Jump to content

iPhone 11 Pro Max


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά θέλω να ρωτήσω κάτι περί esim και κοσμοτέ. Αυτή τη στιγμή έχω δύο κάρτες σιμ κοσμοτέ με το ίδιο νούμερο που το χρησιμοποιώ σε 2 συσκευές, (μία της δουλειάς).και έχω και ένα νούμερο vodafone. Μπορώ να έχω μία κάρτα σιμ φυσική κοσμοτέ και μία esim με το ίδιο νούμερο? για να έχω τη φυσική κάρτα της vodafone στο iPhone, και την esim της κοσμοτέ, και το αλλο κινητό της δουλειάς να βάλω την αλλη φυσικη καρτα της κοσμοτε όταν ειμαι στη δουλεια να εχω εκεινο. μην ειμαι συνεχεια στο βαλε βγαλε σιμ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

παιδιά θέλω να ρωτήσω κάτι περί esim και κοσμοτέ. Αυτή τη στιγμή έχω δύο κάρτες σιμ κοσμοτέ με το ίδιο νούμερο που το χρησιμοποιώ σε 2 συσκευές, (μία της δουλειάς).και έχω και ένα νούμερο vodafone. Μπορώ να έχω μία κάρτα σιμ φυσική κοσμοτέ και μία esim με το ίδιο νούμερο? για να έχω τη φυσική κάρτα της vodafone στο iPhone, και την esim της κοσμοτέ, και το αλλο κινητό της δουλειάς να βάλω την αλλη φυσικη καρτα της κοσμοτε όταν ειμαι στη δουλεια να εχω εκεινο. μην ειμαι συνεχεια στο βαλε βγαλε σιμ

 

Επίσημα δεν υπάρχει υποστήριξη ούτε για την συσκευή που έχεις οπότε είναι λίγο παράξενη η όλη φάση

Κανονικά έπρεπε να γίνεται εύκολα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

παιδιά θέλω να ρωτήσω κάτι περί esim και κοσμοτέ. Αυτή τη στιγμή έχω δύο κάρτες σιμ κοσμοτέ με το ίδιο νούμερο που το χρησιμοποιώ σε 2 συσκευές, (μία της δουλειάς).και έχω και ένα νούμερο vodafone. Μπορώ να έχω μία κάρτα σιμ φυσική κοσμοτέ και μία esim με το ίδιο νούμερο? για να έχω τη φυσική κάρτα της vodafone στο iPhone, και την esim της κοσμοτέ, και το αλλο κινητό της δουλειάς να βάλω την αλλη φυσικη καρτα της κοσμοτε όταν ειμαι στη δουλεια να εχω εκεινο. μην ειμαι συνεχεια στο βαλε βγαλε σιμ

 

Όχι δεν μπορεις. Δεν έχει βγει τουλάχιστον ακόμα twin sim με μια esim και άλλη κανονική

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Έχω παραγγείλει από Γερμανό το 11 pro max 64 space grey από 21 Σεπτεμβρίου σε κατάστημα και μια εβδομάδα μετά ρώτησα και σε COSMOTE που μου είπαν πως είναι οι πρώτοι στην Ελλάδα που παραλαμβάνουν κ έκανα και εκεί παραγγελία.

Ακόμα δεν έχω παραλάβει ούτε έχω ειδοποίηση και όπου καλώ μου λένε πως δεν υπάρχει πουθενά.

Εσείς από που παραλαμβάνετε ;

 

Κοίτα στη Vodafone και Mediamarkt!

https://www.vodafone.gr/eshop/syskeues-axesouar/smartphones/apple-mblphapple-ip-11-pro-max4g64gbspgr/p-125677/?isStandalone=true&skuId=000001131112114808

 

https://www.mediamarkt.gr/el/category/_iphone-633560.html

 

Και στο Πλαίσιο!

https://www.plaisio.gr/catalog?location=featuredproducttag%3dpromo%234520190911%2345iphone%234511%234511pro%3bproduct%3d3308928

Edited by alcateluser
Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής πρόβλημα .

έχω κάρτα Cosmote και ενώ είναι ενεργοποιημένη αυτή για LTE , 4Gplus και έχει χρησιμοποιηθεί σε δύο άλλα κινητά με LTE ενεργό, δεν μπορώ να το ενεργοποιήσω στο iPhone. πάνω δεξιά δείχνει μόνο 4G

Στο κινητό είναι ενεργοποιημένο το 4G volte. Έκανα reset στις ρυθμίσεις δικτύου.

Το σήμα στην περιοχή είναι πιστοποιημένα full LTE.

Μπορεί κάποιος να Βοηθήσει. ;

Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής πρόβλημα .

 

έχω κάρτα Cosmote και ενώ είναι ενεργοποιημένη αυτή για LTE , 4Gplus και έχει χρησιμοποιηθεί σε δύο άλλα κινητά με LTE ενεργό, δεν μπορώ να το ενεργοποιήσω στο iPhone. πάνω δεξιά δείχνει μόνο 4G

 

Στο κινητό είναι ενεργοποιημένο το 4G volte. Έκανα reset στις ρυθμίσεις δικτύου.

 

Το σήμα στην περιοχή είναι πιστοποιημένα full LTE.

 

Μπορεί κάποιος να Βοηθήσει. ;

 

 

 

Δεν έχει εικονίδιο 4G+ το iOS

Έχεις κανονικά όμως το σήμα αυτό.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω δει σε βιντεάκια you tube ´που γράφει Lte πάνω δεξιά

 

Σε αλλες χωρες/ηπειρους γραφει LTE, σε Ελλαδα τα iPhone γραφουν 4G.

ΜySmartphone: OnePlus 12 16/512

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Απο σήμερα 1/11 ξεκινησε το Apple tv +.

Οσοι εχουν αγορασει νεα συσκευη (πχ iPhone 11 κτλ), εχουν δικαίωμα ενος ετους δωρεαν συνδρομη.

Μπαινεις στην εφαρμογή της Apple tv στο κινητο, σκρολαρεις προς τα κατω και καπου εμφανιζεται η δωρεάν ετησια συνδρομή. Φυσικά το βλέπεις και σε smart tv αν εχεις Apple tv box. Εγω το ενεργοποιησα.

Σημειωση: Εχει ΕΛΛΗΝΙΚΟΥΣ υπότιτλους.

Link to comment
Share on other sites

Απο σήμερα 1/11 ξεκινησε το Apple tv +.

Οσοι εχουν αγορασει νεα συσκευη (πχ iPhone 11 κτλ), εχουν δικαίωμα ενος ετους δωρεαν συνδρομη.

Μπαινεις στην εφαρμογή της Apple tv στο κινητο, σκρολαρεις προς τα κατω και καπου εμφανιζεται η δωρεάν ετησια συνδρομή. Φυσικά το βλέπεις και σε smart tv αν εχεις Apple tv box. Εγω το ενεργοποιησα.

Σημειωση: Εχει ΕΛΛΗΝΙΚΟΥΣ υπότιτλους.

 

Αν εγω το ενεργοποιήσω στο καινούριο αιφοουν θα παίζει και σε iPad?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Αν εγω το ενεργοποιήσω στο καινούριο αιφοουν θα παίζει και σε iPad?

Λογικά ναι. Εγω το ενεργοποιησα απο το pro max και βλεπω στην tv. Λογικά αναγνωριζει το icloud account σε όποια συσκευή το εχεις συνδεδεμενο.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια σύντομη διακοπή, ( πούλησα το xs max) σήμερα παραλαμβάνω το 11 pro max.

Ακριβώς 1 μήνα άντεξα ….(s10+ και μετά note 10+)

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια σύντομη διακοπή, ( πούλησα το xs max) σήμερα παραλαμβάνω το 11 pro max.

Ακριβώς 1 μήνα άντεξα ….(s10+ και μετά note 10+)

 

ποσα εχασες σε 1 μηνα απο 4 τηλ ?

Link to comment
Share on other sites

ποσα εχασες σε 1 μηνα απο 4 τηλ ?

300 από το πρώτο και 320 από το s10+... κάποτε ( πολύ το ελπιζω) θα βάλουμε μυαλό...ανεκπλήρωτος πόθος για την κορυφή ,

Link to comment
Share on other sites

300 από το πρώτο και 320 από το s10+... κάποτε ( πολύ το ελπιζω) θα βάλουμε μυαλό...ανεκπλήρωτος πόθος για την κορυφή ,

 

Συχνό φαινόμενο να χάνεις αρκετά με Samsung

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τί κινητό τσίμπησες;

 

Nokia 3310 !!!!!Ρε παιδια πλακα κανετε????Τι λετε να πηρε το παιδι για να γραφει εδω????!!!!:lol::lol::lol:

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

έχω μια απορία

πέρυσι είχε μοσχοπουλήσει το χρυσό χρώμα στο XS , και φέτος από οτι είδα ειναι το τελευταιο σε πωλησεις χρώμα.... σκεφτομουν να ανταλλάξω το πράσινο μου για το χρυσό, αλλά από ότι βλέπω δεν θα εχει και καλή μεταπωλητική προτιμηση.....

γιατί συμβαίνει αυτό?

 

και τι σόι δωρεάν συνδρομή είναι στο Apple TV όταν όπου και να πας να επιλέξεις, σου βγαζει να πληρωσεις για να δεις.......

Edited by mkbhd
Link to comment
Share on other sites

έχω μια απορία

 

πέρυσι είχε μοσχοπουλήσει το χρυσό χρώμα στο XS , και φέτος από οτι είδα ειναι το τελευταιο σε πωλησεις χρώμα.... σκεφτομουν να ανταλλάξω το πράσινο μου για το χρυσό, αλλά από ότι βλέπω δεν θα εχει και καλή μεταπωλητική προτιμηση.....

 

γιατί συμβαίνει αυτό?

 

 

Που να πας με το δεξί ; :p

 

456b5b210efa2535af973b5c0da7736f.plist

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Που να πας με το δεξί ; :p

 

456b5b210efa2535af973b5c0da7736f.plist

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

Εγώ που το έχω πάντως πάω παντού! Όπως παντού πήγαινα και με το xs max

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Σε μενα υπαρχει μονο η 7 ημερων δωρεαν θεαση.

Εχω το 11 αγορασμενο τελος σεπτεμβριου.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Nokia 3310 !!!!!Ρε παιδια πλακα κανετε????Τι λετε να πηρε το παιδι για να γραφει εδω????!!!!:lol::lol::lol:

 

Κοντά έπεσες

Nokia 8800 έχω και ένα OnePlus X

Δεν έχω iPhone δυστυχώς

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τί μπαταρία είναι αυτή ..... το έχω λιώσει από την αρχή και δεν αδειάζει με τίποτα ....

Νομίζω , αυτό είναι το μεγάλυτερο πλεονέκτημα του Καινούργιου σε σχέση με το xs

 

Υπάρχει ρύθμιση , εκτός από το κλήσεις WiFi , για volte?

Edited by xabos
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 11 Pro Max
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...