σετάρα τελικά το iPhone ,έβαλα φακέλους με τις φωτό από το iTunes αλλά μετά δεν μπορούσα να σβήσω τις φωτό μέσα από το iPhone σε αυτούς τους φακέλους. Επειδή πήρα το 64αρι αγόρασα χώρο στο iCloud και από 11gb ελεύθερα τώρα έχω 40gb , μου φαίνεται περίεργο στην επιλογή χώρος στο τηλέφωνο δεν μου γράφει καθόλου χώρο φωτογραφίες κ βίντεο ,αλλά όλες ειναι μέσα στην συλλογή , έγραφε ότι θα τις κάνει βελτιστοποίηση στην συσκευή αλλά στον χώρο δεν τις γράφει καθόλου σαν μέγεθος. Αυτόματα τις πέρασε κ στο iPad λόγο cloud αλλά εκεί δείχνει μέγεθος φωτό στο χώρο για iPad, μικρό βέβαια 370mb αλλά γράφει . Μήπως είναι μούφα ότι έχω 40gb ελεύθερα; Σορρυ παιδιά για τις ερωτήσεις αλλά μετά από 8 χρόνια android προσπαθώ να βρω μια άκρη , αλλά μέχρι στιγμής το γουστάρω κ ας άφησα το s20 plus. Απλά θέλει χρόνο για συνήθεια
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι τις βλέπω όπως και τα βίντεο χωρίς σύνδεση , ενώ στο iPad τα βίντεο χρειάζονται Ίντερνετ . Κουλό

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν πάω στο φάκελο αρχείο που είναι στην επιφάνεια με τις εφαρμογές και πατήσω εκεί που λέει «στο iPhone” γράφει διαθέσιμο 11,08gb άρα κάτι κόλλημα έχει φάει λογικά

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα . Το σετάρα τελικά το iPhone ,έβαλα φακέλους με τις φωτό από το iTunes αλλά μετά δεν μπορούσα να σβήσω τις φωτό μέσα από το iPhone σε αυτούς τους φακέλους. Επειδή πήρα το 64αρι αγόρασα χώρο στο iCloud και από 11gb ελεύθερα τώρα έχω 40gb , μου φαίνεται περίεργο στην επιλογή χώρος στο τηλέφωνο δεν μου γράφει καθόλου χώρο φωτογραφίες κ βίντεο ,αλλά όλες ειναι μέσα στην συλλογή , έγραφε ότι θα τις κάνει βελτιστοποίηση στην συσκευή αλλά στον χώρο δεν τις γράφει καθόλου σαν μέγεθος. Αυτόματα τις πέρασε κ στο iPad λόγο cloud αλλά εκεί δείχνει μέγεθος φωτό στο χώρο για iPad, μικρό βέβαια 370mb αλλά γράφει . Μήπως είναι μούφα ότι έχω 40gb ελεύθερα; Σορρυ παιδιά για τις ερωτήσεις αλλά μετά από 8 χρόνια android προσπαθώ να βρω μια άκρη , αλλά μέχρι στιγμής το γουστάρω κ ας άφησα το s20 plus. Απλά θέλει χρόνο για συνήθεια

 

Αλλαγές μόνο μπορείς να κάνεις στον αρχικό φάκελο του υπολογιστή σου

Όταν κάνεις συγχρονισμό τότε όλες οι αλλαγές θα γίνουν και στο iPhone

 

Υπάρχει επιλογή στο iTunes για ασύρματο συγχρονισμό ώστε να μην χρειάζεται να βάλεις το καλώδιο κάθε φορά

 

Τα υπόλοιπα με το icloud εγώ μετά από 10 χρόνια με iPhone ακόμα δεν έχω καταλάβει πως δουλεύουν 100%

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Με βόλεψε το iCloud γιατί το λαπτοπ σπάνια το ανοίγω . Απλά αυτό με τον χώρο στο κινητό με έχει μπερδέψει . Το πολύ θα το κάνω φόρματ και θα το ξαναστησω, αλλά να πάρει το αντίγραφο από το iCloud και όχι από το s20. Είναι πάντως μπέρδεμα. Θέλει υπομονή
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα τζαμάκι spigen και βλέπω χάνει λίγο το touch καμία φορά θέλει 2ο πάτημα .μάλλον είναι αρκετά χοντρό .αν σπάσει κάποια στιγμή ποιο προτείνεται ;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όλα τα tempered glass λίγο πολύ την ίδια συμπεριφορά έχουν. Της Spigen είναι από τα πιο ποιοτικά. Θεωρώ ότι θα το συνηθίσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι από ποιότητα σκίζει .κανονικά θα έπρεπε να είχε μια ποιοτική ζελατίνα από μαμά σαν τα Samsung και huawei . Δεν τα προστατεύει από σπασίματα αλλά από γρατζουνιές κάνει τρελή δουλειά . Ακόμη το ψάχνω το κινητό σε λειτουργίες, πολύ θετικές εντυπώσεις μέχρι στιγμής αλλά κ τρελές ελλείψεις . Πιστεύω σε επόμενα iOS να προσθέσουν κάποια πραγματάκια όπως η αποθήκευση φωτό πχ από viber Facebook screenshots κτλ σε ξεχωριστούς φακέλους απευθείας κ όχι στο φάκελο της κάμερας , να βάλουν always display στις οθόνες όταν το τηλ είναι σε κατάσταση αναμονής για να βλέπεις τις ειδοποιήσεις και ώρα . Στο πληκτρολόγιο να βάλουν αριθμητική σειρά πάνω από τα γράμματα. Τα εικονίδια να έχεις επιλογή να στοιχίσουν η όχι . Widget για το hotspot . Είναι απαραίτητα πραγματάκια και δεν επηρεάζουν την ασφάλεια και σταθερότητα του συστήματος κ θα κάνουν πιο εύκολη την ζωή του χρήστη. Με ταλαιπωρεί αλλά το λατρεύω
Link to comment
Share on other sites

Αριθμητική σειρά πάνω από τα γράμματα πιθανότατα θα μπορείς να προσθέσεις αλλάζοντας πληκτρολόγιο (πχ gboard).

 

Συντόμευση για το hotspot υπάρχει από το κέντρο ελέγχου (σέρνεις από πάνω δεξιά προς κάτω), στο πάνω αριστερα μέρος όπου έχει συντομεύσεις για wifi/λειτουργία πτήσης κλπ, πάτα συνεχόμενα στο κενό ανάμεσά τους και θα εμφανιστεί.

Link to comment
Share on other sites

Ναι από ποιότητα σκίζει .κανονικά θα έπρεπε να είχε μια ποιοτική ζελατίνα από μαμά σαν τα Samsung και huawei . Δεν τα προστατεύει από σπασίματα αλλά από γρατζουνιές κάνει τρελή δουλειά . Ακόμη το ψάχνω το κινητό σε λειτουργίες, πολύ θετικές εντυπώσεις μέχρι στιγμής αλλά κ τρελές ελλείψεις . Πιστεύω σε επόμενα iOS να προσθέσουν κάποια πραγματάκια όπως η αποθήκευση φωτό πχ από viber Facebook screenshots κτλ σε ξεχωριστούς φακέλους απευθείας κ όχι στο φάκελο της κάμερας , να βάλουν always display στις οθόνες όταν το τηλ είναι σε κατάσταση αναμονής για να βλέπεις τις ειδοποιήσεις και ώρα . Στο πληκτρολόγιο να βάλουν αριθμητική σειρά πάνω από τα γράμματα. Τα εικονίδια να έχεις επιλογή να στοιχίσουν η όχι . Widget για το hotspot . Είναι απαραίτητα πραγματάκια και δεν επηρεάζουν την ασφάλεια και σταθερότητα του συστήματος κ θα κάνουν πιο εύκολη την ζωή του χρήστη. Με ταλαιπωρεί αλλά το λατρεύω

 

Προφανώς έρχεσαι από άλλο λειτουργικο και έχεις μάθει με εκείνο

Δεν σημαίνει ότι όσα ζητάς είναι και βολικά γιατί εμείς που είχαμε μάθει με το iPhone μας δυσκολεύουν κάποια πράγματα με το Android

 

Θα συνηθίσεις κάνε λίγο υπομονή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αριθμητική σειρά πάνω από τα γράμματα πιθανότατα θα μπορείς να προσθέσεις αλλάζοντας πληκτρολόγιο (πχ gboard).

 

Συντόμευση για το hotspot υπάρχει από το κέντρο ελέγχου (σέρνεις από πάνω δεξιά προς κάτω), στο πάνω αριστερα μέρος όπου έχει συντομεύσεις για wifi/λειτουργία πτήσης κλπ, πάτα συνεχόμενα στο κενό ανάμεσά τους και θα εμφανιστεί.

 

Ούτε το gboard έχει αριθμητικά όπως στο Android. Είναι όπως το πληκτρολόγιο της Apple στο iPad, είναι μαζί με τα γράμματα και επιλέγεις με swipe

Link to comment
Share on other sites

Καλό το gboard αλλά μερικές φορές δεν το φορτώνει θα δοκιμάσω και το swift key. Παιδιά ευχαριστώ ειλικρινά για την βοήθεια με γλυτώνετε από πολύ ψαξιμο . δεν είμαι τελείως άσχετος με το iOS έχω αλλαξει αρκετά μοντέλα iPad από το iPad 3 που μου το έφεραν από Αμερική πριν έρθει καν Ελλάδα μετά iPad mini 3, iPad mini 4 ,iPad air 2, iPad pro 9,7, ipad air 3 , iPad 7, και τώρα κράτησα ενα iPad 8 γιατί το iPad air 3 έπαθε banding από την θήκη και το έδωσα , δεν έκανε κάτι αλλά δεν μπορούσα να ξέρω ότι είναι στραβο.

Το θέμα είναι τα είχα για πολύ απλή χρήση να βλέπω Netflix , iptv, αλλά κατά 99% για pubg (έχω κ δική μου ομάδα) , κάποια στιγμή πήρα ένα Samsung tad s6 για να δοκιμάσω να παίξω αλλά το παιχνίδι στα android είναι εμετός, το έδωσα στο μηνα , στις συσκευές iOS είναι 10 φορές καλύτερο σε όλα , γραφικά ,frames , χειρισμός και γενικα σαν αίσθηση . Από κινητά μετά το 4s είχα μόνο Android , έπεσε ένα 7 plus στα χέρια μου αλλά τελικά δεν ασχοληθηκα, τώρα που πήρα την περσινή ναυαρχίδα θα κάτσω να το μάθω γιατί θέλω από εδώ κ πέρα να έχω μόνο iPhone , μου αρέσουν οι εφαρμογές που είναι καλογραμμένες και απο μπαταρία σκίζει καμία σχέση με το S20+ . ευχαριστώ κ πάλι για το χρόνο σας

Link to comment
Share on other sites

SwiftKey έχει και αριθμητικά πάνω από τα γράμματα

 

 

Το κατέβασα αλλά δεν μπορώ να βάλω ελληνικά ( καμία γλώσσα βασικά) εκτός από αγγλικά. Στο "languages" είναι όλα κενά. Καμία ιδέα κάποιος?

Ευχαριστώ

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σ εμένα έβγαζε τα ελληνικά .το έβγαλα και αυτό το πληκτρολόγιο γιατί καμία φορά δεν το φόρτωνε , θα μείνω με το μαμά κ όποτε προσθέσουν αριθμητικό
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 11 Pro Max
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...