Jump to content

iPhone 11 Pro Max


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πόσες ώρες περίπου σου κρατάει η μπαταρία του 11 pro με κανονική χρήση;

 

H μπαταρια-αυτονομια ειναι πολυ υποκειμενικο "πραγμα" γενικα...

Eμενα μου κραταει 2 μερες με μεση χρηση. Aν το λιωσω (Το λιωσιμο το δικο μου μπορει να διαφερει απο το λιωσιμο το δικο σου) θα με βγαλει ανετα τη μερα με υπολοιπο 50% το βραδυ, οποτε και θα το βαλω να φορτισει.

Συνηθως στο τελος της 1η μερας εχω υπολοιπο 65-70%.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

H μπαταρια-αυτονομια ειναι πολυ υποκειμενικο "πραγμα" γενικα...

 

Eμενα μου κραταει 2 μερες με μεση χρηση. Aν το λιωσω (Το λιωσιμο το δικο μου μπορει να διαφερει απο το λιωσιμο το δικο σου) θα με βγαλει ανετα τη μερα με υπολοιπο 50% το βραδυ, οποτε και θα το βαλω να φορτισει.

 

Συνηθως στο τελος της 1η μερας εχω υπολοιπο 65-70%.

 

 

 

Εξαιρετική διάρκεια μπαταρίας, όντως. Σ’ ευχαριστώ για τη βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Το μέγεθος δεν είναι ενοχλητικό μόνο το βάρος του, χθες σε ενα κατάστημα το έβαλα οθόνη με οθόνη με το S10+ που εχω και ειναι ιδια στο πλάτος και το iphone ειναι περίπου μισό πόντο πιο κοντό.
Link to comment
Share on other sites

H μπαταρια-αυτονομια ειναι πολυ υποκειμενικο "πραγμα" γενικα...

 

Eμενα μου κραταει 2 μερες με μεση χρηση. Aν το λιωσω (Το λιωσιμο το δικο μου μπορει να διαφερει απο το λιωσιμο το δικο σου) θα με βγαλει ανετα τη μερα με υπολοιπο 50% το βραδυ, οποτε και θα το βαλω να φορτισει.

 

Συνηθως στο τελος της 1η μερας εχω υπολοιπο 65-70%.

 

 

 

Όλα αυτά με το απλό pro ;

Δηλαδή αν είχες πάει στο pro max με τι ποσοστό θα γύρναγες σπίτι ;

Ωραίος.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά με το απλό pro ;

Δηλαδή αν είχες πάει στο pro max με τι ποσοστό θα γύρναγες σπίτι ;

Ωραίος.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Για καποιο περιεργο τροπο τα iPhone μου κρατανε καλα σε θεμα αυτονομιας...

Φαντασου οτι και πριν με το XS, στη χειροτερη φαση, το βραδυ της πρωτης μερας θα ειχα 35-40% μπαταρια.

Με τρωει λιγο να δοκιμασω και το 11 Pro Max αλλα ηδη εχω σκασει ενα σεβαστο ποσό για το μικρο Pro...

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετική διάρκεια μπαταρίας, όντως. Σ’ ευχαριστώ για τη βοήθεια.

Εγώ το έχω εδώ και 8 μέρες στο κουτί του μέσα και δεν χρειάστηκε καθόλου φόρτιση. Με την ζελατίνα το έχω ακόμα. Αν βγάλω την ζελατίνα δεν ξέρω τι θα γίνει.

Βεζούβιος
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω εδώ και 8 μέρες στο κουτί του μέσα και δεν χρειάστηκε καθόλου φόρτιση. Με την ζελατίνα το έχω ακόμα. Αν βγάλω την ζελατίνα δεν ξέρω τι θα γίνει.

 

Τι μπορει να γινει αμα βγαλεις τη ζελατινα;;; :worry:

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Όταν βγάλεις την ζελατίνα η μπαταρία πέφτει κατακόρυφα.

 

:lol::lol::lol::lol:

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το δικό μου 11 pro μου βγάζει 1,5 μέρα με 2 στη χρήση που του κάνω αυτή την περίοδο. Δεν περίμενα τόσο καλή μπαταρία. Όσο για το τζαμάκι το έβαλα και στης γυναίκας μου σήμερα που πήρε το pro και κάνει το ίδιο. Στην αρχή το τεσταρα και δεν έτυχε να το κάνει αλλά τώρα το κάνει και σε εκείνη Edited by th0d0ris567
Link to comment
Share on other sites

Με τρωει λιγο να δοκιμασω και το 11 Pro Max αλλα ηδη εχω σκασει ενα σεβαστο ποσό για το μικρο Pro...

 

Κανε υπομονη ουτως ή αλλως μιας και βλεπεις τι γινεται απο διαθεσιμοτητα.

Επισης μεχρι τον Γεναρη σιγουρα θα εχει πεσει αισθητα η τιμη του.

Και εγω το max ηθελα αλλα δεν ειναι καλη περιοδος αυτη για αγορα του.

 

----- προσθήκη μηνύματος 67 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Και στο gsmarena εχουν ανεβει για την μπαταρια αλλα δεν ειναι και πολυ αντιπροσωπευτικα αυτα τα δειγματα και για την φωτεινοτητα που χρησιμοποιουν και γιατι δεν υπολογιζουν πχ αν παιζει καποιος και κανενα παιχνιδι.

Link to comment
Share on other sites

Κανε υπομονη ουτως ή αλλως μιας και βλεπεις τι γινεται απο διαθεσιμοτητα.

Επισης μεχρι τον Γεναρη σιγουρα θα εχει πεσει αισθητα η τιμη του.

Και εγω το max ηθελα αλλα δεν ειναι καλη περιοδος αυτη για αγορα του..

Δεν νομίζω ότι ισχύει αυτό που λες για την τιμή. Αυτό ισχύει στα Android τηλέφωνα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι ισχύει αυτό που λες για την τιμή. Αυτό ισχύει στα Android τηλέφωνα

 

To Iphone xs max 64gb για παραδειγμα περυσι τετοια περιοδο ειχε αρχικη τιμη τα 1339ευρω(οσο και το φετινο Iphone).

Τον Γεναρη λοιπον συμφωνα με την εξελιξη τιμης απο skroutz η τιμη του ειχε πεσει(σε σκρουτζομαγαζα βεβαια και οχι αμεσα διαθεσιμο)

https://www.skroutz.gr/s/15809780/Apple-iPhone-XS-Max-64GB.html στα 1065ευρω χαμηλοτερη τιμη(25/1),κοινως σχεδον 300ευρω κατω.

 

Μπορει τα Iphone να μην απαξιωνονται οπως οι περισσοτερες Android ναυαρχιδες,αλλα και αυτα χανουν την αξια τους οσο περναει η καιρος και οσο μεγαλυτερη η αρχικη υψηλη τιμη,τοσο πιο μεγαλη και η απαξιωση :)

Link to comment
Share on other sites

Κανε υπομονη ουτως ή αλλως μιας και βλεπεις τι γινεται απο διαθεσιμοτητα.

Επισης μεχρι τον Γεναρη σιγουρα θα εχει πεσει αισθητα η τιμη του.

Και εγω το max ηθελα αλλα δεν ειναι καλη περιοδος αυτη για αγορα του.

 

----- προσθήκη μηνύματος 67 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Και στο gsmarena εχουν ανεβει για την μπαταρια αλλα δεν ειναι και πολυ αντιπροσωπευτικα αυτα τα δειγματα και για την φωτεινοτητα που χρησιμοποιουν και γιατι δεν υπολογιζουν πχ αν παιζει καποιος και κανενα παιχνιδι.

 

Δεν νομίζω ότι η τιμή του phone ειδικά στον πρώτο χρόνο του να πέφτει αισθητά η τιμή του. Δεν το έχω δει μέχρι σήμερα.

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι η τιμή του phone ειδικά στον πρώτο χρόνο του να πέφτει αισθητά η τιμή του. Δεν το έχω δει μέχρι σήμερα.

 

To XS max του παραδειγματος πιο πανω σε 1χρονο επεσε 50% η τιμη του στο skroutz.Σιγουρα κρατησε καλυτερη τιμη απο τις αντιστοιχες Android ναυαρχιδες,βεβαια ειχε και αισθητα ψηλοτερη αρχικη τιμη απο τις αλλες.

Link to comment
Share on other sites

To XS max του παραδειγματος πιο πανω σε 1χρονο επεσε 50% η τιμη του στο skroutz.Σιγουρα κρατησε καλυτερη τιμη απο τις αντιστοιχες Android ναυαρχιδες,βεβαια ειχε και αισθητα ψηλοτερη αρχικη τιμη απο τις αλλες.

Με τι είδους μαθηματικά υπολόγισες αυτό το ποσοστό; (50%).

Με αρχική τιμή τα 1.339 ευρώ και σημερινή τα 897 (δεν υπολογίζω έξοδα αποστολής κτλ που πάει στα 900+), η πτώση είναι της τάξης του 33%

Αλλο 50% και άλλο 33%

Link to comment
Share on other sites

Με τι είδους μαθηματικά υπολόγισες αυτό το ποσοστό; (50%).

Με αρχική τιμή τα 1.339 ευρώ και σημερινή τα 897 (δεν υπολογίζω έξοδα αποστολής κτλ που πάει στα 900+), η πτώση είναι της τάξης του 33%

Αλλο 50% και άλλο 33%

 

Έτσι ακριβώς. Συν ότι η τμή δεν ισχύει καθώς δεν μιλάμε για άμεσα διαθέσιμη συσκευή...

Link to comment
Share on other sites

Με τι είδους μαθηματικά υπολόγισες αυτό το ποσοστό; (50%).

Με αρχική τιμή τα 1.339 ευρώ και σημερινή τα 897 (δεν υπολογίζω έξοδα αποστολής κτλ που πάει στα 900+), η πτώση είναι της τάξης του 33%

Αλλο 50% και άλλο 33%

 

Το 50% το ανεφερα με βαση την τωρινη τιμη του κινητου φυσικα,κοινως τα 450ευρω που εχει χασει σε αξια το xs max,αναλογουν στο 50% της τιμης που εχει τωρα το κινητο.

 

Σαν εξελιξη τιμης αν το παμε (εγω πιο πολυ το ανεφερα πιο πανω υπο την εννοια του κερδους καποιου που το αγοραζει τωρα)εχεις δικιο οτι ειναι κοντα 33% η απωλεια της συσκευης απο την αρχικη τιμη περυσι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

Έτσι ακριβώς. Συν ότι η τμή δεν ισχύει καθώς δεν μιλάμε για άμεσα διαθέσιμη συσκευή...

 

Τα εχουμε ξαναπει αυτα και δεν χρειαζεται να επαναλαμβανομαστε καθε φορα με τα ιδια.

 

Η τιμη μια χαρα ισχυει σε ολα τα κινητα απο πλευρας φθηνων καταστηματων του skroutz προφανως οχι για αυτον ο οποιος κοιταζει αποκλειστικα για αμεση αγορα,αλλα για οποιον δεν βιαζεται στην αγορα συσκευης.

 

Αλλοι για παραδειγμα ριχνουν ακυρο σε skroutzομαγαζα γενικα(ακομα και σε αυτα που εχουν αμεσα διαθεσιμα κινητα,γιατι τους βγαζουν την πιστη με τα τιμολογια.Δεν σημαινει οτι ολοι σκεφτονται με αυτο τον τροπο.

 

Τωρα οπως και να εχει για το Pro Max του θεματος,καλυτερα ειναι οποιος ενδιαφερεται να κανει λιγη υπομονη,γιατι ουτως ή αλλως και να θελει να αγορασει αμεσα δεν μπορει μιας και παραμενει εξαντλημενο απο παντου(απο Amazon Αγγλικο παραμενει στους 2 με 4μηνες αναμονη)

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

εχοντας το Προ μαχ καποιες μερες τωρα:

 

Θετικα:

-Εξαιρετικη μπαταρια (μου βγαζει 2 μερες αλλα δεν παιζω παιχνιδια). Βλεπω utube, insta,fb, whatsapp

-Εξαιρετικη οθονη και ηχεια (νομιζω ο ηχος δεν εχει αναφερθει πουθενα)

 

Αρνητικα για μενα:

-Βαρυ

-Ειναι δυσκολο να το χειριστεις με ενα χερι

 

Γενικα για εμενα το Iphone 11 το απλο εχει το πιο βολικο στο κρατημα, αλλα ηθελα ολεδ και μεγαλη οθονη + καλυτερη καμερα.

Link to comment
Share on other sites

Γενικα για εμενα το Iphone 11 το απλο εχει το πιο βολικο στο κρατημα, αλλα ηθελα ολεδ και μεγαλη οθονη + καλυτερη καμερα.

Μαλλον εννοεις το 11 Pro αφου αυτο ειναι το μικροτερο της σειρας...

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Και πώς γινεται το απλο 11 να ειναι πιο βολικο στο κρατημα αφου ειναι πιο μεγαλο απο το 11 Pro;

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Και πώς γινεται το απλο 11 να ειναι πιο βολικο στο κρατημα αφου ειναι πιο μεγαλο απο το 11 Pro;

 

δεν ειπα οτι ειναι πιο βολικο στο κρατημα, ειπα οτι για μενα σε σχεση μεγεθος/κρατημα/οθονη θα προτιμουσα το μεγεθος το 11 το απλο.

 

φυσικα αυτο ειναι υποκειμενικο. λογικα το 11προ θα ειναι πιο βολικο σε καποιους αφου ειναι πιο μικρο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 11 Pro Max
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...