Jump to content

iPhone 11 Pro Max


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω το 11pro max , στην τελευταια εκδοση λογισμικου (14.3) και δεν αντιμετωπιζω κανενα προβλημα. Προχωρα αφοβα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μια από τα ιδια κι γω. 11 pro max με 14.3 με πολύ καλη μπαταρία, κανένα πρόβλημα. Προχώρα άφοβα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ναι βρε... εννοείται ότι αναβαθμίζουμε. Και δεν μιλάω για κάθε minor αναβάθμιση, αλλά στη major που είναι δοκιμασμένη μετά από τόσο καιρό δεν το σκέφτεσαι καν! Ποσό μάλλον όταν μιλάμε και για τελευταία μοντέλα όπως του θέματος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία στο pro max είναι μεγάλη και αν δεν είσαι ιδιαίτερα heavy user δεν θα σε πειράξει.

 

Να ξέρεις όμως η 14 μέχρι στιγμής , σε θέμα κατανάλωσης είναι χειρότερη από την 13.

 

Βεβαια δεν θα εισε uptodate σε θέματα ασφαλείας και δεν θα έχεις τα τελευταία updates στο ΙΟs.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι θέματα ασφάλειας δηλαδή υπάρχουν;

Ακόμα και με ios 11 να είσαι;

 

Πχ είμαι Android 6.0.1

Τι πρόβλημα μπορεί να έχω;

 

Οι περισσότερες εκδόσεις έβγαιναν για να κλείσουν τρύπες για να μην γίνεται jailbreak

Και κάποια bugs

 

Εδώ υπάρχουν υπολογιστές που ακόμα δουλεύουν με windows xp και windows 7

Τι πρόβλημα θα έχει κάποιος με iPhone και ios 13;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τι θέματα ασφάλειας δηλαδή υπάρχουν;

Ακόμα και με ios 11 να είσαι;

 

Πχ είμαι Android 6.0.1

Τι πρόβλημα μπορεί να έχω;

 

Οι περισσότερες εκδόσεις έβγαιναν για να κλείσουν τρύπες για να μην γίνεται jailbreak

Και κάποια bugs

 

Εδώ υπάρχουν υπολογιστές που ακόμα δουλεύουν με windows xp και windows 7

Τι πρόβλημα θα έχει κάποιος με iPhone και ios 13;

Για παράδειγμα...

https://www.forbes.com/sites/zakdoffman/2020/04/22/serious-iphone-hack-just-exposed-new-report-says-victims-wont-notice-anything/

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν βλέπω κανέναν κίνδυνο για την συσκευή μου πχ με ios 11

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν βλέπω κανέναν κίνδυνο για την συσκευή μου πχ με ios 11

 

Το ότι δεν βλέπεις Τάσο, δε σημαίνει ότι δεν υπάρχει...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το ότι δεν βλέπεις Τάσο, δε σημαίνει ότι δεν υπάρχει...

 

Δεν με καταλαβαίνεις

Εννοώ δεν έχω άμεσα κάποιο μεγάλο κίνδυνο

Δεν με αφορά δηλαδή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν με καταλαβαίνεις

Εννοώ δεν έχω άμεσα κάποιο μεγάλο κίνδυνο

Δεν με αφορά δηλαδή

 

Προσπαθώ να σου πω ότι δεν είσαι σε θέση να γνωρίζεις αν έχεις κάποιο κίνδυνο και αυτό είναι το πιο επικίνδυνο. Και φυσικά σε αφορά...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να σου πω ότι δεν είσαι σε θέση να γνωρίζεις αν έχεις κάποιο κίνδυνο και αυτό είναι το πιο επικίνδυνο. Και φυσικά σε αφορά...

 

Οι περισσότερες τρύπες είναι κάτι του τύπου ευπάθεια ώστε κάποιος να μπει στις φωτό σου

Ευπάθεια κάποιος να έχει πρόσβαση στις επαφές σου άμα πατήσει αυτό κι αυτό

Όλο κάτι τέτοια

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Με τον ίδιο τρόπο που θα μπορούσε να εκμεταλλευτεί αυτή την ευπάθεια για να μπει στις τραπεζικές σου εφαρμογές κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Με τον ίδιο τρόπο που θα μπορούσε να εκμεταλλευτεί αυτή την ευπάθεια για να μπει στις τραπεζικές σου εφαρμογές κλπ.

 

Θεωρώ ότι δεν συμβαίνουν αυτά .

Τέλος πάντων ήδη ξεφύγαμε πολύ

Ας κλείσει εδώ το off topic

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πολλές από τις ευπάθειες αφορούν τον Safari με τον οποίο μπαίνεις στο internet. Λογικό κάποιος να αφήνει 1-2 εβδομάδες πριν αναβαθμίσει ώστε να είναι σίγουρος ότι δεν σπάει κάτι, αλλά αν πας περισσότερο παίζεις με τη φλόγα.
Link to comment
Share on other sites

Πολλές από τις ευπάθειες αφορούν τον Safari με τον οποίο μπαίνεις στο internet. Λογικό κάποιος να αφήνει 1-2 εβδομάδες πριν αναβαθμίσει ώστε να είναι σίγουρος ότι δεν σπάει κάτι, αλλά αν πας περισσότερο παίζεις με τη φλόγα.

 

Δηλαδή ρε παιδιά για να καταλάβω μπαίνετε στο ίντερνετ, έχετε email, έχετε κάμερες, έχετε ibank, έχετε γενικά smartphone και πιστεύετε ότι είστε ασφαλής;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δηλαδή ρε παιδιά για να καταλάβω μπαίνετε στο ίντερνετ, έχετε email, έχετε κάμερες, έχετε ibank, έχετε γενικά smartphone και πιστεύετε ότι είστε ασφαλής;

 

Όχι αλλά τουλάχιστον κάνουμε ότι προβλέπεται, κάτι που εσύ ακόμα και αυτό αρνείσαι να κάνεις. Δεν είναι το ίδιο...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όχι αλλά τουλάχιστον κάνουμε ότι προβλέπεται, κάτι που εσύ ακόμα και αυτό αρνείσαι να κάνεις. Δεν είναι το ίδιο...

 

Εγώ πιστεύω ότι αν βάλουν στο μάτι την συσκευή σου ή εσένα είτε έχεις ios 14 είτε ios 11 είτε Android 11 είτε Android 7 είτε windows 10 είτε windows xp πάλι θα σου κλέψουν ότι θέλουν

Ισχύει αυτό ναι ή όχι;

 

Εχθές μου ήρθε το γνωστό μήνυμα ότι Η κάρτα σας 1234******** της Εθνικής έχει απενεργοποιηθεί

Πατήστε εδώ να δείτε πχ ibank.me.you

 

Αυτό ένας που δεν γνωρίζει μπαίνει βάζει τα στοιχεία του και απευθείας έχει δώσει τους κωδικούς του στον εκάστοτε απατεώνα

 

Δεν έχει να κάνει με κανένα επίπεδο ασφάλειας της συσκευής, του Safari και του κάθε τύπου λογισμικού

 

Πολύ ευκολότερα θα κλέψουν τα λεφτά σου έτσι παρά να καθίσουν να προσπεράσουν την ασφάλεια των εφαρμογών και των λογισμικών των smartphone

Edited by Tasos19s
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εγώ πιστεύω ότι αν βάλουν στο μάτι την συσκευή σου ή εσένα είτε έχεις ios 14 είτε ios 11 είτε Android 11 είτε Android 7 είτε windows 10 είτε windows xp πάλι θα σου κλέψουν ότι θέλουν

Ισχύει αυτό ναι ή όχι;

 

Σε αυτό που ρωτάς δεν υπάρχει απάντηση ναι ή όχι. Είναι πολλοί οι παράγοντες που επηρεάζουν και επηρεάζονται από μια ευπάθεια του λειτουργικού. Αν ψάξεις και δεις τι τρύπες έχουν κλείσει με το πέρασμα του χρόνου και τις αναβαθμίσεις όλων των λειτουργικών, θα εντυπωσιαστείς. Ειδικά αν στη συσκευή αποθηκεύεις κωδικούς, χρησιμοποιείς τραπεζικές εφαρμογές για συναλλαγές κτλ, πρέπει οπωσδήποτε να είναι αναβαθμισμένη η συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά τώρα? Συζητάμε αν πρέπει ή όχι να αναβαθμίζουμε τη συσκευή μας???? Κακώς αναβαθμισα από windows xp.....

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά τώρα? Συζητάμε αν πρέπει ή όχι να αναβαθμίζουμε τη συσκευή μας???? Κακώς αναβαθμισα από windows xp.....

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Οχι το ερώτημα είναι εάν εγώ κι εσύ έχουμε θέμα ασφάλεια εάν έχουμε ios 14 ή ios 13

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πριν 2 μήνες σχεδόν από τον edge στα windows μου υπέκλεψαν 7 credentials ευτυχώς από junk mails και κάτι sites της πλάκας.

Το κενό το έκλεισε η ms πριν 10 ημέρες περίπου και αφορούσε τα δικαιώματα των plug-ins.

 

Οι ενημερώσεις ασφαλείας όχι μόνον είναι απαραίτητο να γίνονται, αλλά πρέπει να δίνονται όσο πιο ΑΜΕΣΑ από τους developers.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τί να πω και γώ...

ed5ed49499174a32b838d45b698c6976.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Κι εμένα όλα εκεί μέσα έτσι στην ίδια μοίρα ήταν όταν είχα ρίξει μια ματιά

Όλα ξεφραγο αμπέλι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω κάτι μιας και δεν μπορεσα να το βρω. Μπορώ να ορίσω την ένταση στον ήχο σε διαφορετικές ενέργειες π.χ. άλλη ένταση στο κουδούνισμα, άλλη στο ξυπνητήρι, άλλη στα μέσα ή στα βίντεο ?

Οριζω την ένταση του ήχου κλήσης στο επίπεδο που θέλω και το ξυπνητήρι μου βγαίνει πολύ δυνατό.

Μια μπάρα για την ένταση βρίσκω. Τα καλύπτει όλα ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει άλλη επιλογή. Ο μόνος τρόπος για διαφορετική ένταση στο ξυπνητήρι, είναι να ρυθμίσεις το ωράριο ύπνου μέσα από την εφαρμογή του ρολογιού. Έχει επιλογή για ένταση ήχου, διαφορετική από την ένταση για ήχο κλήσης/ειδοποιήσεις.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 11 Pro Max
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...