Jump to content

iPhone 11 Pro Max


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Χμ.. Τρίτη θέση ήδη χωρίς να έχουν βγει τα νέα s και p. Να πω την αλήθεια το περίμενα με καλύτερη βαθμολογία

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χμ.. Τρίτη θέση ήδη χωρίς να έχουν βγει τα νέα s και p. Να πω την αλήθεια το περίμενα με καλύτερη βαθμολογία

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Η απευθείας αντιπαράθεση με τo Samsung & hwawei μέσα στο review , νομίζει τα λέει όλα.

Όταν θα δούμε και τις υπόλοιπες καινούριες συσκευές τον Ιανουάριο ,, φοβάμαι να μην βγούμε εκτός λίστας :D

Link to comment
Share on other sites

Κάπως έτσι ξεκινήσαμε και πέρυσι μέσα στην τριάδα και μετά από λίγο παλεύαμε με τον υποβιβασμό..

 

(Κάτοχος xs Max β εθνικής)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι βλέποντας να τα δικά μου μάτια νομίζω ότι φωτογραφίες βγάζει μόνο το pixel και το iPhone

Αυτά που βλέπω σε αλλά κινητά δεν μου αρέσουν ειδικά εάν τα δω σε υπολογιστή

Οι οθόνες των Samsung δείχνουν άλλο πράγμα στην οθόνη της συσκευής και άλλο στον υπολογιστή

Δεν γνωρίζω από φωτογραφία απλά αναφέρω αυτό που βλέπω στα μάτια μου σαν ένας απλά ουδέτερος θεατής

Ειδικά η μπροστά κάμερα νομίζω ότι Μόνο το iPhone δείχνει ανθρώπινα πρόσωπα. Τα υπόλοιπα δεν έχουν σχέση με την πραγματικότητα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εντελως αναξιοπιστο το dxomark.

Και δεν το λεω τωρα επειδη δε βγαλανε το iPhone πρωτο.

Παμε παρακατω!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Εντελως αναξιοπιστο το dxomark.

Και δεν το λεω τωρα επειδη δε βγαλανε το iPhone πρωτο.

Παμε παρακατω!

 

Πληρωμένοι δοκιμαστές τι αποτέλεσμα θα βγάλουν;

Ότι θέλει ο πελάτης

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εντελως αναξιοπιστο το dxomark.

Και δεν το λεω τωρα επειδη δε βγαλανε το iPhone πρωτο.

Παμε παρακατω!

Από την στιγμή που που άρχισαν να το χρησιμοποιούν οι Κινέζοι για να αναδείξουν τις ικανότητες των κινητών τους...όποιος πληρώνει παίρνει αυτό που θέλει.

Εντελώς αναξιόπιστο εδώ και μερικά χρόνια. Προσωπικά, δεν το δίνω πλέον σημασία.

 

Εγώ πάλι βλέποντας να τα δικά μου μάτια νομίζω ότι φωτογραφίες βγάζει μόνο το pixel και το iPhone

Αυτά που βλέπω σε αλλά κινητά δεν μου αρέσουν ειδικά εάν τα δω σε υπολογιστή

Οι οθόνες των Samsung δείχνουν άλλο πράγμα στην οθόνη της συσκευής και άλλο στον υπολογιστή

Δεν γνωρίζω από φωτογραφία απλά αναφέρω αυτό που βλέπω στα μάτια μου σαν ένας απλά ουδέτερος θεατής

Ειδικά η μπροστά κάμερα νομίζω ότι Μόνο το iPhone δείχνει ανθρώπινα πρόσωπα. Τα υπόλοιπα δεν έχουν σχέση με την πραγματικότητα

Απόλυτη ταύτιση απόψεων. Θα προσθέσω και την HTC (U11-U12) μέσα στο κλάμπ Pixel-iPhone. Και τέλος.

 

Το S10+ που έχω έχει μια πραγματικά "'αχαστη" (όπως την λέω) κάμερα. 100 φωτογραφίες θα τραβήξεις; 100 επιτυχίες θα έχεις. Ούτε motion blur ούτε θολούρα ούτε τίποτα. Σε οποιεσδήποτε συνθήκες. Αποτέλεσμα που σε κάνει να λές πάντα : "ουάουου!!".

Δυστυχώς, μόλις μπούν στο PC φαίνεται ότι χάνουν σε ποιότητα και μάλιστα πολύ.

Και...οκ...όταν έχει δύσκολες συνθήκες...το καταλαβαίνω...κάνε την επεξεργασία σου και δώσε ένα "καλύτερο" αποτέλεσμα. Αλλά στις εύκολες λήψης γιατί τόση επεξεργασία; Γιατί πρέπει να πάρω ημερήσια με παστέλ; ή εσωτερικού χώρου με παστέλ; Γιατί; Που είναι η δυσκολία λήψης; Γιατί απαιτεί ΤΟΣΗ επεξεργασία μια τέτοια φωτογραφία σε τόσο εύκολες συνθήκες; Αυτό δεν καταλαβαίνω.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Για μενα καλυτερη φωτο ειναι αυτη που πλησιαζει σε αυτο που βλεπεις με τα ματια σου, ειτε ειναι βραδυ ειναι ειναι μερα.

Σε αυτο καλυτερο all rounder ειναι το iPhone και εγω αυτο θελω.

Αν καποιος θελει το καλυτερο bokeh effect σε portrait σελφι παει σε pixel ή αν θελει βραδινες ληψεις που φαινονται σα να ειναι μερα και 5απλο οπτικο ζουμ τοτε παει σε huawei.

Φετος η apple εκανε εξαιρετικη δουλεια στην καμερα και οφειλω να το παραδεχτω!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Για μενα καλυτερη φωτο ειναι αυτη που πλησιαζει σε αυτο που βλεπεις με τα ματια σου, ειτε ειναι βραδυ ειναι ειναι μερα.

Σε αυτο καλυτερο all rounder ειναι το iPhone και εγω αυτο θελω.

Αν καποιος θελει το καλυτερο bokeh effect σε portrait σελφι παει σε pixel ή αν θελει βραδινες ληψεις που φαινονται σα να ειναι μερα και 5απλο οπτικο ζουμ τοτε παει σε huawei.

Φετος η apple εκανε εξαιρετικη δουλεια στην καμερα και οφειλω να το παραδεχτω!

 

Έτσι βλέπω κι εγώ τόσα χρόνια και ας μην με αφορά η κάμερα

Πιο πίστα στα ανθρώπινα μάτια βγάζει ένα iPhone

Δεν ξέρω πως συμβαίνει ή αν είναι από τα οπτικά μέρη αλλά όντως υπάρχει αυτή η φυσικότητα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Επίσης δεν ξέρω πόσοι το δουλεύετε, αλλά το edit photos είναι πλέον πανίσχυρο στο iOS 13

Μπορείς να πας από την απόλυτη φυσικότητα σε comic overkill (βλ. Huawei) και οπουδήποτε ενδιάμεσα, με ένα slider στο magic wand.

Φυσικά με λίγες γνώσεις φωτογραφίας διορθώνεις τα πάντα σε μια φωτογραφία iPhone.

Το HEIC αποδεικνύεται φορμά πολυεργαλείο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στης ρυθμίσεις μπαταρίας στο ανενεργή οθόνη σας δείχνει σωστά ; Γιατί εμένα όταν πχ δεν χρησιμοποιώ το τηλέφωνο δεν μετράει .... μόνο την ενεργή οθόνη δείχνει σωστά ....
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έρχεται παρατηρήσει πρόβλημα με την κάμερα νύχτα σε κόντρα με φωτιστικες κολόνες ; Βγάζει κάτι πράσινες κηλίδες.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έρχεται παρατηρήσει πρόβλημα με την κάμερα νύχτα σε κόντρα με φωτιστικες κολόνες ; Βγάζει κάτι πράσινες κηλίδες.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Ναι το κάνει και όταν τις είδα μετά έψαχνα να δω τι ήταν αυτό... οτι φως δει μπροστά του το κάνει έτσι, πολύ άσχημο αυτό:(

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάνετε σαν μην έχετε τραβήξει μπροστά από φωτεινή πηγή... Ναι το κάνει πάντα το έκανε. Ακόμη και την μέρα γίνεται το ίδιο. Για βγάλτε με κόντρα ήλιο.. Απλά ίσως λιγουλάκι τονίζονται τα πρασινακια περισσότερο από άλλες συσκευές Android

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιείται την νέα δυνατότητα εξοικονόμησης δεδομένων;

Υπάρχει και για το δίκτυο δεδομένων και για οποία δίκτυα WiFi επιθυμούμε

Έχω βάλει στο δίκτυο δεδομένων να κάνει εξοικονόμηση αλλά και στο σπίτι επειδή έχω ένα ιδιαίτερο δίκτυο WiFi με περιορισμο, έβαλα εξοικονόμηση

Κάνει δουλειά;;;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Οχι, προσωπικα δεν το χρησιμοποιω boy.

 

Ο chrome στο Android κάνει πολύ καλή δουλειά σε εξοικονόμηση

Τον Οκτώβριο μου γλίτωσε 1gb και κάτι ψιλά

Ίσως κάτι αντίστοιχο τώρα να γίνεται και στο iOS γιατί είναι δεδομένο εδώ και χρόνια ότι ακόμα και σε ακριβώς ίδια χρήση, το iPhone καταναλώνει παραπάνω δεδομένα

Δεν ξέρω πως γίνεται αυτό τεχνικά αλλά είναι επιβεβαιωμένο και από εμένα 100%

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Eγω το γυρισα στον web browser που λεγεται Brave και στο iphone και στο pc/laptop.

Ειναι chromium based, γρηγορος, χρησιμοποιει λιγοτερους πορους σε σχεση με τους αλλους και σε θεματα privacy ειναι εξαιρετικος!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Eγω το γυρισα στον web browser που λεγεται Brave και στο iphone και στο pc/laptop.

Ειναι chromium based, γρηγορος, χρησιμοποιει λιγοτερους πορους σε σχεση με τους αλλους και σε θεματα privacy ειναι εξαιρετικος!

 

Δυστυχώς τον safari δεν τον αλλάζω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς τον safari δεν τον αλλάζω

Κι εγω ετσι ελεγα...

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω ετσι ελεγα...

 

Από chrome μέχρι να συνηθίσω safari έκανα ποσό καιρό

Δεν ξανά αλλάζω

Μια χαρά έχω ήσυχο το κεφάλι μου όλα συγχρονισμένα σε iPhone και iMac

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σε iphone ο safari παίζει να είναι και ο πιο αργος browser σε σχέση με τους υπόλοιπους.. Θέμα συνήθειας ναι, αλλά πολλά κλικ πιο κάτω σε ταχύτητα. Επίσης καταναλώνει αρκετή μπαταρία

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε iphone ο safari παίζει να είναι και ο πιο αργος browser σε σχέση με τους υπόλοιπους.. Θέμα συνήθειας ναι, αλλά πολλά κλικ πιο κάτω σε ταχύτητα. Επίσης καταναλώνει αρκετή μπαταρία

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

Nnnnooope.

 

https://www.anandtech.com/show/14892/the-apple-iphone-11-pro-and-max-review/5

 

Εδώ βλέπουμε ότι στο browsing ένα iPhone 7 είναι ταχύτερο από πχ το Mi9.

 

Έχει ΠΟΛΛΑ ψωμιά να φαει ο chrome για να φτάσει τον Safari.

 

 

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 11 Pro Max
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...