Jump to content

iPhone 11 Pro Max


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποιος μιλησε οτι μονο οι θηκες των 50ευρω αξιζουν(βασικα ποιος τις ανεφερε ουτως ή αλλως) και επισης ποιος ειπε οτι οι θηκες των 50ευρω χαλανε πανω στον χρονο?Μου διαφευγει κατι?

 

Οσο για τις καλυτερες θηκες με 3ευρω,κυριολεκτικα ασχολιαστο.

 

Εγώ κάθε Κυριακή το πασαλείβω με αλευρόκολα και μου βγάζει όλη την εβδομάδα άνετα και με πολύ ασφάλεια σε τυχόν πεσίμαρα. Οπότε γλειτώνω και τα 3 €.

Για ακουστικά airpods που εννοείς ούτε για πλάκα. Έχω ένα πιριάλι και οπότε με καλούν το βάζω από την φαρδιά πλευρά πάνω στο ακουστικό και από την λεπτή μέσα στο αυτί μου και άκου τζάμι και πεντακάθαρα. Το πιριάλι είναι πλαστικό και κάνει 1,5€.

 

Κι ομως σου διαφευγει οτι οι ακριβες οι original apple ναι χαλανε

 

Δεν ειδα να κοροιδευω κανεναν. Οποιος εχει ορεξη για δουλεμα να παει αλλου ή σε αλλον όχι σε εμένα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κάποιοι εδώ πεταγεστε χωρίς κάτι να πείτε κάτι ουσιαστικό απλά και μόνο για να χαλάτε το θέμα και να τρολαρετε.

 

Εγώ ρώτησα για το αν μπορώ αν αλλάξω κινητό η κάνω φορματ να έχω πάλι esim στο Ίδιο η επόμενο IPhone πχ χωρίς να χρειάζεται Να πηγαίνω να ξανά αγοράζω esim πληρώνοντας 10 ευρώ (τα οποία δικαίωμα μου είναι να θεωρώ ότι δεν χρειάζεται να τα πληρώσω πάλι ασχέτως αν έχω η δεν έχω λεφτά)

 

Την ερωτηση αυτη για την Esim για ποιο λογο δεν την εκανες οταν πηγες να βαλεις την δικη σου και να την πληρωσεις στην ιδια την εταιρεια?

 

Επισης συγνωμη αλλα εχεις δωσει απο παλιοτερα τετοια δικαιωματα για τις απαντησεις που παιρνεις.

Link to comment
Share on other sites

Την ερωτηση αυτη για την Esim για ποιο λογο δεν την εκανες οταν πηγες να βαλεις την δικη σου και να την πληρωσεις στην ιδια την εταιρεια?

 

Επισης συγνωμη αλλα εχεις δωσει απο παλιοτερα τετοια δικαιωματα για τις απαντησεις που παιρνεις.

 

Ρωτησε ο ανθρωπος πειραζει?

Επισης το θεωρειται λογικο οταν αλλαζεις συσκευη να πληρωνεις 10ευρω καθε φορα για esim?

Εγω αλλαζω καθε 2-3 μηνες. Πρεπει ενας δηλαδη σαν εμενα να δινει συνεχεια 10ρικο χωρις λογο ετσι επειδη ειχε 800ευρω να δωσει για κινητο?

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ σήμερα !

Κλαίω τα λεφτά μου αν και ωραίο δεν τα αξίζει παιδιά. Κανένα κινητό δεν αξίζει πάνω από 1000 ευρώ .

 

Εγώ έδωσα το 64αρι χακί και πήρα το 256 σε χρυσό.

 

Για να μην ξεχνιομαστε αγαπητε :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρωτησε ο ανθρωπος πειραζει?

Επισης το θεωρειται λογικο οταν αλλαζεις συσκευη να πληρωνεις 10ευρω καθε φορα για esim?

Εγω αλλαζω καθε 2-3 μηνες. Πρεπει ενας δηλαδη σαν εμενα να δινει συνεχεια 10ρικο χωρις λογο ετσι επειδη ειχε 800ευρω να δωσει για κινητο?

 

Να ηταν το μοναδικο που ειχε ρωτησει στο παρον θεμα θα ελεγα παει στο καλο. Βεβαια ειπαμε γνωστη η Ελληνικη νοοτροπια του πως βλεπουν πολλοι τα ατομα που συμμετεχουν στα forum.

Και για τις εγγυησεις το ιδιο πραγμα.Για ποιο λογο να παρουμε ενα τηλεφωνο να ρωτησουμε την Infoquest τι εγγυηση εχουν τα iphone.Εχουμε τα κοροιδα στα forum(ή no lifers)να μας πουνε.

 

Περαν τουτου απο την στιγμη που τα Iphone δεν εχουν κανονικα 2 θεσεις για dual sim οπως πολλα Android κινητα,απλα το αποδεχομαστε (οπως αποδεχομαστε και πολλα αλλα στην καθε εταιρεια),αλλιως κοιταμε αλλου. Ειναι νομιζω μια κουβεντα την οποια εσυ ειδικα την αναφερεις πολυ συχνα οταν αρκετα ατομα ρωτανε για μεταβαση απο Android σε Ios ετσι δεν ειναι? Και εγω θελω στο iphone μου microSd για να μην αγοραζω τα ακριβοτερα σε χωρο μοντελα.Αλλα η Apple δεν το προσφερει,τι να κανουμε.

 

Παντως αν αλλαζεις συσκευη καθε 2-3μηνες,πιστευω εχεις διαφορετικα πραγματα/προτεραιοτητες στο μυαλο σου απο το 10ρικο της esim,ειδικα αν κοιταζεις μονο σε Iphone.

Link to comment
Share on other sites

Για να μην ξεχνιομαστε αγαπητε :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Να ηταν το μοναδικο που ειχε ρωτησει στο παρον θεμα θα ελεγα παει στο καλο. Βεβαια ειπαμε γνωστη η Ελληνικη νοοτροπια του πως βλεπουν πολλοι τα ατομα που συμμετεχουν στα forum.

Και για τις εγγυησεις το ιδιο πραγμα.Για ποιο λογο να παρουμε ενα τηλεφωνο να ρωτησουμε την Infoquest τι εγγυηση εχουν τα iphone.Εχουμε τα κοροιδα στα forum(ή no lifers)να μας πουνε.

 

Περαν τουτου απο την στιγμη που τα Iphone δεν εχουν κανονικα 2 θεσεις για dual sim οπως πολλα Android κινητα,απλα το αποδεχομαστε (οπως αποδεχομαστε και πολλα αλλα στην καθε εταιρεια),αλλιως κοιταμε αλλου. Ειναι νομιζω μια κουβεντα την οποια εσυ ειδικα την αναφερεις πολυ συχνα οταν αρκετα ατομα ρωτανε για μεταβαση απο Android σε Ios ετσι δεν ειναι? Και εγω θελω στο iphone μου microSd για να μην αγοραζω τα ακριβοτερα σε χωρο μοντελα.Αλλα η Apple δεν το προσφερει,τι να κανουμε.

 

Παντως αν αλλαζεις συσκευη καθε 2-3μηνες,πιστευω εχεις διαφορετικα πραγματα/προτεραιοτητες στο μυαλο σου απο το 10ρικο της esim,ειδικα αν κοιταζεις μονο σε Iphone.

 

για το 10ρικο που ζηταει η cosmote δηλαδη θεωρεις οτι φταιει το iphone? μονο αυτο παιρνει esim?

ναι σε αλλες περιπτωσεις που δεν υπαρχει επιλογη εδω στο forum λεω στον ενδιαφερομενο οτι δεν γινεται αλλιως γιατι ετσι ειναι το iphone & ios

το συγκεκριμενο ομως μικροπροβληματακι που ανεφερε ο φιλος ουδεμια σχεση εχει με το iphone

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Κι ομως σου διαφευγει οτι οι ακριβες οι original apple ναι χαλανε

 

Δεν ειδα να κοροιδευω κανεναν. Οποιος εχει ορεξη για δουλεμα να παει αλλου ή σε αλλον όχι σε εμένα

 

Γιατι ποιος αναφερθηκε στις original θηκες της Apple και ποιος ειπε οτι μονο αυτες αξιζουν και δεν υπαρχουν φθηνοτερες και ποιοτικοτερες,ειδικα δε οταν ολο το internet τις κραζει για το γεγονος οτι ειναι τερμα υπερκοστολογημενες(ειδικα η wallet case)?

 

Δεν εχεις ορεξη για δουλεμα αλλα εσυ μονος σου μιλησες για 50ευρω θηκες(γενικα και αοριστα που αργοτερα εγινα οι επισημες θηκες της apple) οτι χαλανε στον 1χρονο και οτι αγοραζεις καλυτερες με 3ευρω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

για το 10ρικο που ζηταει η cosmote δηλαδη θεωρεις οτι φταιει το iphone? μονο αυτο παιρνει esim?

 

 

Το θεμα δεν ειναι το ποιος φταιει αλλα το οτι ετσι λειτουργει καλως ή κακως η esim στα iphone στην χωρα μας απο την Cosmote προς το παρον.

Αρα ή πληρωνεις και βαζεις 1 φορα(ή οποτε την χρειαζεσαι)ή δεν βαζεις καθολου.

 

Με το να πουμε πχ οτι φταιει η Cosmote που την ενδιαφερει μονο το κερδος,δεν προκειται να αλλαξει κατι.

Link to comment
Share on other sites

Βγηκαμε εκτος θεματος 2 σελιδες. Κλεινει εδω δεν αφορα την συσκευη και ολους τους αλλους
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Fulgore (αυτό γράφω και τελειώνουμε εδώ) επειδή παρέθεσες πριν τι έγραφα και πας να μας το παίξεις έξυπνος , ανέφερα ότι Ήταν ακριβό το 1000+ που έδωσα για το 64αρι,το πούλησα και αγόρασα από άλλον 256 με τα ίδια λεφτά (όχι ότι έπρεπε να σου δώσω και λογαριασμό για το τι κάνω). Για την εγγύηση επισηΣ όταν είναι με τιμολόγιο κανονικά σου δίνουν ένα χρόνο εγγύηση και αν έχεις απόδειξη λιανικής 2 χρόνια . Αν όμως περάσει ο ένας χρόνος και έχεις τιμολόγιο σύμφωνα με τη νομοθεσία και αν πας στο συνήγορο του καταναλωτή (γιατί το έχει κάνει άλλο μέλος ) ως δια μαγείας στο φτιάχνουν στην istorm.

 

 

Ρώτησα για την esim (που και άλλους ενδιαφέρει εδώ μέσα) τώρα έχω και τη Vodafone και την κοσμοτέ μου σε ένα κινητό ,έμαθα ότι μπορείς να κανεις και φορματ χωρίς να χάσεις τις κάρτες σου και να προσθέσω κάτι βασικό που ένα άλλο μέλος μου ανέφερε σε μήνυμα : αν πάρεις άλλο κινητό IPhone και επιλέξεις επαναφορά από iCloud συνεχίζεις να έχεις την esim σου κανονικότατα.

Edited by mkbhd
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το iCloud δε το γνώριζα, μου φαίνεται και πάλι δύσκολο να την κρατάει σε νέα συσκευή

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Fulgore (αυτό γράφω και τελειώνουμε εδώ) επειδή παρέθεσες πριν τι έγραφα και πας να μας το παίξεις έξυπνος , ανέφερα ότι Ήταν ακριβό το 1000+ που έδωσα για το 64αρι,το πούλησα και αγόρασα από άλλον 256 με τα ίδια λεφτά (όχι ότι έπρεπε να σου δώσω και λογαριασμό για το τι κάνω). Για την εγγύηση επισηΣ όταν είναι με τιμολόγιο κανονικά σου δίνουν ένα χρόνο εγγύηση και αν έχεις απόδειξη λιανικής 2 χρόνια . Αν όμως περάσει ο ένας χρόνος και έχεις τιμολόγιο σύμφωνα με τη νομοθεσία και αν πας στο συνήγορο του καταναλωτή (γιατί το έχει κάνει άλλο μέλος ) ως δια μαγείας στο φτιάχνουν στην istorm.

 

 

Ρώτησα για την esim (που και άλλους ενδιαφέρει εδώ μέσα) τώρα έχω και τη Vodafone και την κοσμοτέ μου σε ένα κινητό ,έμαθα ότι μπορείς να κανεις και φορματ χωρίς να χάσεις τις κάρτες σου και να προσθέσω κάτι βασικό που ένα άλλο μέλος μου ανέφερε σε μήνυμα : αν πάρεις άλλο κινητό IPhone και επιλέξεις επαναφορά από iCloud συνεχίζεις να έχεις την esim σου κανονικότατα.

Δεν ισχύει

Link to comment
Share on other sites

Το iPhone 12 θα έχει Touch ID κάτω από την οθόνη με αισθητήρα υπερήχων της Qualcomm

 

Διαβάζω το ακολουθώ κείμενο (https://www.argonaytis.com/2019/12/iphone-12-touch-id-qualcomm.html?m=1)

και θέλω να πιστεύω ότι δεν θα είναι αλήθεια.

Δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος με το note10+.

Link to comment
Share on other sites

Ουτε εγω ημουν. Αλλα ΑΝ ισχυει και το βαλει η apple, τοτε σιγουρα θα ειναι καλυτερο.

 

EDIT: και απο οτι

θα ειναι...
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ουτε εγω ημουν. Αλλα ΑΝ ισχυει και το βαλει η apple, τοτε σιγουρα θα ειναι καλυτερο.

 

EDIT: και απο οτι

θα ειναι...

 

Ακριβώς. Συνήθως η Apple καθυστερεί να υιοθετήσει νέες τεχνολογίες, αλλά όταν το κάνει φροντίζει να λειτουργούν άψογα.

Οι υπόλοιποι "βιάζονται" στην υλοποίηση και το αποτέλεσμα είναι συνήθως κατώτερο ως εμπειρία χρήσης.

Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγώ την γνώμη μου.

Η Apple έχει τελειώσει με το θέμα Fingerprint ID. Εδώ και 2 χρόνια έχει περάσει στο 3D Face ID.

Θεωρώ απίθανο να γυρίσει πίσω (πισωγύρισμα είναι ειδικά τώρα που η Google έβαλε και αυτή στο παιχνίδι το 3D Face ID με τα Pixel) σε προηγούμενης γενιάς ασφάλεια.

ΟΜΩΣ : επειδή από την μετά S.J εποχή, έχω καταπιεί πολλές φορές την γλώσσα μου με την Apple, κρατάω μια πισινή και δεν βάζω το χέρι μου στην φωτιά. Ίσως...ίσως...ίσως..το "φθηνό" iPhone που είναι στα σκαριά να έχει fingerprint ID. Και πάλι όμως (για μένα) δεν θα έπρεπε. Η τεχνολογία Fingerprint ID θεωρώ ότι έκλεισε για την Apple. Δεν πρέπει να την ξανανοίξει.

 

Κάτι παρόμοιο πίστευα και για την Google. Ότι ποτέ δεν θα ασχοληθεί με under fingerprint scanner...και ότι θα περάσει (από το παραδοσιακό δαχτυλικό) κατευθείαν σε 3D Face ID. Έτσι έκανε και πολύ καλώς κατ'εμέ.

Το πιθανότερο για μένα είναι μετά από έναν χρόνο να έχουμε τις ναυρχίδες των Android με 3D Face ID (αφού πλέον η Google την έδωσε σαν τεχνολογία και θα αρχίσει να την υποστηρίζει) παρά να δούμε fingerprint σε iPhone.

 

Ελπίζω να μην καταπιώ πάλι την γλώσσα μου. :-)

 

Συνήθως η Apple καθυστερεί να υιοθετήσει νέες τεχνολογίες, αλλά όταν το κάνει φροντίζει να λειτουργούν άψογα.

Η τεχνολογία ασφαλείας fingerprint ήρθε με το iPhone 5s. Είτε είναι πάνω στην συσκευή, είτε κάτω από την οθόνη, είτε αόρατη, είναι η ίδια. Δεν είναι κάτι καιρούριο το under screen fingerprint . Είναι διαφορετική υλοποίηση.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Η τεχνολογία ασφαλείας fingerprint ήρθε με το iPhone 5s. Είτε είναι πάνω στην συσκευή, είτε κάτω από την οθόνη, είτε αόρατη, είναι η ίδια. Δεν είναι κάτι καιρούριο το under screen fingerprint . Είναι διαφορετική υλοποίηση.

 

 

 

Ναι ναι φυσικά, ίδιο το capacitive fingerprint sensor στο home button του 5S με το under full screen acoustic sensor που φημολογείται για το 12.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by protsimer
Link to comment
Share on other sites

Αυτά δεν μας αφορούν τι θα γίνει σε 1-2-3 χρόνια και μοντέλα

Ειδικά δεν αφορά την ενότητα της συσκευής

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, χρειαζομαι μια βοηθεια. Συνδεω το κινητο με το Bluetooth του αυτοκινητου και ακουγονται οι ηχοι συστηματος απο τα ηχεια του αμαξιου. Εγω θελω μονο οι κλησεις να ακουγονται απο τα ηχεια του αυτοκινητου.πως γινεται αυτο;στο android ειχε ρυθμιση που το εκανες αυτο.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, χρειαζομαι μια βοηθεια. Συνδεω το κινητο με το Bluetooth του αυτοκινητου και ακουγονται οι ηχοι συστηματος απο τα ηχεια του αμαξιου. Εγω θελω μονο οι κλησεις να ακουγονται απο τα ηχεια του αυτοκινητου.πως γινεται αυτο;στο android ειχε ρυθμιση που το εκανες αυτο.

 

κάθε φορά που συνδέεις την συσκευή, κατεβάζεις το control center, εκει επάνω δεξιά στην μουσική θα βρεις ένα εικονίδιο το πατας και επιλέγεις που να πανε οι ήχοι...

αυτό κάθε φορά που συνδέεις την συσκευή με το αυτοκινητο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ!!!να αποθηκευτει αυτη η ρυθμιση για μονιμα δεν γινεται;;;

 

Όχι δεν γίνεται

Μόνο συσκευές με ειδικούς αισθητήρες όπως τα AirPods αλλάζουν αυτόματα αυτήν την ρύθμιση

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 11 Pro Max
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...