Jump to content

iPhone 11 Pro Max


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτος ο τυπος βρηκε τροπο να βλεπει το battery cycle count, το δοκιμασα στο δικο μου αλλα στα Logs δεν υπαρχει πουθενα αυτο που λεει.

 

 

Μπορείς να το δεις πιο απλά σε mac με το coconutbattery

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μπορείς να το δεις πιο απλά σε mac με το coconutbattery

 

Ναι αυτο το ξερω, Οπως και το iMazing, αλλα το θεμα ειναι να το δεις χωρις να το κουμπωσεις σε υπολογιστη!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αυτος ο τυπος βρηκε τροπο να βλεπει το battery cycle count, το δοκιμασα στο δικο μου αλλα στα Logs δεν υπαρχει πουθενα αυτο που λεει.

 

 

Πρέπει να έχεις ενεργοποιημένο το «Κοινοποίηση Ανάλυσης iPhone και Watch» για να βλέπεις το συγκεκριμένο log.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχεις ενεργοποιημένο το «Κοινοποίηση Ανάλυσης iPhone και Watch» για να βλέπεις το συγκεκριμένο log.

 

Ενεργοποιημενο για πόσο καιρο; Το ενεργοποιησα τωρα και δεν αλλαξε κατι στα logs. Ασε που απο κατω εχει ενα σωρο επιλογες για share κτλ... :blink:

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

μόλις το έκανα στο δικό μου, αγορασμένο την πρώτη μέρα κυκλοφορίας στην Ελλάδα το count είναι 117 και η υγειά της μπαταρίας 98% Edited by chocbhed_6630
Link to comment
Share on other sites

Ο τύπος στο βίντεο που παρέθεσες λέει να περιμένεις κάνα 2 μέρες.

Συμφωνα με αυτο ομως:

μόλις το έκανα στο δικό μου, αγορασμένο την πρώτη μέρα κυκλοφορίας στην Ελλάδα το count είναι 117 και η υγειά της μπαταρίας 98%

Δεν ειναι αναγκη να περιμενεις κανα 2 μερες.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Δούλεψε και σε εμένα (11 pro )

87 κύκλους και υγεία 97% αγορασμένο τον Νοέμβριο .

 

Ειχες απο πριν ενεργοποιημενο να κανεις share iphone & watch analytics;

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δούλεψε και σε εμένα (11 pro )

87 κύκλους και υγεία 97% αγορασμένο τον Νοέμβριο .

 

87 μόλις κύκλους φόρτισης και ήδη στο 97% η μπαταρία; Δυστυχώς το τι μπαταρία θα σου «κάτσει» στη συσκευή είναι καθαρά θέμα τύχης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

87 μόλις κύκλους φόρτισης και ήδη στο 97% η μπαταρία; Δυστυχώς το τι μπαταρία θα σου «κάτσει» στη συσκευή είναι καθαρά θέμα τύχης.

 

Ναι το έχουμε δει το έργο έτσι κι αλλιώς χρόνια τώρα

Το 6s που έχω τώρα είναι στο 84% και είναι και 4 ετών συσκευή

Καθαρά τι μπαταρία θα τυχει να πέσεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

87 μόλις κύκλους φόρτισης και ήδη στο 97% η μπαταρία; Δυστυχώς το τι μπαταρία θα σου «κάτσει» στη συσκευή είναι καθαρά θέμα τύχης.

Πριν 2 ημέρες ήταν στο 99%.

Με αφορμή αυτό το βίντεο είδα σήμερα ότι πήγε στο 97%

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ναι το έχουμε δει το έργο έτσι κι αλλιώς χρόνια τώρα

Το 6s που έχω τώρα είναι στο 84% και είναι και 4 ετών συσκευή

Καθαρά τι μπαταρία θα τυχει να πέσεις

 

Ναι σίγουρα, θεωρώ ότι θα έπρεπε κάτι να έχει γίνει μετά από τόσα χρόνια και να μη βασιζόμαστε στη τύχη για το τι μπαταρία θα τύχει σε συσκευές αξίας 1200€+ εν έτει 2020.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

θεωρω οτι δεν παιζει μονο ρολο το ποσους κυκλους εχει η μπαταρια αλλα και πως τη δουλευουμε. Τι εννοω εαν πχ το αφηνουμε να πεσει κατω απο 20% η χειροτερα να μηδενισει/κλεισει απο μπαταρια ειναι εξισου επιβαρυντικο. Επισης η βαρια χρηση ενω φορτιζει (πχ ενα βαρυ παιχνιδι) που θα προκαλεσει επιπλεον θερμανση συσκευης/μπαταριας ειναι ενας λογος για πτωση της υγειας.
Link to comment
Share on other sites

Ναι σίγουρα, θεωρώ ότι θα έπρεπε κάτι να έχει γίνει μετά από τόσα χρόνια και να μη βασιζόμαστε στη τύχη για το τι μπαταρία θα τύχει σε συσκευές αξίας 1200€+ εν έτει 2020.

 

δικιο εχεις αλλα δεν το βλεπω να γινεται ουτε στο αμεσο μελλον

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

θεωρω οτι δεν παιζει μονο ρολο το ποσους κυκλους εχει η μπαταρια αλλα και πως τη δουλευουμε. Τι εννοω εαν πχ το αφηνουμε να πεσει κατω απο 20% η χειροτερα να μηδενισει/κλεισει απο μπαταρια ειναι εξισου επιβαρυντικο. Επισης η βαρια χρηση ενω φορτιζει (πχ ενα βαρυ παιχνιδι) που θα προκαλεσει επιπλεον θερμανση συσκευης/μπαταριας ειναι ενας λογος για πτωση της υγειας.

 

Από αυτά που αναφέρεις,στην δίκη μου περίπτωση δεν έχει γίνει τίποτα .Δεν παίζω παιχνίδια ,ούτε το δουλεύω όταν φορτίζει ,ούτε το αφήνω να σβήσει .Ειναι καθαρά θέμα «τύχης».

Link to comment
Share on other sites

87 μόλις κύκλους φόρτισης και ήδη στο 97% η μπαταρία; Δυστυχώς το τι μπαταρία θα σου «κάτσει» στη συσκευή είναι καθαρά θέμα τύχης.

 

Φίλη μου που έχει την συσκευή από τον Ιανουάριο, είναι με 96% μπαταρία.

Εγώ που το έχω από 21 Φεβρουαρίου και το φορτίζω ανα 1.5 μέρα, έπεσε στο 99% πριν 10 μέρες.

Δεν παίζω ούτε games και το προσέχω φουλ.

Δεν το αφήνω να πέσει κάτω από 20-25%

Link to comment
Share on other sites

βρήκα ένα Max από αγγελία σφραγισμένο σε πολύ καλή τιμή αλλά έχει περάσει το DOA...Εφόσον υπάρξει κάποιο θέμα καλύπτομαι κάπως;
Link to comment
Share on other sites

βρήκα ένα Max από αγγελία σφραγισμένο σε πολύ καλή τιμή αλλά έχει περάσει το DOA...Εφόσον υπάρξει κάποιο θέμα καλύπτομαι κάπως;

 

Καλύπτεσαι με κλασική εγγύηση επισκευής και μόνο στην περίπτωση που δεν επισκευάζεται γίνεται αντικατάσταση με refurbished συσκευή.

Αν επιτρέπεται ποιας χωρητικότητας και σε τι τιμή το βρήκες?

Link to comment
Share on other sites

Η χαρά του ψυχαναγκαστικού πάντως αυτοί οι μετρητές κύκλων και υγείας μπαταρίας :lol:

Γιατί ασχολείστε τόσο με αναλώσιμα; Όταν η αυτονομία σας φανεί πεσμένη στα 2-3 χρόνια, δίνεις 5 φράγκα και αλλάζεις μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Καλύπτεσαι με κλασική εγγύηση επισκευής και μόνο στην περίπτωση που δεν επισκευάζεται γίνεται αντικατάσταση με refurbished συσκευή.

Αν επιτρέπεται ποιας χωρητικότητας και σε τι τιμή το βρήκες?

 

64αρι 1000€ το έχει παρει από αλυσίδα...Θα ήθελα 256 αλλά ξεφεύγουν

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η χαρά του ψυχαναγκαστικού πάντως αυτοί οι μετρητές κύκλων και υγείας μπαταρίας :lol:

 

Η γνώμη μου είναι πάντως ότι αυτό το ποσοστό της μπαταρίας δεν θα έπρεπε να υπάρχει, παρά μόνο η ένδειξη που υπάρχει ήδη για τη "Δυνατότητα απόδοσης κορυφής". Αυτό θα αρκούσε...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 11 Pro Max
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...