Jump to content

iPhone 11 Pro Max


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ειδικά εάν μας λες για βίντεο δεν μπαίνουμε καν στον κόπο να ανοίξουμε το λινκ

 

 

Κάνει καλές συγκρίσεις ο συγκεκριμένος, δεν ειναι κακό να το δεις. Θα βγάλεις το δικό σου συμπέρασμα

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Κάνει καλές συγκρίσεις ο συγκεκριμένος, δεν ειναι κακό να το δεις. Θα βγάλεις το δικό σου συμπέρασμα

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Τις καλύτερες συγκρίσεις τις κάνω εγώ μόνος μου

Άντε και κανένας φίλος που τον εμπιστεύομαι σύμφωνα με προηγούμενες του εμπειρίες

Δεν το λέω για να κατηγορήσω κανέναν αλλά δυστυχώς σαφή εικόνα έχει κάποιος μόνο εάν δοκιμάσει ο ίδιος

Τι λέει ο καθένας στα forum και στο YouTube και οτιδήποτε δεν έχει σημασία

Ειδικά εάν δεν βάλω φωτογραφίες στον υπολογιστή να δω την ωμή πραγματικότητα τότε τις οθόνες των κινητών δεν τις εμπιστεύομαι. Ειδικά τα Samsung άλλο δείχνουν στις οθόνες και άλλο στον υπολογιστή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

@fulgore ο καθένας μας με τα γούστα του. Κι εγώ πέρασα κάποια στιγμή gcam μόνο κ μόνο επειδή γραφόταν εδώ μέσα , για να δω πως είναι. Και μετά από λίγο την έσβησα. Ο μόνος λόγος για να βάλει κάποιος gcam είναι να θέλει πιο φωτεινές φωτο τη νύχτα -κι αυτό πλέον είναι εντελώς κουλό με το νέο night mode.

Προσωπικά γι αυτό δε γούσταρα και ποτέ τα π30 που τα εκθειαζαν αλλοι, επειδή 10 τη νύχτα έβγαζαν σα να ναι 7 το απόγευμα.

 

Όσο για το night mode στο 11, το έβαλαν ναι.. να το κάνω τι αν δεν έχω την επιλογή να το χρησιμοποιώ όταν εγώ θέλω;;

Τα κάνει πολύ καλά αυτά που κάνει, εμένα προσωπικά δε μου ταιριάζουν. Για να το πω αλλιώς.. είναι πολύ περιορισμένα για τα γούστα μου :)

 

ΥΓ: κι έχω ipad pro Ε, να τα λέμε κι αυτα. Και σκέφτομαι να το αφήσω για το s6.....

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

800-900€ τα θεωρώ πολλά για το iPhone 11 το "Φθηνό"

Ναι μεν προσφέρει πολλά άλλα έχει και την ρετσινια της λέξης το Φθηνό

 

Υπαρχει και φθηνοτερη επιλογη που ακουει στο ονομα Iphone XR.

 

Περαν τουτου η τιμη του Iphone 11 προκυπτει απο τις ακομα ψηλοτερες τιμες των Max και 5.8ιντσων μοντελων.

 

Και πιστεψε με αν οντως τον περισσοτερο κοσμο τον πειραζε τοσο πολυ η ρετσινια του φθηνου θα ειχε φαει ακυρο οπως το παλιο 5C,δεν θα το εβγαζε best seller. 2ρο πιο καλοπουλημενο Iphone πισω απο το Iphone XR,το επισης φθηνο με 720p οθονη εν ετη 2019 Iphone 8 :)

 

Την ρετσινια του φθηνου την ειχε το 5C επειδη ηταν απο πλαστικο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

είναι πολύ περιορισμένα για τα γούστα μου :)

 

ΥΓ: κι έχω ipad pro Ε, να τα λέμε κι αυτα. Και σκέφτομαι να το αφήσω για το s6.....

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το οτι εχεις Ipad pro ομως δεν λεει κατι. Μονοπωλειο σχεδον εχει η Apple στα tablets(με βαση τις πωλησεις παντα)με αποτελεσμα παρα πολλοι που εχουν Android κινητα,να εχουν ipad.

Ο γνωστος συμφορουμιτης Alextrela που ουτε να τα βλεπει δεν θελει τα Iphone,ειναι με Ipad :)

 

Περαν τουτου το ολο point μου στο πιο πισω σχολιο δεν ηταν τοσο για να δειξω οτι τα Iphone εχουν καλυτερο night mode μιας και δεν σε ενδιαφερει ουτως ή αλλως.

Το Point μου ηταν πιο πολυ να σου πω οτι αν δεν σε ενδιαφερουν τα Iphone,δεν μπορω να καταλαβω στο εδω θεμα γιατι εισαι μιας και πιο πολυ ενδιαφερει ειτε τους κατοχους,ειτε οσους εχουν σκοπο να παρουν καποιο απο τα νεα iphone ή αυτους που εχουν παλιοτερο iphone και μπορει να ρωτησουν αν αξιζει η μεταβαση.

Και εμενα δεν με ενδιαφερουν τα ακριβοτερα Xiaomi πχ για χ,ψ λογους,γιαυτο και δεν συμμετεχω σε καποιο απο τα θεματα τους.

 

Ειναι σαν να παω εγω στο θεμα του Note10 και να πω''παιδια καλο,και χρυσο το note10 αλλα δεν ειναι για μενα.Θελω το δυνατοτερο τσιπακι της αγορας,θελω 4κ 60fps απο ολες τις καμερες,θελω ατσαλι γυρω γυρω μπλα μπλα μπλα''.

Η πρωτη απαντηση που θα μου δωσουν ειναι''Ωραια,δεν ειναι το Note10 για σενα,αρα τσαμπα βρισκεσαι στο εδω θεμα αφου δεν σε βολευει,κοιτα αλλου''.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ απλά έγραψα της εντυπώσεις μου πάνω στο iPhone 11 pro max και μιας και έχει η γυναίκα μου το Note 10 plus έχω κάποιο μέτρο σύγκρισης

 

Το note 10 plus στα μάτια μου έχει

 

Καλύτερη φωτογραφίες

Καλύτερη οθόνη

Καλύτερο ακουστικό ( δυνατό) πρώτη φορά βλέπω τόσο δυνατό σε κινητό

Καλύτερο κράτημα και πιο ελαφρή

Πολύ πιο όμορφο ( αυτό είναι θέμα γούστου )

 

Το iPhone έχει

Καλύτερη μπαταρία

Καλύτερο βίντεο

Το τέρας A13 που δεν μασάει πουθενά

 

Δεν θα μπω στο κόπο για τα λογισμικά των δυο κινητών είναι θέμα γούστου εγώ προσωπικά δεν μπορώ χωρίς το iOS αλλά αυτό δεν με αποτρέπει να δω την αλήθεια .

Link to comment
Share on other sites

Εγώ απλά έγραψα της εντυπώσεις μου πάνω στο iPhone 11 pro max και μιας και έχει η γυναίκα μου το Note 10 plus έχω κάποιο μέτρο σύγκρισης

 

Το note 10 plus στα μάτια μου έχει

 

Καλύτερη φωτογραφίες

Καλύτερη οθόνη

Καλύτερο ακουστικό ( δυνατό) πρώτη φορά βλέπω τόσο δυνατό σε κινητό

Καλύτερο κράτημα και πιο ελαφρή

Πολύ πιο όμορφο ( αυτό είναι θέμα γούστου )

 

Το iPhone έχει

Καλύτερη μπαταρία

Καλύτερο βίντεο

Το τέρας A13 που δεν μασάει πουθενά

 

Δεν θα μπω στο κόπο για τα λογισμικά των δυο κινητών είναι θέμα γούστου εγώ προσωπικά δεν μπορώ χωρίς το iOS αλλά αυτό δεν με αποτρέπει να δω την αλήθεια .

 

Περίπου έτσι είναι η αλήθεια μεταξύ των συσκευών

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

 

 

Εγω παλι μεταξυ iphone 11,xs max και S10+ που εχω μπορω να πω οτι το 11ρι συνολικα απο τα λιγα που το δουλευω εχει την ιδια ή και καλυτερη φωτογραφικη,και ειδικα σε night mode η μερα με την νυχτα. Σε σχεση με το προηγουμενο Xs max για την καμερα,θα ελεγα οτι το S10+ συνολικα ηταν ενα κλικ καλυτερο κυριως σε συνθηκες καλου φωτισμου. Δεν εχει τυχει ως τωρα με το 11ρι να βγαλω φωτογραφια στην οποια να ξενερωσα σε σχεση με το S10+,και το μεγαλο ατου των Iphone ειναι οτι δεν χρειαζονται πειραγμα και ρυθμισεις για να αποδοσουν καλυτερα.

 

Για οθονη δεν μπορω να εκφερω αποψη μιας και δεν εχω το pro max,αλλα η οθονη στο xs max μου αρεσε περισσοτερο απο οτι στο S10+(μεγαλο θετικο για μενα το οτι ηταν και επιπεδη και οχι η χαζομαρα η curved).

 

Για ομορφια ειναι υποκειμενικο.

Προσωπικα μαρεσει περισσοτερο η πλατη στα νεα Iphone γιατι μου φερνει σε αλουμινιο φαση.Σε σχεση με το xs max πχ με το S10+,θα προτιμουσα του S10+.

 

Αρα ολα σχετικα ειναι,αν και δεν νομιζω οτι εχουν καποιο νοημα στο παρον θεμα αυτες οι συγκρισεις. Ειπαμε αλλο target group για την καθε συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με όσα λέτε, η ομορφιά μπορεί να είναι υποκειμενική....αλλά ρε παιδί μου μπρος πίσω το κινητό είναι....απλά..πανάσχημο, εννοώ κάμερες και notch....δεν χωνεύονται εύκολα....

σε vs με note 10+....στην ομορφιά/εμφάνιση....ειναι σαν να συγκρίνεις Βασιλειάδου vs Δούκισσα Νομικού....τι να λέμε τώρα....

τέλος το off topic

Link to comment
Share on other sites

ας αναφερουμε και καμια χρησιμη πληροφορια στο θεμα, περα απο συγκρισεις και αντιπαραθεσεις. Στην beta 2 της 13.2 εμφανιστηκε στην εφαρμογη της καμερας στην λειτουργια βιντεο η ρυθμιση αναλυσης και frame rate μεσα απο την εφαρμογη χωρις την αναγκη να ανατρεξει καποιος στις γενικες ρυθμισεις . Δαθεσιμο μεχρι στιγμης μονο στα νεα τηλεφωνα (11, 11pro, 11pro max) που εχουν εγκαταστησει την συγκεκριμενη beta εκδοση (μακαρι να συμπεριληφθουν και αλλες συσκευες)

 

καλιο αργα παρα ποτε θα πω εγω

Link to comment
Share on other sites

ας αναφερουμε και καμια χρησιμη πληροφορια στο θεμα, περα απο συγκρισεις και αντιπαραθεσεις. Στην beta 2 της 13.2 εμφανιστηκε στην εφαρμογη της καμερας στην λειτουργια βιντεο η ρυθμιση αναλυσης και frame rate μεσα απο την εφαρμογη χωρις την αναγκη να ανατρεξει καποιος στις γενικες ρυθμισεις . Δαθεσιμο μεχρι στιγμης μονο στα νεα τηλεφωνα (11, 11pro, 11pro max) που εχουν εγκαταστησει την συγκεκριμενη beta εκδοση (μακαρι να συμπεριληφθουν και αλλες συσκευες)

 

καλιο αργα παρα ποτε θα πω εγω

 

Nαι το ειδα κι εγω αυτο! Επιτελους κατι χρησιμο, που τοσα χρονια η Apple δεν εδινε.

Επισης, περιμενω να δω το deepdusion τι κανει σε καταστασεις με μετριο φωτισμο! Τα πρωτα δειγματα που βλεπω ειναι εξαιρετικα!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με όσα λέτε, η ομορφιά μπορεί να είναι υποκειμενική....αλλά ρε παιδί μου μπρος πίσω το κινητό είναι....απλά..πανάσχημο, εννοώ κάμερες και notch....δεν χωνεύονται εύκολα....

σε vs με note 10+....στην ομορφιά/εμφάνιση....ειναι σαν να συγκρίνεις Βασιλειάδου vs Δούκισσα Νομικού....τι να λέμε τώρα....

τέλος το off topic

 

Το note 10+ δηλαδή μ εκείνες τις σειρές από κάμερες και αισθητήρες δηλαδή το λες ωραίο;

Κι άμα βάλεις καμιά θήκη είναι σαν μη πω

Έλεος με τις εταιρείες πλέον

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με όσα λέτε, η ομορφιά μπορεί να είναι υποκειμενική....αλλά ρε παιδί μου μπρος πίσω το κινητό είναι....απλά..πανάσχημο

 

Δες ποσα κινητα κυκλοφορει η Apple καθε χρονο και ποσα η Samsung. Η Samsung λοιπον καθε χρονο κυκλοφορει πανω απο 20διαφορετικα κινητα/μοντελα ξερω γω,και αρα πρεπει υποχρεωτικα να εχουν μεταξυ τους περαν του διαφορετικου hardware και διαφορετικη εμφανιση/design για να ξεχωριζουν μεταξυ τους.

 

Τα iphone απο την αλλη οπως και παλιοτερα στηριζονται στο παλιοτερο design για περισσοτερο καιρο. Μην ξεχνατε οτι τα νεα Iphone στηριζονται πολυ περισσοτερο στο Face ID που βρισκεται κατω απο το notch σε σχεση με τις Android εταιρειες που το εχουν παρατησει και πιο πολυ βαση δινουν στο δακτυλικο κατω απο την οθονη.

Το αστειο της υποθεσης σε αυτο ειναι οτι και το face unlock και το δακτυλικο κατω απο την οθονη(Optical)δεν ειναι καθολου ασφαλη σε σχεση με το Face ID της Apple ή το δακτυλικο των galaxy,το οποιο ομως δεν δουλευει 100% και ειναι συχνες οι φορες που μπορει να μην σου ξεκλειδωσει το κινητο.

 

Δηλαδη ψιλο γελαω που το βασικο αντικειμενο αρνητικου σχολιασμου στα νεα iphone ειναι..η ομορφια τους :lol:

Link to comment
Share on other sites

Το note 10+ δηλαδή μ εκείνες τις σειρές από κάμερες και αισθητήρες δηλαδή το λες ωραίο;

Κι άμα βάλεις καμιά θήκη είναι σαν μη πω

Έλεος με τις εταιρείες πλέον

 

Δεν το λέω ωραίο, το λέω πολύ ωραίο, και τουλάχιστον πιό ωραίο από pro max.

Είπαμε υποκειμενικά τα σχόλια της εμφάνισης αλλά στη συγκεκριμένη περίπτωση βγάζει μάτια.

Βγάλε τα γυαλιά της apple και θα δεις και συ τι εννοώ.

Link to comment
Share on other sites

Δες ποσα κινητα κυκλοφορει η Apple καθε χρονο και ποσα η Samsung. Η Samsung λοιπον καθε χρονο κυκλοφορει πανω απο 20διαφορετικα κινητα/μοντελα ξερω γω,και αρα πρεπει υποχρεωτικα να εχουν μεταξυ τους περαν του διαφορετικου hardware και διαφορετικη εμφανιση/design για να ξεχωριζουν μεταξυ τους.

 

Τα iphone απο την αλλη οπως και παλιοτερα στηριζονται στο παλιοτερο design για περισσοτερο καιρο. Μην ξεχνατε οτι τα νεα Iphone στηριζονται πολυ περισσοτερο στο Face ID που βρισκεται κατω απο το notch σε σχεση με τις Android εταιρειες που το εχουν παρατησει και πιο πολυ βαση δινουν στο δακτυλικο κατω απο την οθονη.

Το αστειο της υποθεσης σε αυτο ειναι οτι και το face unlock και το δακτυλικο κατω απο την οθονη(Optical)δεν ειναι καθολου ασφαλη σε σχεση με το Face ID της Apple ή το δακτυλικο των galaxy,το οποιο ομως δεν δουλευει 100% και ειναι συχνες οι φορες που μπορει να μην σου ξεκλειδωσει το κινητο.

 

Δηλαδη ψιλο γελαω που το βασικο αντικειμενο αρνητικου σχολιασμου στα νεα iphone ειναι..η ομορφια τους :lol:

 

Βάλε να δεις τους unboxholics και μετά πες άμα είναι ασφαλή το face I'd

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Βάλε να δεις τους unboxholics και μετά πες άμα είναι ασφαλή το face I'd

 

Ειπα οτι το face id ειναι πιο ασφαλες απο τα αντιστοιχα των Android εταιρειων,δεν θυμαμαι να εγραψα οτι ειναι 100% αλανθαστο.

Για παραδειγμα το iris scanner ηταν πιο αξιοπιστο απο το face unlock των τωρινων galaxy κινητων. Αλλο το ενα,αλλο το αλλο.

Edited by XP130TD
Link to comment
Share on other sites

Ειπα οτι το face id ειναι πιο ασφαλες απο τα αντιστοιχα των Android εταιρειων,δεν θυμαμαι να εγραψα οτι ειναι 100% αλανθαστο.

 

Όταν μπερδεύει δύο αδέρφια τότε πιο face και πιο δακτυλικό

Σαν το παλιό καλό καιρό με τον κωδικό χειροκίνητα δεν υπάρχει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Όταν μπερδεύει δύο αδέρφια τότε πιο face και πιο δακτυλικό

Σαν το παλιό καλό καιρό με τον κωδικό χειροκίνητα δεν υπάρχει

 

Δεν μπερδευει 2 τυχαια αδερφια,διδυμους μπερδευει οι οποιοι ακομα και στην πραγματικοτητα βλεπεις ποσο μοιαζουν μεταξυ τους.

 

Περαν τουτου δεν διαφωνω οτι το προηγουμενο κεντρικο κουμπι και δακτυλικο ηταν καλυτερο,απλα συγκρινω με βαση του τι εχουμε τωρα στην πραξη.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπερδευει 2 τυχαια αδερφια,διδυμους μπερδευει οι οποιοι ακομα και στην πραγματικοτητα βλεπεις ποσο μοιαζουν μεταξυ τους.

 

Περαν τουτου δεν διαφωνω οτι το προηγουμενο κεντρικο κουμπι και δακτυλικο ηταν καλυτερο,απλα συγκρινω με βαση του τι εχουμε τωρα στην πραξη.

 

Τέλος πάντων μην ξεφεύγουμε

Ότι βολεύει τον καθένα μπορεί να έχει

Έτσι κι αλλιώς όποιος θέλει ασφάλεια δεν έχει ούτε iPhone ούτε ίντερνετ ούτε email

Ένα παλιό Nokia είναι αρκετό

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

 

Εξαιρετικος camera reviewer, τον παρακολουθω καιρο.

Στο low light εχουμε και λεμε:

Note 10+: καλυτερο σε φωτο σελφι το βραδυ και σε wide camera, αν και οριακα λογω κακου exposure και θορυβου.

Pro Max: καλυτερο σε βιντεο σελφι το βραδυ, βιντεο fhd, βιντεο 4k, low light photos

 

Και ολα αυτα χωρις καν το deepfusion. :)

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι μεταξυ iphone 11,xs max και S10+ που εχω μπορω να πω οτι το 11ρι συνολικα απο τα λιγα που το δουλευω εχει την ιδια ή και καλυτερη φωτογραφικη,και ειδικα σε night mode η μερα με την νυχτα. Σε σχεση με το προηγουμενο Xs max για την καμερα,θα ελεγα οτι το S10+ συνολικα ηταν ενα κλικ καλυτερο κυριως σε συνθηκες καλου φωτισμου. Δεν εχει τυχει ως τωρα με το 11ρι να βγαλω φωτογραφια στην οποια να ξενερωσα σε σχεση με το S10+,και το μεγαλο ατου των Iphone ειναι οτι δεν χρειαζονται πειραγμα και ρυθμισεις για να αποδοσουν καλυτερα.

 

Για οθονη δεν μπορω να εκφερω αποψη μιας και δεν εχω το pro max,αλλα η οθονη στο xs max μου αρεσε περισσοτερο απο οτι στο S10+(μεγαλο θετικο για μενα το οτι ηταν και επιπεδη και οχι η χαζομαρα η curved).

 

Για ομορφια ειναι υποκειμενικο.

Προσωπικα μαρεσει περισσοτερο η πλατη στα νεα Iphone γιατι μου φερνει σε αλουμινιο φαση.Σε σχεση με το xs max πχ με το S10+,θα προτιμουσα του S10+.

 

Αρα ολα σχετικα ειναι,αν και δεν νομιζω οτι εχουν καποιο νοημα στο παρον θεμα αυτες οι συγκρισεις. Ειπαμε αλλο target group για την καθε συσκευη.

 

Εγώ όμως έχοντας στην παρέα αυτήν τη στιγμή s10+,iphone11,note9 μπορώ να πω ότι το iphone έβγαλε τις χειρότερες από τα 3.

Είναι φυσικά και θέμα οπτικής αλλά όλοι μας παρατηρήσαμε πως ειδικά το s10+ ήταν αρκετά ανώτερο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όμως έχοντας στην παρέα αυτήν τη στιγμή s10+,iphone11,note9 μπορώ να πω ότι το iphone έβγαλε τις χειρότερες από τα 3.

Είναι φυσικά και θέμα οπτικής αλλά όλοι μας παρατηρήσαμε πως ειδικά το s10+ ήταν αρκετά ανώτερο.

 

Προσωπικα φωτογραφος δεν ειμαι για να λεω''οταν λεω αυτο για τις φωτογραφιες,να με ακουτε γιατι εγω ξερω''.

 

Προσωπικα το κινητο το χρησιμοποιω για point and shoot φωτογραφιες και σχολιαζω καθαρα με βαση του ποσο ικανοποιημενος ειμαι απο τις φωτογραφιες που βγαινουν με βαση το παραπανω.

 

Σε σχεση λοιπον με το S10+,δεν εχω βγαλει μια φωτογραφια ακομα(δεν τραβαω και συνεχεια φυσικα)στην οποια να πω''πωπω κοιτα εδω τρελες διαφορες.Στην μια εικονα βλεπω το λουλουδι που εβγαλα,ενω στην αλλη οχι''. Ουτε βεβαια λεω οτι η φωτογραφικη του καμερα του S10 ειναι μαπα.

Γιαυτο και εγραψα πιο πανω οτι ειναι στα ιδια ή και καλυτερη,υπο την εννοια οτι σε συνθηκες καλου φωτισμου ολες οι φωτογραφικες των κινητων τηλεφωνων πανω κατω στα ιδια ειναι(μιλαμε για point and shoot καταστασεις παντα),αλλα οι μεγαλες διαφορες εντωπιζονται συνηθως σε night mode ή αλλιως σε συνθηκες κακου/χαμηλου φωτισμου.

 

Οπως και να εχει ομως που εγραψαν και τα παιδια πιο πισω,δεν ειναι εδω το θεμα για να λεμε ποιο smartphone εχει την πιο ομορφη πλατη,ή ποιο smartphone εχει την καλυτερη φωτογραφικη της αγορας.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όμως έχοντας στην παρέα αυτήν τη στιγμή s10+,iphone11,note9 μπορώ να πω ότι το iphone έβγαλε τις χειρότερες από τα 3.

Είναι φυσικά και θέμα οπτικής αλλά όλοι μας παρατηρήσαμε πως ειδικά το s10+ ήταν αρκετά ανώτερο.

 

Oυτε καν. Καταρχας ειναι λαθος να συγκρινεις φωτο πλαι-πλαι σε οθονες κινητων.

Πρεπει να μπουν σε ενα σωστο μονιτορ και εκει να γινει η συγκριση.

Την ημερα ειναι αρκετα κοντα (οπως ειναι και ολα τα κινητα εξαλλου) αλλα η διαφορά ειναι οτι το iPhone τραβαει σχεδον παντα τα πραγματικα χρωματα που βλεπεις με το ματι σου ενω τα Galaxy τα κανει πιο εντονα.

Εκει που ειναι τεραστια η διαφορά ειναι στο mid-to-low light, οπου ακομα και με το Night mode τα Galaxy υστερουν σημαντικα αφου στην προσπαθεια να μειωσουν θορυβο, κανουν τρομερο smooth στις φωτο χανοντας λεπτομερεια. Επισης ακομα και το white balance των galaxy τη νυχτα ειναι εξαιρετικα κακο.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Έπεσε παραγγελία ,το midnight green , την προηγούμενη Δευτέρα (7/10) στο Πλαίσιο λέγοντάς μου πως έχει τουλάχιστον 20 μέρες αναμονή . Την Παρασκευή (11/10) με πήραν και με ενημέρωσαν πως Τρίτη (15/10) ή το αργότερη Τετάρτη θα το παραλάβω . Ουσιαστικά στον μισό χρόνο απ'οτι αρχικά μου είχαν πει. (Ίσως να μου είπαν και εσκεμμένα το 20ήμερο για να είναι καλυμμένοι ) .

 

Για να δούμε... Πάντως είναι η 1η φορά που πρώτα ήρθαν τα αξεσουάρ και μετά η συσκευή . Spigen Ultra Hybrid S και Whitestone Dome περιμένουν το...ταίρι τους!

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 11 Pro Max
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...