Jump to content

iPhone 11 Pro Max


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπερα 

Ως κάτοχος ενός μεταχειρισμένου 11pro max έχω το εξής πρόβλημα και εάν γνωρίζετε θα ήθελα την βοήθεια σας.

Ξαφνικα ξεκίνησε να κάνει επανεκκινήσεις στην αρχή σταδιακά μια φορά κάποια μέρα και αργότερα μέσα στην ημέρα 2 3 φορές. 
Το πήγα στο κατάστημα που μου είχε δωσει εγγύηση έκανε ένα Χαρντ ρισετ το χρησιμοποίησα στις διακοπές χωρίς πρόβλημα τις πρώτες 4 ημέρες και μετά μου έκανε μια επανεκκίνηση. Με την επιστροφή από τις διακοπές τις τελευταίες 3 ημέρες έχει επιδεινωθεί η κατάσταση.

Γνωριζει κάποιος κάτι μια βοήθεια κάτι ?

Stouri
Link to comment
Share on other sites

Η επανεκκίνηση πως γίνεται; Βγάζει κυκλακι απενεργοποίησης ή απότομα; Όταν ξεκινάει ξανά, ζητάει PIN της SIM ή είναι ήδη ξεκλείδωτη; 

Link to comment
Share on other sites

Κλείνει τελείως και χρειάζεται να το ανοίξω εγώ. Με το που πατάω τα πλαγιά κουμπιά βγαίνει το μήλο αλλά ξανακλείνει. Χρειάζεται 2 με 3 φορές να το κάνω για να ανοίξει.
Επίσης ξέχασα να πω ότι οι επανεκκινήσεις γίνονται την ώρα που θα χρησιμοποιήσω κάποια εφαρμογή όποια  και αν είναι αυτή.

Edited by stouri
Stouri
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Η συσκευή σου έχει ξεκάθαρα hardware πρόβλημα και χρειάζεται service. Έχει παρέλθει ο πρώτος χρόνος από την αρχική ενεργοποίηση της συσκευής;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πήρα ένα iphone 11 64αρι και θέλω να ρωτήσω αν γίνεται να επιλέξω τι θα επαναφέρω απο το icloud backup. Λόγω οτι το pro max έχει πολλά δεδομένα που δεν χωράνε στο μικρό , είναι δυνατόν να επαναφέρω πχ μόνο τις εφαρμογές; Και όχι βίντεο και φωτογραφιές;

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Στο pro max ναι. Τις συγχρονίζει με το icloud πέραν του backup που κάνει η συσκευή μόνη της όποτε χρειάζεται..

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Θα κάνεις άρα επαναφορά το backup το οποίο θα σου επαναφέρει εφαρμογές και ρυθμίσεις. Οι φωτογραφίες θα συνεχίσουν να συγχρονίζονται με το iCloud και στο iPhone θα κατέβουν μερικά αντίγραφα χαμηλότερης ποιότητας για να μη πιάνουν χώρο.

Όταν θα θέλεις να ανοίξεις μια φωτογραφία για να τη στείλεις κάπου πχ, θα χρειάζονται μερικά δευτερόλεπτα για να τη κατεβάσει στη πλήρη ανάλυση από το iCloud. Ομοίως, όταν το νέο σου iPhone δεν έχει χώρο, θα στέλνει τις φωτογραφίες υψηλής ανάλυσης που τράβηξε στο σύννεφο (βεβαίως προϋποθέτει να έχεις χώρο στο σύννεφο) και στο κινητό θα κρατάει αντίγραφο σε χαμηλότερη ανάλυση. 

Link to comment
Share on other sites

Επομένως θα κατέβασει έτσι κι αλλιώς τον φάκελο Φωτογραφίες απλά σε χαμήλότερη ποιότητα.. Ωραία , ευχαριστώ για την βοήθεια!

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, dimtsag said:

Στο pro max ναι. Τις συγχρονίζει με το icloud πέραν του backup που κάνει η συσκευή μόνη της όποτε χρειάζεται..

Backup φωτό θα κάνει όταν δεν είναι ενεργοποιημένη η αποστολή φωτό στο iCloud 

Link to comment
Share on other sites

Kατοχος iphone 11 pro max μου έβγαλε πρόβλημα( η μητρική) ήταν μέσα στην εγγύηση, το έστειλε το κατάστημα στην apple, μετάαπό 2 ημέρες παρακολούθησης απάντησαν ότι παραδέχονται το πρόβλημα και θα πάει σε αντικατάσταση, έχει περάσει μια εβδομάδα και δεν το έχουν στείλει ακόμα στο κατάστημα. Εχετε άποψη πόσος χρόνος απαιτείται?

Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγώ ένα κούλο που μου κάνει τελευταία , όταν το βάλω για φόρτιση ανεξάρτητα από την στάθμη το WiFi σέρνεται η κάνει αποσυνδέσεις ακόμη και να το βγάλω από την φόρτιση συνεχίζει να το κάνει , αν το αφήσω να φορτίσει με την έξυπνη φόρτιση στο 80% η στην κανονική στο 100% το WiFi επανέρχεται κανονικά , αν το γυρίσω οποιανδήποτε στιγμή στα δεδομένα η ταχύτητα των δεδομένων πάει σφαίρα , να θέλει κανα φορματ;

Link to comment
Share on other sites

Σε όλα ,λες και μπαγκαρει το WiFi όταν το φορτίζεις ,δεν κλείνει τελείως αλλά από 15 ταχύτητα πέφτει στα 2   , όταν φορτίσει 100% επανέρχεται , όταν γυρίσω σπιτι από διακοπές θα του τραβήξω ένα φορματ κ λογικά θα στρώσει. 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Ναι, από επαναφορά θα ξεκινήσεις. Ελπίζω να μην είναι hardware πρόβλημα και του δημιουργεί πρόβλημα η αύξηση της θερμοκρασίας λόγω φόρτισης ή καμία παρεμβολή, «θόρυβο» λόγω σύνδεσης στο ρεύμα.

Έχεις δοκιμάσει να δεις αν κάνει το ίδιο και με ασύρματη φόρτιση;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι το σκέφτηκα κ αυτό, ασύρματο δεν έχω, από θερμοκρασία χλομό γιατί παίζω κανα παιχνίδι που ζεσταίνεται περισσότερο και λειτουργεί κανονικά το WiFi , καλά ότι και να είναι έχω εγγύηση μέχρι τον Απριλίο απλά βαριέμαι την ταλαιπωρία 

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μια εβδομάδα ειμαι κάτοχος του 11 pro max. Είχα δώσει το 12 pro max και είχα μείνει με ένα ταπεινό se 1st gen με σκοπό να περιμένω τα 13αρια, αλλά το πέτυχα σε τιμή που ήταν δύσκολο να αντισταθώ. Και τώρα είμαι σε δίλλημα. Να παραμείνω στο 11 pro max που είμαι απόλυτα ευχαριστημένος σε όλα ακόμα και από την μπαταρία (παρά το γεγονός ότι έχει υγεία 86%) ή με το που βγουν τα 13αρια να πάω σε κάποιο από αυτά?

Proud to be Blackberry addict...

Devices: Main device: iPhone 11 Pro Max, 2nd devices: iPhone SE (1st gen), BlackBerry Passport

Eternal love: Blackberry 9700, NOKIA N900

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλεις να περιμένεις να βγουν πρώτα; 😛

Αλλά εφόσον είσαι πλήρως ικανοποιημένος, δεν βρίσκω λόγο. Σκέψου το για μετάβαση στο 13 όταν χρειαστεί αλλαγή η μπαταρία σου. 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
3 minutes ago, enwsiths said:

Εδώ και μια εβδομάδα ειμαι κάτοχος του 11 pro max. Είχα δώσει το 12 pro max και είχα μείνει με ένα ταπεινό se 1st gen με σκοπό να περιμένω τα 13αρια, αλλά το πέτυχα σε τιμή που ήταν δύσκολο να αντισταθώ. Και τώρα είμαι σε δίλλημα. Να παραμείνω στο 11 pro max που είμαι απόλυτα ευχαριστημένος σε όλα ακόμα και από την μπαταρία (παρά το γεγονός ότι έχει υγεία 86%) ή με το που βγουν τα 13αρια να πάω σε κάποιο από αυτά?

Ξέρεις πολύ καλά ότι την σωστή απάντηση την έχεις μόνο εσύ. Εξαρτάται καθαρά από το τι θέλεις να κάνεις, τα οικονομικά σου κτλ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 11 Pro Max
  • The topic was unpinned
  • 2 weeks later...

Τρόπος να χρησιμοποιώ μόνο τα δεδομένα ακόμα και αναβάθμιση λειτουργικού δεν υπάρχει; Ή απλά δεν γίνεται;


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Κάτοχος 11 promax μετά από xsmax  kai 11 απίστευτα ικανοποιημένος έκανα την ios15  και ακόμα δεν έχω Alpha ενώ διαβάζω ότι στα δικά σας λειτουργεί ( Εκανα επανεκκίνηση, την διέγραψα και την κατέβασα πάλι αλλά τίποτα)  Καμμία ιδέα ?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ekontax said:

Κάτοχος 11 promax μετά από xsmax  kai 11 απίστευτα ικανοποιημένος έκανα την ios15  και ακόμα δεν έχω Alpha ενώ διαβάζω ότι στα δικά σας λειτουργεί ( Εκανα επανεκκίνηση, την διέγραψα και την κατέβασα πάλι αλλά τίποτα)  Καμμία ιδέα ?

Ούτε στο 12 δουλεύει. Δούλεψε για λίγο μετά από restart του τηλεφώνου αλλά πάλι δεν δουλεύει τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε στο 12 δουλεύει. Δούλεψε για λίγο μετά από restart του τηλεφώνου αλλά πάλι δεν δουλεύει τώρα.

Στο 8plus πάντως δουλεύει μια χαρά.
Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lippi said:


Στο 8plus πάντως δουλεύει μια χαρά.

Kαι στο 7plus της γυναίκας μου δουλεύει από το πρωί συνεχώς, με μας τι συμβαίνει;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...