Jump to content

iPhone 11 Pro Max


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει περίπτωση να πάθουν burn-in οι OLED οθόνες των iPhone pro ή πρόκειται για υπερβολές; Δεν αλλάζω συχνά συσκευές, οπότε μήπως να προτιμήσω το απλό 11 τελικά...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ερώτηση: Απ' αυτούς που έχουν κάνει προπαραγγελία, έχει παραλάβει κανείς σε δεύτερη φάση;

Τι εννοώ: Δεν αναφέρομαι σε αυτούς που παρέλαβαν στην πρώτη φουρνιά παραδόσεων (δηλαδή 27-30 Σεπτεμβρίου), αλλά π.χ. αν κάποιοι παραλάβατε ή ειδοποιηθήκατε να παραλάβετε τις τελευταίες 2-3 μέρες.

Εγώ προπαρήγγειλα 20/9 σε Γερμανό και ακόμη τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Απ' αυτούς που έχουν κάνει προπαραγγελία, έχει παραλάβει κανείς σε δεύτερη φάση;

Τι εννοώ: Δεν αναφέρομαι σε αυτούς που παρέλαβαν στην πρώτη φουρνιά παραδόσεων (δηλαδή 27-30 Σεπτεμβρίου), αλλά π.χ. αν κάποιοι παραλάβατε ή ειδοποιηθήκατε να παραλάβετε τις τελευταίες 2-3 μέρες.

Εγώ προπαρήγγειλα 20/9 σε Γερμανό και ακόμη τίποτα

 

Μεσα στο site στην εξελιξη παραγγελιας τι σου γραφει?

Link to comment
Share on other sites

Γενικα για εμενα το Iphone 11 το απλο εχει το πιο βολικο στο κρατημα, αλλα ηθελα ολεδ και μεγαλη οθονη + καλυτερη καμερα.

 

δεν ειπα οτι ειναι πιο βολικο στο κρατημα, ειπα οτι για μενα σε σχεση μεγεθος/κρατημα/οθονη θα προτιμουσα το μεγεθος το 11 το απλο.

 

Σορρυ κιολας, αλλα μας δουλευεις;;

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Μεσα στο site στην εξελιξη παραγγελιας τι σου γραφει?

Το παρήγγειλα σε κατάστημα. Στο εσωτερικό τους σύστημα που μου εδειξε ο υπάλληλος γραφει αλλαγή διαθεσιμοτητας 1/11

Link to comment
Share on other sites

Ωραια αν δεν το εχεις κανει ηδη,στειλε email στον Γερμανο και ριξτους κραξιμο για την ολη κατασταση,ειδικα αν εχεις προπληρωσει.

 

Εγω ακομα περιμενω απαντηση για την δωρεαν θηκη που το καταστημα οταν περασα την Παρασκευη μου ελεγε οτι δεν εχει ιδεα.

Και μιλαμε για προωθητικη ενεργεια που ηταν διαθεσιμη μεχρι την προηγουμενη Δευτερα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 95 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δεν ειπα οτι ειναι πιο βολικο στο κρατημα, ειπα οτι για μενα σε σχεση μεγεθος/κρατημα/οθονη θα προτιμουσα το μεγεθος το 11 το απλο.

 

φυσικα αυτο ειναι υποκειμενικο. λογικα το 11προ θα ειναι πιο βολικο σε καποιους αφου ειναι πιο μικρο.

 

Το καλο με ολα τα iphone ειναι οτι δεν εχουν(ως τωρα τουλαχιστον)χαζες edge οθονες.

 

Οσο για το κρατημα,αυτο παει αναλογα με τον ανθρωπο.

 

Αν για παραδειγμα εχεις μεσαια προς μεγαλα χερια,θα βρεις καλυτερο το απλο 11ρι που ειναι ενδιαμεσο μεταξυ pro και pro max.

Αν εχεις μεσαια προς μικρα χερια,πιο βολικο ειναι ξεκαθαρα το μικροτερο Iphone.

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ κιολας, αλλα μας δουλευεις;;

 

επειδη μερικοι κολλατε σε θεματα απλα, οπως εγραψα σε αλλο σχολιο παρακατω, με βαση το δικο μου χερι ειναι το πιο βολικο. το θεμα ειναι θα κατσουμε να αναλυσουμε το τι γραφει ο καθενας η θα πουμε σχετικα με το τηλεφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Απ' αυτούς που έχουν κάνει προπαραγγελία, έχει παραλάβει κανείς σε δεύτερη φάση;

Τι εννοώ: Δεν αναφέρομαι σε αυτούς που παρέλαβαν στην πρώτη φουρνιά παραδόσεων (δηλαδή 27-30 Σεπτεμβρίου), αλλά π.χ. αν κάποιοι παραλάβατε ή ειδοποιηθήκατε να παραλάβετε τις τελευταίες 2-3 μέρες.

Εγώ προπαρήγγειλα 20/9 σε Γερμανό και ακόμη τίποτα

 

Προπαραγγελία 20/09 και εγω αύριο θα παραλάβω.

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως οπως βλεπω και απο το γειτονικο iphonehellas,το μεγαλυτερο θεμα/κουβεντα αυτη την στιγμη ειναι η διαθεσιμοτητα των νεων iphone και συγκεκριμενα του Pro max απο τις εδω αλυσιδες/amazon.
Link to comment
Share on other sites

Τελικα το Iphone 11 pro max εχει καλυτερη οθονη και απο το Note10+ κυριως στο κομματι της φωτεινοτητα που το Note δεν μπορει να κρατησει την υψηλη φωτεινοτητα και πεφτει

 

Κοινως φετος εχουμε και λεμε για το pro max

 

Εχει την καλυτερη ποιοτητα κατασκευης απο ολες τις ναυαρχιδες(οπως και τα προηγουμενα αντιστοιχα Iphone).

Εχει την καλυτερη οθονη της αγορας απο πλευρας ποιοτητας και φωτεινοτητας.

Εχει μερικα απο τα καλυτερα ηχεια της αγορας.

Εχει το καλυτερο τσιπακι της αγορας.

Εχει το καλυτερο video της αγορας.

Εχει ισως το καλυτερο night mode της αγορας.

Εχει το καλυτερο/πιο αξιοπιστο face unlock της αγορας.

Εχει την καλυτερη software υποστηριξη της αγορας.

Εχει την καλυτερη αυτονομια της αγορας.

Και πλεον και με ταχυφορτιστη στο κουτι.

 

Πραγματικο τερας το φετινο Iphone και ας δειχνει περισσοτερο σαν ενα S μοντελο.

Ειναι πειρασμος το ατιμο.. Σε πολυ χαμηλες συνθήκες νομιζω φωτισμού( οχι οτι δεν βγαζει εξαιρετικες φωτο κ νυχτα) η huawei εχει κ θα εχει την πρωτιά... Σε ολα τα αλλα συμφωνω τερας κ παντου σχεδον κορυφαίο..

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν αν και τόσα χρόνια με μεγάλα τηλέφωνα είπα να κάνω την αλλαγή σε pro έκδοση vs του max.

Η αλήθεια βέβαια είναι ότι από της 6,8 ( ναι με note10 plus ήμουνα) σε 5,8 έχει μια απόσταση αλλά πάμε

Στα υπέρ είναι η ποιότητα κατασκευής ( vs note) βέβαια πάντα αυτό ίσχυε.

Η φωτεινότητα της οθόνης σαφώς ανώτερη από Xs max που είχα πριν αλλά σε σχέση με το ακατανόμαστου πάνω κάτω στα ίδια.

Μεγάλη δουλειά έχει γίνει στον επεξεργαστή που όντως δίνει πόνο ακόμα και vs note ( exynos) εδώ σπέρνει.

Τέλος για την κάμερα δεν θα πω κάτι απλά γιατί ποτέ μου δεν έδωσα βάση στην κάμερα.

Προσωπική μου άποψη πιστεύω ότι η huawei θα είναι και φέτος νο1.

Απλά και λίγο πράγματα / όπως το μοντέλο μου είπαμε pro!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

γενικα που χωρανε τα τοσα off topic posts που διαβαζουμε τις τελευταιες μερες. Στο θεμα το 11 max pro και διαβαζουμε για note, huawei , pro (5,8), 11 αλλα καθολου για το pro max. συγνωμη βρε παιδια αλλα μπαινοντας καποιος στο θεμα μονο για την συγκεκριμενη συσκευη δεν θα διαβασει.
Link to comment
Share on other sites

Αυτη την στιγμη αν καποιος θελει να διαβασει για την συγκεκριμενη συσκευη,πιο πιθανο ειναι να εχει κοιταξει ηδη προς youtube μερια παρα στο εδω θεμα που υπαρχει ακομα μεγαλο προβλημα με την διαθεσιμοτητα,οπως εχει ηδη αναφερθει.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το θεμα κάθε φορα με τη διαθεσιμότητα ειναι φοβερό. 20 μερες στη καλύτερη μου είπαν σήμερα.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το θεμα κάθε φορα με τη διαθεσιμότητα ειναι φοβερό. 20 μερες στη καλύτερη μου είπαν σήμερα.

 

Περιμένανε λιγότερη ζήτηση.αλλα και παρέλαβαν λίγα.

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν αν και τόσα χρόνια με μεγάλα τηλέφωνα είπα να κάνω την αλλαγή σε pro έκδοση vs του max.

 

Η αλήθεια βέβαια είναι ότι από της 6,8 ( ναι με note10 plus ήμουνα) σε 5,8 έχει μια απόσταση αλλά πάμε

 

Στα υπέρ είναι η ποιότητα κατασκευής ( vs note) βέβαια πάντα αυτό ίσχυε.

 

Η φωτεινότητα της οθόνης σαφώς ανώτερη από Xs max που είχα πριν αλλά σε σχέση με το ακατανόμαστου πάνω κάτω στα ίδια.

 

Μεγάλη δουλειά έχει γίνει στον επεξεργαστή που όντως δίνει πόνο ακόμα και vs note ( exynos) εδώ σπέρνει.

 

Τέλος για την κάμερα δεν θα πω κάτι απλά γιατί ποτέ μου δεν έδωσα βάση στην κάμερα.

 

Προσωπική μου άποψη πιστεύω ότι η huawei θα είναι και φέτος νο1.

 

Απλά και λίγο πράγματα / όπως το μοντέλο μου είπαμε pro!!!!!!!!!!!!!

Αν πήρες το iPhone και δε σε ενδιαφέρει η κάμερα, πραγματικά σου βγάζω το καπέλο

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Περιμένανε λιγότερη ζήτηση.αλλα και παρέλαβαν λίγα.

 

Οπως ειναι και το λογικο μιας και τελευταια φορα που κοιταξα η Ελλαδα μας ειναι απο τις κορυφαιες χωρες σε ανεργια/χαμηλους μισθους/υψηλο ΦΠΑ,και αντι να εχει ζητηση το φθηνοτερο iphone(οπως και στις αλλες χωρες),εχει παραπανω ζητηση το ακριβοτερο pro max.

 

Ιδια ακριβως περιπτωση και περυσι το 2018 που το δημοφιλεστερο Iphone ηταν...το XS max.

 

Εντομεταξυ εχουμε και ορισμενες αλυσιδες οι οποιες μπλεξανε τα μπουτια τους και εχουν ατομα που εχουν κανει προ παραγγελιες να περιμενουν,και αλλα ατομα που εχουν ριξει παραγγελια τις τελευταιες μερες να παραλαμβανουν.

Link to comment
Share on other sites

Οπως ειναι και το λογικο μιας και τελευταια φορα που κοιταξα η Ελλαδα μας ειναι απο τις κορυφαιες χωρες σε ανεργια/χαμηλους μισθους/υψηλο ΦΠΑ,και αντι να εχει ζητηση το φθηνοτερο iphone(οπως και στις αλλες χωρες),εχει παραπανω ζητηση το ακριβοτερο pro max.

 

Ιδια ακριβως περιπτωση και περυσι το 2018 που το δημοφιλεστερο Iphone ηταν...το XS max.

 

Εντομεταξυ εχουμε και ορισμενες αλυσιδες οι οποιες μπλεξανε τα μπουτια τους και εχουν ατομα που εχουν κανει προ παραγγελιες να περιμενουν,και αλλα ατομα που εχουν ριξει παραγγελια τις τελευταιες μερες να παραλαμβανουν.

 

Αυτή η Ελλάδα όμως που αναφέρεις έχει στα 10.000.000 και αρκετούς πλούσιους, άνετους και έχουν να το αγοράσουν

Οπότε αυτός που δεν έχει σίγουρα δεν είναι μέσα στην λίστα με τους αγοραστές

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αν πήρες το iPhone και δε σε ενδιαφέρει η κάμερα, πραγματικά σου βγάζω το καπέλο

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φίλε μου η φωτογραφία ποτέ δεν μου έκανε κλικ.

Ίσως φταίει ότι από την 8800 ( Nokia) εποχή είχαμε μάθει μόνο στο λουκ & και στο φιδάκι.

Οπότε με την έλευση του iPhone 2 καταλαβαίνεις έπρεπε να δώσουμε βάση στο πως να βάλουμε Ελληνικά στο τηλέφωνο και αφήσαμε τις κάμερες!!!!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου η φωτογραφία ποτέ δεν μου έκανε κλικ.

Ίσως φταίει ότι από την 8800 ( Nokia) εποχή είχαμε μάθει μόνο στο λουκ & και στο φιδάκι.

Οπότε με την έλευση του iPhone 2 καταλαβαίνεις έπρεπε να δώσουμε βάση στο πως να βάλουμε Ελληνικά στο τηλέφωνο και αφήσαμε τις κάμερες!!!!

 

Με την έλευση του iPhone 3 όμως εξαφανίστηκαν όλα τα άλλα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

καθε χρονο υπαρχει αυτη η ελλειψη σε συσκευες (μικρη η μεγαλη, πραγματικη η τεχνητη). Γιατι φετος να αποτελει εξαιρεση στον κανονα? υπομονη σε οσους το εχουν παραγγειλει και περιμενουν. Στην τελικη μια συσκευη ειναι...
Link to comment
Share on other sites

Μιά βοήθεια από τους παλαιότερους παρακαλώ. Είχα καταναλώσει 25Gb από τον χώρο μου, έκανα το update που ήρθε σήμερα και μου γράφει ότι έχω καταναλώσει τα 17...απελευθερώθηκαν 8Gb! Δεν βλέπω να έχω χάσει κάτι. Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος τι έγινε? Έτσι από περιέργεια!
Link to comment
Share on other sites

Μιά βοήθεια από τους παλαιότερους παρακαλώ. Είχα καταναλώσει 25Gb από τον χώρο μου, έκανα το update που ήρθε σήμερα και μου γράφει ότι έχω καταναλώσει τα 17...απελευθερώθηκαν 8Gb! Δεν βλέπω να έχω χάσει κάτι. Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος τι έγινε? Έτσι από περιέργεια!

 

 

 

Διαγράφηκε cache, αρχεία προηγούμενων εγκαταστάσεων κλπ.

Ίσως να μειώθηκε και το system partition λίγο.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 11 Pro Max
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...