Jump to content

iPhone 11 Pro Max


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε περιστατικά φίλων καλύφθηκαν με doa. Σε πρόσφατη ερώτηση μου σε μεγάλη αλυσίδα πάλι μου είπανε ότι ισχύει doa. Που τα έχετε ακούσει αυτά για τα προϊόντα Apple;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σε περιστατικά φίλων καλύφθηκαν με doa. Σε πρόσφατη ερώτηση μου σε μεγάλη αλυσίδα πάλι μου είπανε ότι ισχύει doa. Που τα έχετε ακούσει αυτά για τα προϊόντα Apple;

Από την επίσημη αντιπροσωπεία και όλες τις μεγάλες αλυσίδες. Οι περισσότεροι δεν το γνωρίζουν και απαντάνε ότι ισχύει το DOA.

Τα προϊόντα Apple δεν υπόκεινται σε διαδικασία D.O.A. και οποιαδήποτε αντικατάσταση γίνεται από την αντιπροσωπεία τους

Link to comment
Share on other sites

Το Doa φυσικα και εξακολουθει να υφισταται.

 

Κατα τα αλλα και refubrished να του δωσουν του συμφορουμιτη στην ουσια σαν καινουργιο θα ειναι μιας και μιλαμε για ολοκαινουργια συσκευη στην αγορα,που σημαινει οτι δεν εχει γεμισει ο τοπος απο ''χαλασμενα/επισκευασμενα''κινητα των 1300+ευρω.

 

Παμε παλι, ΔΕΝ υπαρχει DOA πλεον σε Apple συσκευη. Ηδη εχω 2 περιπτωσεις που με το που ανοιξαν το iPhone 6s (ναι καινουργιο) δεν αναβε και σταλθηκε για σερβις και εγινε αντικατασταση.

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Εάν έχεις τα χρήματα καλά είναι να πάρεις κάτι καλύτερο από αυτό που ίσως χρειάζεσαι

Δεν θα απογοητευτείς τόσο γρήγορα σε βάθος χρόνου

Για εμένα καλά έκανες εάν δεν ήταν τόσο μεγάλο πρόβλημα τα χρήματα

Για 1 ώρα την ημέρα και με iPhone 6 εγώ πχ βολεύομαι αλλά το θέμα είναι εάν έχω τα χρήματα γιατί αυτή την μια ώρα να μην την περάσω με το 11 pro?

(Προσωπικά για το XR και το 11 δεν θα έδινα ούτε 1€)

 

Λοιπον θελω ενα κινητό που να βγαζει μερα κ νυχτα απο τις καλύτερες φωτο αν οχι κορυφαίες κ να εχει κ απο τις καλύτερες οθονες της αγορας.. ΑΛΛΑ το βασικοτερο ειναι οτι θα το κρατησω για 4 χρονια κ παιζω κ αρκετα games.. Ειδικα για παιχνιδια(λενε σε αυτο τον τομεα ειναι απλα κορυφαιο) κ οτι θα το εχω τοσο καιρο μήπως το iphone κ το pro 11 ειναι μονοδρομος;;

 

Κ επειδή το max μου φαινεται μεγαλο σκέφτομαι για το pro.. Η μπαταρια στο pro κραταει πολυ λιγοτερο του max; Ευχαριστω για τις όποιες απαντήσεις..

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον θελω ενα κινητό που να βγαζει μερα κ νυχτα απο τις καλύτερες φωτο αν οχι κορυφαίες κ να εχει κ απο τις καλύτερες οθονες της αγορας.. ΑΛΛΑ το βασικοτερο ειναι οτι θα το κρατησω για 4 χρονια κ παιζω κ αρκετα games.. Ειδικα για παιχνιδια(λενε σε αυτο τον τομεα ειναι απλα κορυφαιο) κ οτι θα το εχω τοσο καιρο μήπως το iphone κ το pro 11 ειναι μονοδρομος;;

 

Κ επειδή το max μου φαινεται μεγαλο σκέφτομαι για το pro.. Η μπαταρια στο pro κραταει πολυ λιγοτερο του max; Ευχαριστω για τις όποιες απαντήσεις..

 

Η μπαταρία του pro είναι ίσως λίγο ανώτερη από του xs max

Πάρε το pro έχει ακριβώς αυτά που ζητάς

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να παίζεις games και να μην σε βολεύει η μεγαλύτερη οθόνη; Σε 4 χρόνια βέβαια θα δεις τέτοια εξέλιξη στις φωτογραφίες και στις οθόνες που θα βλέπεις τα τωρινά και θα γελάς

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ο Φώτης ψάχνεται για iPhone από όταν βγήκε το Χ το 2017.

Δυο χρόνια μετά, ακόμα το ψάχνει :lol:

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν κάνουν τα iPhone για τον Φώτη. Θέλει ακόμα κάτι ανώτερο.

Φίλε Φώτη τα iPhone δεν είναι για σένα.

Πάρε ένα Poko Phone.

Βεζούβιος
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα του έλεγα να χτυπήσει ένα note10+ να το λιώσει στα παιχνίδια, απίστευτη οθόνη και πολύ πιο οικονομικό

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα του έλεγα να χτυπήσει ένα note10+ να το λιώσει στα παιχνίδια, απίστευτη οθόνη και πολύ πιο οικονομικό

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Τι παίρνετε ρε παιδιά και γράφετε ότι σας κατέβει;

Συγκρίνεται το iphone 11 pro με το Samsung την βλατούσα;

Υ.Γ. Βλατούσα λένε στην Κρήτη τις μεγάλες κατσαρίδες που πετάνε

Βεζούβιος
Link to comment
Share on other sites

Τι παίρνετε ρε παιδιά και γράφετε ότι σας κατέβει;

 

Συγκρίνεται το iphone 11 pro με το Samsung την βλατούσα;

 

Υ.Γ. Βλατούσα λένε στην Κρήτη τις μεγάλες κατσαρίδες που πετάνε

 

 

Να μου έλεγες για το pro να πω οκ αλλά να το συγκρίνεις με το απλό pro κουζουλάθηκες; Μόνο και μόνο για την οθόνη

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ο Φώτης ψάχνεται για iPhone από όταν βγήκε το Χ το 2017.

Δυο χρόνια μετά, ακόμα το ψάχνει :lol:

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Αν εχεις την συσκευη πες την γνώμη σου σε αυτο που είπα πιο πανω κ ασε τις φατσουλες..

 

Ο αλλος λεει για poco σοτο phone!! Οτι να ναι!!

Παμε παρακατω κ κακος που σχολιασα τοτε..

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις την συσκευη πες την γνώμη σου σε αυτο που είπα πιο πανω κ ασε τις φατσουλες..

 

Ο αλλος λεει για poco σοτο phone!! Οτι να ναι!!

Παμε παρακατω κ κακος που σχολιασα τοτε..

 

Φώτη δεν είναι για σένα τα iPhone 11 pro.

Πάρε ένα Xaiomi να κάνεις την δουλειά σου.

Βεζούβιος
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση κρισεως

Με το βάρος την παλεύετε; Ο μοναδικος λογος που σκεφτομαι το απλο pro ειναι το βαρος που εχει ξεφυγει. Με το xs max ισα που την παλευω..

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Είναι 18gr διαφορά, μου φαίνεται πολύ μικρή διαφορά..Στο κράτημα όσο είχα στο δίπλα χέρι το pro δεν μου φάνηκε ενοχλητικό

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι 18gr διαφορά, μου φαίνεται πολύ μικρή διαφορά..Στο κράτημα όσο είχα στο δίπλα χέρι το pro δεν μου φάνηκε ενοχλητικό

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Είχα το iphone 8 και πήγα στο iPhone 11 pro.

Λίγο βαρύτερο αλλά μέσα σε δύο μέρες το συνήθισα.

Όλα μια συνήθεια είναι.

Πάντως είναι πολύ ωραία τηλέφωνα η σειρά pro.

Βεζούβιος
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον θελω ενα κινητό που να βγαζει μερα κ νυχτα απο τις καλύτερες φωτο αν οχι κορυφαίες κ να εχει κ απο τις καλύτερες οθονες της αγορας.. ΑΛΛΑ το βασικοτερο ειναι οτι θα το κρατησω για 4 χρονια κ παιζω κ αρκετα games.. Ειδικα για παιχνιδια(λενε σε αυτο τον τομεα ειναι απλα κορυφαιο) κ οτι θα το εχω τοσο καιρο μήπως το iphone κ το pro 11 ειναι μονοδρομος;;

 

Κ επειδή το max μου φαινεται μεγαλο σκέφτομαι για το pro.. Η μπαταρια στο pro κραταει πολυ λιγοτερο του max; Ευχαριστω για τις όποιες απαντήσεις..

 

Σου κοκκινησα αυτο που διαφοροποιει το iPhone σε σχεση με ενα π.χ. Note, το οποιο εχει οθοναρα, ηχειαρες κτλ.

Σε mobile gaming το iPhone ειναι ανωτερο ολων εκτος ισως απο κανα Asus ROG Phone, οπως επισης και στα 4 χρονια που θες να το κρατησεις (χλωμο το κοβω) θα εχεις updates (οχι παντα bug free).

Οποτε πας για 11 Pro.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Τα προΙόντα της Apple ΔΕΝ καλύπτονται από DOA. Επισκευή ή αντικατάσταση με refurbished από day one...

 

Για τα προιοντα της Apple και ολα τα ηλεκτρονικα(και μη)προιοντα,υπευθυνος για την εγγυηση τους ειναι ο ιδιος ο πωλητης.

Γιατι και στα περι εγγυησης οι περισσοτεροι πωλητες στην Ελλαδα παταγανε στον 1χρονο παγκοσμιας εγγυησης που δινει η Apple,και πουλαγανε τις συσκευες με 1χρονο εγγυηση αντι για 2(μερικοι ακομα το κανουν αυτο φυσικα)πραγμα που φυσικα ειναι παρανομο.

 

https://europa.eu/youreurope/citizens/consumers/shopping/guarantees-returns/index_en.htm

 

Μεγαλη κουβεντα το κομματι των εγγυησεων,απλα οχι για το παρον θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις την συσκευη πες την γνώμη σου σε αυτο που είπα πιο πανω κ ασε τις φατσουλες..

 

 

 

Ο αλλος λεει για poco σοτο phone!! Οτι να ναι!!

 

Παμε παρακατω κ κακος που σχολιασα τοτε..

 

 

 

Κάνε μας τη χάρη ρε Φώτη.

Μόλις βγει το S11 θα ρωτάς στο νήμα του τα ίδια με εδώ.

 

Έχω δει τα ίδια μηνύματα σου (να ψάχνεσαι για το «καλύτερο») σε νήματα τουλάχιστον 5 ναυαρχίδων Apple και Samsung τα τελευταία 2 χρόνια.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάνε μας τη χάρη ρε Φώτη.

Μόλις βγει το S11 θα ρωτάς στο νήμα του τα ίδια με εδώ.

 

Έχω δει τα ίδια μηνύματα σου (να ψάχνεσαι για το «καλύτερο») σε νήματα τουλάχιστον 5 ναυαρχίδων Apple και Samsung τα τελευταία 2 χρόνια.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Εντάξει πολλές φορές κάποιοι αναποφάσιστοι μένουν χωρίς συσκευή

Ειδικά σε τέτοια πλέον ποσά άνω των 1000€ που κακά τα ψέμματα και να τα έχεις δεν τα δίνεις έτσι εύκολα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει πολλές φορές κάποιοι αναποφάσιστοι μένουν χωρίς συσκευή

 

Ειδικά σε τέτοια πλέον ποσά άνω των 1000€ που κακά τα ψέμματα και να τα έχεις δεν τα δίνεις έτσι εύκολα

 

 

 

Μια ερώτηση για ένα θέμα που δεν βρίσκεται εύκολα στο google/YouTube είναι φυσιολογική.

Η ίδια ερώτηση κάθε χρόνο περί της καλύτερης ναυαρχίδας (σε πολλαπλά νήματα) δεν είναι φυσιολογική.

Τεσπα τέρμα το off topic από εμένα.

Οποιος θέλει του απαντάει.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάνε μας τη χάρη ρε Φώτη.

Μόλις βγει το S11 θα ρωτάς στο νήμα του τα ίδια με εδώ.

 

Έχω δει τα ίδια μηνύματα σου (να ψάχνεσαι για το «καλύτερο») σε νήματα τουλάχιστον 5 ναυαρχίδων Apple και Samsung τα τελευταία 2 χρόνια.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Τραβας κανα ζορι ρε μάγκα; Αν γουσταρεις μην απαντας..Ψάχνομαι γιατι τα χρηματα ειναι πολλα.. Κ εχω ρωτήσει ναι.. Το αλλο παιδι μου απαντησε νορμαλ.. Κ δεν σου κανω καμια χαρη!!!!

 

megatron@ ευχαριστω κ σορι αν μίλησα απότομα ασχημα στον protsimer@ πιο πανω..

Edited by Fotis7_75
Link to comment
Share on other sites

Τραβας κανα ζορι ρε μάγκα; Αν γουσταρεις μην απαντας..Ψάχνομαι γιατι τα χρηματα ειναι πολλα.. Κ εχω ρωτήσει ναι.. Το αλλο παιδι μου απαντησε νορμαλ.. Κ δεν σου κανω καμια χαρη!!!!

 

megatron@ ευχαριστω κ σορι αν μίλησα απότομα ασχημα στον protsimer@ πιο πανω..

 

Ε αφου τα χρηματα ειναι πολλα,για ποιο λογο δεν αγοραζεις τοτε το Iphone xr ή το απλο Iphone 11?

Αυτη την ραδιοαρβυλα εχω βαρεθει να την διαβαζω και απο αλλους που πανε και αγοραζουν τα νεα ακριβοτερα iphone(ή και γενικα ναυαρχιδες) κοντα στο launch τους και μετα κλαιγονται οτι τα λεφτα ειναι πολλα.

 

Ε μην τα αγορασεις ρε μαστορα day one και κοιτα ή στο φθηνοτερο μοντελο ή κοιτα μετα απο ενα χρονο.Τι μου θελεις day one το pro max 256gb(παραδειγμα τυχαιο) αν τα χρηματα ειναι πολλα?

 

Οι αλλοι γιατι νομιζετε οτι κοιτανε τα φθηνοτερα μοντελα?

 

Να και τωρα στο black friday μην παρεις το Apple Watch series 5 που ξεκιναει απο τα 450-500+ευρω,παρε το series 4 που ξεκιναει απο τα 299 ή το series 3 στα κοντα 210ευρω.

 

Ετσι σκεφτεσαι η πλειοψηφια του κοσμου.Αγοραζει το πιο value for money iphone,και με τα χρηματα που γλυτωνει τσιμπαει και το apple watch ή airpods/ipad(αναλογα τι τον ενδιαφερει τον καθενα)αντι να παρει το ακριβοτερο μοντελο.Αλλιως περιμενει μεχρι του χρονου και αγοραζει το Pro max στα 800ευρω οπως εχει το xs max τωρα.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς. Όλοι θελουμε σε κάθε τι τα top of the range αλλά πρέπει να υπάρχει και συνείδηση. Χωρίς αυτό να σημαίνει ότι τα φθηνότερα μοντέλα δεν είναι εξαιρετικά και πολλές φορές μπορούν να καλύπτουν τις ανάγκες του καθενός 100% παρά κάτι ακριβότερο που προσφέρει κάτι παραπάνω αλλά μπορεί να είναι και άχρηστο για κάποιον

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 11 Pro Max
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...