Jump to content

iPhone 11 Pro Max


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είτε έτσι είτε αλλιώς πάλι off topic είμαστε

Ο φίλος ενδιαφέρεται για το 11 pro ενώ εδώ συζητάμε για το 11 pro max. Άσχετα δηλαδή τα γραφόμενα μας εντελώς

Επίσης τα περί επιλογής συσκευής αφορούν ειδικό νήμα

Ο καθένας αν γράφει θέλω αυτό και στο τέλος καταλήγουμε σε συζήτηση για xiaomi είναι κάτι που δεν αφορά κάποιους που μπαίνουν εδώ για να διαβάσουν για pro max

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Οκ ο φίλος έχει ψιλό καταλήξει να πάρει το pro απλά ρωτάει κάποιες λεπτομέρειες.. Σε αυστηρά απάντηση στα γραφόμενα του για μένα

Ναι το pro αυτή τη στιγμή βγάζει από τις καλύτερες φωτογραφίες, έχει από τις καλύτερες οθόνες και η μπαταρία του δεν έχει χαοτική διαφορά από του pro max.

Σήμερα, τώρα μετά από 5 μήνες ένα χρόνο η στα 4 που θα το έχει θα είναι σε όλα χειρότερο από τα επόμενα απλά πράγματα (και θα του έχει αλλάξει καναδυό φορές μπαταρία γιατί δεν θα αντέξει)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ε αφου τα χρηματα ειναι πολλα,για ποιο λογο δεν αγοραζεις τοτε το Iphone xr ή το απλο Iphone 11?

Αυτη την ραδιοαρβυλα εχω βαρεθει να την διαβαζω και απο αλλους που πανε και αγοραζουν τα νεα ακριβοτερα iphone(ή και γενικα ναυαρχιδες) κοντα στο launch τους και μετα κλαιγονται οτι τα λεφτα ειναι πολλα.

 

Ε μην τα αγορασεις ρε μαστορα day one και κοιτα ή στο φθηνοτερο μοντελο ή κοιτα μετα απο ενα χρονο.Τι μου θελεις day one το pro max 256gb(παραδειγμα τυχαιο) αν τα χρηματα ειναι πολλα?

 

Οι αλλοι γιατι νομιζετε οτι κοιτανε τα φθηνοτερα μοντελα?

 

Να και τωρα στο black friday μην παρεις το Apple Watch series 5 που ξεκιναει απο τα 450-500+ευρω,παρε το series 4 που ξεκιναει απο τα 299 ή το series 3 στα κοντα 210ευρω.

 

Ετσι σκεφτεσαι η πλειοψηφια του κοσμου.Αγοραζει το πιο value for money iphone,και με τα χρηματα που γλυτωνει τσιμπαει και το apple watch ή airpods/ipad(αναλογα τι τον ενδιαφερει τον καθενα)αντι να παρει το ακριβοτερο μοντελο.Αλλιως περιμενει μεχρι του χρονου και αγοραζει το Pro max στα 800ευρω οπως εχει το xs max τωρα.

 

Πιο watch μου λες ρε Fulgore@.. Δεν θελω ρολογακι.. Ειπα ειναι πολλα το παίρνω κ το κραταω 4 χρονακια οπως ειχα κανει κ με το iphone 4.. Για μενα τοσο απλα.. Δεν γουσταρω να παρω το πιο φτηνο μοντελο.. Δεν ειμαι σε φαση να παιρνω καθε χρονο , 6 μηνες νεα ναυαρχιδα.. Δηλαδη το να παρω (το day one το λες εσυ) το pro 11 ας πουμε τον Μαρτη, Απρίλιο κ μετα τελος για μενα τα επόμενα χρονια που ειπα ειναι κακο; Για να καταλαβω δηλαδή.. Κ δεν κλαίγομαι.. Ο λογος ειναι οτι παρω θα το εχω για καιρο κ θελω να παρω το πιο τουμπανο.. Αυτη ειναι η διαφορα τοσο απλα..

Link to comment
Share on other sites

Πιο watch μου λες ρε Fulgore@.. Δεν θελω ρολογακι.. Ειπα ειναι πολλα το παίρνω κ το κραταω 4 χρονακια οπως ειχα κανει κ με το iphone 4.. Για μενα τοσο απλα.. Δεν γουσταρω να παρω το πιο φτηνο μοντελο.. Δεν ειμαι σε φαση να παιρνω καθε χρονο , 6 μηνες νεα ναυαρχιδα.. Δηλαδη το να παρω (το day one το λες εσυ) το pro 11 ας πουμε τον Μαρτη, Απρίλιο κ μετα τελος για μενα τα επόμενα χρονια που ειπα ειναι κακο; Για να καταλαβω δηλαδή.. Κ δεν κλαίγομαι.. Ο λογος ειναι οτι παρω θα το εχω για καιρο κ θελω να παρω το πιο τουμπανο.. Αυτη ειναι η διαφορα τοσο απλα..

 

Τέλος η κουβέντα παιδιά είστε off topic

Τα υπόλοιπα στην ενότητα περι συσκευών/επιλογή συσκευής

 

Δεν αφορούν τα σχόλια σας την ενότητα του 11 pro max

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τραβας κανα ζορι ρε μάγκα; Αν γουσταρεις μην απαντας..Ψάχνομαι γιατι τα χρηματα ειναι πολλα.. Κ εχω ρωτήσει ναι.. Το αλλο παιδι μου απαντησε νορμαλ.. Κ δεν σου κανω καμια χαρη!!!!

 

megatron@ ευχαριστω κ σορι αν μίλησα απότομα ασχημα στον protsimer@ πιο πανω..

 

Φώτη πάρε ένα Poko Phone να κάνεις την δουλειά σου. Δεν είναι για σένα τα iPhone.

Βεζούβιος
Link to comment
Share on other sites

Φώτη πάρε ένα Poko Phone να κάνεις την δουλειά σου. Δεν είναι για σένα τα iPhone.

 

Φαγωθηκες πατριωτη!!! Θα παρω κ poco για παρτυ σου:)

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν γουσταρεις οπως λες το φθηνοτερο μοντελο αλλα τα λεφτα ειναι πολλα.

Θελεις λες μεταξυ αλλων να παιζεις παιχνιδια και θες το πιο τουμπανο,αλλα δεν θες το pro max που εχει την μεγαλυτερη οθονη/μπαταρια και προτιμας το κινητο με την μικροτερη οθονη/αυτονομια.....

 

Αγνωσται αι βουλαι σου κυριε....

Link to comment
Share on other sites

Δεν γουσταρεις οπως λες το φθηνοτερο μοντελο αλλα τα λεφτα ειναι πολλα.

Θελεις λες μεταξυ αλλων να παιζεις παιχνιδια και θες το πιο τουμπανο,αλλα δεν θες το pro max που εχει την μεγαλυτερη οθονη/μπαταρια και προτιμας το κινητο με την μικροτερη οθονη/αυτονομια.....

 

Αγνωσται αι βουλαι σου κυριε....

 

Eνα δικιο το εχεις αλλα δεν θελω παντοφλα.. Με την καλη εννοια το λεω..Μου αρεσει το μικρο.. Ασχετο μιλησα για το pro 11 οχι για αλλες συσκευες.. Γραφουνε μονο οι κατοχοι οι κ οσοι ενδιαφερονται να παρουν την συσκευη; Για το off topic το λεω.. Αυτα..

Link to comment
Share on other sites

Eνα δικιο το εχεις αλλα δεν θελω παντοφλα.. Με την καλη εννοια το λεω..Μου αρεσει το μικρο.. Ασχετο μιλησα για το pro 11 οχι για αλλες συσκευες.. Γραφουνε μονο οι κατοχοι οι κ οσοι ενδιαφερονται να παρουν την συσκευη; Για το off topic το λεω.. Αυτα..

 

 

Γενικά είμαστε off topic αφού το νήμα αφορά το 11 pro max ;)

Από εκεί και πέρα, αφού δεν θέλεις παντόφλα το αμέσως επόμενο καλύτερο είναι το pro σκέτο. Με λίγο χειρότερη μπαταρία. Δεν ξέρω αν σε βγάζει 4 χρόνια βέβαια..

Από εκεί και πέρα αν θες κάτι διαφορετικό άνοιξε θέμα, iphone pro η κάτι άλλο;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγώ μια γνώμη εφόσον δοκίμασα και το pro αλλά και το pro max που έχω ακόμη. Η μπαταρία του pro είναι απίστευτη πολύ κοντά στου max
Link to comment
Share on other sites

Γενικά είμαστε off topic αφού το νήμα αφορά το 11 pro max ;)

Από εκεί και πέρα, αφού δεν θέλεις παντόφλα το αμέσως επόμενο καλύτερο είναι το pro σκέτο. Με λίγο χειρότερη μπαταρία. Δεν ξέρω αν σε βγάζει 4 χρόνια βέβαια..

Από εκεί και πέρα αν θες κάτι διαφορετικό άνοιξε θέμα, iphone pro η κάτι άλλο;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Ok! Το iphone 4 με εβγαλε 4 χρονια μεχρι που πεθανε η μπαταρια.. Κ πριν τα φτύσει μου εσπασε η οθονη τελείως.. Ηταν σκυλι γενικα.. Τωρα πιστευω το ίδιο θα με βγαλει κ το pro 11.. 3 χρονια σίγουρα παντος..

Link to comment
Share on other sites

Ok! Το iphone 4 με εβγαλε 4 χρονια μεχρι που πεθανε η μπαταρια.. Κ πριν τα φτύσει μου εσπασε η οθονη τελείως.. Ηταν σκυλι γενικα.. Τωρα πιστευω το ίδιο θα με βγαλει κ το pro 11.. 3 χρονια σίγουρα παντος..

 

Παρτο ρε φιλε να ησυχασεις κι εσυ , να ησυχασουμε κι εμεις!!!!

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Παρτο ρε φιλε να ησυχασεις κι εσυ , να ησυχασουμε κι εμεις!!!!

 

Να ησυχασεις απο τι ρε φιλε να καταλαβω!! Γραφω μια φορα τους 3 μηνες κ ρωτησα κατι γιατι με ενδιαφερει η συσκευή..

Edited by Fotis7_75
Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγώ μια γνώμη εφόσον δοκίμασα και το pro αλλά και το pro max που έχω ακόμη. Η μπαταρία του pro είναι απίστευτη πολύ κοντά στου max

 

Ουτε για αστειο ομως.

 

Πολυ κοντα ειναι η αυτονομια μεταξυ 11pro και απλου 11 αναλογα την χρηση.

 

Δεν ξερω ποσο καιρο κρατησες την καθε συσκευη και τι χρηση της εκανες,αλλα η συνολικη αυτονομια του pro max(ειδικα αν υπολογισουμε οτι εχει και μεγαλυτερη οθονη+αναλυση)ειναι σε αλλη κατηγορια απο το 11 και 11pro.Δεν μιλαμε για διπλασιες διαφορες σε χρονους,αλλα ουτε και 30λεπτα πχ SoT.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγώ μια γνώμη εφόσον δοκίμασα και το pro αλλά και το pro max που έχω ακόμη. Η μπαταρία του pro είναι απίστευτη πολύ κοντά στου max

 

Σε αντιστοιχες δοκιμες ειδα διαφορες περιπου 25-30% υπερ του pro max. Καμια συγκριση κατ'εμε...

Link to comment
Share on other sites

Σε αντιστοιχες δοκιμες ειδα διαφορες περιπου 25-30% υπερ του pro max. Καμια συγκριση κατ'εμε...
Βαγγελη και εσυ σε iPhone κατεληξες οπως εγω? Pro max, apple watch 5 και airpods pro είναι το σετ τώρα.

 

 

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-T865 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βαγγελη και εσυ σε iPhone κατεληξες οπως εγω? Pro max, apple watch 5 και airpods pro είναι το σετ τώρα.

 

 

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-T865 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δημήτρη, Παλινδρομω μεταξύ pro max + Apple watch 5 και note 10 Plus + watch active 2. Αυτά τα 2 σετ εναλλασσω , καθώς είναι υπερβολή να τα έχω ταυτόχρονα :lol:

Το βασικότερο είναι η μπαταρία, που στο μήλο είναι χωρίς υπερβολή +40% από το note. Εσύ τι βλέπεις;

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη, Παλινδρομω μεταξύ pro max + Apple watch 5 και note 10 Plus + watch active 2. Αυτά τα 2 σετ εναλλασσω , καθώς είναι υπερβολή να τα έχω ταυτόχρονα :lol:

Το βασικότερο είναι η μπαταρία, που στο μήλο είναι χωρίς υπερβολή +40% από το note. Εσύ τι βλέπεις;

 

Δεν νομίζω να έχουν τόσο μεγάλη διαφορά στην μπαταρία

Και το note 10+ είναι top συσκευή

Τώρα για τα watch δεν νομίζω ότι υπάρχει κάτι καλύτερο από Apple Watch

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να έχουν τόσο μεγάλη διαφορά στην μπαταρία

Και το note 10+ είναι top συσκευή

Τώρα για τα watch δεν νομίζω ότι υπάρχει κάτι καλύτερο από Apple Watch

 

Μία χαρά έχει, ειδικά αν κινείσαι σε μέρη χωρίς καλό σήμα όπως εγώ. Δοκιμασμένα 3 φορές το κάθε σετακι... Το standby battery drain σε τακτικές εναλλαγές σήματος στο note είναι τραγικό.

Φυσικά έχει ένα σωρό άλλα πλεονέκτηματα σε σχέση με το pro max, αλλά αυτό είναι μια άλλη μεγάλη κουβέντα...

Link to comment
Share on other sites

Μία χαρά έχει, ειδικά αν κινείσαι σε μέρη χωρίς καλό σήμα όπως εγώ. Δοκιμασμένα 3 φορές το κάθε σετακι... Το standby battery drain σε τακτικές εναλλαγές σήματος στο note είναι τραγικό.

Φυσικά έχει ένα σωρό άλλα πλεονέκτηματα σε σχέση με το pro max, αλλά αυτό είναι μια άλλη μεγάλη κουβέντα...

 

Ίσα ίσα τα iPhone είναι πίσω σε εναλλαγές δικτύου και τρώνε περισσότερο ρεύμα

Αυτό έχω παρατηρήσει εγώ

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν καλησπέρα. Θα θελα λίγο τα φώτα σας. Αγορά κινητού 29/10. 16/11 με online έλεγχο βρέθηκε ελαττωματική κάμερα και fail σε έλεγχου επιταχυνσιομετρου και σταθεροποιητή. 19/110 δόθηκε πίσω στην Vodafone και από εκεί στο εξουσιοδοτημένο συνεργείο. Και η ερώτηση μου: θα γίνει αντικατάσταση ή επισκευή; Και αν το δεύτερο τι μπορώ να κάνω για να το αποφύγω; Ούτε μήνα συσκευή και να ανοιχτεί;

 

λοιπόμ το κινητό έχει σχεδόν 2 βδομάδες στο σερβις ts solutions. μετά από επικοινωνία το πρωί μου είπαν θα παραγείλλουν αναταλλακτικα και δεν γνωρίζουν πότε θα το φτιάξουν. το απογεμα δε, μου λένε ο΄τι θα γίνει αντικατάσταση μετά απο 4 μέρες. με δουλεύουν? 1500 ευρώ και με παίζουν έτσι? δεν υπάρχει αντικατάσταση άμεση? αγορασμενο από vodafone.

ΕΊΜΑΙ ΕΤΟΙΜΟς ΝΑ ΑΠΕΥΘΥΝΘΏ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΤΑΣΊΑ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤ'Η

Link to comment
Share on other sites

Ίσα ίσα τα iPhone είναι πίσω σε εναλλαγές δικτύου και τρώνε περισσότερο ρεύμα

Αυτό έχω παρατηρήσει εγώ

 

Καμία σχέση όμως. Ό,τι φοράει exynos (άρα με modem samsung) είναι καταβόθρα σε ενέργεια ειδικά σε κακό σήμα.

Link to comment
Share on other sites

λοιπόμ το κινητό έχει σχεδόν 2 βδομάδες στο σερβις ts solutions. μετά από επικοινωνία το πρωί μου είπαν θα παραγείλλουν αναταλλακτικα και δεν γνωρίζουν πότε θα το φτιάξουν. το απογεμα δε, μου λένε ο΄τι θα γίνει αντικατάσταση μετά απο 4 μέρες. με δουλεύουν? 1500 ευρώ και με παίζουν έτσι? δεν υπάρχει αντικατάσταση άμεση? αγορασμενο από vodafone.

ΕΊΜΑΙ ΕΤΟΙΜΟς ΝΑ ΑΠΕΥΘΥΝΘΏ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΤΑΣΊΑ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤ'Η

 

Αντικατάσταση μετα από ένα μήνα χρήσης σχεδόν, δύσκολα αν φτιάχνεται. Αν δεν υπάρχουν ανταλλακτικά μόνο έτσι θα σου δώσουν άλλο.... Και λόγο διαθεσιμότητας θα αργήσουν λίγο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 11 Pro Max
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...