Jump to content

iPhone 11 Pro Max


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@Tasos19s καλημέρα Φίλε μου , σχόλια τέτοιου είδους για να «μειώσεις» κάποιον / α , το μόνο που πραγματικά καταφέρνεις είναι να μειώσεις τον εαυτό σου. Προφανώς για να τα ρωτάω όλα αυτά Καποιος λόγος θα ύπαρχει. Αν δεν σου αρέσει κατι ή πιστεύεις ότι είναι «χαζό» μην απαντάς .

 

Ερχόμενος Απο Android και αγοράζοντας πρώτα το iPhone pro για λίγες μέρες , ύστερα το S10+ Για 4 ημέρες και τέλος το pro max, φυσικά και ξεχώρισα το IOS , αυτό δεν σημάνει ότι δεν πρέπει να σχολιαστούν τα «αρνητικά» του.

 

Όλα αυτά που ζήτησα είναι κόμματια privacy τα οποία κακώς απουσιάζουν .

Τουλάχιστον θα ελπίζω να βελτιώσουν στο μέλλον το κομμάτι των ειδοποιήσεων με ένα always on display ή κατι τέτοιο .

 

Δεν έχω διάθεση να μειώσω κανέναν

Σου έγιναν από πάνω οι προτάσεις τι μπορείς να κανείς

Αυτά που λες σε λίγο θέλεις να μας πεις ότι επιθυμείς να έρχεται μήνυμα και με μαύρη εντελώς την οθόνη να καταλαβαίνεις ποιος είναι, τι γράφει, και να απαντάς και ανάλογα αλλά όλα αυτά με μαύρη οθόνη

 

Πήγαινε γνωστοποιήσεις και βαλε να μην φαίνονται αυτά που δεν θέλεις

Δεν γίνεται κάτι άλλο

Αλλιώς πας Android κανείς root βάζεις xposed και ψάχνεις μήπως κανένας κινεζος έχει φτιάξει το addon που ψάχνεις

 

Επίσης υπάρχει και το Apple Watch όπως σου είπαν. 400€ κάνει κάτι που θα μας πεις ότι δεν είναι λύση να δώσει κανένας 400€ για ένα τέτοιο πράγμα που θέλει

 

Εγώ να σου πω ήθελα το iPhone να μην το βγάζω από την τσέπη, να απαντάω σε κλήσεις μηνύματα να σερφάρω στο Ίντερνετ για να μην βλέπει ο διπλανός αλλά ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

βρήκα την λύση που χρειάζεται.... να βάλει γυαλί privacy tempered glass. η οθόνη φαινεται μόνο οταν κοιτας στην ευθεία το κινητό σου...... δεν βλέπει κανένας γύρω σου τι γράφεις ή τι βλέπεις εκτός απο εσένα.

 

https://www.olixar.com/iphone-11-pro-max-privacy-tempered-glass-screen-protector-74930

 

ξέρει κάποιος καμιά καλή θήκη διαφανή (για να μην κρύβει την ομορφιά του κινητού, η οποία βασικό να μην κιτρινίζει, να μην είναι πλαστική όμως, αλλά μαλακή όταν μπαίνει το κινητό μέσα, και να είναι όσο το δυνατόν πιο λεπτή? (δεν με ενδιαφέρει η προστασία από πτώσεις μόνο από γρατσουνιές, τα προσέχω τα κινητά μου δεν μου πέφτουν ποτέ)... η μόνη λύση που βρήκα είναι οι ημιδιαφανές μέχρι στιγμής. όλες οι άλλες μετά από λίγο καιρό κιτρινίζουν και είναι για τα σκουπίδια.

Edited by mkbhd
Link to comment
Share on other sites

βρήκα την λύση που χρειάζεται.... να βάλει γυαλί privacy tempered glass. η οθόνη φαινεται μόνο οταν κοιτας στην ευθεία το κινητό σου...... δεν βλέπει κανένας γύρω σου τι γράφεις ή τι βλέπεις εκτός απο εσένα.

 

https://www.olixar.com/iphone-11-pro-max-privacy-tempered-glass-screen-protector-74930

 

ξέρει κάποιος καμιά καλή θήκη διαφανή (για να μην κρύβει την ομορφιά του κινητού, η οποία βασικό να μην κιτρινίζει, να μην είναι πλαστική όμως, αλλά μαλακή όταν μπαίνει το κινητό μέσα, και να είναι όσο το δυνατόν πιο λεπτή? (δεν με ενδιαφέρει η προστασία από πτώσεις μόνο από γρατσουνιές, τα προσέχω τα κινητά μου δεν μου πέφτουν ποτέ)... η μόνη λύση που βρήκα είναι οι ημιδιαφανές μέχρι στιγμής. όλες οι άλλες μετά από λίγο καιρό κιτρινίζουν και είναι για τα σκουπίδια.

Ringke Fusion

P1i - starsnav BT-74s && BT GPS Royaltek
Link to comment
Share on other sites

@mkbhd @deblnx ευχαριστώ για την ιδέα . Θα το μελετήσω !

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν έχω διάθεση να μειώσω κανέναν

Σου έγιναν από πάνω οι προτάσεις τι μπορείς να κανείς

Αυτά που λες σε λίγο θέλεις να μας πεις ότι επιθυμείς να έρχεται μήνυμα και με μαύρη εντελώς την οθόνη να καταλαβαίνεις ποιος είναι, τι γράφει, και να απαντάς και ανάλογα αλλά όλα αυτά με μαύρη οθόνη

 

Πήγαινε γνωστοποιήσεις και βαλε να μην φαίνονται αυτά που δεν θέλεις

Δεν γίνεται κάτι άλλο

Αλλιώς πας Android κανείς root βάζεις xposed και ψάχνεις μήπως κανένας κινεζος έχει φτιάξει το addon που ψάχνεις

 

Επίσης υπάρχει και το Apple Watch όπως σου είπαν. 400€ κάνει κάτι που θα μας πεις ότι δεν είναι λύση να δώσει κανένας 400€ για ένα τέτοιο πράγμα που θέλει

 

Εγώ να σου πω ήθελα το iPhone να μην το βγάζω από την τσέπη, να απαντάω σε κλήσεις μηνύματα να σερφάρω στο Ίντερνετ για να μην βλέπει ο διπλανός αλλά ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ

 

Καλησπέρα και πάλι φίλε μου . Θα σου πω απλά ότι είσαι υπερβολικός , εγώ μια ερώτηση έκανα στην αρχή και πέσατε να με φάτε . Επίσης στο Android δεν χρειάζεται να κανείς root για αυτά που συζητήσαμε .

 

Ξαναλέω πολύ καλά κινητά τα iPhone αλλά έχουν ελλείψεις . Ο καθένας ζυγίζει και μένει ή φεύγει . Μ αρέσει το ψάχνω γιατί θέλω να μείνω . Σ ευχαριστώ για τις προτάσεις σου πάντως , δεν ειρωνεύομαι .

Link to comment
Share on other sites

@mkbhd @deblnx ευχαριστώ για την ιδέα . Θα το μελετήσω !

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Καλησπέρα και πάλι φίλε μου . Θα σου πω απλά ότι είσαι υπερβολικός , εγώ μια ερώτηση έκανα στην αρχή και πέσατε να με φάτε . Επίσης στο Android δεν χρειάζεται να κανείς root για αυτά που συζητήσαμε .

 

Ξαναλέω πολύ καλά κινητά τα iPhone αλλά έχουν ελλείψεις . Ο καθένας ζυγίζει και μένει ή φεύγει . Μ αρέσει το ψάχνω γιατί θέλω να μείνω . Σ ευχαριστώ για τις προτάσεις σου πάντως , δεν ειρωνεύομαι .

 

Πηγές στις γνωστοποιήσεις; Έψαξες τις επιλογές;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

@mkbhd @deblnx ευχαριστώ για την ιδέα . Θα το μελετήσω !

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Καλησπέρα και πάλι φίλε μου . Θα σου πω απλά ότι είσαι υπερβολικός , εγώ μια ερώτηση έκανα στην αρχή και πέσατε να με φάτε . Επίσης στο Android δεν χρειάζεται να κανείς root για αυτά που συζητήσαμε .

 

Ξαναλέω πολύ καλά κινητά τα iPhone αλλά έχουν ελλείψεις . Ο καθένας ζυγίζει και μένει ή φεύγει . Μ αρέσει το ψάχνω γιατί θέλω να μείνω . Σ ευχαριστώ για τις προτάσεις σου πάντως , δεν ειρωνεύομαι .

Εχεις αρχισει και κουραζεις φιλε μου , σου ειπε ο φιλος πιο πανω τι να κανεις (γνωστοποιησεις-επιλογες ) και συνεχιζεις και το τραβας το θεμα...

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Στα notifications πήγα , στο viber φαίνεται ο αποστολέας αλλά διορθώνεται η κατάσταση με το Secret chat το οποίο αποκρύπτει τον αποστολέα . Όσον αφορά το κομμάτι των sms δεν έχω βρει Κάποια λύση , ο αποστολέας φαίνεται κανονικά .
Link to comment
Share on other sites

@mkbhd @deblnx ευχαριστώ για την ιδέα . Θα το μελετήσω !

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Καλησπέρα και πάλι φίλε μου . Θα σου πω απλά ότι είσαι υπερβολικός , εγώ μια ερώτηση έκανα στην αρχή και πέσατε να με φάτε . Επίσης στο Android δεν χρειάζεται να κανείς root για αυτά που συζητήσαμε .

 

 

 

Ξαναλέω πολύ καλά κινητά τα iPhone αλλά έχουν ελλείψεις . Ο καθένας ζυγίζει και μένει ή φεύγει . Μ αρέσει το ψάχνω γιατί θέλω να μείνω . Σ ευχαριστώ για τις προτάσεις σου πάντως , δεν ειρωνεύομαι .

 

 

Αν δεν σε καλύπτει κάτι από τις επιλογές στις γνωστοποιήσεις (δεν έχει αρκετές πάντως) η πιο καλή λύση είναι να πας σε ένα privacy tempered. Έτυχε και το είχε φίλος, ήμουν δίπλα του και νόμιζα ότι έγραφε σε σβηστή οθόνη.. Δεν χάνεις κάτι να το δοκιμάσεις νομίζω θα σε καλύψει αρκετά

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

ξέρει κάποιος καμιά καλή θήκη διαφανή (για να μην κρύβει την ομορφιά του κινητού, η οποία βασικό να μην κιτρινίζει, να μην είναι πλαστική όμως, αλλά μαλακή όταν μπαίνει το κινητό μέσα, και να είναι όσο το δυνατόν πιο λεπτή? (δεν με ενδιαφέρει η προστασία από πτώσεις μόνο από γρατσουνιές, τα προσέχω τα κινητά μου δεν μου πέφτουν ποτέ)... η μόνη λύση που βρήκα είναι οι ημιδιαφανές μέχρι στιγμής. όλες οι άλλες μετά από λίγο καιρό κιτρινίζουν και είναι για τα σκουπίδια.

 

Έχει μια η torras που έχω πάρει και είναι όπως την θέλεις .Εγω την πήρα από Αμαζόν. TORRAS Ultra Clear iPhone 11 Pro Hülle (5.8 Zoll) Transparent [Anti-Gelb] Handyhülle iPhone 11 Pro Case Hartplastik Back & Weich Silikon Bumper Cover Klar Schutzhülle für iPhone 11 Pro - Transparent https://www.amazon.de/dp/B07VX691CC/ref=cm_sw_r_cp_api_i_i3v0Db0Y5BSFS

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Έχει μια η torras που έχω πάρει και είναι όπως την θέλεις .Εγω την πήρα από Αμαζόν. TORRAS Ultra Clear iPhone 11 Pro Hülle (5.8 Zoll) Transparent [Anti-Gelb] Handyhülle iPhone 11 Pro Case Hartplastik Back & Weich Silikon Bumper Cover Klar Schutzhülle für iPhone 11 Pro - Transparent https://www.amazon.de/dp/B07VX691CC/ref=cm_sw_r_cp_api_i_i3v0Db0Y5BSFS

 

Ναι κάτι τέτοιο ήθελα . Αρκεί να μην κιτρινίσει ! Σε ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Στα notifications πήγα , στο viber φαίνεται ο αποστολέας αλλά διορθώνεται η κατάσταση με το Secret chat το οποίο αποκρύπτει τον αποστολέα . Όσον αφορά το κομμάτι των sms δεν έχω βρει Κάποια λύση , ο αποστολέας φαίνεται κανονικά .

 

Φιλαράκι να σου δώσω το τηλέφωνο μου να δώσεις στην Κυρία;

Εμένα μπορεί να με παίρνει τηλέφωνο και να μου στέλνει πικάντικα μηνύματα ελεύθερα όλο το 24ωρο.

Και βιντεοκλήσεις δέχομαι σε Facetime Viber WhatsApp

Βεζούβιος
Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκι να σου δώσω το τηλέφωνο μου να δώσεις στην Κυρία;

Εμένα μπορεί να με παίρνει τηλέφωνο και να μου στέλνει πικάντικα μηνύματα ελεύθερα όλο το 24ωρο.

Και βιντεοκλήσεις δέχομαι σε Facetime Viber WhatsApp

 

Μπορεί να είναι και κύριος που ξέρεις ;

Εντάξει φτάνει με το θέμα νομίζω έχει καλυφθεί πάμε παρακάτω ......

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σε καλύπτει κάτι από τις επιλογές στις γνωστοποιήσεις (δεν έχει αρκετές πάντως) η πιο καλή λύση είναι να πας σε ένα privacy tempered. Έτυχε και το είχε φίλος, ήμουν δίπλα του και νόμιζα ότι έγραφε σε σβηστή οθόνη.. Δεν χάνεις κάτι να το δοκιμάσεις νομίζω θα σε καλύψει αρκετά

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Ναι αυτό κοιτάω σε ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό κοιτάω σε ευχαριστώ πολύ

 

Μετά μπορείς να αλλάξεις όνομα στην επαφή και να γράφει κάτι άσχετο

Δυστυχώς κάποια άλλη ρύθμιση δεν υπάρχει για αυτό που θέλεις. Είναι ιδιαίτερα εξεζητημένο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Apple TV+ χρησιμοποιεί κανένας;

Τυχαία μπήκα τώρα να δω τι είναι. Βρήκα μια σειρά το SEE που μου φαίνεται αξιόλογη και από όσο βλέπω μου γράφει 1 έτος δωρεάν και μετά 4.99€/μήνα

 

Έψαξα λίγο και είδα ότι επειδή ενεργοποίησα την συσκευή μου πρόσφατα μόνο γι αυτό ισχύει η προσφορά ενός έτους δωρεάν

 

Τι άποψη έχετε για το tv+?

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Apple TV+ χρησιμοποιεί κανένας;

Τυχαία μπήκα τώρα να δω τι είναι. Βρήκα μια σειρά το SEE που μου φαίνεται αξιόλογη και από όσο βλέπω μου γράφει 1 έτος δωρεάν και μετά 4.99€/μήνα

 

Έψαξα λίγο και είδα ότι επειδή ενεργοποίησα την συσκευή μου πρόσφατα μόνο γι αυτό ισχύει η προσφορά ενός έτους δωρεάν

 

Τι άποψη έχετε για το tv+?

 

Τι άποψη έχουμε για το TV+ στο νήμα του 11 Pro Max????

Link to comment
Share on other sites

Τι άποψη έχουμε για το TV+ στο νήμα του 11 Pro Max????

 

Γνωρίζεις για πιο πράγμα λέω;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είμαι ο μόνος που λατρεύει το χρυσό χρωμα ...

 

 

Ωραιο χρωμα κυριως αν το εχεις σε διαφανη ή καθολου θηκη.

 

Δυσκολο χρωμα ομως για την πλειοψηφια των μαυρων θηκων.

 

----- προσθήκη μηνύματος 110 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Επίσης υπάρχει και το Apple Watch όπως σου είπαν. 400€ κάνει κάτι που θα μας πεις ότι δεν είναι λύση να δώσει κανένας 400€ για ένα τέτοιο πράγμα που θέλει

 

 

Βασικα τα(παλιοτερα)Apple Watch ξεκινανε απο τα 200ευρω πλεον παρακαλω,δεν ειναι τυφλη λυση να παει καποιος κατευθειαν στο νεωτερο και κατα πολυ ακριβοτερο μοντελο,ειδικα απο την στιγμη που βγαινουν νεα μοντελα καθε χρονο)

 

https://www.skroutz.gr/s/12771045/Apple-Watch-Series-3-Aluminium-38mm-Space-Grey.html

Link to comment
Share on other sites

Βασικά αν κάποιος πάρει ρολόι για αυτό το πράγμα δεν αξίζει να δώσει ούτε 50€... Και τα παλαιότερα μοντέλα για κάποιον που θέλει ρολόι δεν έχουν καμία σχέση με τα τωρινά, υπολείπονται κατά πολύ άσε που δεν ξέρεις ποσο θα αντέξουν αναβαθμίσεις

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζεις για πιο πράγμα λέω;

 

Εγώ γνωρίζω Τάσο μου. Εσύ δεν καταλαβαίνω γιατί ανοίγεις τέτοιο θέμα εδώ...

Link to comment
Share on other sites

Και τα παλαιότερα μοντέλα για κάποιον που θέλει ρολόι δεν έχουν καμία σχέση με τα τωρινά, υπολείπονται κατά πολύ

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Προφανως και οχι :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γνωρίζω Τάσο μου. Εσύ δεν καταλαβαίνω γιατί ανοίγεις τέτοιο θέμα εδώ...

 

Για την εφαρμογή tv+ λέω που έχει μέσα σειρές και ταινίες

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πέρασε την πρώτη του δοκιμασία το δικό μου μόλις 21 ημερών iPhone 11 Pro Max 512GB: Έφαγε σαβούρα με φορεμένη την Apple Leather Case, από το ύψος του γονάτου μου, στο παρκέ του γραφείου μου. Η αλήθεια είναι ότι στεναχωρήθηκα αρκετά, αν και δε φαίνεται να έχει το παραμικρό σημάδι. Ελπίζω να μη βγάλει στο μέλλον κάποιο λειτουργικό πρόβλημα, αλλά και να μην έχει χάσει τη στεγανότητα/αδιαβροχοποίηση.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πέρασε την πρώτη του δοκιμασία το δικό μου μόλις 21 ημερών iPhone 11 Pro Max 512GB: Έφαγε σαβούρα με φορεμένη την Apple Leather Case, από το ύψος του γονάτου μου, στο παρκέ του γραφείου μου. Η αλήθεια είναι ότι στεναχωρήθηκα αρκετά, αν και δε φαίνεται να έχει το παραμικρό σημάδι. Ελπίζω να μη βγάλει στο μέλλον κάποιο λειτουργικό πρόβλημα, αλλά και να μην έχει χάσει τη στεγανότητα/αδιαβροχοποίηση.

 

Η θήκη αυτή είναι αρκετά γερή δεν κάνει ζημιά εύκολα και από πιο ψηλά να πέσει

Βέβαια πάντα είναι σημαντικό να είσαι και λίγο τυχερός γιατί η οθόνη δεν είναι και δύσκολο να μας αφήσει χρόνους και να θέλει 500€ για να γίνει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Οι Apple θήκες αφήνουν εκτεθειμένο το κάτω μέρος της συσκευής, όποτε θεωρώ ότι σταθηκες τυχερός γιατί και το ύψος ήταν χαμηλό και η γωνία πρόσκρουσης τέτοια που δεν βρήκε το ευαίσθητο σημείο. Αν έπεφτε από μεγαλύτερο ύψος και με γωνία θα είχες θέμα..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 11 Pro Max
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...