Jump to content

iPhone 11 Pro Max


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για την ώρα πρέπει να αποκτήσεις κωδικό που δίνουν σε φάκελο, από ένα κατάστημα Cosmote / Γερμανός.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Για λόγους προστασίας από επιθέσεις η eSIM δένεται μόνιμα με το τσιπ που την ενεργοποιεί και δεν μπορεί να μετακομίσει. Αν αγόρασες τη συσκευή από Cosmote θα σου δώσουν τσάμπα νέα eSIM, αν αγόρασες από άλλου πρέπει να πληρώσεις.

Επίσης σε Hard reset δεν χάνεται. Άλλο το Reset της συσκευής και άλλο το Reset της eSIM. Μόνο αν επιλέξεις να κάνεις Reset το τσιπ της eSIM τότε θα χαθεί και το προφίλ.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Αυτό είναι σίγουρο ότι οφείλουν να μου την δώσουν τζάμπα γιατί μου είπαν ότι πρέπει να ξανά πληρώσω !! Να ξέρω να κάνω φασαρία !! Γιατί θα περιμένω μέχρι την Πέμπτη να φέρουν και θα με βάλουν να ξανά πληρώσω !!

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

iOS 13.1.2 includes bug fixes and improvements for your iPhone. This update:*

- Fixes a bug where the progress bar for iCloud Backup could continue to show after a successful backup*

- Fixes an issue where Camera may not work*

- Addresses an issue where the flashlight may not activate*

- Fixes a bug that could result in a loss of display calibration data*

- Fixes an issue where shortcuts could not be run from homepod

- Addresses an issue where Bluetooth may disconnect on certain vehicles

 

 

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση. Σεταρα το κινητό από την αρχή. Χωρίς να επαναφέρω κάποιο backup και παρόλο που έχω την επιλογή στις φωτογραφίες το keep originals , αυτό δεν κατεβάζει τις φωτογραφίες στη συσκευή.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

:D
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι σίγουρο ότι οφείλουν να μου την δώσουν τζάμπα γιατί μου είπαν ότι πρέπει να ξανά πληρώσω !! Να ξέρω να κάνω φασαρία !! Γιατί θα περιμένω μέχρι την Πέμπτη να φέρουν και θα με βάλουν να ξανά πληρώσω !!

 

Αν πήρες το καινούργιο iPhone από αυτούς να κάνεις φασαρία για να πάρεις τσάμπα eSIM. Αν το πήρες από αλλού θα πρέπει να πληρώσεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 106 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά επειδή με ενδιαφέρει: η εγκατάσταση της esim γίνεται μόνο σε φυσικό κατάστημα; Μιλάω για την περίπτωση που δεν έχω αγοράσει τη συσκευή από cosmote, αλλά θέλω την κοσμοκαρτα σε esim

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Όχι, από το κατάστημα παραλαμβάνεις τον φάκελο με τον κωδικό. Επίσης το κατάστημα αντιστοιχεί στο σύστημα τον φάκελο που πήρες με την γραμμή σου. Από εκείνη την στιγμή σταματάει να λειτουργεί η παλιά SIM. Όποτε θες ενεργοποιείς την eSIM.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση. Σεταρα το κινητό από την αρχή. Χωρίς να επαναφέρω κάποιο backup και παρόλο που έχω την επιλογή στις φωτογραφίες το keep originals , αυτό δεν κατεβάζει τις φωτογραφίες στη συσκευή.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Για δοκιμασε να το βαλεις να φορτιζει και να ειναι συνδεδεμενο σε wifi!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Αν πήρες το καινούργιο iPhone από αυτούς να κάνεις φασαρία για να πάρεις τσάμπα eSIM. Αν το πήρες από αλλού θα πρέπει να πληρώσεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 106 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Όχι, από το κατάστημα παραλαμβάνεις τον φάκελο με τον κωδικό. Επίσης το κατάστημα αντιστοιχεί στο σύστημα τον φάκελο που πήρες με την γραμμή σου. Από εκείνη την στιγμή σταματάει να λειτουργεί η παλιά SIM. Όποτε θες ενεργοποιείς την eSIM.

Αν όμως πριν είχα twin SIM σταματάνε και οι δύο φυσικές sim?

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα υπάρχει κανένας εδώ μέσα που το έχει παραλάβει από Ελληνικό κατάστημα γιατί νομίζω ότι μας δουλεύουν κανονικότατα

Έχω κάνει προπαραγγελια από της 20 του μήνα το πρωί και δεν εχω καμία ενημέρωση μετά από επικοινωνία με το Πλαισιο μου λένε ότι δεν έχουν ιδέα ποτέ θα το έχουν

Βλέπω και σε άλλα μαγαζιά κοτσωβολος, Γερμανός κτλ χιλιάδες παράπονα για την αναμονή

Δεν καταλαβαίνω αν φέρνουν γιατί δεν παίρνουν περισσότερα κομμάτια από την στιγμή που βλέπουν τι προπαραγγελιες έχουν..

Link to comment
Share on other sites

εγω που το πηρα απο Αγγλια, μπορεις να βρεις πολυ ανετα. Πιστευω απλα η απλ δεν εβγαλε πολλα κομματια ξεροντας οτι δεν θα πουλαει πλεον το ιδιο, γι αυτο πιστευω οτι παρχουν και καθυστερησεις στα ελληνικα μαγαζια.

 

Παντως το κινητο ειναι εξαιρετικο μπορω να πω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα υπάρχει κανένας εδώ μέσα που το έχει παραλάβει από Ελληνικό κατάστημα γιατί νομίζω ότι μας δουλεύουν κανονικότατα

Έχω κάνει προπαραγγελια από της 20 του μήνα το πρωί και δεν εχω καμία ενημέρωση μετά από επικοινωνία με το Πλαισιο μου λένε ότι δεν έχουν ιδέα ποτέ θα το έχουν

Βλέπω και σε άλλα μαγαζιά κοτσωβολος, Γερμανός κτλ χιλιάδες παράπονα για την αναμονή

Δεν καταλαβαίνω αν φέρνουν γιατί δεν παίρνουν περισσότερα κομμάτια από την στιγμή που βλέπουν τι προπαραγγελιες έχουν..

Φίλε μου μια από τα ίδια. Προπαραγγελία στις 20/9 σε κατάστημα Γερμανός. Μέχρι εχθές στο εσωτερικό τους σύστημα για αυτό που έχω παραγγείλει (pro max 256g space gray) έλεγε "μη διαθέσιμο - αλλαγή διαθεσιμότητας: 1/10/19"

Σήμερα 1/10 παραμένει μη διαθέσιμο. Μας δουλεύουν κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

παρελαβα απο πλαισιο στις 27. Αυτο παντως με τις διαθεσιμοτητες λιγο πολυ γινεται καθε χρονο δεν ειναι μονο φετος. Αυτο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι η apple στελνει μικρες ποσοτητες η ο εδω εισαγωγεας δεν κανει επαρκεις παραγγελιες?
Link to comment
Share on other sites

Για δοκιμασε να το βαλεις να φορτιζει και να ειναι συνδεδεμενο σε wifi!

 

 

 

Το δοκίμασα αλλά δεν κάνει κάτι. Θα βάλω την 13.1.2 που βγήκε και θα δοκιμάσω πάλι.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

:D
Link to comment
Share on other sites

παρελαβα απο πλαισιο στις 27. Αυτο παντως με τις διαθεσιμοτητες λιγο πολυ γινεται καθε χρονο δεν ειναι μονο φετος. Αυτο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι η apple στελνει μικρες ποσοτητες η ο εδω εισαγωγεας δεν κανει επαρκεις παραγγελιες?

 

Αν κρίνω από τα amazon Ιταλίας και Γερμανίας που παρακολουθώ και που είναι εκτός stock εδώ και μια εβδομάδα, λογικά δεν είναι θέμα των εισαγωγέων, αλλά μάλλον ξεπουλάνε ακόμα και σε μεγάλες αγορές.

Εκεί που υπάρχει διαθεσιμότητα είναι στα site και τα stores της ίδιας της Apple (σε όσες χώρες υπάρχουν) αφού η παραγγελία έρχεται κυριολεκτικά από το εργοστάσιο.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου μια από τα ίδια. Προπαραγγελία στις 20/9 σε κατάστημα Γερμανός. Μέχρι εχθές στο εσωτερικό τους σύστημα για αυτό που έχω παραγγείλει (pro max 256g space gray) έλεγε "μη διαθέσιμο - αλλαγή διαθεσιμότητας: 1/10/19"

Σήμερα 1/10 παραμένει μη διαθέσιμο. Μας δουλεύουν κανονικά.

 

Οι ανθρωποι στην Ελλαδα ειναι κουραμπιεδες,γιαυτο γινεται οτι γινεται.

 

Εκανες παραγγελια 20 του μηνα?Αντι να κοιταξουν να φυγουν πρωτα οι προπαραγγελιες,ειμαι σιγουρος οτι αφησαν ορισμενες να κρεμονται στον αερα και εδωσαν συσκευες στα καταστηματα.

 

Εκανα παραγγελια 20του μηνα απο το Γερμανο για το απλο 11ρι. Μεσα στο συστημα τους εμφανιζεται οτι παραδοθηκε η συσκευη(παραλαβη απο το καταστημα)εχτες. Πηγα σημερα στο εκει καταστημα και ο υπαλληλος ουτε συσκευη ειχε στο καταστημα,ουτε ειχε ιδεα τι παιζει.Απλα μου ειπε οτι περιμενει να του ερθει μια παραγγελια(ισως η δικη μου) αυτες τις μερες.Ασε που ουτε ακυρωση παραγγελιας δεν μπορουσαν να μου κανουν.Και ολα αυτα σε συσκευη η οποια εμφανιζεται αμεσα διαθεσιμη απο τις 26του μηνα στο site τους μεχρι και σημερα.

Σοβαρη εξυπηρετιση στην Ελλαδα.

Ειμαι ενα βημα απο το να ριξω την πρωτη μου παραγγελια ever σε κινητο απο Amazon,επειδη ξενερωσα τοσο πολυ με την εδω καταντια εν ετη 2020 σε λιγο καιρο.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ενα βημα απο το να ριξω την πρωτη μου παραγγελια ever σε κινητο απο Amazon,επειδη ξενερωσα τοσο πολυ με την εδω καταντια εν ετη 2020 σε λιγο καιρο.

 

Εάν το κάνεις περιμένω νέα, μιας και το σκέφτομαι και εγώ.

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Το κακο της υποθεσης ειναι οτι το Αγγλικο amazon αργει παρα πολυ,λεει 2 με 4μηνες παρακαλω και τα αλλα Ευρωπαικα amazon που κοιταζω,πανε για τελος του μηνα με αρχες του επομενου.

 

Δεν μπορω να καταλαβω πως και ετσι τετοιο χαλι με το αποθεμα.

 

Μονο για το απλο 11ρι υπαρχει αποθεμα παντου.

Link to comment
Share on other sites

εξακολουθω να πιστευω οτι η απλ ακολουθησε μια τακτικη ετσι ωστε να υπαρχει το hype.

 

οπως και οταν πηγα να το παρω απ το απλ στορ, μας εβαλαν σε ουρα και περιμεναμε μιση ωρα και οι πωλητες μ@@@ονταν και ελεγαν βλακειες.

 

anyway λογικα θα ερθουν τα τηλεφωνα παιδια, μετα απο καμια βδομαδα θα στρωσει.

Link to comment
Share on other sites

Το κακο της υποθεσης ειναι οτι το Αγγλικο amazon αργει παρα πολυ,λεει 2 με 4μηνες παρακαλω και τα αλλα Ευρωπαικα amazon που κοιταζω,πανε για τελος του μηνα με αρχες του επομενου.

 

Δεν μπορω να καταλαβω πως και ετσι τετοιο χαλι με το αποθεμα.

 

Μονο για το απλο 11ρι υπαρχει αποθεμα παντου.

 

:shock::X

Μάλιστα...

Θέλω να πιστεύω πως θα γίνει όπως λέει ο φίλος από πάνω.

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το μικρό pro αλλά δεν βλέπω κανέναν δυο θέμα εκεί! Να ρωτήσω εδώ κάποια πράγματα γιατί είμαι του Android και δεν ξέρω το γίνεται; Για παράδειγμα τι κάνει ο μηχανικός διακόπτης στο πλάι ρε παιδιά;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το μικρό pro αλλά δεν βλέπω κανέναν δυο θέμα εκεί! Να ρωτήσω εδώ κάποια πράγματα γιατί είμαι του Android και δεν ξέρω το γίνεται; Για παράδειγμα τι κάνει ο μηχανικός διακόπτης στο πλάι ρε παιδιά;

 

Δηλαδή πάτησες τον διακόπτη μερικές φορές και δεν κατάλαβες από τις ενδείξεις στην οθόνη τί κάνει, οπότε σκέφτηκες να ρωτήσεις εδώ;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το μικρό pro αλλά δεν βλέπω κανέναν δυο θέμα εκεί! Να ρωτήσω εδώ κάποια πράγματα γιατί είμαι του Android και δεν ξέρω το γίνεται; Για παράδειγμα τι κάνει ο μηχανικός διακόπτης στο πλάι ρε παιδιά;
Link to comment
Share on other sites

 

Εκανα παραγγελια 20του μηνα απο το Γερμανο για το απλο 11ρι.

 

Σαν συνεχεια του παραπανω που ειχα γραψει εδω(και πιο πολυ το αναφερω μηπως την εχει πατησει και κανεις αλλος ετσι που περιμενει καποιο απο τα νεα Iphone)βρεθηκε τελικα ακρη αλλα θα πεσει κραξιμο για τον Γερμανο.

 

Αφου λοιπον ημουν αυτες τις μερες στο περιμενε,μιλαω σημερα μεσω email με Γερμανο ο οποιος με διαβεβαιωνει οτι το κινητο εχει παει στο ταδε καταστημα. Παω λοιπον στο εν λογω καταστημα για δευτερη φορα και μου δωσανε παλι την ιδια απαντηση που ηταν και το προβλημα.

Ενω ειχαν παραλαβει το κινητο και το ειχαν εκει(χωρις θηκη ομως),δεν τους φαινοταν μεσα στο συστημα(ενω εχω ηδη κανει παραγγελια και την εχω προπληρωσει).

1ο κραξιμο λοιπον για το online συστημα του Γερμανου που ειναι κυριολεκτικα οτι να ναι.

2ο κραξιμο για τους υπαλληλους του καταστηματος

α)Γιατι παρελαβαν ενα δεμα που το ειχαν να καθεται εδω και μερες και ουτε καν που ενδιαφερθηκαν να δουν οταν το παρελαβαν για ποιον ειναι ή να το τσεκαρουν στο συστημα(κοινως περα βρεχει).

β)Μου ειπε η εκει υπαλληλος του καταστηματος οτι για την θηκη δωρο δεν εχουν ιδεα και να παρω εγω ο ιδιος και οχι αυτοι το καταστημα για να δω τι θα γινει με αυτην. Αυτοι μαλιστα οπως μου ειπε ουτε εχουν θηκες για Iphone στο καταστημα,ουτε δινουν ακομα και αν οντως δικαιουμαι. Εντομεταξυ το promotion με τις δωρεαν θηκες απο Γερμανο ηταν μεχρι και αυτη την Δευτερα και οι αλλοι δεν ειχαν ιδεα για αυτο........

Σοβαρη εξυπηρετιση κατα τα αλλα.Αρα περιμενω απο Δευτερα να με ειδοποιησουν επιτελους να παω να παρω το κινητο και να δω τι θα γινει με την θηκη.

 

Τωρα αν ξενερωσω αργοτερα με το κινητο,στην πρωτη ευκαιρια που θα μπει σε εκπτωση(εστω μεσω καποιας τραπεζας)παω για pro max.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 11 Pro Max
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...