Jump to content

iPhone 11 Pro Max


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημέρα, σκέφτομαι σοβαρά να πάρω το pro max. θέλω να ρωτήσω αν ξέρει κανένας, αν λειτουργεί η ανέπαφη συναλλαγή της alpha bank στο

11 pro max:

https://www.myalphawallet.gr/#/public/about-tapnpay

 

Μονο σε android λειτουργει!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μετάβαση από Xs Max σε Max pro.

Τα δουλεύω και τα δυο τώρα και οι πρώτες εντυπώσεις ανάμεικτες.

Στα μείον βάζω το βάρος.

Στα συν την κάμερα και την μπαταρία.

Κατά τα αλλά στην καθημερινή χρήση διαφορές μεγάλες δεν παρατήρησα.

Για τον ήχο αν και λένε είναι χειρότερος εγώ δεν παρατήρησα κάτι τέτοιο.

Ακόμα βέβαια δεν εδώ κλείσει ούτε 24ωρο με το pro αλλά δεν νομίζω να αλλάξει και κάτι.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Μετάβαση από Xs Max σε Max pro.

Τα δουλεύω και τα δυο τώρα και οι πρώτες εντυπώσεις ανάμεικτες.

Στα μείον βάζω το βάρος.

Στα συν την κάμερα και την μπαταρία.

Κατά τα αλλά στην καθημερινή χρήση διαφορές μεγάλες δεν παρατήρησα.

Για τον ήχο αν και λένε είναι χειρότερος εγώ δεν παρατήρησα κάτι τέτοιο.

Ακόμα βέβαια δεν εδώ κλείσει ούτε 24ωρο με το pro αλλά δεν νομίζω να αλλάξει και κάτι.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Ο ηχος δεν ειναι χειροτερος γενικα και αοριστα. Απλα ειναι πιο αδυναμος απο το πανω ακουστικο.

Περαν τουτου δεν καταλαβαινω για ποιο λογο να παρατηρουσες διαφορες στην καθημερινη χρηση.Το XS max ειχες πριν,οχι το iphone 7.....

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Ξέρω ότι από το Control center όταν απενεργοποιεις το WiFi αυτό απλά αποσυνδεεται και γίνεται άσπρο το κουμπί. Παρόλα αυτά και ενώ είμαι με δεδομένα και εκτός σπιτιού, μετά από λίγη ώρα αυτό πάλι γίνεται μπλε και ψάχνει για δίκτυα. Γιατί ενεργοποιειται μόνο του πάλι;

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Διαβασε προσεκτικα τι σου γραφει οταν το απενεργοποιεις απο το κεντρο ελεγχου. Δεν κλεινει μονιμα,για αυτο πρεπει να πας ξεχωριστα στις ρυθμισεις για το wifi και να κλεισεις την επιλογη :) Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Ξέρω ότι από το Control center όταν απενεργοποιεις το WiFi αυτό απλά αποσυνδεεται και γίνεται άσπρο το κουμπί. Παρόλα αυτά και ενώ είμαι με δεδομένα και εκτός σπιτιού, μετά από λίγη ώρα αυτό πάλι γίνεται μπλε και ψάχνει για δίκτυα. Γιατί ενεργοποιειται μόνο του πάλι;

 

Πρέπει να μείνει έτσι μέχρι τις 7:00 της επόμενης μέρας

Αλλιώς κάποιο bug έχεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Διαβασε προσεκτικα τι σου γραφει οταν το απενεργοποιεις απο το κεντρο ελεγχου. Δεν κλεινει μονιμα,για αυτο πρεπει να πας ξεχωριστα στις ρυθμισεις για το wifi και να κλεισεις την επιλογη :)

 

Μα σου εξήγησα ότι γνωρίζω ότι δεν κλείνει το WiFi εντελώς από το κέντρο ελέγχου. Αυτό που λέω είναι ότι ενώ το toggle γίνεται άσπρο και "κλείνει", αποσυνδεεται δηλαδή, λίγη ώρα μετά αυτό ξαναγινεται μόνο του μπλε

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Μα σου εξήγησα ότι γνωρίζω ότι δεν κλείνει το WiFi εντελώς από το κέντρο ελέγχου. Αυτό που λέω είναι ότι ενώ το toggle γίνεται άσπρο και "κλείνει", αποσυνδεεται δηλαδή, λίγη ώρα μετά αυτό ξαναγινεται μόνο του μπλε

 

 

 

c16b51f775e60fd65bd859604d85d65e.jpg

 

Μήπως η συσκευή βρίσκει κάποιο γνωστό δίκτυο;

 

Δες τις ρυθμίσεις σου

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγω το παράγγειλα, αλλα δεν εχει διαθεσιμοτητα. Περιμενω 1/11 μου ειπαν. Ερχομαι απο το p30 pro. Πηρα και το Apple watch
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Μονο σε android λειτουργει!

 

αν θες ανέπαφες, που λειτουργούν στο Iphone, βγάζεις Revolout, μέχρι οι Ελληνικές Τράπεζες να υποστηρίζονται από Apple PAy

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, σκέφτομαι σοβαρά να πάρω το pro max. θέλω να ρωτήσω αν ξέρει κανένας, αν λειτουργεί η ανέπαφη συναλλαγή της alpha bank στο

11 pro max:

https://www.myalphawallet.gr/#/public/about-tapnpay

Στο link που ανέβασες το γράφει

''Η συσκευή σας θα πρέπει να διαθέτει δυνατότητα NFC και λογισμικό Android έκδοσης τουλάχιστον 4.4.2.''

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη διαφορά το dark mode .

 

Την ημέρα όμως είναι κουραστικό. Κόβει αρκετά φωτεινότητα και δεν βλέπεις καλά

Στο αυτόματο πιστεύω είναι καλύτερα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Την ημέρα όμως είναι κουραστικό. Κόβει αρκετά φωτεινότητα και δεν βλέπεις καλά

Στο αυτόματο πιστεύω είναι καλύτερα

 

Μέρα νύχτα το έχω Τάσο δεν με χαλάει .το έχω συνηθίσει.στην αρχή μου φαινόταν κάπως ειδικά στο xs αλλά τώρα περιμένω να το βάλουν σε όλες τις εφαρμογές :)

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Μέρα νύχτα το έχω Τάσο δεν με χαλάει .το έχω συνηθίσει.στην αρχή μου φαινόταν κάπως ειδικά στο xs αλλά τώρα περιμένω να το βάλουν σε όλες τις εφαρμογές :)

 

Ευχαριστημένος με το xs;; Σκέφτομαι την αγορά. Με το max καλύτερα;;

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ευχαριστημένος με το xs μόνο η μπαταρία ήταν λίγο μικρή .το 11 pro max είναι απόλαυση :)
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστημένος με το xs;; Σκέφτομαι την αγορά. Με το max καλύτερα;;

 

 

Το Max έχει καλύτερη μπαταρία από το xs... Γενικά σε θα σε βγάλει τη μέρα εκτός αν το λιώσεις κυριολεκτικά

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς γιατί δεν ενεργοποιειται το WiFi Calling; Μου λέει να επικοινωνήσω με τη Vodafone ενώ θα έπρεπε να δουλεύει αυτόματα. Edited by Sheik

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Μέρα νύχτα το έχω Τάσο δεν με χαλάει .το έχω συνηθίσει.στην αρχή μου φαινόταν κάπως ειδικά στο xs αλλά τώρα περιμένω να το βάλουν σε όλες τις εφαρμογές :)

 

Το χρησιμοποιώ και σε άλλες συσκευές

Την ημέρα δεν με βολεύει το μαύρο παντού

Μόνο σε μπαταρία κερδίζω. Σε ευχρηστία όχι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Στο link που ανέβασες το γράφει

''Η συσκευή σας θα πρέπει να διαθέτει δυνατότητα NFC και λογισμικό Android έκδοσης τουλάχιστον 4.4.2.''

 

Δεν εχω iphone, ξέρω ότι τα τελευταία iphone έχουν δυνατότητα ανέπαφων και η εφαρμογή της alpha είναι και για android και για iphone, αλλά δεν ήξερα αν μπορεί να υποστηρίξει ανέπαφες μέσω της εφαρμογής της alpha. Όχι ότι με καίει και τρελά. Εξάλλου όπως είπαν άλλοι υπάρχουν εναλλακτικοί τρόποι, από άλλες τράπεζες.

 

η συσκευή είναι πολύ ωραία πάντως και οι νέες πλάτες ματ είναι καταπληκτικές. Το midnight green είναι το καλύτερο χρώμα που υπάρχει φέτος και περιμένω το κινητό να έρθει γιατί το έχω κάνει παραγγελία!

Edited by pappasi
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 11 Pro Max
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...